Kurban' tweeti tepki topladı

themis1990

canım oğlum mertim
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2012
30.181
38.369
33
Usta sanatçı Genco Erkal'ın kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı Kurban Bayramı paylaşımı tartışma yarattı
fft2mm7269423.jpg

Usta sanatçı Genco Erkal'ın kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı kurban bayramı paylaşımı sosyal medyada yankı buldu.

Erkal'ın 'Hiç sevmem bu bayramı. Kanlı bayram, ilkel bayram, insanlığın karanlık dönemini kutsayan örümcek kafanın bayramı.Benden uzak olsun' mesajı tartışma yarattı.

Paylaşıma tepki gösteren kullanıcıların #ÖzürDileGencoErkal etiketi de TT(Trend Topic) listesinin 3. sırasında yer alıyor.

Usta tiyatrocu, daha sonradan mesajının son kısmını silerek 'Hiç sevmem bu bayramı. Kanlı bayram, ilkel bayram. (Son tweetimin bundan sonraki cümlesini siliyorum. Maksadı aşan bir ifade olmuş) şeklinde yeni bir mesaj yayınladı.

Geçen sene kurban bayramında da şarkıcıLeman Sam'ın 'Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır, IŞİD beni şaşırtmıyor' tweeti çok konuşulmuştu.
fft31_mf7269870.Jpeg

http://www.posta.com.tr/magazin/HaberDetay/-Kurban--tweeti-tepki-topladi.htm?ArticleID=303069

Son düzenleme:
Maksadini astigini anladigini hic sanmiyorm acikcasii. Ne insanlar var ya! Nasil olur da ilkellik olarak gorebilirler, asil ilkel olan bu ve bunun gibilerin dussunceleri.

Kişisel düşüncesidir saygı duymak lazım.
Genco Erkal böyle düşünüyor diye bayramların anlamını, önemini anlamış insanlar bayram kutlamaktan vazgeçecek değil herhalde :KK68:. Bu bayram biraz buruk bir bayramdı hepimiz için, huzur dolu nice bayramlar diliyorum tüm kutlayanlara :)
Genco Erkal 'da varsın kutlamasın nasıl mutlu hissedicekse öyle yapsın :)

kişisel görüşü olabilir, inanmayabilir, inanıp kutlamayabilir, kendi tercihi, ama insanların değerlerine azcık saygılı olsun yahu. yetti artık. bizler için çok çok önemli özel değerler bunlar, ayaklar altına almayın artık ya ne istiyosunuz inanan, bayramını kutlayan insandan. öf. baydılar.

valla ben seviyorumm etlerimizi ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı ve yaptığımız kavurmayı yanındada pilavı ileee,,,, dedim yaaa RABBİM Samimice kesilen kurbanlarımızı kabul etsinn..

Ah kakao ahh... Ben az boğazımı tutabilsem vejetaryen olacağım madem kurban bayramını sevmiyorum öyleyse hiç et yememem lazım değil mi ama yapamıyorum işte. Yani ne yalan söyleyim kavurmaya ben de hayır diyemiyorum:KK48:

kişisel görüşü olabilir, inanmayabilir, inanıp kutlamayabilir, kendi tercihi, ama insanların değerlerine azcık saygılı olsun yahu. yetti artık. bizler için çok çok önemli özel değerler bunlar, ayaklar altına almayın artık ya ne istiyosunuz inanan, bayramını kutlayan insandan. öf. baydılar.

Kimse inanmadığı birşeye saygı duymak değil bence.
İşid denen cani örgütte allah yolunda inandığı için yaptığını söylüyor.
Saygı duyuyormuyuz tabiki hayır. Ya da bir topluluk öküze inanıyor diyelim ki tüm öküzlere saygımı duyuyoruz hayır.

Saygı duyuyormuyuz tabiki hayır. Ya da bir topluluk öküze inanıyor diyelim ki tüm öküzlere saygımı duyuyoruz hayır.
aslında haklısın,
ama küçük bi toplumdan yada öylesine kutlanan bi durumdan bahsetmiyoruz, üstelik çoğunluğu müslüman olan ülkede, topluma mal olmuş, tiyatrocu, belki gençlerin örnek aldığı bi adam bu yahu.bizim toplumumuz bu konuda hassas. yani vejeteryan olduğu için sevmesin,yada inanmadığı için sevmesin önemi yok, ama sevmiyo diye biz niye örümcek kafalı oluyoruz? ben öküze tapanlara beyinsiz demiyorum mesela? ben tapmıyorum ama tapana laf etmiyorum.

aslında haklısın,
ama küçük bi toplumdan yada öylesine kutlanan bi durumdan bahsetmiyoruz, üstelik çoğunluğu müslüman olan ülkede, topluma mal olmuş, tiyatrocu, belki gençlerin örnek aldığı bi adam bu yahu.bizim toplumumuz bu konuda hassas. yani vejeteryan olduğu için sevmesin,yada inanmadığı için sevmesin önemi yok, ama sevmiyo diye biz niye örümcek kafalı oluyoruz? ben öküze tapanlara beyinsiz demiyorum mesela? ben tapmıyorum ama tapana laf etmiyorum.

valla benim aklımdan geçmiyor değil ne akılsızlar öküze tapılırmıymış hiç diye aklımdan geçiyor ne yalan söylim?
çünkü hiçbir şekilde bana mantıklı gelmiyor tamamen akıl dışı. Ben böyle düşünüyorum diye onların inançları sarsılmıyor.
Genco Erkal örümcek kafalı dedi diye hiç birimiz örümcek kafalı olmuyoruz merak etme :)

Aah ah hayatıma giren kaç tane öküze saygı duydum bir bilseniz :KK43:

valla benim aklımdan geçmiyor değil ne akılsızlar öküze tapılırmıymış hiç diye aklımdan geçiyor ne yalan söylim?
çünkü hiçbir şekilde bana mantıklı gelmiyor tamamen akıl dışı. Ben böyle düşünüyorum diye onların inançları sarsılmıyor.
Genco Erkal örümcek kafalı dedi diye hiç birimiz örümcek kafalı olmuyoruz merak etme :)
bak banada mantıklı gelmiyor elbet öküze tapmak, bende düşünüyorum nasıl bi mantık diye, ama kalkıp onlara hakaret etmiyorum, herkes böyle yaklaşsa, dünya daha yaşanabilir olur bence. ayrıca Genco Erkal pabucumu yesin, biz örümcek kafalılarada kurban olsun :KK66:

X