Kürtajdan sonra hamile kalma şansı ne kadardır ?

6 kasımda kürtaj oldum bebeklerimizin kalbi atmaması nedeniyle.Dün dr. da kontrolüm vardı.Ne kadar sonra hemilelik ve neden diye.En az 3-4 sonra hamilelik.Eğer çok çok isteniyorsa en erken 2 ay korunma sonrası hamilelik dedi.HErkese göre mi bana göre mi uygun bu durum bilemiyorum.Ama neden dediğimde dr.un cevabı şuydu.
Şuanda bütün depoların boşaldı, bütün depoların bebeğinle gitti.Vücudun toparlanması depoları doldurması gerekiyor.Boş depoyla hamilelik olmamalı.Olursa eğer illa sıkıntılı bi bebek olacaktır demiyoruz ama olabilir.Önlem alıyoruz tekrar aynısı yaşanması ve bebek sağlıklı olsun diye dedi.Rahimde sıkıntı yokmuş bende.Kendimle ilgili algıladığım şey ise vitamin depolamam gerek, güçlenmem gerek.Bende hemen olsun diyenlerdendim sırf eşimin yanına gidebilmek için ama bencillik edip bebeğin sağlıksz yada hasta olmasını istemem.Rabbim hayırlı vakitlerde versin, tekrarını yaşatmasın inş sağlıcakla gelsin meleklerimiz hepimize...
amin ecmain inşallah

Canım inş hayırlısıyla yeniden meleğine kavuşursun ama inan çok üzüldüm bende senin için.Ben korunurken hamile kaldım ve gidişlerine bu kadar üzüldüm sen bebeğini isterken kaybetmişsin kimbilir senin için ne kadar zor:KK43: Hayırlısıyl inş yeniden güzel haberlerini duyarım bende.
İnş patolojinizde temiz çıkar ki muhtemelen temiz çıkacağını düşünüyorum çünkü hamile kadınların % 80 inde düşük olurmuş sebepsizce.Bizlerde ona geldik sanırım :KK43:
Dr. unla görüş bakalım dediğin gibi ona görede hareket edersin.Bana dr. 3-4 ay verdi.Eğer çok istiyorusanız 2 korunmalısınız sonra düşünün dedi.Biz de eşimle tayinciyiz ve bizi bebekten başka bişeyin kavuşturması biraz zor, tayinlerimiz olmuyo bizde bebek olursa bi ihtimal tayin alırız diyerek 2. aydan sonra sanırım korunmayacağız.Bu arada folik asit ve kan ilaçları içiyorum kayıpları toparlamak için ve kazara ihtimaline karşı.
Canım sanada tavsiyem her ihtimale karşı vitaminlerini al derim ben.Olur ya korunma döneminde aksilik olur yine hamile kalırsın falan en azından kısmende olsa vitaminini toparlamış olursun.
Çünkü bu dönemde hamile kalma oranı dr.un dediğine göre çok değil çok çok yüksek ihtimalmiş....
Rabbimiz cümlemize tez vakitte sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eder inşallah lütfen isteyen herkeslere dua edelim olur mu

Merhaba güzell hanımlar hiç üzülmeyin benimde düşüğüm oldu 4. Haftada parca kaldığı için kürtaja adilar oldum 40 gün kadar kanama sürdü sonrasında hiç adet gormeden anladimki gebeyim Yaradan Allh planlarin en güzelini yapandir.. hemde ikiz gebelikdi...

Asla umud etmekden inanmaktan vazgeçmeyin.. dert istediği kadar büyük olsun ondan büyük Allah var.

Merhaba güzell hanımlar hiç üzülmeyin benimde düşüğüm oldu 4. Haftada parca kaldığı için kürtaja adilar oldum 40 gün kadar kanama sürdü sonrasında hiç adet gormeden anladimki gebeyim Yaradan Allh planlarin en güzelini yapandir.. hemde ikiz gebelikdi...

