Kürtajdan sonra hamile kalma şansı ne kadardır ?

Canim çok geçmiş olsun düşümlerinin sebebi nedir ?bende 3kayip yasadim niye temizleme işlemi yapilmis bendede pihti oldu ilaçla atmam saglandi adet düzensizliği normal canim düzene girer merak etme ama yinede kontrole git bence başka doktora git olmazsa
Cok tesekkur ederim sana da geçmiş olsun. Benim bir boş bir de kimyasal gebeligim mevcut ilkinde kurtaj oldum böyle bir sorun ile karşılaşmadım.3. De de 6+1 kalmış kanamalarım oldu özel e gittim kürtaj a aldılar kontrole gittiğimde bana da ilaç verdiler ama vücudum atmamis o yüzden 5 dk lik işlem diye tekrar anestezi olmadan yaptı. Tekrar gelmene gerek yok diyerek gönderdi. Üniversitede genetik test ve trombofili yapıldı esimde genetik sorun cikti ciddi bişey değil ama PGT+TÜP BEBEK öneriyoruz dediler sebebi tam olarak belli olmadığı ve tekrar kayıp yaşamamam için. Sizin sorun neydi böyle duzensizlik yasadiniz mi

Dr um açık açık kürtaj sonrası daha kolay gebe kalmanın HURAFE olduğunu söyledi.yani bilimsel bir açıklaması yok dedi.ama değerlerin gayet normal.normal şartlarda 3 ay içinde hamile kalırsınn dedi.hayırlısı olsun.benim acım da çok taze.gerçi yıllar da geçse böyle taze kalacakmış gibi geliyor.12 haftalıktı oğlum.her şey de normaldi ama rabbim yazmadıktan sonra ne desek boş:KK42:
Canim merhaba.baya zaman geçmiş konunun ustunden ama kurtajdan sonra hamile kalabildin mi tekrar.bende kurtaj oldum da yeni.sorunlu bi kurtajdi

Canim merhaba.baya zaman geçmiş konunun ustunden ama kurtajdan sonra hamile kalabildin mi tekrar.bende kurtaj oldum da yeni.sorunlu bi kurtajdi[/QUOTE\]
Çok geçmiş olsun.rabbim kimselere küçük büyük evlat acısı yaşatmasın.çok zor.
Ocakta kürtaj oldum.şubatta ilk adeti oldum.sonra 2.adetim 47 gün sonra geldi.
Nisan mayıs haziranda yavaş yavaş düzene girdim ve şuan tam 5 haftalık hamileyim Allahın izniyle.
Kese göründü ama henüz kalp atışı duyamadık.her şey yolunda şimdilik.
Benim bebeğimin kalbi durmuştu ve 7.haftadan sonra lekelenmem vardı.dr şimdi her ihtimale karşı bebek aspirini kullanmamı önerdi.
Stres yapma.ben ilk ay korundum 5.ayımda hamile kaldım.
Ama sen de yaşın 30 dan büyük değilse 6 ay bekle ve sonra dr una git.gerekirse rahim filmi çektir.
Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

canimm sagoll Allah sag salim evladini kucağına almayi kokusunu duymayi büyütmeyi nasip etsin insallah.bende 3 senelik evliyim sonunda hamile kaldim ama bebek gelismedi.ilacla düşük yaptim ardindan kurtaj oldum ve malesef antibiyotik kullanmama ragmen enfeksiyon kaptim cok korkuyorum rahmimde yapisiklik olucak tuplerimtikanicak falan die.enfeksiyon gecti ama hasar birakmasindan korkuyorum 12 gun oldu kurtaj olali :KK43:

canimm sagoll Allah sag salim evladini kucağına almayi kokusunu duymayi büyütmeyi nasip etsin insallah.bende 3 senelik evliyim sonunda hamile kaldim ama bebek gelismedi.ilacla düşük yaptim ardindan kurtaj oldum ve malesef antibiyotik kullanmama ragmen enfeksiyon kaptim cok korkuyorum rahmimde yapisiklik olucak tuplerimtikanicak falan die.enfeksiyon gecti ama hasar birakmasindan korkuyorum 12 gun oldu kurtaj olali :KK43:
Çok yeniymiş.nasıl oldu ya deniz havuz falan mı ilişki olmamıştır herhalde.15 gün yasak deniyor genelde.
Dediğim gibi stres yapam ve korunma zaten vücut ne zaman hazır olursa gebeliğe o zaman izin veriyor.
Yapışıklıktan falan şüpheleniyorsan ilk adetini olunca bi film çektir tıkanıklık falan varsa açılır.
İyi dilek ve duaların için teşekkrüler.

