Kültür Farkı, Evlilik

bu durum mu ayrılmanıza sebebiyet verdi
Bu durum değil ama kafa yapısı ve kendi karaktersizligi kültür çatışmasınında etkisi büyük. Ben hep gozardi ettim annem çok söyledi ama maalesef dinlemedim neyseki evlenmeden kurtuldum çok üzülüyorum ama yapacak bişey yok. Ailesi dar gorusluyse kendiside öyledir bende yok ailesi çok iyi diyordum muhakkak iyilerdir bana zararı olmadı ama kafa yapilari çok başka

şu şekilde, yaşlısına büyüğüne bağlı olması hoşuma gidiyor, aile bağları güzel, dini
inancı güzel, anneannesi hastalansa arar
elinden geleni yapar
Bunlar güzel ama burada da şuna dikkat edilmeli: yaşlısına büyüğüne bağlı ama misal yarın öbür gün sizinle bir büyüğü arasında bir tartışma yaşandığında haklının yanında mı olur yoksa her durumda yaşı büyük diye size idare etmenizi mi söyler? Bu tarz şeyler bence evlilik öncesi nişan vs sürecinde kendini belli eder gibi.

m
Senede 2-3 ama her gittiğinde 10 gün kalmazsınız umarım. 😀
Aileler mesafeli olursa siz mesafeli olursanız, eş aileci değilse ve size daha yakınsa sıkıntı çok asilamaz sıkıntı olmaz.
şuan için vaatleri söyle; bayramda gideriz 2 gün kalırız sonra seni derhal başka yere tatile götürürüm. eğer uzun süreli kalmak istersek rahat etmeni isterim kendi ailem dahi olsa aynı evde yaşamaktansa bireysel bir düzen sağlarım gibi gibi

Merhaba hem cins arkadaşlarım, yakın zamanda ciddiye binen bir ilişkim var. erkek arkadaşım eğitimli hali vakti yerinde, akıllı idealleri olan biri, kendisi Ankara da yaşıyor işi icabı 3 büyük şehirden birinde yaşama durumu var yani
gelecekte de ihtimaller bu yönde. iyi giden bir
ilişkimiz var fakat küzn tür farkı kafamı karıştırıyor. kendisi doğulu, ailesi dar görüşlü bir yapıda değil ama kısmen bize göre muafazakarlar ben Trakyalıyım. bu tip bir ilişki ileride kültür farkı uyum sorunu yaşatır mı? tecrübesi olan arkadaşlardan fikir almak istiyorum.
Ben boluluyum eşim Adanalı. Yıllarca batı şehirlerde yöneticilik yapmış biri ailesiyle de mesafeliyizdir.çok sık gelme gitme olmaz aynı şehirde olmamıza rağmen.eşim açık görüşlüdür ama bazen o da bende o kültür farkını iliklerimize kadar hissederiz. Malesef olmuyor bu tarafın insanı yetişirken farklı yetişiyor bir noktada o tipi istiyor sizdende

m

şuan için vaatleri söyle; bayramda gideriz 2 gün kalırız sonra seni derhal başka yere tatile götürürüm. eğer uzun süreli kalmak istersek rahat etmeni isterim kendi ailem dahi olsa aynı evde yaşamaktansa bireysel bir düzen sağlarım gibi gibi

Umarım gerçekten öyle yapar. 🙄
İşin içine aileler girince bir ortalık karışıyor çünkü, konuşulan kadar kolay olmayabiliyor her sey
Eşim evlenince değişti diye annesinin kendini yere atıp " sen bu evin babasiyyddinnn nollduuu sana" diye yerlerde aglamisligi var şok geçirmiştim yeni evliydik.
😄😄😄
Kv bütün tuşlara basmıştı bir ara ama olmayınca vazgecti tabi uğraşmaktan.
Eşin sağlam durabilir umarım.

