Kv Mevzusu🤦‍♀️

Yaaaa keşke kayınvalide diye bir şey olmasaydı yaa.Bu erkekler ağaç kavugundan çıksaydı .Biz de derin bir nefes alır,huzurla uyurduk ..

Benim de kaç tane konum var .Üstelik ben de bir level üstü bir görümce de var ve biz yakın oturuyoruz .20 dakika mesafe .Küçük kizimi ,hamileligimi bahane ederek görüşmeyi azalttım ama nereye kadar .Hamileyim eşime soruyor gelinimin canı ne istiyor ,yapayım ona diye sanki benim telefonum yok bana diyemiyor.Varsa yoksa oğlu,oğluna yaranma ,kendini acindirma ve kendini melek gösterme ,oğlu olunca farklı olmayınca farklı davranma.Bizim çocuk doğdu daha da zivanadan çıktı .Ben daha iyi olur diye bekliyordum ben benimki anladım ki bizim aile olmamızı kiskaniyor .Oğlunun bizle ilgilenmesini,evine bir şeyler almasını ,çocuğu ile ilgilenmesini bile kıskanıyor .Boyle hastalıklı .Tabi bu yuvanın kurulmasınin baş suçlusu olarak da beni görüyor .Keşke tamamen ipleri koparsa onu da yapmıyor .Biliyorki o zaman müdahale edemeyecek .Valla bir süre daha çocuk yapmayın derim .Sizinki de aynı model .
Evet resmen aynısı, kadın eşime ait olan herşeyi kendinin sanıyor, baktı benle baş edemiyor saçma sapan hallere giriyor..

Bunun çözümü frekansına düşmemek kuzum. Gelmiyorsunuz etmiyorsunuz diye sitem mi etti taklidini mi yaptı sakın açıklama yapıp had bildirme o frekansta cevao verirsen seninde enerjini düşünür. “Kendince öyle düşünüyor olabilir anne lakin bizm için uygun zaman buydu dersin.” Taklidini mi yaptı. “Hahayttt ilahi anne benim küçük yeğen bile taklit yapmıyor” de gül.
Cnm sorun onlar değil onlara gülüp geçiyorum ortamda umursamaz duruyorum, ama sıkıntı hastalık numarası yapması, bu evliliğimizi mahvediyor

Cnm sorun onlar değil onlara gülüp geçiyorum ortamda umursamaz duruyorum, ama sıkıntı hastalık numarası yapması, bu evliliğimizi mahvediyor
O zaman taktik değiştiriyorsun güzelim kavga edince kıymete biner anası tabi canım git diceksin. İlgilen bak diceksin. Sende kendi alanına dönüceksin. Adam şaşırcak allla alla dicek bizim hanım beni umursamıyor ben bi anamı bırakayımda ona bakayım 😂

O zaman taktik değiştiriyorsun güzelim kavga edince kıymete biner anası tabi canım git diceksin. İlgilen bak diceksin. Sende kendi alanına dönüceksin. Adam şaşırcak allla alla dicek bizim hanım beni umursamıyor ben bi anamı bırakayımda ona bakayım 😂
Öyle yapcam , annesinin numara yaptığını neden anlamıyor yaaa, kadın resmen acayip numaracı

Bunun tek çözümü var. O da eş kişisi. Tecrübe ile sabit.
Bırak eşini istediği gibi yapsın. Bu kadın tek başına yaşamıyorsa, sorumsuz bir kocası yoksa, tansiyonum çıktı diye aradığında apar topar koşarak gitmeyeceksiniz.
Manipüle etmek deyin isterseniz, ister doldurma.
Eşiniz hasta olduğunda gitsin, görsün bir şeyi yok, gelince sorun, bırakın eşinizi gerçeklerle yüzleştirin.
Yemek konusuna gelince, yemek pişmişken yemek almaya yarım saatlik yola gidilmez.
Eşine " sen şimdi gidersen orada yersin, ben tek başıma softaya oturmayı sevmiyorum, beraber yiyelim, sen sonra istersen yemeği almaya git, hem anneni babanı görürsün, getirdiğin yemeğide yarın akşam yeriz" de.
Erkek milletine isteklerini açık açık söylemen lazım.
Böyle olunca hem senin yalnız yemek yemen konusunda rahatsız olacak, hem de ona ailesininde gönlünü hoş edecek bir çözüm sunmuş olacaksın. Hem annesine karşı doldurmamış, kavga etmemiş olacaksın, kendi istediğin olacak.
Fakat kayınvalide kişisi yemek yiyip gelmiş oğluna gıcık olacak.
Asıl hedefine ulaşamamış olacak. Belki eşine laf çakacak.
Şimdi kendini eşinin yerine koy. Annesi laf çakacak, sen tatlı tatlı olması gerekeni yaptırmış olacaksın.
Adalet terazisi doğru çalışıyorsa 1-0 öndesin şekerim.

