Kürtaj Sonrası Hamilelik

Merhaba arkadaşlar kürtajdan sonra 40 gün geçti hala regl olmadım hamilelik testi yapmak istedim. Sonuç pozitif çıktı.Beta değeri hala düşmemiş olabilir mi yoksa tekrardan hamile miyim?
Göğüs hassasiyetim, akıntım ve kasıklarımda ağrı var. Kürtajdan 24 gün sonra da lekelenme şeklinde kan gelmişti ama çok az ben reglim başlayacak ondan diye düşünmüştüm olmayınca kürtajdan olmuştur demiştim.
merhaba, ne kadara kürtaj oldunuz?

Merhabalar.
Ben 28 Mayıs Cuma günü 9+2’de kürtaj olmak zorunda kaldım. 9+0’da kontrole gittiğimde bebeğimin kalp atışının durduğunu öğrendim. 😔
Sorun şu ki, kürtajdan sonraki ilk 3 gün normal adet gibi kanama olmama rağmen son 2 gündür sadece renkli akıntı geliyor.
Normalde kanamanın ne kadar sürmesi gerekiyordu?
Bilgisi olan var mı acaba?

Merhabalar.
Ben 28 Mayıs Cuma günü 9+2’de kürtaj olmak zorunda kaldım. 9+0’da kontrole gittiğimde bebeğimin kalp atışının durduğunu öğrendim. 😔
Sorun şu ki, kürtajdan sonraki ilk 3 gün normal adet gibi kanama olmama rağmen son 2 gündür sadece renkli akıntı geliyor.
Normalde kanamanın ne kadar sürmesi gerekiyordu?
Bilgisi olan var mı acaba?
Merhaba benim 10 gün sürmüştü ama adet gibi değildi çok az az kanamam oldu. 10 gün sonra abdestlenmiştim.Kişiden kişiye değişiyormuş ama 2 haftaya kadar olması normalmiş. Ama kanamanız çok fazla olursa bi doktora başvurun

Merhaba benim 10 gün sürmüştü ama adet gibi değildi çok az az kanamam oldu. 10 gün sonra abdestlenmiştim.Kişiden kişiye değişiyormuş ama 2 haftaya kadar olması normalmiş. Ama kanamanız çok fazla olursa bi doktora başvurun
Fazla değil az olması beni endişelendiriyor.
Acaba rahimde yapışıklık falan mı oldu gibi düşüncelere kapılıyorum. 😔
Yarın kontrole gidicem, inşallah güzel haberler verir doktorum.

Fazla değil az olması beni endişelendiriyor.
Acaba rahimde yapışıklık falan mı oldu gibi düşüncelere kapılıyorum. 😔
Yarın kontrole gidicem, inşallah güzel haberler verir doktorum.
Benim de çok azdı endişelenecek bi şey yok bence ama endişelenip stres olmaktansa doktora gitmek daha iyi olur 😊

Şu gebeliğin ilk haftalari nekadar stresli oluyor degilmi kese görüleceğini bebek gorulecekmi kalp atışı olacakmi .... Bizde ikinci çocuğu istiyoruz bir düşük oldu sonrasında bir kurtajim oldu henüz kalmadım şuan hamile ama kalırsam tekrar eminim bende aynı stresi yaşayacağım...hayırlısı olsun inşallah saglikla olur cnm
Hamile misiniz doktorâ gittiniz mi

Neden, bir sıkıntı mı var?
Daha önceki tecrübeniz mi kötü hissettiriyor yoksa?
Öncekinden tecbüremden dolayı endişelerim vardı zaten ama 28 Mayısta kese görünmüştü doktor keseye göre 5 hafta demişti 11 gün sonra başka doktor da 6+3 demişti (buraya kadar uyumluydu) 1 hafta sonra dün ilk doktoruma gitmiştim acil işi çıkmış gitmiş başka bi doktora göründüm 5+6 dedi 2 hafta sonra gel dedi o doktora zaten güvenmiyordum mecburen göründüm. Normalde 7 haftalık olup kalbinin de duyulması lazımdı bi terslik var yani

