Kürk Giyen Kadınlardan ve Hayvan Sevmeyen İnsanlardan Nefret Ediyorum!!!

"İnsanın bile iyisi kötüsü varken hayvanın niye olmasın" denmiş.
İnsanın elbette ki iyisi kötüsü olacak,aklını kullanma ve düşünme yetisine sahip,özünde iyi de kötü de olup,bu iki yoldan hangisini seçeceğine kendisi karar veren bir canlıdan söz ediyoruz.
Hayvanın düşünme,muhakeme yeteneği olmadığı için kötüsü de olamaz.
Temelsiz cümleler komik oluyor.
Kötü hayvan yoktur.
Aç,işkence görmüş,eğitilmemiş hayvan vardır.
Hiçbir hayvan kimseye kasten saldırmaz,"durun şuna bir kötülük yapayım" diyip ısırmaz.
Hayvanların katledilmesine karşıyım diyorsunuz ama belediyelere şikayet ediyorsunuz.
Belediyeler o hayvanları topladıklarında hayvanlara ne olduğunu bilmiyor musunuz?
Ya öldürülüyor ya da ıssız,yemek su bulamadıkları yerlere atılıyor.
Dolaylı yoldan bu hayvanları siz katletmiş oluyorsunuz.
Artık yemekler çöpe atılacağına çöpün kenarına konsa,çocuklara hayvanlara zarar vermemek öğretilse,koskoca insanlar zayıf canlılar üzerinde güç gösterisi yapmasa hayvanlar saldırganlaşmaz.
Dünya sadece insanların yaşayacağı bir yer değil.
En zayıf halkayı korumak insanların görevi olmalı.

Ağzınıza sağlık, harikasınız:KK9::KK9::KK9::KK9:

Özellikle ben de değinmiştim hanımefendinin o yazdığına. Katliama karşı olup da belediyeye şikayet etmek :)

Son düzenleme:
bugun çarşıda geziyorum suların gittiği ızgaranın yanında yavru bi fare çıkmış hareket edemiyor gibiydi insanlar ezmesin diye ızgaraya itmeye çalıştım bi adam geldi hızlıca üstüne basıcak sandım varya içim nasıl oldu kolundan bi tuttum ezme sakın diye yok abla iticem dedi adam şaşırdı napıyorum diye :KK53::KK53: :KK1: ama napim onunda bi canı var elime alıp sevemem ama öldürmemde öldürtmemde :KK66:

bugun çarşıda geziyorum suların gittiği ızgaranın yanında yavru bi fare çıkmış hareket edemiyor gibiydi insanlar ezmesin diye ızgaraya itmeye çalıştım bi adam geldi hızlıca üstüne basıcak sandım varya içim nasıl oldu kolundan bi tuttum ezme sakın diye yok abla iticem dedi adam şaşırdı napıyorum diye :KK53::KK53: :KK1: ama napim onunda bi canı var elime alıp sevemem ama öldürmemde öldürtmemde :KK66:

Benim gibisiniz :) Başkaları olsa ıyyy fareee deyip öldürmeye kalkardı. Fark burada başlıyor işte...

Allahın yarattığına merhamet etmek...

Kürk asla giymem, cocuklarimi da asla giymeyecekleri sekilde yetistiririm, bir hayvana zarar verildigine sahit olursam cocugummus gibi korumaya calisirim. Seyreden insan degildir zaten. Ama söyle düsünün biz evcil hayvan kültürüyle büyümedik. 37 yasindayim ve ben cocukken hicbir arkadasimin ev hayvani yoktu. (Akvaryum baligini saymazsak) Simdi simdi evde hayvan besleniyor. Besleyene saygim var. Evinde kalirim yer icerim, hayvandan rahatsiz olmam. Ama acik konusmak gerekirse ben evde hayvan besleyemem. Nefret kelimesini uygun bulmadim. Sevmek zorunda mi herkes? Ayrica, sevmeyenden nefret etmek celiski olmuyor mu? Hem anlamadigim bir sey var. Hayvan beslemek derken hep kedi-köpek konusuluyor. Mesela yilan, örümcek, bukalemun hatta et yiyen karinca besleyenler var. Örümcek sevmeyenlerden nefret ediyorum diyebilir misiniz? Hayvan ayirimi yapilmamasi lazim sizin düsüncenize göre.

Kayinpederimde Ingiliz bulldog köpegi var ve uzak oldugumuz icin gidince mecbur kaliyoruz. Ben saygi gösterip sesimi cikarmiyorum. Her sofraya o da geliyor masanin altinda bir ona bir buna gidiyor yemek verilsin diye. Ama kayinpederim bana ve cocuklarima saygi göstermiyor. Hayvan masanin altindan mama sandalyesinde oturan kizimin ayagini cekistiriyor. Terligini cikartiyor veya diger kizimin sandalyesini itiyor. Cocuklar korkudan ciglik cigliga bagirip yemek yiyemiyorlar. Bu cins hayvanlarin çene gücünü cok iyi bilirsiniz. Mesela agzina aldigi terligi parcalamadan cikarmak imkansiza yakin. Ama orali olan yok. Ben demiyorum ama köpek sevenden nefret ediyorum diye. Ama cocuklarimin orasini burasini cekistirmesini korkutan sesler cikartmasini da istemiyorum. Cocuklarim yerde kücük oyuncak unuttu, köpek yutar bogulur diye kayinpederime onlari azarlama hakki vermiyor köpek sevmek.