Eşin denge probleminin en temel çözümü böyle böyle sizin ikinizin bir aile olduğunu eşine öğretmek. Duruma göre önceliklerini öğrenecek.
Eğer bunu başaramıyorsa zaten uğraşma.
Ben bu durumları aşana kadar 1.5 sene kavga ettim, 1.5 yıl sana verdiğim tarzda yönlendirme yaparak öğrettim, 1.5 senedir keyfini sürüyorum.
Umarım sen bu kadar sürmeden halledersin.
Bak en önemli noktayı kaçırma.
Eşin durması gereken noktayı öğrenmeden kendine çeki düzen vermeden çocuk düşünme.
Bu arada kötü haber kayınvalide kişisi değişmeyecek, yeri gelecek yaptıklarının dozu artacak.

Klasik k.valide... Aklı sıra oğluna "ah annem ya bak bize yemegimizi bile yolluyor daha ne yapsın benim anam iyilikten baska ne yaptı ki" dedirtecek.
O kadar doğru bir şey yapmışsınız ki.Ben bu lafı bizzat duydum .Her kış kavanoz kavanoz kişliklar falan .Bir gün baktım bana höt söt davranıyor .Açtım ağzımı .Hooo ne yapıyorsun dedim.Ve beklenen cümle .Ben size neler yaptım hiç mi bir şey diyemeyeceğim .İyiliklerini bile güvenmeyeceksin .Altında bir plan oluyor .Sonra dedim ben istemiyorum ,gerek yok yemiyorum zaten .O zaman da tamam deyip oturmuyor .Yoooo olur mu kiii ,yersiniz yersiniz diye ısrar kıyamet .

Evliligimin ilk senesinin özeti gibi konunuz. Eşim vardiyalı çalışırdı. Sabah eve geldikten 5 dakika sonra arardı kv dem, akşam eve geldiğinde yine aynı. Bir bahane ile çağırır eşim gider saatlerce gelmezdi. akşam sofra hazırlardım gece yarılarına kadar eşimi beklerdim gelecekte yemek yiyeceğiz diye tabi karnı tok gelirdi. Dedim artık yemek yapmayacağım bende annemde yiyeceğim tabi inanmadı. Birgün işten eve geldi eşim ne yemek yaptın dedi yapmadım benim karnım tok dedim inanmadı mutfağa gitti yemek arıyor😂. Git annende ye yoramam kendimi dedim ondan sonra azaltmaya başladı yada gidince yemeden geldi.

Son düzenleme:
Bu kaynanalar nasıl bu hale geliyor ben bunu merak ediyorum.

Toplum olarak bence psikolojik sorunlarımız var.
Kayınvalideler de nasibini alıyor.
Fakat asıl kritik nokta bu zinciri kırmak lazım dememeleri.
Kimisinin mottusu ben çektim onlarda çeksin. Kimi Bağımlı anne çocuk ilişkisi.
Kimi Sex hayatı dışında kocasından beklediği her türlü sorumluluk ve davranışı çocuğundan beklemesi.

Bunun tek çözümü var. O da eş kişisi. Tecrübe ile sabit.
Bırak eşini istediği gibi yapsın. Bu kadın tek başına yaşamıyorsa, sorumsuz bir kocası yoksa, tansiyonum çıktı diye aradığında apar topar koşarak gitmeyeceksiniz.
Manipüle etmek deyin isterseniz, ister doldurma.
Eşiniz hasta olduğunda gitsin, görsün bir şeyi yok, gelince sorun, bırakın eşinizi gerçeklerle yüzleştirin.
Yemek konusuna gelince, yemek pişmişken yemek almaya yarım saatlik yola gidilmez.
Eşine " sen şimdi gidersen orada yersin, ben tek başıma softaya oturmayı sevmiyorum, beraber yiyelim, sen sonra istersen yemeği almaya git, hem anneni babanı görürsün, getirdiğin yemeğide yarın akşam yeriz" de.
Erkek milletine isteklerini açık açık söylemen lazım.
Böyle olunca hem senin yalnız yemek yemen konusunda rahatsız olacak, hem de ona ailesininde gönlünü hoş edecek bir çözüm sunmuş olacaksın. Hem annesine karşı doldurmamış, kavga etmemiş olacaksın, kendi istediğin olacak.
Fakat kayınvalide kişisi yemek yiyip gelmiş oğluna gıcık olacak.
Asıl hedefine ulaşamamış olacak. Belki eşine laf çakacak.
Şimdi kendini eşinin yerine koy. Annesi laf çakacak, sen tatlı tatlı olması gerekeni yaptırmış olacaksın.
Adalet terazisi doğru çalışıyorsa 1-0 öndesin şekerim.

