Kv Mevzusu🤦‍♀️

Hahhhhh bulmuşsunuz işte yolunu. Biz ne desek klavye de kalır. Eşinizi siz daha iyi tanıdığınız için yolunu daha iyi bilirsiniz.
Yemek yapmayın, ya da eşiniz eve gelmeden yeyin. Neden tek yedin derse , bilmem sen de mi yiyecektin ? Annenlerde yersin diye düşündüm dersiniz. Ama tavırla değil normal tonunuzla ve yüz ifadenizle. Ya da çay istediğinde yemekten sonra benim bugün çook uykum var hem belki annen hastalanırsa çıkmak durumda kalırsın çay ziyan olur falan deyin. Ama asla umursamayın. İçiniz içinizi kemirse de sinsi gülüşler atın 😁😁😁
Galiba tek çözüm bu ... Ahhh kv içine ettin gençliğimizin, em güzel günlerim ne halde

Ayyyy bu mevzuyu açmayın yarama tuz bastınız 🤬
Bende evim ola ola 3 sene kaldım kvm de. Tabi kocam o zamanlar uyuzun tekiydi. Ard Arda 2 çocukta olunca aman senin annen yok burda kal çocuklar büyüyene kadar dediler. Ben asla istemedim, kavga da çıkardım, babamın evime gittim babam geri yolladı kal diyorlarsa kal diye!
En sonunda öleceğimi bilsem durmam dedim kendi kendime. Bunu kayınvalideme de aşıladım. Kayınpederimde gitmemizi istemiyordu. Eşim şehir dışındayken topladım eşyalarımı. Kayınvalidemde mecbur kaldı yardım etti. Sonra kayınpederime beni evime bırak baba temizlik yapacağım dedim gidiş o gidiş bir daha gelmeyiş😂
Eşim şehir dışından döndüğünde oda sevinmişti.
Sevinmese de zaten ben lafı mı hazırlamıştım. İstiyorsan annenlerde yaşayabilirsin , ben istemiyorum ! Evimde çocuklarımla yaşayacağım!
Söylememe gerek kalmadı şükür.
Yani demem o ki bazı kvler böyleler. Hep dahasını isterler. Şimdiki aklım olsaydı ilk zamanlar daha çok direnirdim. Tabi o zamanlar cahildim, küçüktüm, bilemedim.
Ama şimdi asla diyorum başka bişey demiyorum !
Bende asla diyerek yakın ev tutmadım, onlara aynı site veya mahalle istiyorlardı, hoş hala istiyorlar..

Ya eşime hayatım dedim ağız alışkanlığı, baktım ağzıyla hareketimi yaptı hayatım deyip dalga geçer gibi konuştu, ben şok 🙄
orda deseydiniz ya neden taklitimi yapıyorsun diye
hiç hoşlanmam böyle şeylerden diye çat diye de sokun lafınızı

siz sustukça oluyor

Ya yeni evliyken insan bunlara kızıyor da su anki aklımla tavsiye vermem gerekirse diğer günlere kalabilecek yemekler yapın, kendiniz yiyin kaldırın. Kocanız gelmiyorsa açın kendi sevdiğiniz bir seyleri izleyin, çıkip gezme imkanı varsa yuruyus yapın, alkol kullaniyorsanız kendinize sarap peynir tabaği hazırlayın vs. Evdeki ortamın hem keyfini cikarin hem de gelmediğinde dört gözle yolunun gözlenmediğini bilsin.

Bune ya çok sıkıntı oyuncak etmiş eşinizi bence eşiniziniz annesiyle ciddi ciddi konuşması lazım anlamaz yoksa kv. nasıl olsa kimsenin sesi çıkmıyor diye ohhh iyice manipüle etmiş ...

Tamamen kocanızın problemi, başka birşey değil.
Evde 3kişi daha olmasına rağmen yalan yere eşinizi çağırması falan eşinizin saflığı. Evdekileri arasın teyit etsin o zaman.
Bir gün gerçekten hasta olacak ve siz o zaman gerçekten ilgilenmek istemeyeceksiniz. Yalancı çoban misali.

Ayrıca evde yemek olsun olmasın adam tek başına sürekli neden oraya gidiyor? Sizin eviniz de ev değil mi,yemeğiniz elbet vardır. Olmazsa dışardan söylersiniz, yeri gelir makarna yaparsınız, menemen yaparsınız neyse ne.
Tek gitmesi ne mana? Ya birlikte gidersiniz ya oturur yersiniz yemeğinizi.