Bebegim ilk dogdugunda hastaneden getirdik görümcem gözdagi verdi köpegimi sevmeyeni ben de sevmem diye. Ama evlendi ve kocasi istemiyor diye sevemiyor bile kendi köpegini, babasina birakti. Kokusunu eve getirir diye ellemesini dahi kabul etmeyen bir adama asik oldu.

Yine hayvanin derdinden en iyi anlayan veterineri de ben buldum. Türkiye'ye giderken ilac arastirip götürüyorum.

Kürk konusuna gelince, o baslari ezilen foklarin resimlerine bakinca gözyasi döküyorum desem yalan olmaz. Sizin bu uluslararasi sirketleri protesto amacli bir aktiviteniz var mi? Bu bahsettiginiz katliamlari en gelismis milletler de yapiyor. Kürk giyen kadinlardan nefret ediyorum demek isin en kolay kismi. Üye olup aktif rol aldiginiz dernekler var mi? Mesela esimin calistigi sirket maaslarindan cok cüzi de olsa bir miktar kesintiyi hayvanlari koruma dernegine bagisliyor. Herkes gönüllü kimse de itiraz etmiyor.

komik olanın kim olduğunu baştan düşünün sevgili konu sahibi...

yorumumu anlamamak istediğiniz aşikar. he size de izah etme çabam olmayacak...

sadece o kadar mantık hatalarınız var ki demeden geçemiyorum..
ben belediyeyi aradığımdan bahsetmedim..
aramayın demişsiniz de insan rahatsız olursa ne yapacak diye size bir soru yönelttim...
siz tutup beni aramakla suçluyorsunuz...

yani illa ha suçlanacağım ya nereden ne çıkaracağınızı şaşırmışsınız...

yorumunuzdan sonra kimin SAF TEMİZ MASUM olduğunu çok net gördüm.. yormayın kendinizi
"hı hı evet ben kötüyüm siz melek..."

beni tanımadan yargılama hakkını da size tanımıyorum... ben yıllarını engelli çocuklara adamış ve hala adamakta olan bir insanım..
bana hiçbir konu da merhameti de sevgiyi de siz öğretemezsiniz :KK34:

bir de düşünme yetisi yoktur hayvanların o yüzden kötüsü olmaz denmiş.
bu ne yaman çelişki?
düşünme yetisi olmayan bir canlıya dair ne kadar da net konuşuluyor..
yapmaz etmez diye... söylendiği üzere, düşünme yetisinden mahrum... nasıl emin olunabilir?

her neyse sizlere eğlence olma niyetim yok...

anlayan çoktan anladı yorumumu.. saygımı koruyarak sizlerle polemiğe girmeyeceğim...

net bir şekilde hayvan severlere saygım olduğunu belirttim..
anlamamak da da sizlerin tercihi..

sonuç olarak
anladıklarınızdan değil anlattıklarımdan sorumluyumdur...

hayırlı forumlar...

Ya benimde cok morelimi bozuyo elimden hic bisey gelmiyo onca eziyet 10 hayvandan yapilio bir kurk .
Insanlar nasil bu kadar duyarsiz ve acimasiz olabilio ki :KK43:

Kürk asla giymem, cocuklarimi da asla giymeyecekleri sekilde yetistiririm, bir hayvana zarar verildigine sahit olursam cocugummus gibi korumaya calisirim. Seyreden insan degildir zaten. Ama söyle düsünün biz evcil hayvan kültürüyle büyümedik. 37 yasindayim ve ben cocukken hicbir arkadasimin ev hayvani yoktu. (Akvaryum baligini saymazsak) Simdi simdi evde hayvan besleniyor. Besleyene saygim var. Evinde kalirim yer icerim, hayvandan rahatsiz olmam. Ama acik konusmak gerekirse ben evde hayvan besleyemem. Nefret kelimesini uygun bulmadim. Sevmek zorunda mi herkes? Ayrica, sevmeyenden nefret etmek celiski olmuyor mu? Hem anlamadigim bir sey var. Hayvan beslemek derken hep kedi-köpek konusuluyor. Mesela yilan, örümcek, bukalemun hatta et yiyen karinca besleyenler var. Örümcek sevmeyenlerden nefret ediyorum diyebilir misiniz? Hayvan ayirimi yapilmamasi lazim sizin düsüncenize göre.

Kayinpederimde Ingiliz bulldog köpegi var ve uzak oldugumuz icin gidince mecbur kaliyoruz. Ben saygi gösterip sesimi cikarmiyorum. Her sofraya o da geliyor masanin altinda bir ona bir buna gidiyor yemek verilsin diye. Ama kayinpederim bana ve cocuklarima saygi göstermiyor. Hayvan masanin altindan mama sandalyesinde oturan kizimin ayagini cekistiriyor. Terligini cikartiyor veya diger kizimin sandalyesini itiyor. Cocuklar korkudan ciglik cigliga bagirip yemek yiyemiyorlar. Bu cins hayvanlarin çene gücünü cok iyi bilirsiniz. Mesela agzina aldigi terligi parcalamadan cikarmak imkansiza yakin. Ama orali olan yok. Ben demiyorum ama köpek sevenden nefret ediyorum diye. Ama cocuklarimin orasini burasini cekistirmesini korkutan sesler cikartmasini da istemiyorum. Cocuklarim yerde kücük oyuncak unuttu, köpek yutar bogulur diye kayinpederime onlari azarlama hakki vermiyor köpek sevmek.

