Kumas pantolon da olusan cizgiler?????

Lief

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2013
117
18
Selam kizlar,,

Esimin gecen gun aldigi pantolonunu yikadiktan sonra pantolonda beyaz cizgiler olustu :KK25: Esimde pahali aldigi icin bayagi kizdi bana ama hata benim bakmadan yikamisim, 30 da yikamak gerekirken ben 40 da yikamisim :KK25:

Simdi o beyaz cizgiler nasil gider bi bilginiz var mi ? Deterjan izi sanirim, korkumdan deterjansiz 30 da yikadim tekrardan ama kurudu yine cikti o beyaz cizgiler:18:

Kumas boyasiyla boymamam gerek sanirim baska yolu var mi :26:

Son düzenleme:
benimde kanvas bir pantolonuma olmuştu aynısı ne yaptımsa geçiremedim
pahalıya aldık diyorsun üzüldüm ama olsun cana geleceğine mala gelsin:KK34:

utuledin mi peki pantalonu:26:

evet canim utuledim gecer belki diye ama yook gecmedi,, az once sirkeli suda citiledim elimle her yerini astim bakalim gececek mi :26:

benimde kanvas bir pantolonuma olmuştu aynısı ne yaptımsa geçiremedim
pahalıya aldık diyorsun üzüldüm ama olsun cana geleceğine mala gelsin:KK34:

ayy oylemii :26: yani tabi ki cana gelecegine mala gelsin esimde cok begenerek almistim fiyati yuksekti, intten arastirdim da giysi boyasiyla boyaninca geciyormus sanirim olmadi onu denerim ama evde boyamayi becerebilirmiyim bilmiyorum :26:

evet canim utuledim gecer belki diye ama yook gecmedi,, az once sirkeli suda citiledim elimle her yerini astim bakalim gececek mi :26:

ayy oylemii :26: yani tabi ki cana gelecegine mala gelsin esimde cok begenerek almistim fiyati yuksekti, intten arastirdim da giysi boyasiyla boyaninca geciyormus sanirim olmadi onu denerim ama evde boyamayi becerebilirmiyim bilmiyorum :26:
gecen sene esimin polo marka pantolonu da ayni senin dediyin gibi olmustu:KK53:daha 1 kere giymisti makineden cikti baktim deterjan temizlenmemis tam aticakken durulamaya esim birak kalsin olmaz bir sey dedi:KK53:tabi kurudu utuledim berbat:KK53:malesef utu iyice deterjan lekesini pantolona yedirdi
boyamak istersen bi cok videolar falan var bu konuda:KK34:

nasıl geçer bilmiyorum ama kanvas pantolonları yıkarken sıkma programını iptal ederek yıkamak gerekiyor.bana da satıcının birisi söylemişti.bu tarz kumaşları kesinlikle sıktırmadan kurutun.geçmiş olsun...

gecen sene esimin polo marka pantolonu da ayni senin dediyin gibi olmustu:KK53:daha 1 kere giymisti makineden cikti baktim deterjan temizlenmemis tam aticakken durulamaya esim birak kalsin olmaz bir sey dedi:KK53:tabi kurudu utuledim berbat:KK53:malesef utu iyice deterjan lekesini pantolona yedirdi
boyamak istersen bi cok videolar falan var bu konuda:KK34:

hahaha tesaduf,, benim esimde bir kez giydi garibim:KK9: Cokda sevdi ya dun cok sinirlendi boya falan diyemedim de az once ikna ettim, giysi boyalariyla ilgili sayfalari gezmis :KK53: anlastik ama ilk senin pantolonda deneyecem dedi :KK1:

Cok sagol canim cevaplarin icin :KK34:

nasıl geçer bilmiyorum ama kanvas pantolonları yıkarken sıkma programını iptal ederek yıkamak gerekiyor.bana da satıcının birisi söylemişti.bu tarz kumaşları kesinlikle sıktırmadan kurutun.geçmiş olsun...

aklimda olsun bundan sonra,, tesekkur ederim :KK34:

Selam kizlar,,

Esimin gecen gun aldigi pantolonunu yikadiktan sonra pantolonda beyaz cizgiler olustu :KK25: Esimde pahali aldigi icin bayagi kizdi bana ama hata benim bakmadan yikamisim, 30 da yikamak gerekirken ben 40 da yikamisim :KK25:

Simdi o beyaz cizgiler nasil gider bi bilginiz var mi ? Deterjan izi sanirim, korkumdan deterjansiz 30 da yikadim tekrardan ama kurudu yine cikti o beyaz cizgiler:18:

Kumas boyasiyla boymamam gerek sanirim baska yolu var mi :26:

canım maalesef geçmiyor o çizgiler bende aynı hatayı yapmıştım ve en kaliteli mağazalardan alınan pantolanlara oluyor o çizgiler ne yazıkki, arkadaşın dediği gibi sıktırmamak ve tersinden 30 dercede yıkamak gerekiyor

Kanvas tarzı pantolonları yıkarken 30 ya da 40 derecede yıkayın.Beyaz çizgiler oluşmaması için mutlaka düşük devirde sıktırma yapın. Ben 400 devirde sıktırıyorum. Yıkamıştınız ve beyaz izler oluşmuştuysa bir kere daha sadece yumuşatıcıyla yıkayıp düşük devirde sıkın asarak kurutun. İzlerde azalma oluyor. Tecrübeyle sabittir👍

X