Kuşum nasıl kendi yıkanabilir

Gayee00gayeeee000gaye

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2022
79
21
Kuşum daha yeni yeni ele alışıyor bu yüzden hiç onu korkutmak istemiyorum ama çok kaşınıyor yıkansın istiyorum bunu kndi yapması için ne yapabilirm nasıl alışr suya

Kuşum daha yeni yeni ele alışıyor bu yüzden hiç onu korkutmak istemiyorum ama çok kaşınıyor yıkansın istiyorum bunu kndi yapması için ne yapabilirm nasıl alışr suya
Biraz alışsın size.
Tezgahta musluğu hafif şekilde açık bırakın ama ılık ayarlayın.
Size alışıp güvendikten sonra oraya gelip kendisi girer suyun altına.
Kaşıntısı fazlaysa sprey ilaçlari oluyor onlardan araştırın 💐

Biraz alışsın size.
Teşşekkür ederim,🙏🏻

Biraz alışsın size.
kesinlikle katılıyorum öncesinde size alışması lazım ben mutfakta yemek yaparken cok az akacak sekilde acıyorum omzumdan pıırr lavaboya konup dus alıyor😅

Kasinmasi normal. Yikansa bile kasinip kepek dokecek. Sakin siz alip suya tutmayin. Eger disarida serbest birakiyorsaniz hep gitttigi yerlere, derin olmayan bir kase icine ilik su koyun. Kendi kendine yikananilir.
Ya da kafesin tunekleri disinda herseyi cikarin. Kafesin bir köşesini Muslugun altina koyun. Musluktan gelen su damla damla aksin. Eger ilgisi varsa yıkanır. Kuslar cok degisik 4 senedir asla yikanmadi benimkilerden bitanesi

Herkes yazmış aslında ,ama benim de muhabbet kuşum var , o yüzden yazasim geldi❤️ suyu çok hafif şekilde açın ılık olsun, onlar su sesini de seviyor benimki kendisi girip yıkanıyor.oyle tatlı oluyorlar ki..yada bir kaba kuşun batmayacagi kadar su, marul gibi sevdiği yesilliklerden koyun.kendisi girip yıkanabilir.
Ama sakin zorla , tutarak yıkamayın asla bir daha suya gelmezler.

Öncelikle lütfen hayvanı tutup suyun altına sokmayın. zamanla siz lavaboda elinizi yıkarken falan gelip avucunuzda yıkanmak isteyebilir. Sürekli tımarlıyolar kendilerini, yeterince temiz hayvanlar. Havalar soğuk olduğ için de önermiyorum. Yazın bi tepsiye marul koyun, güzelc ıslatın. Taklalar atarak kendini yıkar.

X