Çok yeniymiş.nasıl oldu ya deniz havuz falan mı ilişki olmamıştır herhalde.15 gün yasak deniyor genelde.
Dediğim gibi stres yapam ve korunma zaten vücut ne zaman hazır olursa gebeliğe o zaman izin veriyor.
Yapışıklıktan falan şüpheleniyorsan ilk adetini olunca bi film çektir tıkanıklık falan varsa açılır.
İyi dilek ve duaların için teşekkrüler.
Kurtajdan sonra inan korkumdan hala dus bile almadim.tuvalette bile su degdirmedim enfeksiyon kapacak die hep peceteyle sildim iliskide olmadi 2 saatte bi pedimi degistirdim.antibiyotiklerimi duzenli kullandim yinede olmadi :KK43: hamilelikten dolayi vajinamda enfeksiyon vardı düşük ve kurtaj sonrasinda rahime geçmiş: (

:KK64:
Kurtajdan sonra inan korkumdan hala dus bile almadim.tuvalette bile su degdirmedim enfeksiyon kapacak die hep peceteyle sildim iliskide olmadi 2 saatte bi pedimi degistirdim.antibiyotiklerimi duzenli kullandim yinede olmadi :KK43: hamilelikten dolayi vajinamda enfeksiyon vardı düşük ve kurtaj sonrasinda rahime geçmiş: (
Kış olmasına rağmen ben günlük duşumu almıştım.dr sadece ayakta yap banyonu demişti o kadar.acaba tuvalette su değirmediğin için olabilir mi

herkese ii akşamlar kızlar..
ben dün doktora kontrol için gittim..neler yasaklayacak diye beklerken ummadığım şeyler söyledi...korunma dedi..3 ay 5 ay korunmayı doktorlar neden verir anlamam dedi..bu tarz korunmalar kürtaj sırasında rahimde sorun olursa onun için verilir..rahimde parça,rahimde yırtık olursa o zaman korunmak gerekir dedi..aslında çok sevindim 3 ay nasıl geçecek diyordum..bende bir sorun çıkmadı herşey normalmiş:)buna en çok eşim sevindi...folik asite devam edeceğim.. inşallah ikinci bebeklerimiz sağlıklı sıhhatli olur da bizi bırakmazlar.bu üzüntüyü kaldırmak çok zor çünkü
Merhaba , üzerinden cok gecmıs ama kac kürtajdan sonra hemen hamile kalabildin mi ?

Kürtaj olalı 6 ay oldu.4 aydır deniyoruz daha hamile kalmış değilim.Geçen hafta doktora gittim.2 ay daha beklememi söyledi. Kürtaj sonrası 6 ay süre veriyoruz dedi doktor.Olmazsa tahliller,vs.... Kimisi de hemen hamile kalabiliyor.
Merhaba. Su an hamile misiniz yada çocuğunuz var mı ne kadar süre sonra hamile kaldınız üzerinden cok gecmıs ama

slm kızlar bende kürtaj olalı 2ay oldu ilk adetten sonra korunmayacam diyordum ama adetimi tam 55.gün adet söktürücü içerek olabildim bir ay sonra kontrole gittiğimde 4cmlik kist oluştuğunu öğrendim sanırım o adetimi geciktirdi benim ilk adetim çok az oldu kanama çok az oldu kahverengi siyah akıntı oldu doktor normal dedi bidahaki adetin daha yoğun olacak dedi adetin 3.günü gittiğimde kistim duruyordu adetle atamamıştım mecburen kisti eritmesi için doğum kontrole başladım umarım bu adetle atarım sonrada bebişim gelsin tekrar hamile kalamamaktan çok korkuyorum

arkadaşlar merhaba,
12 haftalık bebeğimin kalbi durmuş. iki hafta önce kürtaj oldum. patoloji sonucum temiz çıktı normal bir gebelikmiş.
şu ansa aklımda beynimde bitmek bilmeyen sorular var. affınıza sığınarak soruyorum eşimle ilişki esnasında kayganlaştırıcı olarak ultrason jeli kullanarak hamile kaldım. en doğalının bu olduğunu biliyorum. acaba spermlerin kalitesini vs bebeğin sağlığını etkilemiş olabilir mi. her ayrıntı aklıma geliyor. kendımde suç arıyorum. sonra diyorum rabbimin takdiri ömrü yokmuş. psikolojim allak bullak. bu ultrason jeli hakkında bilginiz var mı zararlı mı değil mi bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. allah hiçbirinize evlat acısı yaşatmasın bundan sonra inşallah.

