Hamur İşleri Kurtlu hamur

kuru ışık almayan yerde sakladigim unum böceklenmisti. Çok serin değildi bulunduğu yer ama sıcak da değildi. Hamuru yogururken elime bir şeyler geldi baktım siyah siyah böcek. Markette kurtlanmis olabilir çünkü yeni açmıştım paketi de.
Tosuncum siyah olanlar dışardan geliyor. Ya da öğütme aşamasında iyi elenmiyor. Beyaz olanlar undan türüyor.

Haydaa buyrun çalgıya cengiye. Söyle düşün kurdun bir yiyecek sebze veya meyveden çıkması senin onu alıp yemenden daha doğal bir durum. Bu düzeyde etkilendiğini bilmiyordum. Seninki muhtemelen psikolojik yönü ağır basan bir fobi. Kurt böcek vs. canlılara karşı genel gibi.
baklagillerde kucuk bocek gordum onlardan korkmuyorum ama kurttu ivir zivirdi korkuyorum elimde degil. kisin sebzelerde cok denk geliyorum mesela uzun sure o sebzeyi almiyorum. esim diyor ki onda o var bunda bu var biz ne yiyecegiz diyor adam :) bende ona yikatip temizletiyorum :)

Kızlar peki kurtlanan yada böceklenen unu ne yapıyorsunuz? Eleyip yenir mi atılır mı? Benim bir kez annem yanımdaydı, üstte çok az ölü böcek vardı üstünü attı annem, alt kısmı temizdi eleyip kullandık. Ama bu yaz yarım paket unumda çok fazla böcek vardı, baktım kurt da var attım.

baklagillerde kucuk bocek gordum onlardan korkmuyorum ama kurttu ivir zivirdi korkuyorum elimde degil. kisin sebzelerde cok denk geliyorum mesela uzun sure o sebzeyi almiyorum. esim diyor ki onda o var bunda bu var biz ne yiyecegiz diyor adam :) bende ona yikatip temizletiyorum :)
Tekrar aynı sebzeden çıkacak değil başkasında da çıkabilir.

Güve kelebeği varya kızlar onlar yapıyor tam bi baş belası yazın oluyor benim mutfağım yazın aşırı güneş alıyor dikkat etmeyim hemen geliyorlar paketli şeylerin paketini bile deliyor

hayatımda hiç kurtlu bişeye denk gelmemiştim taaa ki hamile kalana kadar. Hamile kaldığımdan beri kurtlu şeyler yakamı bırakmıyor 🤣🤣 meyve kuruyemiş çikolata bir sürü şey🤣 bir de üstüne kurtlu şey yiyenlerin çocuğu yaramaz olurmus yazısını okuduktan sonra benm psikolojim alt üst :KK70:

Konunun üstüne dün pazardan aldığım mısırdan yeşil tırtıl çıktı 😭😭 başını kesssm geri kalan kısmı yenir mi?

Yani yapılacak birşey yok, olur böyle şeyler.

Hamur yoğurma kısmını da çok abartmışsınız gibi geldi bana 🤷

X