KV & Kayınlarım ??

kumral_quzeli

ᔕeᑎi ᔕeViyoᖇᑌᗰ ᗷeᗷegiᗰ...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
2.109
829
27
Yine 'DERTLİ BİR GELİN' :KK43:
Uzun olacak ama, inşallah bana yardımcı olursun.. Bu sefer derdim o kadar büyük değil aslında, ama aklıma takılan birşey var... Gel gelelim konuya.. Benim 2 tane Kaynım var. Biri 27, biri de 16 yaşında. Malum bilirsiniz ki 'erkeklerin çoğu bazen dağınık ve pis oluyorlar.' Ama kayınlarımın artık bu durumu aştıklarını düşünüyorum. Aslında beni ilgilendirmez, ama her defasında odalarını KV bana toplattırdığından, artık ben utanmaya başlıyorum. Bildiğiniz gibi değil kızlar, çok fena ve çok iğrençler.. 27 yaşındaki Kaynım sigara içiyor. Bardakların içine tükürüp tükürüp, sigara söndürüyor. İzmaritlerini masasının altına atıyor. Meyve suyu vs. döktüğü zaman her yer yapışık oluyor ve bu durum temizliği daha da zorlaştırıyor. Yatağı "yağır" gibi. Battaniye ve Yorganları acayip pis kokuyor. Kağıtlar, kürekler, şarj aletleri, şeker kabukları ne ararsanız hep yerlerde, halı yanık ve sigara izmariti dolu, saçını jöle ile yaptığından yastığı bile bi iğrenç. Yediği yemek tabakları, yatağın içinde küflü. Ben temizlersem anca, alınıyor ordan. 16 yaşında ki kaynım zaten ondan beter.. Okula gidiyor, kitapları yerlerde, saçını keser ama kılları yerde, kulağını temizlediği kulak çöpleri yerlerde, alnında bi tane yara var, onu yoldukça peçete'ye siler ve yere atar. İçtiği meyve suları şişelerini yatağın altına atar. Namazını nerde kılar bilmiyorum, ama seccade'yi buruşturup yatağın alt köşesine sokar. Ceviz kabuğu olsun, Fıstık kabuğu olsun böyle çöpleri de yere atıyorlar. İkisinin de kiyafetlerini düzgün bi şekilde katlar, dolaplarına yerleştiririm, ama bişey giyecek oldular mı, bütün kiyafetlerini çıkarır çıkarır atarlar.. Banyo veya duş yaparlar iç çamaşırlarını kapının arkasına atarlar, kullandıkları havlu da banyo da ıslak kalır. Banyo da haliyle ıslanınca KP girdiği zaman kızıyor. KV 'Şeker hastası' ayağı yara, ona elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum, allah var. Ayağını hissetmiyor. Yarası var, ama yok gibi, çünki "acı yok, gitsem yürüyerek her yere giderim' diyor.
Ben oturmasını, ayağa kalkmamasını söylerim ama beni hiç dinlemez. Gören herkes "Maşallah gelinine" der. Bu yüzden gurur duyuyorum kendimle, ama KV'ye ben gibi türlü yaranamıyorum nedense? Hep eleştiriyor beni. 1 hafta oldu onlar izinden döneli, bende onlar gelmeden 2-3 gün önce yine bahsettiğim bu odayı toplamıştım, her yerleri kaldırdım, döşekleri, masaları, kutuları ne varsa hepsini kenara çektim. Her yeri süpürdüm, ilaçlı sularla sildim, sigara izmaritlerini topladım, kiyafetleri de boş olan yatağın üstüne koydum, katlamak için. Fakat zaman olmadı, bi makinelik yıkanacak çamaşır çıktı, diğer kiyaferlerde katlanıp dolaba yerleştirilecekti. Bende 'günler torbaya mı girdi' dedim. Ertesi gün yapmak için odayı bıraktım. Ama her şeyi yerli yerine koydum. Düzgünce herşeyi ayarladım. O gece küçük kaynım ben orayı temizledim diye KV & KP'nin yatak odasından kendi odasına geçmiş. Ertesi gün çamaşırları katlamak için girdiğimde şok oldum yine, yatağın üstünde ki bütün çamaşırları yere indirmiş. Sigara izmariti, meyveli yoğurt bulaşığı olan bi battaniye vardı. Sarıp kenara koymuştum. Onu açmış, bütün sigara izmaritleri yerde, alnını kanatmış yine kanlı peçeteler ortalıkta. İç çamaşır, havlu, atlet yine hepsi kapının arkasında yığın gibi. Yemek yemiş, tabaklarını yine yatağın altına itivermiş. Yani şaşırırsınız 'bir gece de bu kadar pislik nerden' diye, ama iki kaynım da birbirinden beter. Neyse yine topladım, çamaşırları da yine bi kenara çektim. Yine süpürdüm ortalığı, kaynım okuldan gelince "çık, yatcam" dedi... Bende KV & KP'nin yatak odasına bi bakayım, onlar gelmeden orayı bi düzelteyim dedim, bi girdim orası da aynı. Ceviz kabukları, Şeker kağıtları, içtiği meyve su şişeleri, bardak, tabak, çanak ne ararsanız?? Yatak kokmuş.. KP'nin kiyafetleri ve KV'nin kiyafetleri ayrı ayrı katlanıktı, onlar karışmış. . Yani anlayacağınız ortalığı pislik götürüyor. Ben toplamasından şikayetçi değilim. Ama KV gelir gelmez Kayınlarımın odasına girdi " Burası sanki 3 ay toplanmamış gibi, sen burayı nasıl topladın??" diyince, "Anne bak tertemiz topladım..." demeye kalmadan, bi baktım yine aynı.. Büyük kaynım da "Senin gelin toplamamış..." deyip, dalga geçince iyice moralim bozuldu. Şimdi kızlar siz söyleyin, sizce bundan sonra onların odasını temizleyip hizmetlerini yapmalı mıyım? Yoksa bazı şeylerden elimi, ayağımı çekip, kendi işlerine mi yönelmeliyim ??