Klasik k.valide... Aklı sıra oğluna "ah annem ya bak bize yemegimizi bile yolluyor daha ne yapsın benim anam iyilikten baska ne yaptı ki" dedirtecek.
Benimkide aylardır evde yemeğim olduğu halde yemek yapıp yedirdi bize. Yapma anne var dedim anlamadı. Eşimde ne güzel işte dedi. Yok anam yok hepsi aynı. Zır deli bunlar.

Evde oğlu kızı ve kocası varken eşinizi çağrıyor o da her çağrışta koşarak gidiyorsa düzgünce konuştuğunuz halde çözemediyseniz buradak önerilere katılıyorum yemek yapmayın o gelene kadar yatın uyuyun madem aile içi huzuru ailesine değişiyor sizde aile içinde huzur vermeyin yok sayın kendisini anası yapsın yemeğini

hatta ben olsam kendime göre yaparım yemeği baya saygısızlık evde sizi yok sayıp sürekli oraya yemeğe gitmesi ya kavga etmeden düzgünce konuşun öncelikle
biz artık bi aile olduk bak ama sen hala başka bir aileye dahil gibisin bunun sonu güzel olmayacak diye ya da ilk dediğim gibi yok sayın

Evliliğin ilk birkaç yılında oluyor bu yemek olayı. Ben de burda konu bile açmıştım kv buzluğumu hazırlıyor benden habersiz bagajı dolduruyorlar eşimle beraber diye, millet dalga geçmiş kabalaşmıştı. Akıllarınca oğlum şimdi aç kalıyordur yeni gelin yapamaz benim gibi, özler oğluşum benim yemeklerimi falan mı diyorlar bilmiyorum. Önünü kestim tabii. Eşine sağlam bi çat. Bundan sonra annenlere git yemeğe, hatta geceleri de kal orda diye, anlasın artık ayrı evi ve bekleyeni olduğunu. Diğer hastalık konusunu bilemedim. Boşver ya yolla gitsin sen gitme

Ne desek boş çözümsüz bir konu.
Evliliğin en sarsıcı yani eş ailesi.
Hep duygu sömürüsü.
Kurtuluş ancak boşanma ile olur.
Başka türlü hep çekeceğiz.
Çünkü kafaları degismez.
Çocuklar duygu sömürüsune dayanamaz.
Cidden birşey olsa bunu vicdanlarına yediremezler.
Zaten ben eş soyle desin olayına da inanmıyorum.
Zaten duygu sömürüsü ve vicdan baskısıyla yetişen nesiliz.
Bundan kaçmak zor.
İyi eş ailesine denk gelmek onemli yoksa adamla da iş bitmiyor
Posta koyan erkek çok az.
İnsan çocuğunun yuvasını neden baltalar
Bu kaynanalar nasıl bu hale geliyor ben bunu merak ediyorum.
Geçende benimkide eşime gelmiyorsun diyormuş esim iki saatlik mesafede iki haftada bir gidiyor bunu az buluyor bazen herhaftasonu gittiği oldu.
Aman bunların derdi bitmez.
Bunu bir psikologdan dinledim. İnsanlar sevdiklerne neden zarar verir diye. Korkuyorlarmış. Korkularından şemalarından dolayı evlatlarının onlardan kopmasından gelinin aralarına grmesinden korkup böyle saçmalıyorlar. Yıllarca evlensin diye uğraşırda evlendikten sonra gelini rahat bırakmaz derdi psikolog. Tamda bu sanırım.

Ya sustuğum zamanlar da çok oldu , artık eşimi tamamen annesine bırakmayı düşünüyorm 😑 eşim tek değil bir Görümcem bir de kaynım var ama evlenince eşim kıymete bindi
Birakin esiniz kendisi biksin annesinden , anne bile olsa kimse bu kadar numarayi , darlatilmayi sevmez . Yemege mi gelmiyor yesin annesinde keyfinize bakin ertesi gun kalan yemegi yesin gitmeseydi . Hasta numarasimi yapiyor kosa kosa gitsin ucuncude kosmaz. Yasiniz kac bilmiyorum ama cocuk icin hazir degilseniz hic acelesi yok

Birakin esiniz kendisi biksin annesinden , anne bile olsa kimse bu kadar numarayi , darlatilmayi sevmez . Yemege mi gelmiyor yesin annesinde keyfinize bakin ertesi gun kalan yemegi yesin gitmeseydi . Hasta numarasimi yapiyor kosa kosa gitsin ucuncude kosmaz. Yasiniz kac bilmiyorum ama cocuk icin hazir degilseniz hic acelesi yok
27 yaşındayım eşim çocuk istiyor ama ben korkuyorum çünkü kv her taraftan kuşatmaya çalışıyor, çocuk olunca çocuğu kullanacak biliyorum, 2 yıldır bu yüzden erteledim çocuğu

