Kv Mevzusu­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Anamnez

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2017
7.970
24.960
E┼čim durumun ve annesinin fark─▒nda ama kendince annem iyili─činden yap─▒yor Diyor ama zerre iyilik yok
Benim kay─▒nvalideme benziyor kay─▒nvalideniz ..Ben ba┼čka ┼čehirde oldu─čum i├žin bu konuyla ilgili olumsuz bir ya┼čant─▒m olmad─▒ ama eltimi ├ž─▒ld─▒rt─▒rd─▒.Kayn─▒m her sabah i┼če giderken kap─▒lar─▒n─▒ ├žal─▒p bir yoklard─▒ ..─▒srar k─▒yamet i├žeri sokarad─▒ kv. ├çocuk da i├žeri girer haz─▒rsa bir ├žay i├žerim i┼če ge├žerdi.Bakt─▒m Kv g├Ârd├╝─č├╝ herkese ; "o─člum her sabah gelir ,kahvalt─▒s─▒n─▒ yapar ,ha┼članm─▒┼č yumurtas─▒n─▒ yer ..├Âyle i┼če ge├žer " ┼čeklinde tekrar tekrar anlat─▒yor.Bo┼č bulunup X evinde kahvalt─▒ yapm─▒yor mu diyen olsun diye ayn─▒ laf─▒ tekrarl─▒yor..soran olunca da ;" ah ah evde kar─▒ m─▒ var ki kahvalt─▒ haz─▒rlas─▒n !!" diyor .(Oysa benim g├Ârd├╝─č├╝m e┼čim de kayn─▒m da sabah saatlerinde bir┼čey yemek istemiyorlar) Eltimin do─čum g├╝n├╝nden evlilik y─▒ld├Ân├╝mlerine kadar hi├žbir ├Âzel g├╝nlerini atlamad─▒ sevgili kay─▒nvalidem ..hep "haz─▒rl─▒k yapt─▒m..bendesiniz ..vallaha haz─▒rl─▒k yapt─▒m" diye o─člu ile sabahtan organizasyonu yapard─▒..ak┼čama olan haz─▒rl─▒k da lahmacun i├ži haz─▒rlay─▒p kp ile g├Ândertip pidecide pi┼čirtmek !! Kayn─▒m eltimi doktora g├Ât├╝rd├╝yse 2 kez de annesini g├Ât├╝rmeliydi ..Nefesim yetmiyoooor ,kalbim s─▒k─▒┼č─▒yor diye g├Ât├╝r├╝ld├╝─č├╝ kardiyolojide kalp sa─člam ├ž─▒k─▒nca ; "ben nefesim yetmiyor mu dedim !!!baca─č─▒m a─čr─▒yor dedim" demi┼čli─či bile var­čśůEn sonunda doktor ciddiye ald─▒ ┼čikayetlerini ve anjiyo oldu.Anjiyo sonras─▒nda da damarlar─▒ kanama yapt─▒ ├žok sorunlar ya┼čad─▒ ac─▒ ├žekti filan ....art─▒k kalple ilgili hi├žbir ┼čikayeti yok­čĄú