Bebegim ilk dogdugunda hastaneden getirdik görümcem gözdagi verdi köpegimi sevmeyeni ben de sevmem diye. Ama evlendi ve kocasi istemiyor diye sevemiyor bile kendi köpegini, babasina birakti. Kokusunu eve getirir diye ellemesini dahi kabul etmeyen bir adama asik oldu.

Yine hayvanin derdinden en iyi anlayan veterineri de ben buldum. Türkiye'ye giderken ilac arastirip götürüyorum.

Kürk konusuna gelince, o baslari ezilen foklarin resimlerine bakinca gözyasi döküyorum desem yalan olmaz. Sizin bu uluslararasi sirketleri protesto amacli bir aktiviteniz var mi? Bu bahsettiginiz katliamlari en gelismis milletler de yapiyor. Kürk giyen kadinlardan nefret ediyorum demek isin en kolay kismi. Üye olup aktif rol aldiginiz dernekler var mi? Mesela esimin calistigi sirket maaslarindan cok cüzi de olsa bir miktar kesintiyi hayvanlari koruma dernegine bagisliyor. Herkes gönüllü kimse de itiraz etmiyor.

Bir şey soracağım, çocuklarınıza köpeklerden korkmamaları konusunda telkin mi verdiniz yoksa zarar verecek diye düşünüp tedirgin olmaya devam mı ettiniz?

Benim köpeğim çocukları hiç sevmiyor. Kuzenlerimden küçüğüne-9 yaşında- sinir olurdu hatta. Ne kadar sevmezse sevmesin zarar vermeyeceğinden adım gibi eminim, kuzenim üzerine gitti köpeğimin. Sevdi, mıncıkladı, devirdi, yeri geldi oyun oynarken dişlendi, köpeğim hırladı vs vs.

Sonuç, her birbirini gördüklerinde tepinip duruyorlar evde.

hayvanlara doğuştan Allahın verdiği içgüdü vardır düşünüp birine saldırma derdi yoktur sizde bunu anlamak istemiyosunuz tabiki hayvanlar akıllıdır ama sadece kendini doyurmak korumak hayatını sürdürmek için kullanır kimseye eziyet etmek için dil :KK66:

Son sorduğunuz sorudan bahsedeyim. Hem Unicef hem de Greenpeace'e maddi anlamda destek sağlıyorum. Havyanları koruma derneğine üyeyim. Hayvanlarla ilgili imza toplanacaksa meydanlardayım... Ayrıca uluslararası imza kampaynalarını takip ediyorum ve hayvanların yararına ne kadar imza atmam gerekiyorsa o kadar imza atıyorum...Sizin için yeterli mi beni hayvansever statüsüne almanız için?

Hala anlatamadım. Hayvanlardan korkup onlara yaklaşamayanlardan nefret etmiyorum ben. Siz korkup uzak kalmayı seçenlerdensiniz. Benim de çok arkadaşım var evime geldiğinde kedimi başka odaya kapatıyorum sırf korktuğu için. Bir hayvansever size saygı göstermedi diye diğer hayvanseverleri de saygısız statüsüne sokamazsınız.

Ben hayvansevmeyip bir de onlara katlanamayanlara, onlarla yemeğini paylaşamayanlara, yaşadıkları yerde onlara saygı göstermeyenlere ve onlara yapılan eziyetlere sessiz kalıp bunu çok normal karşılayanlara laf söyledim. Ben onlardan nefret ediyorum. Onlar nasıl burada bize zorla hayvansevdirmezsin diye bana çıkışıyorlarsa biz hayvanseverler de zorla onları sevemeyiz!!!

Herkes sizin gibi olsa keşke... Hayvan beslemeyenlerden nefret ediyorum demedim... Özellikle konu girişinde de hayvanlardan korkup uzak kalanlara değil sözüm diye özellikle belirttim!!!

Hayvan sevmeyen kimseyi sevemez diye neden söylüyoruz? Bir hayvanın gözlerindeki o masumiyeti göremeyen... Sokakta yürürken kendini bir hayvanı yerine koymayan kimseyi sevemez diyoruz. Çünkü merhamet duygusu yoktur!!! Var sanıyordur ama yoktur!!!

Siz fok haberlerine ağlıyorsunuz. Neden? Empati yeteneğiniz var. Kendiniz o hayvanın yerine koyuyor ve çektiği acıdan dolayı üzülüyorsunuz.

Benim nefret ettiğim tür hiçbir hayvana karşı merhamet duygusu beslemeyen, sevmeyen, görünce taş atan, uzaklaştırmaya çalışan tür. Hayvanseverler beslerken bile hayvanların yemeğini kirleten , suyunun içine özellikle tüküren tür. Bunu hala anlatamadım ya ona yanarım!!!

Sürüngenlerle hayvanları birbirine karıştırıyorsunuz. Ha ben yılan beslemeyemem ama severim. Allah yarattığı için. Hamam böceği görsem öldüremem, ters dönse çevirir başka yere götürürüm. Örümcekten korkarım kaçarım ama yanımda onu öldürmeye kalkan biri olsa engel olurum.

İşte bu son söylediğim hayvan sevmeyen ve nefret ettiğim türdeki insanların yapmadığı bir şey. Ben onlardan nefret ediyorum. Sizin gibi hayvan sevmeyenlerden değil. Siz hayvan sevmeyen ama hayvan sevenlere saygı gösteren, evlerine giden insanlardansınız. Bir hayvan eziyet görünce dayanamayanlardansınız. Ben sokak köpeğini görür görmez taş atan, uzaklaştırmaya kalkan , yemğini suyunu kirleten, yanında eziyet edilse dahi ses çıkarmayan hayvan sevmeyenlerden bahsediyorum.