Son düzenleme:
Deli misin sen yahu? Özür dilerim ama bir de hamile halinle 2 hayvanın ardını niye topluyorsun.
Kayınvaliden kendi toplasın, o yetiştirmiş onları böyle hala da ne yapıyorsunuz siz diyemiyor.
Erkek dağınıktır ama bunlarınki bildiğin hayvanlık. Çöpünü yere atıyor diyorsun utanmıyor donunu yere koyuyor diyorsun. Kocan bir şey demiyor mu?

Yok artik ya bide soruyormusunuz bize,sizene onlarin odasindan yapmayin Allah askina simartmayin, sizin goreviniz degil,kv gorevide degil afedersin ama esek kadar adamlar kendi pisliklerini temizlemeyi ogreniversinler siz hizmetcimisiniz.

Hem me munasebet kv size sitem ediyor oda uc ay temizlenmemismis ayy sinir oldum ya valla bi de hamilesin sen boyle yaptikca zaten yaranamassin kusura bakma sert oldu ama cok kizdim

Uzun olacak ama, inşallah bana yardımcı olursun.. Bu sefer derdim o kadar büyük değil aslında, ama aklıma takılan birşey var... Gel gelelim konuya.. Benim 2 tane Kaynım var. Biri 27, biri de 16 yaşında. Malum bilirsiniz ki 'erkeklerin çoğu bazen dağınık ve pis oluyorlar.' Ama kayınlarımın artık bu durumu aştıklarını düşünüyorum. Aslında beni ilgilendirmez, ama her defasında odalarını KV bana toplattırdığından, artık ben utanmaya başlıyorum. Bildiğiniz gibi değil kızlar, çok fena ve çok iğrençler.. 27 yaşındaki Kaynım sigara içiyor. Bardakların içine tükürüp tükürüp, sigara söndürüyor. İzmaritlerini masasının altına atıyor. Meyve suyu vs. döktüğü zaman her yer yapışık oluyor ve bu durum temizliği daha da zorlaştırıyor. Yatağı "yağır" gibi. Battaniye ve Yorganları acayip pis kokuyor. Kağıtlar, kürekler, şarj aletleri, şeker kabukları ne ararsanız hep yerlerde, halı yanık ve sigara izmariti dolu, saçını jöle ile yaptığından yastığı bile bi iğrenç. Yediği yemek tabakları, yatağın içinde küflü. Ben temizlersem anca, alınıyor ordan. 16 yaşında ki kaynım zaten ondan beter.. Okula gidiyor, kitapları yerlerde, saçını keser ama kılları yerde, kulağını temizlediği kulak çöpleri yerlerde, alnında bi tane yara var, onu yoldukça peçete'ye siler ve yere atar. İçtiği meyve suları şişelerini yatağın altına atar. Namazını nerde kılar bilmiyorum, ama seccade'yi buruşturup yatağın alt köşesine sokar. Ceviz kabuğu olsun, Fıstık kabuğu olsun böyle çöpleri de yere atıyorlar. İkisinin de kiyafetlerini düzgün bi şekilde katlar, dolaplarına yerleştiririm, ama bişey giyecek oldular mı, bütün kiyafetlerini çıkarır çıkarır atarlar.. Banyo veya duş yaparlar iç çamaşırlarını kapının arkasına atarlar, kullandıkları havlu da banyo da ıslak kalır. Banyo da haliyle ıslanınca KP girdiği zaman kızıyor. KV 'Şeker hastası' ayağı yara, ona elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum, allah var. Ayağını hissetmiyor. Yarası var, ama yok gibi, çünki "acı yok, gitsem yürüyerek her yere giderim' diyor.