Ela lale el ele

Umudunuzu yitirmeyin Allah var !
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2015
587
780
Benim kay─▒nvalideme benziyor kay─▒nvalideniz ..Ben ba┼čka ┼čehirde oldu─čum i├žin bu konuyla ilgili olumsuz bir ya┼čant─▒m olmad─▒ ama eltimi ├ž─▒ld─▒rt─▒rd─▒.Kayn─▒m her sabah i┼če giderken kap─▒lar─▒n─▒ ├žal─▒p bir yoklard─▒ ..─▒srar k─▒yamet i├žeri sokarad─▒ kv. ├çocuk da i├žeri girer haz─▒rsa bir ├žay i├žerim i┼če ge├žerdi.Bakt─▒m Kv g├Ârd├╝─č├╝ herkese ; "o─člum her sabah gelir ,kahvalt─▒s─▒n─▒ yapar ,ha┼članm─▒┼č yumurtas─▒n─▒ yer ..├Âyle i┼če ge├žer " ┼čeklinde tekrar tekrar anlat─▒yor.Bo┼č bulunup X evinde kahvalt─▒ yapm─▒yor mu diyen olsun diye ayn─▒ laf─▒ tekrarl─▒yor..soran olunca da ;" ah ah evde kar─▒ m─▒ var ki kahvalt─▒ haz─▒rlas─▒n !!" diyor .(Oysa benim g├Ârd├╝─č├╝m e┼čim de kayn─▒m da sabah saatlerinde bir┼čey yemek istemiyorlar) Eltimin do─čum g├╝n├╝nden evlilik y─▒ld├Ân├╝mlerine kadar hi├žbir ├Âzel g├╝nlerini atlamad─▒ sevgili kay─▒nvalidem ..hep "haz─▒rl─▒k yapt─▒m..bendesiniz ..vallaha haz─▒rl─▒k yapt─▒m" diye o─člu ile sabahtan organizasyonu yapard─▒..ak┼čama olan haz─▒rl─▒k da lahmacun i├ži haz─▒rlay─▒p kp ile g├Ândertip pidecide pi┼čirtmek !! Kayn─▒m eltimi doktora g├Ât├╝rd├╝yse 2 kez de annesini g├Ât├╝rmeliydi ..Nefesim yetmiyoooor ,kalbim s─▒k─▒┼č─▒yor diye g├Ât├╝r├╝ld├╝─č├╝ kardiyolojide kalp sa─člam ├ž─▒k─▒nca ; "ben nefesim yetmiyor mu dedim !!!baca─č─▒m a─čr─▒yor dedim" demi┼čli─či bile var­čśůEn sonunda doktor ciddiye ald─▒ ┼čikayetlerini ve anjiyo oldu.Anjiyo sonras─▒nda da damarlar─▒ kanama yapt─▒ ├žok sorunlar ya┼čad─▒ ac─▒ ├žekti filan ....art─▒k kalple ilgili hi├žbir ┼čikayeti yok­čĄú
Ayyyy kalp bacak meselesine ne g├╝ld├╝m yaa­čśé­čśé

Mihrimah Sultann

Nev-i ┼čahs─▒na m├╝nhas─▒r ­čŽő
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Ocak 2021
2.997
5.597
Benimki de bir dersini alsa fena olmazd─▒, yalan yere hastalan─▒p hastahane hastahane gezdirmezdi kendini...

Anamnez

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2017
7.970
24.960
Benimki de bir dersini alsa fena olmazd─▒, yalan yere hastalan─▒p hastahane hastahane gezdirmezdi kendini...
Ge├žen gidi┼čimizde k─▒z─▒m─▒ yan─▒na ├ža─č─▒rd─▒ "bak sana ne g├Âsterece─čim " diye..a├žm─▒┼č telefonu k─▒z─▒ma o d├Ânem kanamadan ┼či┼čmi┼č morarm─▒┼č kolunu baca─č─▒n─▒n foto─čraflar─▒n─▒ 11 ya┼č─▒ndaki ├žocu─ča g├Âsteriyor.Hesapta onun i├žin de ah vah diyece─čiz.. "Anne o foto─čraflar─▒ o haldeyken ├žekmeyi iyi ak─▒l edebilmi┼čsin ..ama kendin ettin kendin buldun .Doktorlar bir┼čey yok diyince inanm─▒yordun ..ama yine de anjiyo sana iyi geldi bak art─▒k kalbin s─▒k─▒┼čm─▒yor " dedim rahatlad─▒m­čĄú

gulendam_34

inanmak yolun yar─▒s─▒d─▒r :)
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 Nisan 2012
11.691
11.733
Diyemedim bac─▒m e┼čim yan─▒mdayd─▒ , zaten e┼čim hemen benle ilgilendi sofradayd─▒k ├žorba getir g├Ât├╝r yap─▒nca kv kendini toplad─▒ hemen
e┼činiz yan─▒n─▒zda olursa olsun bir dahakine f─▒rsat vermeyin
e┼činiz sus falan derse benim annem babam yap─▒yor mu sana b├Âyle 5 ya┼č─▒nda ├žocuk mu senin annen vs diyin

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 2332 g├╝n ge├žti.

