KV dem dili ile soğuttu beni

O an o ne demekmiş anne dedim işte bilmem bende dedim ki biz gelinimizden çok memnunuz falan filan oysa o lafı bana söylemişken sonrasında ne derse desin isterse ağzı ile kuş tutsun daha ısınmam sanırım
Eve geldiğimiz de eşime anlattım annesinin dediği cümlenin anlamını ben yokken annesi ile konuşmuş oda göreyim Özür dilerim o zaman dedi sonrasında 5 5 10 kere konuştuk Özür falan yok hala
Hata etmişsiniz konuyu kapatmayacaktınız!
O tabii unutulsun ister
Bahsettiği kişiyi tanıyor musunuz
" benim içimden çıkmıyor anne ben unutamıyorum gidip ona soracağım benden ne görmüş ki benle ilgili bu lafı etmiş" deyin çok ciddiyim yapın bunu
Yüzde 99 yalan söylüyor öyle bir laf etmez kimse
Ama siz bunu yapın ki tutuşsun
Ha o falanca kişiyi tanımıyorsanız " ara konuşacağım ben onu tanımadığım halde benimle ilgili nasıl böyle konuşur bi anlatsın bana" deyin
Tutuşsun bakalım
Belki ders alır da bir daha yapmaz hadsiz!

Çok büyütüyorsunuz. Çok takılıyorsunuz. Çoğu kv hastalık hastasıdır onunla bununla kıyaslar hatta cimridir. Ben bi anlatsam şok olursunuz. Hiç boş yere takılmayın. Sinirlerinizin bozmayın. Az görüşün net olun noktayı koyun.

Alınma buyutmussun de buyutmussun sakın ol. Bizim aile de evlenecek oğlana her seyi yapan bir aile bana da yapmadılar. Biz borçluyken borc bile istediler. Sen severek evlenmişsin bir kere eşin önemli ailesine de saygısızlık yapma mesafeni koy. Kaç tane iyi kv vardır Allah aşkına herkes senin gibi. Sallama baska seylere yoğunlaş
Sakinim zaten benim tek sorun sizlere bu şekilde olan kV mi evime alıp bakmalı mıyım yoksa aman ne düşünürlerse hakkımda aynen böyle devam etsinler ablası bakmaya devam etsin mi demeliyim

Benim derdim değil kV de sadece şu durumda iken bakmazsam bencilce mi düşünmüş olurum diye objektif olması için sizlere sordum şimdiye kadar benim yaptıklarımın tersini yapmamı söyleyen biri olmadı demek oluyor ki doğru yoldayım ✌
Sizi bu düşünceye sevk eden ne oldu doğrusu pek anlayamadım

Sanırım okuma yazmanız olması gerekiyor konu açabildiğinize göre. Sayfanızda benden başkaları da bu tarz yorumlar yapmış. Okursanız görürsünüz. Tek derdinizi kayınvalide yapıp hayatınızı kendinize zehir etmeyin.

Çok büyütüyorsunuz. Çok takılıyorsunuz. Çoğu kv hastalık hastasıdır onunla bununla kıyaslar hatta cimridir. Ben bi anlatsam şok olursunuz. Hiç boş yere takılmayın. Sinirlerinizin bozmayın. Az görüşün net olun noktayı koyun.
Başak Burcu yum benim için ufak noktalar epey önem taşır bu güzel bir şey değil biliyorum zaten kV mle kanka olmak gibi bi derdim de yok böyle bir insan şimdi şuan ki durumundayken ben ne yapmalıyım diye fikirlerinize ihtiyacım var

Sanırım okuma yazmanız olması gerekiyor konu açabildiğinize göre. Sayfanızda benden başkaları da bu tarz yorumlar yapmış. Okursanız görürsünüz. Tek derdinizi kayınvalide yapıp hayatınızı kendinize zehir etmeyin.
Farkındaysanız sizin gibi düşünenlere de sorum şu kayınvalidem bu durumda iken ben sizce ne yapmalıyım bunu kV olduğu için değil eşimin annesi onu dünyaya getirip bugünlere getiren insan olduğu için

Kv kötümü bilmem ama sana melek olsa kimse yaranamaz.Çok abartıyorsun. Sende anne ve kv olacaksin

Benim sorunum kV bana yaransın değil ki ben bu şekilde de onunla olması gereken ilişkimi sürdürüyordum hafta da bir eşimle ziyaretimizi yapıyorum sizden fikir al ak istediğim konu şuan ablasında hasta yatağında iken kendi evime getirip biraz da ben mi bakmalıyım