Asla umud etmekden inanmaktan vazgeçmeyin.. dert istediği kadar büyük olsun ondan büyük Allah var.
Darısı sağlıcakla başıma inşallah bana da dua et olur mu kardeşim sağlıklı Hayırlu evlatlarimiz olsun inşallah ve sağlıklı gebeliklerimiz olsun inşallah aminnnn

Darısı sağlıcakla başıma inşallah bana da dua et olur mu kardeşim sağlıklı Hayırlu evlatlarimiz olsun inşallah ve sağlıklı gebeliklerimiz olsun inşallah aminnnn

İnşallah canım Allah hayırlı salih salıklı evlatlar nasip eylesin canım..

Umudunu kaybetme ben 35 yaşındayım infertiite tedavisi gördüm 3 sene ama ol.adi bıraktık ödeyince olduran Yaradan Allah tedavisiz nasip eyledi 4 haftalık kaybettim biraz isyana gittim cahillikten neden neden diye agladim düşük 40 gün sürdü kanama bitti ama adet görmedim muayeneye gittim bi sorun u var diye meğer gebeymisim ben bidaha olmaz bebeğim bu bile mucizeydi derken Allah ben bilirim sana ne oluyor rahmetim sorgulanmaz dercesine yine nasip etti 3 ay gel git herşey normal 3. Ay bitti yine muayene ama bu sefer bi gariplik var dedi dr meğer benimkiler ikizmiz tek yumurta ikizi ben şok tabi 3 ay nasıl belli olmaz sanki diğerini bir al oraya bugün koydu dr hayret etti ...
Ama nasip kıymet onlarda fazla kalmadılar bende kalpleri durdu sonra testler araştırmalar 2 kan pıhtısı faktörü birden taşıyormuşum. Bu bebeklerinden 6 ay sonra yine gebe kaldım Yaradan can veren Allah 'a şükürler olsun ..Şimdi iğne vuruyorum hergun coraspiri. Iciyorum..

Canım demen oki 10 sene çocuğum olmadı ama 1 sene içinde 4 bebek müjdesi aldım Allah a şükür ..

Rahmet bereket Allah dan olmaz deme Duanı tedavini aksatma inşallah hayırlı evlatlar nasip etsin evlat die ellerini açıp dua eden her kadına Allah 'ım...

Şu güzel mübarek aylarda hasretimiz son bulsun müjdeler bol olsun inşallah..

İnşallah canım Allah hayırlı salih salıklı evlatlar nasip eylesin canım..

Umudunu kaybetme ben 35 yaşındayım infertiite tedavisi gördüm 3 sene ama ol.adi bıraktık ödeyince olduran Yaradan Allah tedavisiz nasip eyledi 4 haftalık kaybettim biraz isyana gittim cahillikten neden neden diye agladim düşük 40 gün sürdü kanama bitti ama adet görmedim muayeneye gittim bi sorun u var diye meğer gebeymisim ben bidaha olmaz bebeğim bu bile mucizeydi derken Allah ben bilirim sana ne oluyor rahmetim sorgulanmaz dercesine yine nasip etti 3 ay gel git herşey normal 3. Ay bitti yine muayene ama bu sefer bi gariplik var dedi dr meğer benimkiler ikizmiz tek yumurta ikizi ben şok tabi 3 ay nasıl belli olmaz sanki diğerini bir al oraya bugün koydu dr hayret etti ...
Ama nasip kıymet onlarda fazla kalmadılar bende kalpleri durdu sonra testler araştırmalar 2 kan pıhtısı faktörü birden taşıyormuşum. Bu bebeklerinden 6 ay sonra yine gebe kaldım Yaradan can veren Allah 'a şükürler olsun ..Şimdi iğne vuruyorum hergun coraspiri. Iciyorum..

Canım demen oki 10 sene çocuğum olmadı ama 1 sene içinde 4 bebek müjdesi aldım Allah a şükür ..

Rahmet bereket Allah dan olmaz deme Duanı tedavini aksatma inşallah hayırlı evlatlar nasip etsin evlat die ellerini açıp dua eden her kadına Allah 'ım...