Kimse de bana onları zorla sevdiremez!!! Ben de burada hayvan sevmeyenlere çıkıp da zorla hayvan sevin demiyorum. Sevmeyin ama eziyet de etmeyin, saygı gösterin. Apartmanınıza doğum yapan bir anne kedi varsa ona saygı duyun, attırmaya kalkmayın diyorum. !!!

Son düzenleme:
Güzel bir konu olmuş.
Hayvan sevmeyen (daha doğrusu yakın temasta bulunmak istemeyen) ve fobisi olanlarla,hayvanlara eziyet edenlerin ayrılması bence de daha doğru olur.

Çevremde hiç hayvana eziyet eden görmedim açıkçası.Burada verilen örneklere şaşırıp üzülüyorum.
Ben hiç kediye işkence eden çocuk veya köpeğe tekme atan birini görmedim.Görseydim elbette tepki gösterirdim.

Bugüne kadar,evde beslenebilecek her türlü evcil hayvanı beslemiş,dışarıda da elimden geldiğince mama ve su bırakan biri olmama rağmen...
Hayvan sevgisi deyince,akla sadece kedi,köpek ve evcil hayvanlar gelmesi bana pek samimi gelmiyor.
Mesela sokak kedilerine gösterilen şefkat,farelere ve böceklere gösterilmiyor :)

Ben de hayvan sevmeyenin insan sevmeyeceği sözüne hiç katılmıyorum.
Hayvan sevmek,hayvanla iletişim kurmak veya beslemek,biraz alışmakla veya yetiştirilmekle alakalıdır diye düşünüyorum.
Bir de mesela kimse kimsenin köpeğini sevmek zorunda değil.Ben köpeğimi gezdirirken,ürkenleri hissedip,tasmasını kısa tutardım.

Ayrıca maalesef hayvan sevip insan sevmeyen,aynı hoşgörü ve şefkati göstermeyen çok kişi gördüm.Genelleme olarak söylemiyorum ama böyle insanlar var.
Mesela,komşu çocukları her fırsatta azarlayan,konu komşuya selam vermeyen,camdan ona buna bağırıp çağıran komşumu örnek göstereyim:)
Kendisini kedileri beslerken sevgi dolu görünce hiç sevecen bulamıyorum maalesef.

komik olanın kim olduğunu baştan düşünün sevgili konu sahibi...

yorumumu anlamamak istediğiniz aşikar. he size de izah etme çabam olmayacak...

sadece o kadar mantık hatalarınız var ki demeden geçemiyorum..
ben belediyeyi aradığımdan bahsetmedim..
aramayın demişsiniz de insan rahatsız olursa ne yapacak diye size bir soru yönelttim...
siz tutup beni aramakla suçluyorsunuz...

yani illa ha suçlanacağım ya nereden ne çıkaracağınızı şaşırmışsınız...

yorumunuzdan sonra kimin SAF TEMİZ MASUM olduğunu çok net gördüm.. yormayın kendinizi
"hı hı evet ben kötüyüm siz melek..."

beni tanımadan yargılama hakkını da size tanımıyorum... ben yıllarını engelli çocuklara adamış ve hala adamakta olan bir insanım..
bana hiçbir konu da merhameti de sevgiyi de siz öğretemezsiniz :KK34:

bir de düşünme yetisi yoktur hayvanların o yüzden kötüsü olmaz denmiş.
bu ne yaman çelişki?
düşünme yetisi olmayan bir canlıya dair ne kadar da net konuşuluyor..
yapmaz etmez diye... söylendiği üzere, düşünme yetisinden mahrum... nasıl emin olunabilir?

her neyse sizlere eğlence olma niyetim yok...

anlayan çoktan anladı yorumumu.. saygımı koruyarak sizlerle polemiğe girmeyeceğim...

net bir şekilde hayvan severlere saygım olduğunu belirttim..
anlamamak da da sizlerin tercihi..

sonuç olarak
anladıklarınızdan değil anlattıklarımdan sorumluyumdur...

hayırlı forumlar...

İnanın beni gece gece çok güldürdünüz :KK1:

Belediyeyi aramıyor olabilirsiniz ama belediye aramayı da kötü bir şey olarak görmüyorsunuz ben de size belediye aramının kötülüklerinden bahsettim :KK34:

Ben siz tu kakasınız, kötüsünüz, canisiniz ben meleğim demedim ama beni öyle görmeniz ne büyük lütuf teşekkür ederim :KK34:

Ben sizi yargılamadım, kendi kendinize bana kendinizi anlatmaya kalkmışsınız. Yaptığınız yardımlardan bahsetmişsiniz. Allah kabul etsin ne diyeyim :KK34:

Hayvanlar 2 yaşındaki çocuk beynine sahiptir. 2 yaşındaki bir çocuk nasıl davranırsa onlar da öyle davranır. İki yaşındaki bir çocuğun düşünme yetesiyle etrafına ne kadar zarar vereceğini de siz söyleyin biz susalım :KK34:

Anlattıklarınızın sorumluluğunda olan sizin anlattıkları doğrultusunda biz de anlattıklarımızdan sorumlu olarak yorum yaptık, ne tarafa çekeceğiniz size kalmış, hayırlı forumlar:KK34:

Güzel bir konu olmuş.
Hayvan sevmeyen (daha doğrusu yakın temasta bulunmak istemeyen) ve fobisi olanlarla,hayvanlara eziyet edenlerin ayrılması bence de daha doğru olur.

