Kuyumcu olan yada altın işlerinden anlayanlar bakabilirmi

Mavistez

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
6.611
5.705
Elimde bir miktar para var suan lazim degil altına çevirmek istiyorum genelde 24 ayar kulce altin onerdiler bende isciliksiz bilezik istiyorum arasinda buyuk fark olurmu zarar edermiyim kulcenin ve bileziğin artı eksilerini anlatabilirmisiniz

Elimde bir miktar para var suan lazim degil altına çevirmek istiyorum genelde 24 ayar kulce altin onerdiler bende isciliksiz bilezik istiyorum arasinda buyuk fark olurmu zarar edermiyim kulcenin ve bileziğin artı eksilerini anlatabilirmisiniz
bilezikte sıfır işçilikte olsa işlenme ücreti alıyorlar. ama has altın yani külçe dediğimizde gram 550 mi diyor sana net 550 veriyor işçilik düşmüyor. işlenmiş her altında işçilik düşerler

Ekonomi kismina yazsaniz daha dogru olur sanki

Ahh cok üzüldüm. Insallah bir kurusu bilr gitmeden çok daha güzel bir iş nasip olur.
Amiin insallah yani sizede altın derdi derken rabbim cok cok versin inşallah aratmasin ama diğer anlamda bizim gibi keske tazminat olmasada işine devam etse oyle yani 🤗 rizkimiz orda bu kadarmış rabbim hayırlı kapılar açar inşallah tesekkur ederim

Amiin insallah yani sizede altın derdi derken rabbim cok cok versin inşallah aratmasin ama diğer anlamda bizim gibi keske tazminat olmasada işine devam etse oyle yani 🤗 rizkimiz orda bu kadarmış rabbim hayırlı kapılar açar inşallah tesekkur ederim
Insallah ♡

Bankada gramla gümüş hesabı açmayıda düşünebilirsiniz uzun vadede iyi kazandıracağı düşünülüyor onuda bi araştırabilirsiniz..

Boyle derdin olmasın havadan gelse inan yazmazdim esim işten çıkarıldı tazminatı bana verdi sadece harcamayalım diye malesef keske havadan gelmis olsa
geçmiş olsun oncelikle.

eger bozmayalim hep dursun diye dusunurseniz 5ibiryerde altin alabilirsiniz. ya da lazim oldukca biraz biraz bozdururuz derseniz ata lira alabilirsiniz. bana soylenen bunlar kaybi en az olan yatirimlik altinlar.

vakti zamanında kendi tazminatimi ata yapmistim, sonra kocaminkini 5i1yerde yaptim. atalari lazim oldukca bozdurdum gittiler 5i1yerde duruyor hala daha. bozdurmaya ihriyac olmaz insallah.

Altın şu an uçtu gitti. Düşer mi bilmem gerçi. Ama ne alıyorsanız alın fakat bankadan kasa kiralayın ya da altın hesabı açın ama evde bir şey tutmayın

Bizim bir kuyumcu tanıdık teneke altın önerdi.
Saklaması da daha kolay diyerekten..
teneke biz de almıştık. saklamasi daha kolay değildi ama kaybi rn dusuk demişti. tek sorun onu bozdurmak icin de tanidik kuyumcu gerekiyor. biz ayni adamdan alip ayni adamdan bozdurmustuk, sorun yasamamistik ama kuyumcu kapatsa baskalari ile ugrasmak zorunda kalabilirdik.

24 ayar bılezık yokmu acaba. Bılezıkte ıscılık dusuyorlar ama 5 6 lıra falan fark oluyor dıye bılıyorum. Ben 5 sene once bı bılezık almıstım 3800 e suan 16 bın falan yapıyor uzun vadede epey bı arttı alıs fıyatı ve satıs fıyatı arasında en fazla 8 lıra oynuyor dıye bılıyorum. Ama 24 ayar daha cok artıyor 22 ayara gore 24 ayar bılezık bulabılıyorsanız alabılırsınız.

X