Premature Bebekler Küvezdeki bebeğin akciğer kanaması geçirmesi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

MeRVe14

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2015
45
37
31
Merhaba kızlar.. Bebeğim 32 haftalık doğdu 48 cm 2 kilo haftasına göre gayet durumu iyiydi. Yaklaşık 10 gündür küvezde durumu iyiye gidiyordu taki dün gece saat 3 de hastahane bize haber verene kadar. Bebeğim akciğer kanaması geçirmiş. Başına böyle bi şey gelen var mı_? Sonradan bebekleri toplayan.. Sağlık problemi olmadan yaşamaya devam eden bebekler oldu mu_?

Bu arada küvezde sadece akviğerleri gelişmediği için kalıyordu başka bi sıkıntısı yok çok şükür

canım yenidoğan hemşiresiyim bazı bebeklerde olabiliyor toparlar merak etme inşallah yalnız iyi bir hastane ve yoğun bakımdadır umarım çünkü bakım ve doktor çok önemli
Yorumunuzu yeni gördüm bursa medikalde çok iyi ilgileniyorlar sağolsunlar ciğerleri ii çok şükür solunum borularını viğeedwn çıkardılar burundan nefes alıyor. Şimdide beyinde kanama olduğından sıvı birikintisi olmuş. Hidrosefali değil ama. Siz böyle bi durumla karşılaştınız mı

Yorumunuzu yeni gördüm bursa medikalde çok iyi ilgileniyorlar sağolsunlar ciğerleri ii çok şükür solunum borularını viğeedwn çıkardılar burundan nefes alıyor. Şimdide beyinde kanama olduğından sıvı birikintisi olmuş. Hidrosefali değil ama. Siz böyle bi durumla karşılaştınız mı
kranial kanama olabiliyor umarm toparlar her bebek değişik şekilde atlatıyor

Bebeginiz iyilestimi aynı sorun bizdede var şuan akciğer kanaması kanamayı durdurdular fakat durumu ağır 3 gün oldu sizden ilaç istedilermi hastahane

Allah minik yavrulara acil şifalar versin
bebekler bizden daha güçlü, inşallah iki bebek de biran önce iyileşir

merhaba. bebeğiniz bu süreci geçirdikten sonra iyileşti mi acaba.:dua:

Mrb benim bebegimde 29 haftalik dogdu 6. Gun akciger kanamasi gecirdi.. sizin bebek suan iyimi lutfen bilgi verirmisiniz ???

X