Ben oturmasını, ayağa kalkmamasını söylerim ama beni hiç dinlemez. Gören herkes "Maşallah gelinine" der. Bu yüzden gurur duyuyorum kendimle, ama KV'ye ben gibi türlü yaranamıyorum nedense? Hep eleştiriyor beni. 1 hafta oldu onlar izinden döneli, bende onlar gelmeden 2-3 gün önce yine bahsettiğim bu odayı toplamıştım, her yerleri kaldırdım, döşekleri, masaları, kutuları ne varsa hepsini kenara çektim. Her yeri süpürdüm, ilaçlı sularla sildim, sigara izmaritlerini topladım, kiyafetleri de boş olan yatağın üstüne koydum, katlamak için. Fakat zaman olmadı, bi makinelij yıkanacak çamaşır çıktı, diğer kiyaferlerde katlanıp dolaba yerleştirilecekti. Bende 'günler torbaya mı girdi' dedim. Ertesi gün yapmak için odayı bıraktım. Ama her şeyi yerli yerine koydum. Düzgünce herşeyi ayarladım. O gece küçük kaynım ben orayı temizledim diye KV & KP'nin yatak odasından kendi odasına geçmiş. Ertesi gün çamaşırları katlamak için girdiğimde şok oldum yine, yatağın üstünde ki bütün çamaşırları yere indirmiş. Sigara izmariti, meyveli yoğurt bulaşığı olan bi battaniye vardı. Sarıp kenara koymuştum. Onu açmış, bütün sigara izmaritleri yerde, alnını kanatmış yine kanlı peçeteler ortalıkta. İç çamaşır, havlu, atlet yine hepsi kapının arkasında yığın gibi. Yemek yemiş, tabaklarını yine yatağın altına itivermiş. Yani şaşırırsınız 'bir gece de bu kadar pislik nerden' diye, ama iki kaynım da birbirinden beter. Neyse yine topladım, çamaşırları da yine bi kenara çektim. Yine süpürdüm ortalığı, kaynım okuldan gelince "çık, yatcam" dedi... Bende KV & KP'nin yatak odasına bi bakayım, onlar gelmeden orayı bi düzelteyim dedim, bi girdim orası da aynı. Ceviz kabukları, Şeker kağıtları, içtiği meyve su şişeleri, bardak, tabak, çanak ne ararsanız?? Yatak kokmuş.. KP'nin kiyafetleri ve KV'nin kiyafetleri ayrı ayrı katlanıktı, onlar karışmış. . Yani anlayacağınız ortalığı pislik götürüyor. Ben toplamasından şikayetçi değilim. Ama KV gelir gelmez Kayınlarımın odasına girdi " Burası sanki 3 ay toplanmamış gibi, sen burayı nasıl topladın??" diyince, "Anne bak tertemiz topladım..." demeye kalmadan, bi baktım yine aynı.. Büyük kaynım da "Senin gelin toplamamış..." deyip, dalga geçince iyice moralim bozuldu. Şimdi kızlar siz söyleyin, sizce bundan sonra onların odasını temizleyip hizmetlerini yapmalı mıyım? Yoksa bazı şeylerden elimi, ayağımı çekip, kendi işlerimi mi yapmalıyım ??

Kusura bakmayın ama :kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk:
Ev değil sanki ahır orası...