Doğulu olduğunu bildiğiniz halde ilişkiye başlıyorsunuz. İş ciddiye binince de yok kültür çatışmasından korkuyorum yok ailesiyle yapabilirmiyim diye korkuyorsunuz. Benim anlamadığım herşeyi bildiğiniz halde ilişkiye başlamanız sonrada devam etmeniz ardından korkmanız gerçekten çok ilginç. Son günlerde böyle ilişkilerde çoğaldı. Hem ilişkiye başlıyorlar hemde korkuyorlar.

Siz anlaşabiliyor musunuz ? Önemli olan bu. Benim kaynanamın birlikte olma isteği aşiretlere taş çıkarır üstelikte karadenizli çokta takmayın.

Doğulu olduğunu bildiğiniz halde ilişkiye başlıyorsunuz. İş ciddiye binince de yok kültür çatışmasından korkuyorum yok ailesiyle yapabilirmiyim diye korkuyorsunuz. Benim anlamadığım herşeyi bildiğiniz halde ilişkiye başlamanız sonrada devam etmeniz ardından korkmanız gerçekten çok ilginç. Son günlerde böyle ilişkilerde çoğaldı. Hem ilişkiye başlıyorlar hemde korkuyorlar.
sevgililik ilişkisi 2 kişi arasında yaşanıyor ama takdir edersiniz ki evlilik öyle değil. şuan ilişkimizde kültür farkı yaşamıyoruz çünkü ne o benim ailemle görüşmekte ne de ben

Umarım gerçekten öyle yapar. 🙄
İşin içine aileler girince bir ortalık karışıyor çünkü, konuşulan kadar kolay olmayabiliyor her sey
Eşim evlenince değişti diye annesinin kendini yere atıp " sen bu evin babasiyyddinnn nollduuu sana" diye yerlerde aglamisligi var şok geçirmiştim yeni evliydik.
😄😄😄
Kv bütün tuşlara basmıştı bir ara ama olmayınca vazgecti tabi uğraşmaktan.
Eşin sağlam durabilir umarım.
2 gün öncede değiştin lafınıda benim kocam yedi ya ben bu kayınvalideleri hiç sevmiyorum doğu batı kuzey güney komple sevmiyorum 🤣🤣

2 gün öncede değiştin lafınıda benim kocam yedi ya ben bu kayınvalideleri hiç sevmiyorum doğu batı kuzey güney komple sevmiyorum 🤣🤣

Evlenen belli olcude değişir zaten, degismiyorsa sorun vardır.
Sanki kocasi gibi degistin diye aglamakta nebileyim.
Oğlun o, niye evin babası olsun. 😀

Neyse ki eşim pek sallamadi o hallerini de kendi kendine geçti.
Başka erkek çocuğu da var zaten kaynanamin, onu daha çok seviyor. 😄

Evlenen belli olcude değişir zaten, degismiyorsa sorun vardır.
Sanki kocasi gibi degistin diye aglamakta nebileyim.
Oğlun o, niye evin babası olsun. 😀

Neyse ki eşim pek sallamadi o hallerini de kendi kendine geçti.
Başka erkek çocuğu da var zaten kaynanamin, onu daha çok seviyor. 😄
Ciddi bir kavga yaşandı bizde de uzaktan hoş geliyor kulağa evlilik ama aileler girince işin içine olmuyor. Tüm sülale iyi olur kaynana gelir evlendiğine pişman eder. Konu açasım da var ilk defa eşimin ailesine üzüldüm😂

m

Bak gidip tanışmadan, vakit geçirmeden birsey anlayamazsın. Böyle bir cekincen varsa nişanlılık süresini uzun tut.
Kendi halinde bir aile olabilir. Ama işin içine el kızı girince en mazbut kadınların bile içinden şeytan çıkıyor.

