Çamaşır ve Kurutma Makineleri kurutma makinesi yeri hakkında

Alys

Nirvana
Pro Üye
6 Aralık 2010
34.296
90.426
Merhaba,

Yeni evime kurutma makinası almam gerekecek, araştırmak için çok vaktim yok, yardımcı olabilir misiniz?

Siemens ya da Electrolux düşünüyorum. Kullananlar yorum yapabilir mi?

Çamaşır makinem electrolux ve kurutma da aynı marka olursa çamaşır makinesinin üstüne koyabiliyorlar.
Eğer siemens alırsam kurutma makinesini yatak odasına koymam gerekiyor.
Makineyi üste koyunca sıkıntı olur mu? Eğer sıkıntı olmayacaksa yer açısından baya verimli olacak da.

cevap gelmedi ama :KK43:

siemensi aldım bakalım, memnun kalacak mıyım.
electrolux den vazgeçme sebebim bulunduğum yerde mağazasının olmaması ama, ne bileyim internetten alıp kargo ile gelmesini istemedim.

üstüste koyabilirsniz sıkıntı olmaz, ama bazı modellerde aşırı ısınma oluyor, o yüzden kapalı dolapta değil açıkta kulanılması tavsiye ediliyor. kurulum içi gelen görevli de fikir verecektir.

üstüste koyabilirsniz sıkıntı olmaz, ama bazı modellerde aşırı ısınma oluyor, o yüzden kapalı dolapta değil açıkta kulanılması tavsiye ediliyor. kurulum içi gelen görevli de fikir verecektir.

teşekkürler yanıt için :)

farklı yere koymaya karar verdim.
bir arkadaşım banyoda nemden dolayı kullanım ömrü düşüyor bu tip cihazların dedi.
ben de yatak odasına koymaya karar verdim.

Merhaba,

Yeni evime kurutma makinası almam gerekecek, araştırmak için çok vaktim yok, yardımcı olabilir misiniz?

Siemens ya da Electrolux düşünüyorum. Kullananlar yorum yapabilir mi?

Çamaşır makinem electrolux ve kurutma da aynı marka olursa çamaşır makinesinin üstüne koyabiliyorlar.
Eğer siemens alırsam kurutma makinesini yatak odasına koymam gerekiyor.
Makineyi üste koyunca sıkıntı olur mu? Eğer sıkıntı olmayacaksa yer açısından baya verimli olacak da.
Bende profilo var. İnanılmaz memnunum. Ama üst uste koymak çok mantıklı yer açısından.

Çok sıcak olmasından rahatsız olacağınız yere koymayın inanılmaz ısıtıyor ortamı. Oyleki bizim mutfak ta petek kapalı ama tüm ev açık. Kışın kurutmayı açınca mutfağa giren soyunuyor. Ayrıca mutfağa koymayın buz dolabı tam3 kere bozuldu. Bende bu yaz yerini degistiricem:KK43:

Almissiniz gule gule kullanin nasil memnunmusunuz bende almak istiyorum asmak zor gelmiyo ama kiyafetlerde cok toz oluyo onlari cektigini duymustum nasil bu durum.

Almissiniz gule gule kullanin nasil memnunmusunuz bende almak istiyorum asmak zor gelmiyo ama kiyafetlerde cok toz oluyo onlari cektigini duymustum nasil bu durum.

haftasonu servis gelebildi.
bir kez kullandım şimdilik.

renkli karışık çamaşır attım.
gayet kuru çıkardı ve makinede beklemesine rağmen kırışıklık pek yoktu.
bazı çok kalın sweetshirtler vardı eşimin, onlar nemli çıktı, diğerlerini katla dolaba koy :)

şimdilik memnunum.

toz olarak da filtresi var, arada temizlemek gerekiyormuş, şimdilik kontrol etmedim filtreyi.

haftasonu servis gelebildi.
bir kez kullandım şimdilik.

renkli karışık çamaşır attım.
gayet kuru çıkardı ve makinede beklemesine rağmen kırışıklık pek yoktu.
bazı çok kalın sweetshirtler vardı eşimin, onlar nemli çıktı, diğerlerini katla dolaba koy :)

şimdilik memnunum.

toz olarak da filtresi var, arada temizlemek gerekiyormuş, şimdilik kontrol etmedim filtreyi.
Tesekkurler utu yaparken yada camasirliktan toplarken ciddi tozlar ucusuyo etrafa kumas tozlari onlari sevmiyorum ciddi toz topladigini bilsem alicam bende :)

yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum genelde beyazlara pamuklu diğerlerine karışık ayarını kullanıyorum kupkuru çıkıyor hepsi hatta polo yaka olmayan tişörleri elimle söyle sıcakken bi düzeltiyorum asıyorum tozları temizlediği doğrudur çoook memnum ben makinamdan gelinim o benim :)

Tesekkurler utu yaparken yada camasirliktan toplarken ciddi tozlar ucusuyo etrafa kumas tozlari onlari sevmiyorum ciddi toz topladigini bilsem alicam bende :)

temiz kıyafetlerden bu kadar toz çıkması çok enteresan gerçekten.

