Kurban' tweeti tepki topladı

insanların şahsi fikirlerini niye bu kadar takıyoruz anlamıyorum, var mı bize bi zararı birisinin bir fikrinin bir düşüncesinin yok..... gelip kesme kardeşim diye elinden bıçağı alırsa falan, fiile dökerse o zaman sıkıntı

Rica ederim ne demek:KK66: ama dini konularda aradığınız cevapları burada bulamazsınız, herkes kendince yorumlar, konuya yazan arkadaşlarında dediği gibi dini ilim almış hocalar dahi ayrışıyor çoğu şeyde ama din tektir, dinde doğru tektir.
Siz Kuran okumayı bırakmayın, bitirince yeniden okuyun, zamanla aklınıza takılanlar yerine oturacaktır.
Size naçizane tavsiyem, Kuran'ı Okumayı tamamladığınızda birde indiriliş sırasına göre okuyun.

Ayetleri tartışmam asla. Mesela ayetleri okudukça öyle enteresan şeylerle karşılaşıyorum ki? Allah insanlara herşey ama herşey ile ilgili açık ve net bilgi vermiş, doğrusunu göstermiş. Miras bölüşümünden, kadın haklarına, çocuk ana baba hakkından, içkiye, kumara, örtünmeye herşeye. O kadar yalın, sade ve yol gösterici ki? Yok 2. mana, 3. mana, 30. mana, sen ancak ilk manasını anlarsın ama Kuran'da 7. mana vardır kalp gözü açık olan anlar, sen anlamazsın. Neden yahu? Allah neden yol göstermek için kullarına gönderdiği kitaba şifre koysun, manaları gizlesin :KK57:

O ayetleri okuyunca ya ne kadar çok hurafe dinliyor ve hala körü körüne Kuran okuyup sorulara cevap bulmak varken ondan bundan din öğrenmeye çalışıyoruz diyorum.

Ayetleri tartışmam eyvallah ama bazı şeyleri de tartışıp, araştırıp doğruyu bulmak zorundayız. Bunların çoğu da dinimize sonradan gelen hurafeler, din adı altında yutturulmaya çalışılan sorgulamadan yapğtığımız inanışlar.

Tavsiyelerinize uyacağım, teşekkürler...

Son dini mesajımdı...

X