arkadaşlar merhaba,
12 haftalık bebeğimin kalbi durmuş. iki hafta önce kürtaj oldum. patoloji sonucum temiz çıktı normal bir gebelikmiş.
şu ansa aklımda beynimde bitmek bilmeyen sorular var. affınıza sığınarak soruyorum eşimle ilişki esnasında kayganlaştırıcı olarak ultrason jeli kullanarak hamile kaldım. en doğalının bu olduğunu biliyorum. acaba spermlerin kalitesini vs bebeğin sağlığını etkilemiş olabilir mi. her ayrıntı aklıma geliyor. kendımde suç arıyorum. sonra diyorum rabbimin takdiri ömrü yokmuş. psikolojim allak bullak. bu ultrason jeli hakkında bilginiz var mı zararlı mı değil mi bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. allah hiçbirinize evlat acısı yaşatmasın bundan sonra inşallah.
Ben jel falan kullanmadan kaldım ama nasip değilmiş. Suçu kendinde ya da yaptığınız herhangi bir şeyde arama canım. Nasipte yokmuş ne yapalım. Hamile kalıp çocuğu düşürmeye çalışanlar biliyorum ama sapasağlam doğuyor, yani her şey Allah'ın takdiri. Jel hakkında bilgim yok ama doktoruna danışıp kafanı rahatlatabilirsin. Allah hepimize sağlıklı hayırlı evlat versin inşallah.

arkadaşlar merhaba,
Merhaba, bende 26 Eylül'de kürtaj oldum kalbi durduğu İçin . Bende kendimde suç aradım ister istemez ben mi bişey yaptım yanlış hareket vs . Doktorum bunun yemeyle içmeyle hoplamayla zıplamayla alakalı bir durum olmadığını belirtti patolojide temiz çıktı . Rabbim yeniden bizlere o duyguyu yaşatsın sağlıklı bebeklerimiz olsun arkadasım . Gecmıs olsun

bence hepsi soylence ne yazildiysa o arkadasim. hic uzme kendini, dua et. hemen hamile kalmaya da calisma birak eger ihtiyaci varsa vucudun uc ayda toprlansin ama kalirsan da korkma cunku hazirmis demek vucudun.
kurtajdan sonra kolay kalinir kismi sanirim benim gb zor hamile kalanlar icin gecerli bana da doktorum demisti bir sorun vardi bilinmeyen ve belki o duzeldi o yuzden hamile kalmistin demkkei su aralar yine kolay hamile kalabilirsin, demisti. henuz olmadi. bir doktor da dogurganlik da degisiklik olmaz kolay kaliyorsan kolay kalirsin zor kaliyorsan zor demisti. doktorlar bile kendi icinde emin degil yani.
cok gecmis olsun, Allah bir daha hicbirimize yasatmasin Insallah.
Amin ecmain inşallah Rabbimiz sağlıklı hayırlı evlatlar tez vakitte bizlere nasip etsin inşallah amin

Merhaba, bende 26 Eylül'de kürtaj oldum kalbi durduğu İçin . Bende kendimde suç aradım ister istemez ben mi bişey yaptım yanlış hareket vs . Doktorum bunun yemeyle içmeyle hoplamayla zıplamayla alakalı bir durum olmadığını belirtti patolojide temiz çıktı . Rabbim yeniden bizlere o duyguyu yaşatsın sağlıklı bebeklerimiz olsun arkadasım . Gecmıs olsun
Amin ecmain inşallah

ilk gebeliğimde boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum.2 ay korunduk korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım.21 haftalıkken 2. bebeğimde beni bıraktı.normal doğumla oldu sonra kürtaj içerde kalanları temizlemek için.doktor 3 ay dedi ama ben daha fazla beklicem sanırım.hem bedenimin hem ruhumun toparlanması lazım.allah isteyen herkese sağlıklı bebişler nasip etsin inşallah.
amin ecmain inşallah

Kurtajdan sonra 6 ay korundum korunmayi birakinca hamile kaldim tavsiyem yumurtlama yani ovulasyon testi kullanmaniz.. hayirlisi olsun hakkınızda

X