Kv göre biz evsiziz

Bizim de evimiz yok..Bazen bazıları soruyor ev sizin mi diye hiç de zoruma gitmiyor... Çok şükür belirli bir hayat standardınmız var , çocuğumun eğitimini en iyi şekilde sağlamaya çalışıyoruz e daha ne olsun..Allah sağlık sıhhat versin yeterki elbet o da olur..Ama ev kredisi ödeyeceğim diye yıllarca sıkıntı yaşamaya da anlam veremiyorum...

Bu ev meselesi bana koymazdı.
Bir yıl boyunca tr dekilerin siparişini alabilmek için çalışmak daha çok koyardı.
Bir yıl çalışıyorsunuz, kenara koyduklarınızla bavullar dolusu eşya ile tr ye gidip birikim yapamıyorsunuz.
Vay anasını..
Siz kime çalışıyorsunuz?

Ben 8 yillik memurum ve hep kirada oturdum simdi bu zamana kadar ödediğim kiralar yerine krediye girseydim 10 senede bitiyor zaten 2 senem kalmisti. Ama benim hayatta hic ev alma hedefim olmadi, araba hayalim var onu alırsam benden mutlusu olmayacak :)
Ama cogunlukla 20 yasinda evlenen bile hemen ev alalim kaygisina giriyor ya da evlenen ciftlere aileler illa ev alin diye baski yapıyor ben etrafimda da cok görüyorum hatta komsum da oglumu evlendireceğim diye borca girip ev aldi, cocugun katkisi bile olmayacak! "Oglusum kirada yapamaz" dediğini bilirim.
Yani esiniz cok hakkaniyetli düşünmüş, iyi niyetlisiniz de ikiniz. Lütfen bunlara takilmayin, Turkiyede eviniz olmasi şart mi? Yilda 15 gün icin degmez bence. Zaten kayinvalidede kaliyorsunuzdur otelde bile kalsaniz ev almaktan daha ucuza gelir.

X