Kv kötümü bilmem ama sana melek olsa kimse yaranamaz.Çok abartıyorsun. Sende anne ve kv olacaksin

Benim sorunum kV bana yaransın değil ki ben bu şekilde de onunla olması gereken ilişkimi sürdürüyordum hafta da bir eşimle ziyaretimizi yapıyorum sizden fikir al ak istediğim konu şuan ablasında hasta yatağında iken kendi evime getirip biraz da ben mi bakmalıyım

Tavrinizda kararlı olun mesafe candir kv çocuk gibi hep ilgi alaka peşinde çoğu tolere edilir ama en son ki laf gerçekten kavga çıkacak kadar ağır bir laf ne soymuş

Başak Burcu yum benim için ufak noktalar epey önem taşır bu güzel bir şey değil biliyorum zaten kV mle kanka olmak gibi bi derdim de yok böyle bir insan şimdi şuan ki durumundayken ben ne yapmalıyım diye fikirlerinize ihtiyacım var
Ya ben olsam madem bu kadar bunaldım mümkün olduğunca soğuk davranırım. Sorularını cevapsız bırakırım, işime gücüme bakarım o geldiğinde de. Yokmuş gibi davranırım. Açık söyleyim ben bunu bir kere yaptım ve bana bir şey söyleyecek durumu olmadı. Sonra gelmedi mi geldi hemen üç beş güne aynı davrandım. Su an hep öyle davranıyorum bana zarar veremiyor. Geliyor oturuyor eşim geliyor eve bırakıyor. Benlik bir şey Yok. Kavga Yok stres Yok iyi geldi bana. Tavsiye olarak değerlendirirsen diye yazıyorum arkadasım. Alınganlık da yapma yorumlara İnan senin iyiliğine söylüyoruz. Kafana ne kadar taktın kendine o kadar zarar. Cünkü bazı şeyleri çözmemiz mümkün değildir. O insanın hiçbir huyunu değiştiremezsin o halde kendin bi savunma oluşturacaksın.

Ya ben olsam madem bu kadar bunaldım mümkün olduğunca soğuk davranırım. Sorularını cevapsız bırakırım, işime gücüme bakarım o geldiğinde de. Yokmuş gibi davranırım. Açık söyleyim ben bunu bir kere yaptım ve bana bir şey söyleyecek durumu olmadı. Sonra gelmedi mi geldi hemen üç beş güne aynı davrandım. Su an hep öyle davranıyorum bana zarar veremiyor. Geliyor oturuyor eşim geliyor eve bırakıyor. Benlik bir şey Yok. Kavga Yok stres Yok iyi geldi bana. Tavsiye olarak değerlendirirsen diye yazıyorum arkadasım. Alınganlık da yapma yorumlara İnan senin iyiliğine söylüyoruz. Kafana ne kadar taktın kendine o kadar zarar. Cünkü bazı şeyleri çözmemiz mümkün değildir. O insanın hiçbir huyunu değiştiremezsin o halde kendin bi savunma oluşturacaksın.
Tabiki alınmam ben objektif bakış açısına ihtiyaç duyduğum için buraya yazdım bunları yazma sebebim de hasta durumdayken böyle davranıyorum ama yaptığım gaddarlık yada tavır alma vs değil buna açıklık getirmek için. sonuçta ne zaman neyi yapsam hep bi kusur hep bi kulp bulacak bunu da biliyorum.kimseye de benim en mükemmel olduğumu düşündürmek gibi bir derdim yok. kim ne demiş pekte takılmam kendi doğrularımı yaparım
Sizlerin tepkisi ile yaptıklarımın çok şükür doğru olduğundan da emin oldum
Allah şifa versin anne demekten başka bir şey yokmuş

Birde şunu çok merak ediyorum bu genç kV ler çocuklarını evlendİrene kadar hayatlarını nasıl idame ettiriyorlardı da hemen gelinden beklenti içine giriyorlar sonuçta 30 senedir misafir ağırlıyor 30 senedir illa ki hasta olduğu zaman dilimi olmuştur
Allah bizleri gelinden beklenti içine giren kV olmaktan korusun

Her şeye tamam da, o sondan 2. paragrafta patavatsızlığın sınırlarını zorlamış. Siz yine iyilik yapmaya hâl hatır sormaya, hastalıkta sağlıkta yanında olmaya devam edin, iyilik sizde kalsın. Ama birtakım zamanlarda mesela o son lafta alttan almayın. Eşinizi araya sokmadan o an cevabını verin ki bir daha düşünerek konuşsun.

X