şu şekilde, yaşlısına büyüğüne bağlı olması hoşuma gidiyor, aile bağları güzel, dini
inancı güzel, anneannesi hastalansa arar
elinden geleni yapar
Bu kötü bir şey değil tabi ki Benim de ilk başta çok hoşuma gitmişti aile bağlarının iyi olması vs. onlar da sevdiler beni, ben de sevdim, severim de hala insan olarak iyi insanlar fakat her ne kadar kendilerini modern gösterseler de gelenekseller yani çocuklarından (ve gelinden) hizmet beklerler; oğullarının evi onların da evidir, istedikleri zaman gelip istedikleri kadar kalırlar, işleri olunca kendi işini gücünü bırakıp onların işini görmeni beklerler, yaşlandıklarında ya da hastalandıklarında bakmanı beklerler vs vs. Tabi anne babadır, yapılır bunlar ama beklenti şeklinde olması kötü. Bir de büyükler ya daima onlar haklıdır, herhangi bir konuda fikir ayrılığında olman ve bunu dillendirmen hoş karşılanmaz. Bir de el alem iyisi olurlar; el alem ne der çok önemlidir. El alem ile gelin yarıştırırlar dolayısıyla el aleme övülecek gelin olman gerekir.
Tabi bunlar benim yaşadığım tecrübeler.

sevgililik ilişkisi 2 kişi arasında yaşanıyor ama takdir edersiniz ki evlilik öyle değil. şuan ilişkimizde kültür farkı yaşamıyoruz çünkü ne o benim ailemle görüşmekte ne de ben

Sevgi iki kişilik evlilik öyle değil diyorsunuz. Ee çok doğru. Bak her şeyin farkındayımışsınız. Yani bile isteye ilişkiyi ilerletmişsiniz. İş ciddiye binince korkmanızın anlamsız.

Merhaba hem cins arkadaşlarım, yakın zamanda ciddiye binen bir ilişkim var. erkek arkadaşım eğitimli hali vakti yerinde, akıllı idealleri olan biri, kendisi Ankara da yaşıyor işi icabı 3 büyük şehirden birinde yaşama durumu var yani
gelecekte de ihtimaller bu yönde. iyi giden bir
ilişkimiz var fakat kültür farkı kafamı karıştırıyor. kendisi doğulu, ailesi dar görüşlü bir yapıda değil ama kısmen bize göre muafazakarlar ben Trakyalıyım. bu tip bir ilişki ileride kültür farkı uyum sorunu yaşatır mı? tecrübesi olan arkadaşlardan fikir almak istiyorum.
Evleneceğin adam nasıl biri iyi ölç bic. Güzelce tanimaya calis.

Arkadaş Trakyalı eşi Hakkarili. İkiside hemşire. Çok mutlular. 🧿Ailelerden uzaktalar. Eşinin ailesi gelini rahatsız etmemek için aramiyormus bile. Hakkari'den yiyecek yolluyormus ki nöbetten sonra yorgun olur yemek yapamaz diye. Her aile başkadır. İyisine denk gelmen ümidiyle.

Bu konulara yorumum eğer aileler içli dışlı olmayacaksa ve siz de ailesiyle baaayyaaa mesafeli olacaksanız sorun olmaz ama öteki türlü illa sorunlar çıkar diye düşünüyorum.

Bizde de kültür farkı var. Aileler küs değil ama 9 senelik evliyiz 9 kere goruşmediler. 😃 dugun aşamalarinda mecburi görüşüldü yani mecburiyet dışında gorusme telefonlasma yok pek. Anca bir tebrik vs yapılacaksa yaparlar.

Ben desen kaynanayi 2 ayda 1 görüyorum en fazla o da eşimle birlikte bir kaç saat onun dışında telefonla filan da aramam sormam. 😃😃

Kardeslerinden de sadece 1 tanesiyle iyiyiz sulalenin geri kalani benden hoşlanmiyor hepsiyle en az bir defa minikte olsa tartismisligim var
😀😀😀

Oluyor yani böyle olacaksa
🙄
Hiç laf sokmazlar mi arayıp sormuyosun gelip gitmiyorsun, mesafelisin vs 😄 detayları merak ettim🤣🤣

X