InoriYuzuhira

Ac─▒m kadar cesaretim olsa...
Pro ├ťye
17 Temmuz 2013
10.790
17.102
E┼činizin annesinin ak─▒l sa─čl─▒─č─▒ yerinde de─čil anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla..bir araya geldi─činizde oklar─▒n─▒ size ├ževirmese ├╝z├╝l├╝n├╝l├╝p yaln─▒z b─▒rak─▒lmayacak seviyede k├Ât├╝ durumda

Ya o ┼čekilde yaz─▒nca a┼č─▒r─▒ bir ak─▒l sa─čl─▒─č─▒ problemi varm─▒┼č gibi anla┼č─▒l─▒yor ama ├Âyle de─čil.
Mesela o ma┼črapa olay─▒nda ya┼čad─▒klar─▒ k├Âyde sel felaketi oldu. Bizde yard─▒ma gittik. ─░yi niyetiyle yemek yapal─▒m falan dedi, yok dedik. Sular yok ne gerek var, zaten yemek yapt─▒m g├Ât├╝rd├╝m
ne gerek var, siz yersiniz, kalabal─▒k gitmi┼čtik biz gideriz ak┼čam dedik. Yok orada kalal─▒m diye ─▒srar ediyor.
Pilav yapal─▒m diye tutturdu. Evde su yok. Su niye getirmediniz demeyin, k├Âyde bir ka├ž noktada i├žme suyu kayna─č─▒ var doldurulmas─▒ gerek sadece.
O su temiz onla yapal─▒m diye tutturdu. Tabii ki olmaz ├Âyle ┼čey diye baya tart─▒┼čt─▒k.
O g├╝n bug├╝nd├╝r, g├Âz├╝m├╝n ├Ân├╝nde nas─▒l yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ bilmedi─čim evinden gelen eline de─čmi┼č hi├žbir ┼čeyi yemem. Buna getirdi─či, elime tutu┼čturdu─ču envai ├že┼čit erzak dahil. Sebze meyve hari├ž.

Psikolojik olarak sorunlar─▒ var ama herkes kadar oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Daha ├Ânce tedavi olmas─▒ i├žin doktora g├Ât├╝r├╝lm├╝┼č ama tedaviyi reddediyor.

Evlili─čimin ba┼č─▒nda sizin gibi d├╝┼č├╝n├╝yordum. Hem ├╝z├╝l├╝rd├╝m hem k├Ât├╝ niyetli olmad─▒─č─▒na inan─▒rd─▒m.
Ben kendim travmalar─▒m oldu─ču i├žin tedavi olmu┼č olsam dahi di─čer insanlara g├Âre daha hassas─▒m ve bu durum beni depresyona soktu.
Bu nedenle onun sorumlulu─čunu alamam.

Tedavi olmas─▒ gerekiyor bence t├╝m aile fark─▒nda ama herkes kan─▒ksam─▒┼č durumda.
Herkes a┼č─▒r─▒l─▒klar─▒na bazen k─▒z─▒yor hatta son zamanlarda baz─▒ davran─▒┼člar─▒ e┼čimi dahi sinirlendirmeye ba┼člam─▒┼č vaziyette.
├ťz├╝l├╝n├╝p yaln─▒z b─▒rak─▒lmayacak kadar k├Ât├╝ durumda diyemiyorum. Sadece psikolojik rahats─▒zl─▒k diyemiyorum.
Baz─▒ ┼čeyleri kas─▒tl─▒ olarak k├Ât├╝l├╝k yapmak i├žin yap─▒yor. Hay─▒r─▒ kabul etmiyor.
Art─▒k merhametim yok kendisine kar┼č─▒.
Kocas─▒n─▒n o─člunun ve k─▒z─▒n─▒n yapmad─▒─č─▒n─▒ ben yapamam. Yapabilsem bile yapmam.
K├Ât├╝l├╝k yapamam ama iyili─čide umrumda de─čil. Benim derdim bana yetiyor.