Şu güzel mübarek aylarda hasretimiz son bulsun müjdeler bol olsun inşallah..
Rabbimiz 2 cihanda güzellikler afiyetler bizlere de zurriyetimize de nasıp etsin sizde kucaginiza sağlıcakla alırsınız ben de hayirlisiyla sağlıklı hayırlı evlatlarima kavuşurum inşallah bana da dua edin allah a emanet olalım inşallah aminnn

Lütfen bilen biri ya da başına böyle bişey gelen bana yardımcı olabilir mi kızlar :KK43:kürtaj olalı 46.gün bugün ve adet olmadım. Doktora da gitmek istemiyorum attık çok korkuyorum..sebebi ne olabilir. ? Kürtaj 20.günü sadece bir ilişki oldu?

merhaba arkadaşlar kürtajdan sonra hamile kalmak kolaymıdır zormudur onu bilmem herkese göre değişir ama ben tam 16 aydır kalamadım bu 4. aşılamam sonuç bekliyorum 1 haftam kaldı. 1 kere gebe kalmış kalbini bile duymuş birisi olarak sonra onu kaybetmek kürtaj olmak ardından da zorlu tedavi sürecine girmek ve hala hamile kalamadığımı görmek beni çok üzüyor. rabbim kimseye yaşatmasın.
Merhaba bu mesajı çok eskiden yazmışsnz ama sürecinizi merak ettim olumlu sonuçlandımı acaba?

Merhaba bu mesajı çok eskiden yazmışsnz ama sürecinizi merak ettim olumlu sonuçlandımı acaba?

Zor be inanın. Bu yaşadığımız süreçler. ..ben adet oldum ve denemeye yine devam ediyorum ama yine yok yine yok....ilk bebeğini kürtaj gibi soğuk bir kelimeyle kaybetmek...avuclarindan kayıp gitmesi...ne acı yarabbim

Zor be inanın. Bu yaşadığımız süreçler. ..ben adet oldum ve denemeye yine devam ediyorum ama yine yok yine yok....ilk bebeğini kürtaj gibi soğuk bir kelimeyle kaybetmek...avuclarindan kayıp gitmesi...ne acı yarabbim
Peki tüp bebek yada aşılama deniyormusunuz? Doktorlar olmayışının sebebini açıklayabiliyorlarmı?

Peki tüp bebek yada aşılama deniyormusunuz? Doktorlar olmayışının sebebini açıklayabiliyorlarmı?

Sebepsiz infertilite benim. ..zaten ilk asilamamda tutmuştu. ...sasirmistim. ..patoloji temiz çıktı. .hersey temizdi ama işte karnimda ölmüş :KK43:..doktor yaza kadar bekleyelim doğal yolla olur dedi ama ben hiç doğal 2 yıldır hamile kalmadim. .Bu ay ovu ile denedim ama umudum yok 2 yıldır olmadgi gibi:KK43:

Benim 8 ay oldu hala ugrasiyoruz allah yardimcimz olsun

Bilmiyorum ya artık. ..zaten ara ara normal hayata döner gibi oluyorum ..sonra yine en başa sarıyorum. ...elden hiç bişey gelmiyor. ...sebepsiz infertilenin bile aslında sebebi varmış ama daha tip bulamamis. ..:KK43:

ben ilk ay korunmayi birakinca gebe kaldim. 8+1de kaybettim kurtaj oldum. dr 3 ay bekle dedi. sonra 4.cu ayda gebeydim. yani hemen oldu. ama onu da 8+4te kaybettim. kurtaj oldum dr 3 ay bekle dedi. psikolojim hazir degildi 5 ay bekledim. bu arada trombofili paneli yapildi. kanda pihtilasma cikti. o yuzden bebeklerim karnimda ölmuşler. korunmayi biraktim o ay gebe kaldim. kan sulandirici kullandim hamd olsun oglum 5 yasinda olmak uzere. sonra 2.ci bir bebek istedik ama 1 yil olmayinca kontrollere gittik. rahim filminr kadar cekildi. erkek interfilitesi asilama bile olmaz sadece tup bebek olur dendi. biz de vazgectik. mart 2018 filandi. sonra aralik 2018 hic beklemedigim sekilde dogal yolla gebe kaldigimi ogrendim.
yani bebek olacaksa kurtajla cok ilgisi olmuyor. zamani geldiyse geliyor sanirim. dilerim Allahtan hepinize nasip etsin.

