Kuraklik icin bereket duasi ..

Okudum Rabbim kabul etsin yagislari eksik etmesin amin

Okudum canım Rabbim hepimizin duasını kabul etsin inşallah
Hayırlı cumalar

Okudum Allah kabul etsin , Rabbim ülkemize birlik dirlik sağlık bereket versin . Cümlemizi kötülüklerden korusun

Okudum.
Allah kabul etsin duamızı.
Teşvik ettiğin için Allah razi olsun, işini rast getirsin.

Bu güzel duaya bu mübarek saatte amiin amiin amiin diyorum.
Allah razı olsun
Allahım memleketimizi hayırlı, bereketli, refah, aydınlık günlere çıkarsın birlik beraberlik içinde güzel günler görelim inşallah Kötülüklere, kötülere fırsat vermesin, bayrağımız, ezanımız, güzel insanlarımızla ebeden var olalım inşallah

Ay evet ya dpgudayıZ normalde kasım basında kar yagardı dize kadr aralıkta koyler kar altında kalırdı hayat felc olurdu suan ocak ortasına geldik hala kar yok ayaz var bari kar yagsada bosuna usumesek. 2 defa yagmur yagdı okadar .iyi bari dogalgazı son acmak zorunda kalmadık diypruz hayvanlar catılarda parklarda donarak olüyor milletin aracına binalardan sarkıklar duserdi bi yandan böyle gitmesi iyi oluyor diyordum ama bizimkler ekin ekti normalde kar olacaktı onlar toprak altında filizlenevekti kar mar yok yok yoktan ayazdan curuyorlar ve ortalık temizleniyordu kar olunca ya . Kar manzarası özledm kışı karsız gecirmeye hiç alıskın değilim . Rabbim rahmetini yagdırsın daga toprağa

Okudum, Allah vesile olandan, duayı okuyanlardan razı olsun.
Rabbim rahmetini bereketini biz aciz kullardan esirgemesin

Allah razı olsun

Hanımlar etikette sorun olmuş galiba tekrar yapıyorum kusura bakmayın

Kuraklık için bu duaları okuyoruz kim ne kadar okursa

Daha uzun açıklama konu basında ilk sayfada

Altdaki duadan önce

3 salavat ve 11 fatiha
okuyup duamızı edip bağışlayalım isterseniz alttadaki duanın Türkçe anlamını da okuyabilirsiniz

Yağmur duası Arapça metni Türkçe okunuşu:

Allahümme es’kına gaysen mugisen henien merien ğadeken mücellilen Seyhan ammen tabekan. Allahümme eskına’l-ğayse ve la tec’alna mine’l-kanitin. Allahümme inne bi’l-biladi vel’ibadi ve’l-halkı mine’l-levai ve’d-danki ma la neşku illa ileyke.Allahümme enbit lenezzer’a ve eddir lena’d-dar’a ve eskına min berakati’s-semai.Ve enbit lena min berekati’l-ardı. Allahümme inna nestağfiruke inneke künte gaffaran. Fe ersili’s-semae aleyna mindaran...

Yağmur duası Türkçe anlamı:

Allah’ım,bize yardım eden,içimize sinen,ferahlık veren,bol,yararlı her tarafı sulayan bereketli bir yağmur ihsan eyle. Allah’ım bizi yağmurla sula,bizi ümitlerini yitiren kimselerden eyleme. Allah’ım! Kullarda,illerde,ve diğer yaratıklarında da öyle bir sıkıntı öyle bir darlık var ki senden başkalarına arz edemeyiz. Ey yüce yaratıcımız, bizim için ekinleri bitir. sütlerimizi bollaştır. bizi göğün bereketlerinden sula. Bize yeryüzünün bereketlerinden ihsan eyle. Ey cömert kerem sahibi Allah’ımız biz senden mağfiret dileriz, şüphe yokki Sen bağışlayıcısın, bize gökten bol bol yağmurlar yağdır. Ey bağışlayıcı merhametli rabbimiz.Amin

Rabbim kabul etsin bereketini eksik etmesin Allah razı olsun

-kuzeyildizi-
RedGirl
Hali
safi.naz
zeyno genc
iyilik_guzellik
ezgiisel
Eslinna
edibehatun
E Engelsiz anne
Ecmel-vera
N Neselikalpler
marmeladova
Peeves
Papatyamveben-Mavi
C Cittaslow
Breave Heart
I ilimtalepedenanne
KurkmantoluS
kunfeyekun__
HALLEYS
madamseker
S sadecedua
Chocolita
Elif
gecenin_resmi
G Gunduzguzell1
HejaR12
HALLEYS
Iron Butterfly
ipek
iyilik_guzellik
Leris
JustDerya
Kitapkontesi
mesirmacunu
Nillatte
ohbb
ordinary
Nur61_
safi.naz
Tiniminimavihanim
Teach_Mavi
glutensiz hemsire

Tubismavis
@gloryde
Capanin Gururu Teyom
The
ZehreNur
Istenmeyentuyy
NaMIDiGeRBuzDoLaBI
delfinia
Tablodakideli
kayra1209
M Morlale8
Blue_Black
Jenna16
penyez83
Nego
Nevreste
Bonus
Freddy
HALLEYS
Nefes0858
geceyagmuru
agustos72
Life light
nursevdi
goah
begonvil1985
madamseker
Levaiz
Ssevincli
Sadelikherseydir
ezgiisel
PiXiEE
Dutt
Madammor
BlueBerry4268
Jawlensky
Saliha40
Y yagmurdansonra
Aktif Lora
kavs-i kuzah
R rana20
C Cikolataparcacigi
Y yagmurdansonra
Feminas
B Buluts34
mutlulukbenihicbirakma
sweetgirlcandy
Kukrim
MoonfacedMom
D E V A
Minnosprenses
Catlak-kurabiye
coconatt
bir mucizee
Madammor
karamel Latte
Nane Limon Kabugu
Hayalkuran
Nur61_
aysen-
Novaa
reynax
A ayesay
F fztbsr
Jane Eyre
Lidlaylim
leSourire
evlaefe
F fztbsr
H Himal_
astrocadi
paeneperfectus
Butimar-
B bilgiperi
Berrfeelinda
N Nickonemli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…