Çevremde hiç hayvana eziyet eden görmedim açıkçası.Burada verilen örneklere şaşırıp üzülüyorum.
Ben hiç kediye işkence eden çocuk veya köpeğe tekme atan birini görmedim.Görseydim elbette tepki gösterirdim.

Bugüne kadar,evde beslenebilecek her türlü evcil hayvanı beslemiş,dışarıda da elimden geldiğince mama ve su bırakan biri olmama rağmen...
Hayvan sevgisi deyince,akla sadece kedi,köpek ve evcil hayvanlar gelmesi bana pek samimi gelmiyor.
Mesela sokak kedilerine gösterilen şefkat,farelere ve böceklere gösterilmiyor :)

Ben de hayvan sevmeyenin insan sevmeyeceği sözüne hiç katılmıyorum.
Hayvan sevmek,hayvanla iletişim kurmak veya beslemek,biraz alışmakla veya yetiştirilmekle alakalıdır diye düşünüyorum.
Bir de mesela kimse kimsenin köpeğini sevmek zorunda değil.Ben köpeğimi gezdirirken,ürkenleri hissedip,tasmasını kısa tutardım.

Ayrıca maalesef hayvan sevip insan sevmeyen,aynı hoşgörü ve şefkati göstermeyen çok kişi gördüm.Genelleme olarak söylemiyorum ama böyle insanlar var.
Mesela,komşu çocukları her fırsatta azarlayan,konu komşuya selam vermeyen,camdan ona buna bağırıp çağıran komşumu örnek göstereyim:)
Kendisini kedileri beslerken sevgi dolu görünce hiç sevecen bulamıyorum maalesef.

Eğer siz benim gibi sürekli hayvana yapılan işkence haberlerini okusaydınız, sürekli hayvanların ne kadar merhametsiz insanlarla karşı karşıya olduklarına tanık olsaydınız beni daha iyi anlardınız.

Etrafınızda bir köpeğe tecavüz edip ölümüne sebep olan bir sapık olabilir. Hatta bu kişi komşunuz olabilir. Nereden bileceksiniz bir köpeğe tecavüz ettiğini?

Tavuğa tecavüz ederken yakalanan bir adamın ÖZ KIZLARINA TECAVÜZDEN arandığını biliyor musunuz?

Seri katillerin çoğunun çocukken hayvanlara işkence ettiğini, yetişkinken de tecavüz ettiğini biliyor musunuz?

Çocuklara tecavüz edenlerin zamanında hayvanlarla başladığını biliyor musunuz?

Hayvana yapılan bir müddet sonra mutlaka insana yapılıyor. Bakın size de söylüyorum. Konumun başında "özellikle" belirtmeme rağmen hala anlaşılamamış. Hayvanlardan korkup uzak duran ama zarar vermeyenlerle hayvansevmeyip eziyet edenleri aynı kefeye koymadım. Hayvanlardan korkup uzak duranlar sözüm olmadığını özellikle belirttim ama kimse o cümleyi okumak istemiyor sanırım:KK14:

hayvanlar ve iletişim konusu geçmişken bişey yazmak istedim..
benim oglum otizmli ılk teşhis konuldugu sırada doktor eve hayvan alabılirsin bu tür cocuklar hayvanlarla daha iyi iletişim kurabılıyolar. dalmalar kıtlenmeler daha az olur dedi

bunu söyleyen profösör, köpek olabılır kuş olabılır balık olabılır dedı, köpegi ali nin egitiminden dolayı bakamam dıye tercih edemedim, kuş ve balık aldık, gercektende ali luş la iletişim kurmaya çalısıyo

onu cok seviyo kafasının oraya gidip ona bişeyler anlatmaya calısıyo.

ali git cikcik e biz okula gidiyoruz uslu dursun dedigimde gidip kafesi öpüyo:KK16: bişeyler anlatıyo

bakabilecegıme inansam bi köpek alırdım ona ama kontrollerı ankarada oldugu için oraya gidince sorun olur bırakıcak kımse yok dıye alamıyorum:KK9:

hayvanlar ve iletişim konusu geçmişken bişey yazmak istedim..
benim oglum otizmli ılk teşhis konuldugu sırada doktor eve hayvan alabılirsin bu tür cocuklar hayvanlarla daha iyi iletişim kurabılıyolar. dalmalar kıtlenmeler daha az olur dedi

bunu söyleyen profösör, köpek olabılır kuş olabılır balık olabılır dedı, köpegi ali nin egitiminden dolayı bakamam dıye tercih edemedim, kuş ve balık aldık, gercektende ali luş la iletişim kurmaya çalısıyo

onu cok seviyo kafasının oraya gidip ona bişeyler anlatmaya calısıyo.

ali git cikcik e biz okula gidiyoruz uslu dursun dedigimde gidip kafesi öpüyo:KK16: bişeyler anlatıyo

bakabilecegıme inansam bi köpek alırdım ona ama kontrollerı ankarada oldugu için oraya gidince sorun olur bırakıcak kımse yok dıye alamıyorum:KK9:

Yarabbim şükür çocuklarla hayvanların iletişimine canlı bir örnek geldi :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

evde hayvan beslemenin en iyi taraflarından biride verdikleri sevgi sabah uyanınca sanki yıllardır sizi gormemis gibi sevinen kalbi pır pır atan baska kim olurki:KK9: ama insanlar hayvan ısırdı yok havladı sevmiyim hepsini yahu bunlarda canlı ve hepsinin huyu ayrı kimi daha asabi oluyor kimide daha sakin huyuna gore davranıyorsun sevmedigi seyleri yapmıyorsun onlarada saygı duymak lazım bizim sevgi yumagımız biz ne istersek o diye bir durum yok ve gercekten onları sevenleri cok iyi bilirler ve karsılarında daha rahattır ama ne zaman sevmeyen biri gelsin diken ustunde hayvan okdr rahatsızki o kisi gittikten sonra sanki cok agır bir iş yapmıs gibi yorgun duser sanırım onlarda o negatif elektirigi alıyor.. her ne olursa olsun hadi sevmiyorum diyen bile varsa su bahcede evinin cevresinde hayvan besleyenlere karısmasınlar oyle huzursuz sorunlu insanlar varki iki kap yemek yiyip su icmesinden rahatsız oluyor ve kendileri sevmese bile cocuklarını bu konuda kısıtlamasınlar parkda bahcede hayvan sevmelerine karsı cıkmasınlar

Son düzenleme:
Hayvanları çok seven biri olarak, söylediklerinizin çoğuna katılıyorum.

Herkesin hayvansever olmasını beklemiyorum, yeter ki zarar vermesinler. hayvanseverlerin yaptıklarını engellemesinler. hayvanlara yapılan kötü muameleleri görsünler, onaylamasınlar.
hayvan sevmemek ile hayvanlara eziyet etmek aynı değil elbette...

kürk yapılması, hayvan dövüştürmek, hayvanlar üzerinde yapılan deneyler... herbiri yüzünden ben insanlığımdan utanıyorum, yapanlar ise keyif sürüyor.

işin dini boyutuna girmek bile istemiyorum, dindar geçinen politikacılar, belediyeler, kişiler bile bunların önüne geçmek için bir adım atmıyor, desteklemeye devam ediyor. sokak hayvanlarını öldürüyor ya da ölüme terk ediyor. eziyet etmenin cezası ise, yok gibi birşey... birçok araştırma yapılmış, hapishanelerde en vahşi şekilde suç işleyen suçluların ilk kurbanları geçmişteki masum hayvanlar imiş. hayvanlara her türlü eziyet eden, canına keyfi kıyan kişiler, geleceğin potansiyel suçlularıdır. empati ve merhametten yoksun kişiler...

ben de hayvanlar için elimden geldikçe birşeyler yapmaya çalışıyorum. kimisi başlıyor, o kadar açta açıkta insan var, sen hayvanları düşünüyorsun diye. onlara sorduğumda; peki sen o insanlar için ne yapıyorsun? cevap yok... maksat konuşmak olsun. kendi birşey yapmıyor, yapana engel olmaya çalışıyorlar sadece.
sadece hayvanlar değil, ihtiyaç durumunda olan insanlar için de denk geldiğim tüm kampanyalara elimden geldikçe maddi manevi destek de veririm. gerçekten duyarlı bir kişi, insan - hayvan diye ayrım yapmaz bence...

bu konuda insanların farkındalığı da çok az. çevremde kedi köpekten korktuğu ve pek sevmediği halde, onlara evinden artan yiyecek vermeye başlayan arkadaşlarım bile oldu. bence en önemlisi, bu konuda yakınımızdakilere örnek olmaya çalışmak. vicdanı olanlar, zaten daha dikkatli oluyor.

Son düzenleme:
Bu konu "bir derdim var" bölümüne açılabilir miydi? Bence açılır neden olmasın? Bu benim derdim evet. Ve benimle birlikte biliyorum ki bir sürü hemcinsimin derdi.

Kk'da bir sürü hemcinsim var. Belki de içlerinde kürk giyenler de var. Sokakta kürk giyen kadınları gördüğümde saldırmak istiyorum ama hiçbir şey yapamıyorum suçlu taraf olmayayım diye. En azından burada içimi dökebilirim diye düşündüm.

Önce sözüm KÜRK giyen kadınlara sonra da hayvan sevmeyen kadınlara olacak. Yanlış anlaşılmasın uzaktan hayvan sevip de korktuğu için yaklaşamayan kişilere yok bir sözüm. Ama bu iki kadına, kürk giyene ve de hayvan sevmeyene çok sözüm var. Okumasa bile ben içimi dökeceğim. Bir kürk giyen kadının aldığı o kürkü giymemesine ve bir daha kürk almamasına sebep olursam ne mutlu bana...

Sevgili Kürk Giyen Kadın;

Sen soğukta üşümeyesin diye, eşine dostuna hava atasın diye o kürk nasıl üretiliyor biliyor musun? Hiç araştırdın mı?

Sen hiç arkasına elektrikli joplar sokulan ve kürkü parçalanmasın diye ağzı kerpetenle kapatılan bir fok gördün mü? Peki o fokun ağzı neden kerpetenle kapatılıyor hiç düşündün mü? CANLI CANLI derisini yüzerken bağırıp da , ağzını açıp da senin o çok değerli vücuduna giyeceğin kürk parçalanmasın diye...

Ya da sırf kürkün kalitesi bozulmasın diye kafasına defalarca sopalarla vurulan, yavaş yavaş ölsün de kürkün kalitesi bozulmasın diye can çekişen bir hayvan gördün mü?

