Doğal Saç Bakım Kürleri Kuru Saçlara Maske

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Asasdasdaf

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2014
225
88
Kuru Saçlar İçin Çilek Maskesi 250 gram çilek 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 adet yumurta sarısı Öncelikli olarak çilekler iyice ezilerek püre haline getirilir ve diğer malzemeler ile karıştırıldıktan sonra saç diplerinden başlayarak uçlara doğru sürülür. Ortalama 20 – 25 dakika bekletildikten sonra saçlar şampuan ile yıkanarak bol su ile durulanır. Haftada 1 kez bu Kuru saçlar için maskeyi uygulayabilirsiniz.
Avakado Maskesi 1 adet avakado 1 çorba kaşığı bal 2 çorba kaşığı hakiki zeytinyağı Avakadonun kabuğu soyulduktan sonra çatal yardımı ile püre kıvamına gelene kadar ezilir. Daha sonra püre haline getirilen avakadoya zeytinyağı ve bal ilave edilerek iyice karıştırılır. Karışım krem kıvamına gelmelidir. Krem kıvamına gelen karışım saçlara düzgün bir şekilde uygulanarak 30 dakika kadar bekletilir. Saçlardaki maskeyi arındırmak için şampuan ile yıkamak yeterli olacaktır. Haftada 1 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Kuru Saçlar için Z. Yağı Maskesi Yeteri kadar zeytinyağı Fırça Zeytinyağı uygun bir tavaya alınarak ılıtılmalıdır. Daha sonra saç köklerinden başlayarak saç uçlarına kadar masaj yaparak sürülmelidir. Maskenin fazla bekletilmesi gerektiğinden dolayı gece yapılması daha uygundur. Maskenin uygulanması bittikten sonra saça bone geçirilerek sabaha kadar bekletilmelidir. Sabah uygun bir şampuan ile yıkanmalı ve bol su ile durulanmalıdır. Maske belli aralıklar ile uygulandığı takdirde saçlar daha parlak ve nemli bir görünüm kazanacaktır. Bu maskeyi en erken 45 günde 1 uygulayın. Z.Yağı Ve Sirke Maskesi 1 yemek kaşığı sirke 1 adet yumurta 2 yemek kaşığı zeytinyağı Bütün malzemeler bir kaba alınarak iyice çırpılır. Ardından saç diplerinden başlayarak uçlara doğru sürülür. Maske bütün saçlara uygulandıktan sonra 20 dakika kadar bekletilir ve uygun bir şampuan ile yıkanarak bol su ile durulanır. 2 Haftada 1 kez bu Kuru saçlar için maskeyi uygulayabilirsiniz. Kuru Saçlar İçin Muzlu Maske 1 tane orta boy muz 1 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yemek kaşığı mayonez İlk olarak muz çatal yardımı ile ezilir ve diğer malzemeler ile karıştırılır. Karışım krem kıvamını aldıktan sonra bütün saça uygulanarak yarım saat kadar bekletilir ve şampuan yardımı ile saçlar temizlenir. Haftada 1 kez bu Kuru saçlar için maskeyi uygulayabilirsiniz.

Havuç inanılmaz iyi geliyormuş besliyormuş saçları doğru mu bu ? Bilginiz var mı ? Yardım lütfen .. Saçlarım inanılmaz kurudu.

Ben bu saç bakımlarından önce yalın kuru saçıma gece katkısız keratin yükledim. Sabah duruladım ve buradaki bakım gibi bir bakım yaptım. İnanılmaz muhteşem parlak nemli capcanlı ve güçlenmiş onarılmış saçlarım oldu. Resmen saçlarım dirildi. Fakat kımyasal keratin sakın kullanmayın işe yaramıyor, mutlaka Katkısız Keratin olması gerekiyor.

X