Öncekinden tecbüremden dolayı endişelerim vardı zaten ama 28 Mayısta kese görünmüştü doktor keseye göre 5 hafta demişti 11 gün sonra başka doktor da 6+3 demişti (buraya kadar uyumluydu) 1 hafta sonra dün ilk doktoruma gitmiştim acil işi çıkmış gitmiş başka bi doktora göründüm 5+6 dedi 2 hafta sonra gel dedi o doktora zaten güvenmiyordum mecburen göründüm. Normalde 7 haftalık olup kalbinin de duyulması lazımdı bi terslik var yani
Anladım canım.
Du bakalım, belki geç tutunma falandır.
Hemen kötü hissetme kendini.
Sağlıksızsa vücut zaten atıyormuş.
Hayırlısı olsun inşallah.

Anladım canım.
Du bakalım, belki geç tutunma falandır.
Hemen kötü hissetme kendini.
Sağlıksızsa vücut zaten atıyormuş.
Hayırlısı olsun inşallah.
Diğer kürtajımda hiç belirti olmadı kendi de düşmedi 4 hafta beklemiştim ama bunda ne olacak bakalım hayırlısı artık bu sefer güzelce testlerimi yaptırırım😊

Slm arkadaşlarım 🤗 20 Mayıs ta 9+0 da kalp atışları durdugu için kürtaj oldum bugün 27 günüm gebelik belirtilerim oldugu için kaset test yaptım ama çok hafif biz çizgi gördüm bir de siz bakarmısınız? 13 yıllık evliyim ikinci gebeligim di bebegim yok mucizeydi bizimksii ❤

Eklentiler

• 20210616_180704.jpg
    20210616_180704.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 118
Karartma yaptım diger türlü çok hafif fotoda belli olmuyor

Slm arkadaşlarım 🤗 20 Mayıs ta 9+0 da kalp atışları durdugu için kürtaj oldum bugün 27 günüm gebelik belirtilerim oldugu için kaset test yaptım ama çok hafif biz çizgi gördüm bir de siz bakarmısınız? 13 yıllık evliyim ikinci gebeligim di bebegim yok mucizeydi bizimksii ❤
Çok erken değil mi canım? 😳
Ne zaman bitti ki kanaman?
Bana doktorun dediği, kanama bittikten 21 gün sonra adet olacakmışım.
Yani normal adet günün gelmeden hemen böyle çıkar mı kaset testte bilmiyorum açıkçası.
Ben de 28 Mayıs’ta 9+2’de kürtaj oldum. 9+0’da kalbi durmuştu bebeğimin. 😔
Hala kahverengi lekelenme devam ediyor.

Çok erken değil mi canım? 😳
Ne zaman bitti ki kanaman?
Bana doktorun dediği, kanama bittikten 21 gün sonra adet olacakmışım.
Yani normal adet günün gelmeden hemen böyle çıkar mı kaset testte bilmiyorum açıkçası.
Ben de 28 Mayıs’ta 9+2’de kürtaj oldum. 9+0’da kalbi durmuştu bebeğimin. 😔
Hala kahverengi lekelenme devam ediyor.
Çok geçmiş olsun canım 9+2 de ögrendim bende 😔 Rabbim saglıkla tekrar nasip etsin bize ❤Benim kanamam 1 gün oldu 3 4 günde lekelemeyle bitti 15 gündür sarı akıntılarım oluyor kürtaj oldugum gün bunu adet gibi say dedi dr'um bugün tam 27 gün oldu daha önceki kürtajım da da çok gecikmemişti adetim bilemedim

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Bende 6 mayısta bebeğimin kalbi durması sebebiyle kürtaj olmuştum betahcg geçen hafta 5 in altına düşmüştü anca o yüzden sizinde testleriniz hala pozitif çıkıyor olabilir. Tabi umarım gönlünüzdeki olur ama böyle bir ihtimalde olabilir yani.

X