Ben oturmasını, ayağa kalkmamasını söylerim ama beni hiç dinlemez. Gören herkes "Maşallah gelinine" der. Bu yüzden gurur duyuyorum kendimle, ama KV'ye ben gibi türlü yaranamıyorum nedense? Hep eleştiriyor beni. 1 hafta oldu onlar izinden döneli, bende onlar gelmeden 2-3 gün önce yine bahsettiğim bu odayı toplamıştım, her yerleri kaldırdım, döşekleri, masaları, kutuları ne varsa hepsini kenara çektim. Her yeri süpürdüm, ilaçlı sularla sildim, sigara izmaritlerini topladım, kiyafetleri de boş olan yatağın üstüne koydum, katlamak için. Fakat zaman olmadı, bi makinelij yıkanacak çamaşır çıktı, diğer kiyaferlerde katlanıp dolaba yerleştirilecekti. Bende 'günler torbaya mı girdi' dedim. Ertesi gün yapmak için odayı bıraktım. Ama her şeyi yerli yerine koydum. Düzgünce herşeyi ayarladım. O gece küçük kaynım ben orayı temizledim diye KV & KP'nin yatak odasından kendi odasına geçmiş. Ertesi gün çamaşırları katlamak için girdiğimde şok oldum yine, yatağın üstünde ki bütün çamaşırları yere indirmiş. Sigara izmariti, meyveli yoğurt bulaşığı olan bi battaniye vardı. Sarıp kenara koymuştum. Onu açmış, bütün sigara izmaritleri yerde, alnını kanatmış yine kanlı peçeteler ortalıkta. İç çamaşır, havlu, atlet yine hepsi kapının arkasında yığın gibi. Yemek yemiş, tabaklarını yine yatağın altına itivermiş. Yani şaşırırsınız 'bir gece de bu kadar pislik nerden' diye, ama iki kaynım da birbirinden beter. Neyse yine topladım, çamaşırları da yine bi kenara çektim. Yine süpürdüm ortalığı, kaynım okuldan gelince "çık, yatcam" dedi... Bende KV & KP'nin yatak odasına bi bakayım, onlar gelmeden orayı bi düzelteyim dedim, bi girdim orası da aynı. Ceviz kabukları, Şeker kağıtları, içtiği meyve su şişeleri, bardak, tabak, çanak ne ararsanız?? Yatak kokmuş.. KP'nin kiyafetleri ve KV'nin kiyafetleri ayrı ayrı katlanıktı, onlar karışmış. . Yani anlayacağınız ortalığı pislik götürüyor. Ben toplamasından şikayetçi değilim. Ama KV gelir gelmez Kayınlarımın odasına girdi " Burası sanki 3 ay toplanmamış gibi, sen burayı nasıl topladın??" diyince, "Anne bak tertemiz topladım..." demeye kalmadan, bi baktım yine aynı.. Büyük kaynım da "Senin gelin toplamamış..." deyip, dalga geçince iyice moralim bozuldu. Şimdi kızlar siz söyleyin, sizce bundan sonra onların odasını temizleyip hizmetlerini yapmalı mıyım? Yoksa bazı şeylerden elimi, ayağımı çekip, kendi işlerimi mi yapmalıyım ??
Ben kaynimin iç camasirlarini toplucam öyle mi :oha: esim hayatta izin vermez:skandal:

gerçekten midem bulandı.böyle pislik olmaz.terbiyesizler bir de laflara bak.maşallah gelinine dediklerinde gurur duymayı bırakın bence bir kenara siz.bu nedir ya?siz yapmak isteseniz bie eşiniz nasıl müsaade ediyor böyle birşeye.

onlar kim ki pisliklerini topluyorsunuz.kendi evladım yapsa toplamam.bu ne pislik.mağara da mı yetişmiş bunlar.

Madalya mi takıyorlar sana ?

Tabiki yapmayın. Evde şebek mi besliyorsunuz ? Herkes kendi işini kendi yapacak ya da insan gibi yaşamayı öğrenecek .

Bu kadar anlattığınız olay üstüne son paragrafta sorduğunuz soru oldukça anlamsız. Bunu kendiniz bilmelisiniz zaten.

Ha , akilanmayip yine temizleyecekseniz , bari . bir daha bir iş yaptığınızda fotoğrafını çekin. Pis halini de , temiz halini de . Temizledikten sonrada , kaç günde o hale geliyorsa yine çekin. Işinize yarayacaktır.

Eşiniz ne diyor bu duruma. Hamilesiniz ve yoğun deterjan maruz kalıyorsunuz , üstelik ağır eşya çekiyorsunuz. Diyecek söz bulamadım. Ne yapıyorsa insan kendine yapar.

Midem bulandı.:kusmuk:
Ahır gibi kullanıyorlar herhalde.
Bırak o evi odaları temizlemeyi o evde ne yemek yerim, ne tuvaleti kullanırım!
Bunları yaparak Kv gözüne giremezsiniz. Zaten öyle olmuş.

X