Kürtaj sonrası rahim içinde kan birikmesi

elifak0106

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2018
394
436
Merhabalar

Ben on gün önce kürtaj oldum. Hala ara ara kanamalarım devam ediyor. Doktorum bugün kontrolde rahim içerisinde tahrişe bağlı kan birikmesi olduğunu söyledi. Kürtaj sonrası bir süre metiler de kullanmıştım. Zamanla rahmin bunu atacağını ya da emeceğini söyledi. Benzer olarak bu kan birikmesini yaşayanlar sorununuzu nasıl çözdünüz acaba? İleride gebeliğe veya rahme zarar verir diye bir korkum oluştu.

Hiç yaşayan öneride bulunacak yok mu ya :KK43:
Geçmiş olsun canım bende kürtaj oldum ama böyle bir durum olmadi acaba haftaniz büyükte oyuzden mi oldu ben kürtajdan sonra birkaç gün avakado yemiştim ayrıca kekik suyunu doktorların önerdiğini burda öğrendim birkaç günde onu tukettim kanamam çok olmadı haftam küçük olduğu için olabilir belki 7+5 olması gerekirken kesem 5+6 ydi hatta bir hafta sonra kan değerim 6.89 a gerilemisti sonrasında sıfırlandı çok şükür kişiden kişiye değişiyor olabilir isterseniz kekik çayıni fln araştırın bakın

Aynı şeyi yaşadım ağrıyla gittim kontrol günümden önce içeride kan birikmiş ve rahmi büyütmeye başlamıştı. Önce bana kürtaj için kullanılan sadece hastaneden temin edilen 6 hap verdi 3 saatte bir içtim. Bildiğiniz sancılarla bağıra bağıra avucum kadar 3 büyük pıhtı attım. Kanamalarım 20 gün kadar sürdü. Metiler ve estrofem kullandım. Tam kesilmişti tekrar bi kanamam arttı doğum kontrol hapına başladım. Bitince regl oldum. Rahim filmi çekildi. Sonraki reglim de tam tarihinde oldu. Çok şükür toparlanmış tertemiz olmuş. Endişelenme. Maalesef kürtaj rahim için bir travma. O yüzden böyle şeyler yaşanabiliyor. Ben tüp bebek tedavisi görüyorum sanırım Şuan da hamileyim pazartesi kese göreceğiz inşallah. Yani gebelik için bir sorun oluşmamış ☺️☺️

Aynı şeyi yaşadım ağrıyla gittim kontrol günümden önce içeride kan birikmiş ve rahmi büyütmeye başlamıştı. Önce bana kürtaj için kullanılan sadece hastaneden temin edilen 6 hap verdi 3 saatte bir içtim. Bildiğiniz sancılarla bağıra bağıra avucum kadar 3 büyük pıhtı attım. Kanamalarım 20 gün kadar sürdü. Metiler ve estrofem kullandım. Tam kesilmişti tekrar bi kanamam arttı doğum kontrol hapına başladım. Bitince regl oldum. Rahim filmi çekildi. Sonraki reglim de tam tarihinde oldu. Çok şükür toparlanmış tertemiz olmuş. Endişelenme. Maalesef kürtaj rahim için bir travma. O yüzden böyle şeyler yaşanabiliyor. Ben tüp bebek tedavisi görüyorum sanırım Şuan da hamileyim pazartesi kese göreceğiz inşallah. Yani gebelik için bir sorun oluşmamış ☺️☺️

sağlıkla kavuşun bebeğinize inşallah. çok yıprandım bıktım usandım kanamalardan. zaten kürtaj çok sıkıntılı bir olay sonrasında da problemler yaşamak psikolojimi çok bozdu :KK43:

sağlıkla kavuşun bebeğinize inşallah. çok yıprandım bıktım usandım kanamalardan. zaten kürtaj çok sıkıntılı bir olay sonrasında da problemler yaşamak psikolojimi çok bozdu :KK43:
Aynı durumdaydım. Ağlayıp duruyordum psikolojim bozulmuştu bir süre. Ama inanın geçecek. Herşey yoluna girecek ❤️

X