MASUM KÜRK YOK... Kendini kandırma... Bütün kürkler hayvanların canlı canlı derilerinin yüzülmesiyle ya da yavaş yavaş katledilmesiyle oluşuyor... Ve sen bunu yapanlara o kürkleri satın alarak destek veriyorsun. "Elinize sağlık, bakayım hangi canlının derisi sırf ben üşümeyeyim diye canlı canlı yüzülmüş, elleriniz dert görmesin ben bu kış üşümeyeyim" diyorsun... Tebrik ederim seni... Mutlu musun sırtındaki canı alınmış canla? Mutlu musun sırtındaki hayvan ölüsüyle?

Zoruna gitmesin hayvan ölüsü dedim diye. Kürk demek hoşuna gidiyor değil mi? Sen üzerinde leş taşıyorsun. Bunu düşünmek de hoşuna gitti mi? Giydiğin o kürkün üzerindeki et parçaları, kanlar nasıl temizlendi hiç düşündün mü?

Şimdi ben bunları yazdığım için kk dan uzaklaştırılacak mıyım? Umrumda değil. Kürk giyen kadınlara bu gerçekleri birilerinin söylemesi gerekiyordu. :KK35::KK35:

Daha çok şey var yazılacak ama o iyice şiddete girecektir susuyorum:KK45:

Gelelim sana, ey hayvansevmeyen...

Benim sorunum seninle... Derdim seninle... Bir derdim var... Var işte...

Nasıl bizimle aynı şekilde bakamıyorsun o hayvanların gözlerine inan aklım almıyor. Çok kere anlamaya çalıştım seni ama anlayamıyorum.

O gözlerdeki masumiyeti... O karşılıksız sevgiyi.. O samimiyeti nasıl göremiyorsun???:KK50:

Sadece seni birkaç dakika görebilmek onu nasıl mutlu ediyor biliyor musun? Ve onun senden tek isteği şey sevgi...

Ama o senin için pis... iğrenç... saldırgan...

Hiçbir hayvan karşısındakini tehdit olarak görmüyorsa, karşısından bir hareket görmediyse durup dururken birine saldırmaz bunu bil... Onlar HİSSEDER...

Senin için çok üzülüyorum ben ya... Hiçbir zaman yavru bir kedinin mırıldayışıyla uykuya dalamayacaksın... Hiçbir zaman pati veren bir köpeğin patisine dokunamayacak, o sevgiyi hissedemeyeceksin... Hiçbir zaman bir sokak köpeğiyle göz göze gelmeyecek ve onun senden aç olan karnına rağmen aslında sadece "sevgi" istediğini göremeyeceksin...

Ne istiyorsunuz onlardan?

Sen taşınırsın dağın başına yapılan evlere... Sonra da oradaki sokak köpeklerinden rahatsız olup belediyeyi çağırırsın belediye gelir ya vurur , ya zehirler ya da götürür başka bir yere atar... Peki dağdan gelip bağdakini kovmak niye? O köpekler sen oraya taşınmadan önce de oradaydı. Sen geldin onların bölgesine ev yaptın ve onların varlığından rahatsız olup onları evsiz bıraktın...

Çok mu zor yediğin yemekten onlara vermen?... Çok mu zor paylaşman?...

Hiç zehirlenerek ölen bir köpeğin nasıl öldüğünü okudun mu? Okumadın di mi... Çünkü ilgini çekmedi... Malesef bahsedemeyeceğim çok merak ediyorsan internette bunla iligili çok yazı var bir zahmet okuyuver...

Ne istersin apartmanının bodrumuna ya da bahçesine yeni doğum yapmış bir anne kediden? Bu ne sevgisizlik? Bu dünya sadece sana mı ait görünüyor?
Sen doğum yaparken hastaneden atılsan ne hissedersin? Yavruların daha senin emzirmene muhtaçken, sadece senin sütünle beslenebilecekken, daha gözleri açılmamışken hastanedeki hiç tanımadığın acımasız insanların elinde kalsa? sağa sola dağıtılsa... Kaybolsa... Ne hissedersin? Kaldı ki onlar kendilerine bakamaz... İnsanoğlu bile yeni doğmuş bir kediye bakamaz, yaşatamaz. Annesi olmadan yaşayamaz... Ne var biraz anlayış göstersen? Ne var paylaşmayı öğrensen? Ne var bu dünyanın sadece sana ait olmadığını öğrensen?...

Defalarca tekme yediği halde yine gelir sokak köpeği arkadan... o sadece sevgi ister... Sen bir tek kötü söz söylediğin için insanoğlu sana küser ama o sokak köpeği dayak yediği halde yine peşindedir... Onun tek istediği sevgi...

Ne var akşam yemeğinden artalanları bir poşete koysan ve açık bir alana götürüp poşetin ağzını açıp oraya bıraksan? Gece yemek aramaya çıkan sokak köpekleri de senin evinden artan yemeklerle karnını doyursa? Çok mu zor?

Çok uzun yazdım değil mi... Ama çok doluyum... Sevmeyi bilmeyen insanlardan nefret ediyorum...
Hayvanlara eziyet edenlerden, onları yuvasız bırakanlardan nefret ediyorum...

Haaa... bir de kaz tüyü yorgan yastık kullananlar... Siz yumuş yumuş uyuyun diye kazların tüyleri canlı canlı yolunuyor... Sonra o kazın tüyü yeniden çıkıyor... yeniden yolunuyor... Sen kaz tüyü yorgan yastık mont aldıkça bunlar durmadan devam edecek...

Aç kalbini... Hayvan sevmeye çalış... Sevmesen de yediğinden paylaşmaya çalış... Sevmesen de eziyet etme... Bu dünya yalnız size ait değil... Kur'an-ı Kerim'de bile hayvan hakları varken, sen kim oluyorsun da hayvanları bu dünyadan yoketmeye çalışıyorsun?... Yokedilmesine göz yumuyorsun?