her kullanımda toz filtresini temizlemek zorunda kalıyor, yarıya kadar doluyor, gerçekten bunu düşünüyorsaznı kesinlikle işe yarıyor, bir çok programda test ettim şimdiye kadar.

temiz kıyafetlerden bu kadar toz çıkması çok enteresan gerçekten.

her kullanımda toz filtresini temizlemek zorunda kalıyor, yarıya kadar doluyor, gerçekten bunu düşünüyorsaznı kesinlikle işe yarıyor, bir çok programda test ettim şimdiye kadar.
Ya dimi birde biz o kiyafet tozlarini uzerimizde tasiyoruz.Kiyafet tozundan kurtulsam yeter gibi bana kendi kendine kurumasindansa dahada saglikliymista ayni zamanda.
Yazin aliyimda ucuz olsun bare :)Tesekkurler.

Ya dimi birde biz o kiyafet tozlarini uzerimizde tasiyoruz.Kiyafet tozundan kurtulsam yeter gibi bana kendi kendine kurumasindansa dahada saglikliymista ayni zamanda.
Yazin aliyimda ucuz olsun bare :)Tesekkurler.

valla ben gereksiz bulanlardandım.
yeni evimde kurutma yeri olmayınca mecbur kaldım aldım.
şimdi herkese tavsiye ediyorum.
hem bu toz olayına çok şaşırdım hem de zamandan ettiğim tasarruf çok iyi.
3 kişiyiz ama sürekli çamaşır makinesi çalışıyor bizde.

valla ben gereksiz bulanlardandım.
yeni evimde kurutma yeri olmayınca mecbur kaldım aldım.
şimdi herkese tavsiye ediyorum.
hem bu toz olayına çok şaşırdım hem de zamandan ettiğim tasarruf çok iyi.
3 kişiyiz ama sürekli çamaşır makinesi çalışıyor bizde.
Bizdede hergun calisiyo makine o yuzden alirsak baya zaman tasarrufu olur sonucta kisin camasirlik bosalmasini bekliyorum.Camasirlarda kuculme oldumu sizde.

Bizdede hergun calisiyo makine o yuzden alirsak baya zaman tasarrufu olur sonucta kisin camasirlik bosalmasini bekliyorum.Camasirlarda kuculme oldumu sizde.

hayı rhiç yaşamadım, ama 3 kurutma seviyesi var, ütü kuruluğu, dolap kuruluğu, bir de +dolap kuruluğu diye. bu sonuncuyu hiç seçmedim.
pamuklu iç çamaşırlarım sanki küçülmüş gibi ama ha ha hamilelikten mi kilo aldığımdan mı(öz kilolarım) yoksa kurutma makinesinden mi bilemiyorum, eşimin isyanı olmadığı düşünülürse kurutma makinesi ihtimalini eleyebiliriz bence :)

hayı rhiç yaşamadım, ama 3 kurutma seviyesi var, ütü kuruluğu, dolap kuruluğu, bir de +dolap kuruluğu diye. bu sonuncuyu hiç seçmedim.
pamuklu iç çamaşırlarım sanki küçülmüş gibi ama ha ha hamilelikten mi kilo aldığımdan mı(öz kilolarım) yoksa kurutma makinesinden mi bilemiyorum, eşimin isyanı olmadığı düşünülürse kurutma makinesi ihtimalini eleyebiliriz bence :)
Hamileliktendir hamilelikten hayirli olsun bu arada :) Kurutma makinasini sadece bebek icin alanlarda varmis hijyen sagliyo diye.

Hamileliktendir hamilelikten hayirli olsun bu arada :) Kurutma makinasini sadece bebek icin alanlarda varmis hijyen sagliyo diye.

açıkçası oğlumun kıyafetlerinden çıkan tozu görünce ben de aynı şeyi düşündüm.
kronik öksürük var oğlumda, zamanla düzelme olursa buraya da yazarım.

açıkçası oğlumun kıyafetlerinden çıkan tozu görünce ben de aynı şeyi düşündüm.
kronik öksürük var oğlumda, zamanla düzelme olursa buraya da yazarım.
Aaaa gecmis olsun umarim gecer.Nelerde hata yaptiniz ne iyi ne kotu zaman zaman yazarsaniz okurum bende faydalanirim.

Aaaa gecmis olsun umarim gecer.Nelerde hata yaptiniz ne iyi ne kotu zaman zaman yazarsaniz okurum bende faydalanirim.

şimdilik ilk hatam, arada cimrilik yapıp makineyi çok dordurmam ve sonrasında kalın kıyafetlerin kurumadan çıkması.

bir nevresimle birlikte diğer kıyafetleri atıp, kıyafetlerin nevresim içindekalıp kurumamaları

şimdilik ilk hatam, arada cimrilik yapıp makineyi çok dordurmam ve sonrasında kalın kıyafetlerin kurumadan çıkması.

bir nevresimle birlikte diğer kıyafetleri atıp, kıyafetlerin nevresim içindekalıp kurumamaları
Sanirim makinemide degistiricem ben ikisinide ayni kiloda alsam mantikli olur gerci gonlum 10 kg ve uzeri makinelerde :)

X