Bunu bir psikologdan dinledim. İnsanlar sevdiklerne neden zarar verir diye. Korkuyorlarmış. Korkularından şemalarından dolayı evlatlarının onlardan kopmasından gelinin aralarına grmesinden korkup böyle saçmalıyorlar. Yıllarca evlensin diye uğraşırda evlendikten sonra gelini rahat bırakmaz derdi psikolog. Tamda bu sanırım.
Aynen öyle Evlensin diye kendini yırtan kadın, şimdi de oğlunu yanımda görmek istemiyor, beni kendine bağımlı kılamayınca çıldırdı kadın..

Evliliğin ilk birkaç yılında oluyor bu yemek olayı. Ben de burda konu bile açmıştım kv buzluğumu hazırlıyor benden habersiz bagajı dolduruyorlar eşimle beraber diye, millet dalga geçmiş kabalaşmıştı. Akıllarınca oğlum şimdi aç kalıyordur yeni gelin yapamaz benim gibi, özler oğluşum benim yemeklerimi falan mı diyorlar bilmiyorum. Önünü kestim tabii. Eşine sağlam bi çat. Bundan sonra annenlere git yemeğe, hatta geceleri de kal orda diye, anlasın artık ayrı evi ve bekleyeni olduğunu. Diğer hastalık konusunu bilemedim. Boşver ya yolla gitsin sen gitme
Öyle yapcam vallaha 🤨

hatta ben olsam kendime göre yaparım yemeği baya saygısızlık evde sizi yok sayıp sürekli oraya yemeğe gitmesi ya kavga etmeden düzgünce konuşun öncelikle
biz artık bi aile olduk bak ama sen hala başka bir aileye dahil gibisin bunun sonu güzel olmayacak diye ya da ilk dediğim gibi yok sayın
Bugün yemek falan hazirlamiycam mesela, napayım bıktım

Yaaaa keşke kayınvalide diye bir şey olmasaydı yaa.Bu erkekler ağaç kavugundan çıksaydı .Biz de derin bir nefes alır,huzurla uyurduk ..

Benim de kaç tane konum var .Üstelik ben de bir level üstü bir görümce de var ve biz yakın oturuyoruz .20 dakika mesafe .Küçük kizimi ,hamileligimi bahane ederek görüşmeyi azalttım ama nereye kadar .Hamileyim eşime soruyor gelinimin canı ne istiyor ,yapayım ona diye sanki benim telefonum yok bana diyemiyor.Varsa yoksa oğlu,oğluna yaranma ,kendini acindirma ve kendini melek gösterme ,oğlu olunca farklı olmayınca farklı davranma.Bizim çocuk doğdu daha da zivanadan çıktı .Ben daha iyi olur diye bekliyordum ben benimki anladım ki bizim aile olmamızı kiskaniyor .Oğlunun bizle ilgilenmesini,evine bir şeyler almasını ,çocuğu ile ilgilenmesini bile kıskanıyor .Boyle hastalıklı .Tabi bu yuvanın kurulmasınin baş suçlusu olarak da beni görüyor .Keşke tamamen ipleri koparsa onu da yapmıyor .Biliyorki o zaman müdahale edemeyecek .Valla bir süre daha çocuk yapmayın derim .Sizinki de aynı model .

Aynen öyle Evlensin diye kendini yırtan kadın, şimdi de oğlunu yanımda görmek istemiyor, beni kendine bağımlı kılamayınca çıldırdı kadın..
Bunun çözümü frekansına düşmemek kuzum. Gelmiyorsunuz etmiyorsunuz diye sitem mi etti taklidini mi yaptı sakın açıklama yapıp had bildirme o frekansta cevao verirsen seninde enerjini düşünür. “Kendince öyle düşünüyor olabilir anne lakin bizm için uygun zaman buydu dersin.” Taklidini mi yaptı. “Hahayttt ilahi anne benim küçük yeğen bile taklit yapmıyor” de gül.

Evde oğlu kızı ve kocası varken eşinizi çağrıyor o da her çağrışta koşarak gidiyorsa düzgünce konuştuğunuz halde çözemediyseniz buradak önerilere katılıyorum yemek yapmayın o gelene kadar yatın uyuyun madem aile içi huzuru ailesine değişiyor sizde aile içinde huzur vermeyin yok sayın kendisini anası yapsın yemeğini
Eşim her seferinde olmasa da kendini mecbur hissediyor, eskisine göre daha iyi ama bu manipülasyonlar bitmiyor...

X