Kimse sakın buraya insanlar da acı çekiyor yazmasın. Hayvanlara dünyanın her yerinde insanlar tarafından ne kadar sayısız şekilde ızdırap ve acı çektirildiğinin farkında olan çoğu insan için her bir yere kangren gibi yayılmış zulümün sona erdirilmesi meselesi, en önde gelen toplumsal adalet davası. Gagalarının kopartılmasından pençesiz bırakılmaya, kulak parçalamadan kuyruk kesmeye dek insanların gıda, giysi, araştırma, “pet” ve eğlence adına hayvanları maruz bıraktığı acının hiçbir sınır tanımadığını görüyoruz, hayvanları kendi arzularımıza boyun eğmeleri için zorladığımız onca gaddarlığın sınırlarını ise ancak hayal gücümüz bilebilir.

İnsan bir şekilde kendini koruyabilir... Hayvanlar bize muhtaç.. Savunmasız... Bu dünyada korunması gereken iki tür var. ÇOCUK ve HAYVAN. İKİSİ DE SAVUNMASIZ... İKİSİ DE MASUM KARAR SENİN...

Ayrıcaaaaaaaaaaaaaaaaaa... Hayvanların tükürüğü insan tükürüğünden daha temiz. Hayvanlı evde büyüyen çocukların bağışıklık sistemi daha kuvvetli oluyor. Hayvanlı evde büyüyen çocukların iletişmleri daha kuvvetli oluyor. Hayvanlı evde büyüyen çocukların zekaları daha çok gelişiyor. Hayvanlı evde büyüyen çocukların merhamet duyguları daha çok gelişiyor. Hayvanlı evde büyüyen çocuklar daha çabuk öğreniyor... Bu liste uzar gider... İyice araştırırsanız gerçekleri görürsünüz...

Bu kadar yazdım içim rahatladı mı hayır... :KK50:
Kim bilir dünyanın hangi yerinde şu an bir canlı eziyet görüyor... Ve birileri yine sessiz kalıyor... :KK50:

Arkadaşım seni tebrik ediyorum böyle bir konu açtığın için ve sonuna kadarda yanındayım.Bende öyle korkanlara neyse ama sevmeyenlri anlamıyorum onların bizden başka kimseleri yoklar..Keşke herkes sen ben gibi düşünse okadar farklı bir boyuta gelirdikki..Yok ama yok o kürkü giyiyosunuz ama cahilsiniz,acımasızsınız,zevkleriniz uğruna kaç canlının bedenine kıyıyorsunuz..YAZIK YAZIK..GİYMEYİN,GİYMEYİN,GİYMEYİN...
HAYVANLARI SEVİN...VE LÜTFEN BİR KAP MAMA VE SU VERİN...ONLAR AÇ OLDUĞUNU SÖYLEMİYORLAR...DUYARSIZ KALMAYALIM..!

hayvanların kürkünün alınışını az çok biliyordum ama yazdıklarını okurken bir hoş oldum.vicdansızlık resmen.katılıyorum size bu konuda.
bazı arkadaşlar hayvanları sevmiyorum ama zarar da vermiyorum yazmış.aslında seviyorsunuz ama hayvan beslemiyor olabilirsiniz veya korkuyor olabilirsiniz.ben de böyleyim.hayvan besleyemem çünkü temas edemem onlarla ve çok korkuyorum ama seviyorum.hiçbirine zarar da veremem zarar verene de tepkimi koyarım.normal insanlar hayvanları da insanları da sever ve zarar veremez zaten.normal olmayandan herşey beklenir.
bir de evde hayvan beslenmesinin çocuğa etkilerinden bahsetmişsin.çok haklısın psikolojik a çıdan çocuğa çok faydası var ama evi bahçeli olanlar besleyebilir bence.ya da evde beslenebilecek hayvan kuş ve balıktır bana göre.hayvan besleyenler kızacak ama evin içinde köpek kedi falan varsa ben o evde birşey yiyemem kesinlikle.hayvan sevip sevmemek tercih meselesi olamaz ama bu tercih meselesidir işte.

şu anda bunları okurken kızımda kucağımda alın size bi güzellik :KK70:

$2012-11-19 23.25.57.jpg

kargaya yavrusu şahin gelirmiş :KK70:

Son düzenleme:

:KK9::KK9::KK9: Katılıyorum...

Ben de kürk giyenlerin yanından geçerken "inşallah bir gün senin de derini canlı canlı yüzerler" diyorum. Duymamazlıktan geliyor:KK1:

Ve şöyle bi açıklamada yapalım lütfen.Yedikule barınağına gidin bakın çok şey eksik.Kullanmadığınız yorgan battaniye havlu çarşaf eski çelik tencere tepsi tava vb.. eski gazete süt makarna kuru yaş mama vb... Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin...Çantanızda 1 yaş mama ucuz olsun diyelim 3 4 lira..10 tane plastik kap olsa size 5 liraya gelir.Geçtiğiniz yerlere aç kedilerede mama verseniz onları ne kadar mutlu edersiniz... 5 lirayı nerelere harcamıyoruzki..Çantanızın bir kenarında dursa ve bir kaç hayvanı sevindirseniz..Lütfen lütfen :KK43: hepimiz böyle duyarlı olsak en azından bir çare bulabiliriz..Yada bir kaç hayvanı yaşatabiliriz...

X