ben ilk ay korunmayi birakinca gebe kaldim. 8+1de kaybettim kurtaj oldum. dr 3 ay bekle dedi. sonra 4.cu ayda gebeydim. yani hemen oldu. ama onu da 8+4te kaybettim. kurtaj oldum dr 3 ay bekle dedi. psikolojim hazir degildi 5 ay bekledim. bu arada trombofili paneli yapildi. kanda pihtilasma cikti. o yuzden bebeklerim karnimda ölmuşler. korunmayi biraktim o ay gebe kaldim. kan sulandirici kullandim hamd olsun oglum 5 yasinda olmak uzere. sonra 2.ci bir bebek istedik ama 1 yil olmayinca kontrollere gittik. rahim filminr kadar cekildi. erkek interfilitesi asilama bile olmaz sadece tup bebek olur dendi. biz de vazgectik. mart 2018 filandi. sonra aralik 2018 hic beklemedigim sekilde dogal yolla gebe kaldigimi ogrendim.
yani bebek olacaksa kurtajla cok ilgisi olmuyor. zamani geldiyse geliyor sanirim. dilerim Allahtan hepinize nasip etsin.

Ne güzel ya.maşallah. ne denir ki

Bilmiyorum ya artık. ..zaten ara ara normal hayata döner gibi oluyorum ..sonra yine en başa sarıyorum. ...elden hiç bişey gelmiyor. ...sebepsiz infertilenin bile aslında sebebi varmış ama daha tip bulamamis. ..:KK43:
Anlıyorum tabiki çk zor bir süreç. Bende 1 yıl denedim olmayınca aşılama yaptık şansımıza ilk aşılamada tuttu ama 8 haftalıkken kalbi atmıyor gelişimi durmuş dediler ve bu cumartesi günü ağlaya zırlaya kürtaj oldum😢 şimdi internette okumadığım yazı izlemediğim video kalmadı bekleme süremizin dolmasını ve biranönce tekrar denemeyi bekliyoruz ama açıkcası 1-2 ay denedikten sonra olmazsa direk tüp bebek diye doktorumun başının etini yicem sonuçta daha kesin çözüm diye düşünüyorum ama nasip tabiki hepimizin duaları en kısa sürede kabul olsun🙏🏻

Ne güzel ya.maşallah. ne denir ki
Allahim hepinize tez zamanda nasip eder insallah.
yine riskliyim doguma kadar..yine igne yapiyorum her gun. aklima kotuyu getirmemeye calisiyorum. benim durumum da dogumdan 1 gun once bile kaybedenler olabiliyor ne yazik ki. sakin kalmaya calisiyorum diyelim :KK66:

Ne güzel en sonunda bebeğinizi kucağınıza almışsınız. Keşke şu kan pıhtılaşma işine en başta baksalarmış okadar hüsran yaşamazdınız. Sizden örnekle bende kontrolüme gittiğimde pıhtılaşmaya bakmalarını isteyeyim. Tecrübeler çk öenmli işi baştan sağlama almak istiyorum. Paylaşımızın için teşekkür ediyorum.

Ne güzel en sonunda bebeğinizi kucağınıza almışsınız. Keşke şu kan pıhtılaşma işine en başta baksalarmış okadar hüsran yaşamazdınız. Sizden örnekle bende kontrolüme gittiğimde pıhtılaşmaya bakmalarını isteyeyim. Tecrübeler çk öenmli işi baştan sağlama almak istiyorum. Paylaşımızın için teşekkür ediyorum.
ben bilmiyordum oyle testler oldugunu. kimse de dememisti. meger pahali testlermis. o yuzden 3 kayip yasamadan devlet yapmiyormus. ama sag olsun insan bir dr.a denk geldim de yapti...

X