Eşin denge probleminin en temel çözümü böyle böyle sizin ikinizin bir aile olduğunu eşine öğretmek. Duruma göre önceliklerini öğrenecek.
Eğer bunu başaramıyorsa zaten uğraşma.
Ben bu durumları aşana kadar 1.5 sene kavga ettim, 1.5 yıl sana verdiğim tarzda yönlendirme yaparak öğrettim, 1.5 senedir keyfini sürüyorum.
Umarım sen bu kadar sürmeden halledersin.
Bak en önemli noktayı kaçırma.
Eşin durması gereken noktayı öğrenmeden kendine çeki düzen vermeden çocuk düşünme.
Bu arada kötü haber kayınvalide kişisi değişmeyecek, yeri gelecek yaptıklarının dozu artacak.
Dediklerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim, eşimle zaten ne yollar katettik 2 yılda, durum daha vahimdi emin olun, şuan sadece bu durum var, bunu da halledersek biseyler düzelecek

Toplum olarak bence psikolojik sorunlarımız var.
Kayınvalideler de nasibini alıyor.
Fakat asıl kritik nokta bu zinciri kırmak lazım dememeleri.
Kimisinin mottusu ben çektim onlarda çeksin. Kimi Bağımlı anne çocuk ilişkisi.
Kimi Sex hayatı dışında kocasından beklediği her türlü sorumluluk ve davranışı çocuğundan beklemesi.
Benimki bütün çocuklar çatısı altında yasamali kafasında gelinler de biat etmeli
Çok ataerkil kafada.

sen evde yemek yapmışsın ama adam annesine yemeğe mi gidiyor?
hemen yaparım bir plan kendime
ben de dışarı çıkıyorum o zaman umrum değilsin derim
yemin ederim gece yarısından önce girmem o eve

umursamaz olacaksın asla sinir krizi geçirmeyeceksin ilgisiz davran peşinden gelmezse ne olayım. bazı erkeklerin anladığı dil bu.

Benimki bütün çocuklar çatısı altında yasamali kafasında gelinler de biat etmeli
Çok ataerkil kafada.
Ee tamam işte, benimki de öyle. Gelin eşittir hizmetçi.
Bana 3 kere hizmetçi, 1 kere besleme demişliği var.
Hatta geçenlerde bir akrabalarına kızım sana söylüyorum gelinim sen anla minvalinde laf ettiğini umarak " seni ahmete hizmetçi olasın diye aldık" dedi. :KK70:
Ona göre ben ailelerine aldıkları malım. İnek gibi damızlık o kafadalar.
Bunları yaparken o kadar hesap kitaplı yapıyorki inanılmaz.
Bir çok kayınvalide daha gizli kapaklı yapıyor ya da yapamıyor. Bizimkiler yontulmamış. :)

Öyle yapcam , annesinin numara yaptığını neden anlamıyor yaaa, kadın resmen acayip numaracı
Anlatmaya çalıştığın için anlamıyor bitanem bak eşimin annesi memlekete gitti kadın otobüs numarası beğenmiyor. İptal oldu falan derken uğtaştırdı bizi. Eşime laf etsem savunurdu ama bişey demedim kendi sinirlendi. Numara beğenmiyorsun ne diye aldırmadın alla alla dedi. Etkiye tepki sanıeum.

Bence bırakın gitsin bu hafta her KV çağırdığında

Sonra pazar akşamı alın masa takvimini elinize, evde olmadığı günlere birer çarpı koyun. Bu akşam evde yoktun, bunda da yoktun, bunda da yoktun eee sen çocuğa neyle nasıl bakmayı düşünüyorsun? Ben tek başıma çocuk bakamam kusura bakma, akşam piyasada olmayan birinden çocuk yapamam. Sen kendin daha çocuksun anneciğinin eteğinde geziyorsun, sence sende baba olacak potansiyel var mı?

Bunu böylece söyleyin. Hatta daha iyisi evden çıkıp gittiğinde madem evde yoksun, ben de tek sıkıldım gezmeye çıkıcam diyip çıkın. Sizin yerinizde olsam bu haftaiçi için her güne birer arkadaş veya aktivite ayarlarım. En iyi tek aktivite alışveriştir:halay:Öğleden sonra çıkın gezmeye, alışverişse de arada kafede mola verip kahve için ohhh mis. Eve geldiğinde evde olmayın. Nasılsa annen çağırır diye düşündüm, anahtarla eve gir işte anneni bekletme diyin:63:

Arkadaşlarla poz çekilip İnstagrama koyun, sonra alışverişte foto çekin koyun, yeni aldıklarınızı giyin koyun... şeytan azapta gerek :emir_bebek:Sorarsa da sen çıktın gittin, ne yapıyorsam yapıyorum boşver keyfine bak diyin geçin.

Son düzenleme:
sen evde yemek yapmışsın ama adam annesine yemeğe mi gidiyor?
hemen yaparım bir plan kendime
ben de dışarı çıkıyorum o zaman umrum değilsin derim
yemin ederim gece yarısından önce girmem o eve

umursamaz olacaksın asla sinir krizi geçirmeyeceksin ilgisiz davran peşinden gelmezse ne olayım. bazı erkeklerin anladığı dil bu.
1 sene sonra bende anca bu kafaya gelebildim ve inanırmısınız sinir krizinden daha etkili.

X