kullnmadığım gömleklerden nasıl yararlanabilirim???

karanfil23

Guru
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2007
8
0
kızlar dolabımda giymediğim saten gömleklerim var.daha önce çalışırken iş yerinde kullanıyordum.şu an çalışmadığım için artık giymiyorum.yaz gelirken dolabımda yer kaplamalarını istemiyorum.atmak yerine onlardan yararlanmak istiyorum.acaba yapımı basit ve kolay neler yapabilirim???enazından evde otururken uğraşacak birşeyler olsun.(temizlik bezi olarak kullanayım dedim fakat saten oldukları için bi işe yaramıyorlar)

sanırım bekarsınız ama yeğenleriniz varsa kız yeğenleriniz onlara cicili bicli etkeler dikebilirsiniz :)) bu konuyla ilgili topiklerimiz vardı nasıl yapıldığına dair

etek yapabilirsiniz hani çingene etek denenlerden veya parçalı etek olur ama dikiş bilmeniz lazım

forumda arattırdım.gömlekten tunik yapma var.bugün yeşil saten gömleğin yakasını ve kollarını keserek, yapmaya çalıştım ama bişeye benzemedi.bende çöpe attım.yaaa kızlar daha basit bişeyler yok mu?yoksa gömlekleri hiç uğraşmadan çöpemi atayım?

Gömleğiniz kaç beden bilmiyorum ama, bunu tavsiye edeceğim şeye gömlek yetermi diye soruyorum. Ben eski bir başörtüyle ayakkabı kutusu kaplamıştım prit yardımıyla.üzerinede artan kumaştan gül yapmıştım ağır bir kutu olmuştu. Ivır zıvır kutusu olarak kullanıyorum .Çokta şık oldu.Böyle bişi yapabilirsiniz.Tabii gömlekler atılmadıysa....

en basiti saç tokası yapabilirsin.içine lastik geçirip.
ama 20 tane falan çıkar heraldekaydirigubbakcemile5

Gömleğiniz kaç beden bilmiyorum ama, bunu tavsiye edeceğim şeye gömlek yetermi diye soruyorum. Ben eski bir başörtüyle ayakkabı kutusu kaplamıştım prit yardımıyla.üzerinede artan kumaştan gül yapmıştım ağır bir kutu olmuştu. Ivır zıvır kutusu olarak kullanıyorum .Çokta şık oldu.Böyle bişi yapabilirsiniz.Tabii gömlekler atılmadıysa....

gömlekler 36 beden.gömlekleri daha atmadım bir poşete koydum duruyorlardı.herhalde yeter.fikriniz için teşekkür ederim.

ben eşimin küçük gelen bir gömleğinden kendime tunik yapmayı düşünüyorum. Kareli olduğu için banada uyar . Kollarını çıkartıp göğüs hizasından keseceğim.Alttaki kestiğim düğmeli kısmı düğmeleri iptal edererk bütün dikeceğim.Yani robadan yukarısı düğmeli alt kısmı bol vs tek parça bir hamile tuniği olacak. Eğer becerebilirsem yapılış resimlerini çeker eklerim foruma hihoyyyt

ben genelde eskilerimi ihtiyacı olan çocuklara veririm
ayrıca nette gömlektren elbiise yapmak var ama yapması zor yani anlamayanlar için baya zor benanlamadım

X