Kv, ortak iş söz dinlemeyen eş..

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.992
4.182
Kızlar konum uzun olucak ama anlatmazsam çatlıycam. Psikolojim bozulma derecesine geldim.
Şimdi biz evlendiğimizde kvlerle aynı evde 2 ay yaşadık. Sonra alt kata gene kvnin evıne taşındık. Genede Yeme içme bütçe birdi. Sabahın köründe oraya çık akşam in. Maaşı aldığı gibi annesine veriyodu kadın yönetiyo zaten evi bunlarda. Sonra kavga ettiler biraz benim de payım var ev ayrıldı eşimin kendi hür iradesiyle.

Maaş gunu eşim parayi vermeyince kv gelip beni rezil etti muska yapmışım ogluna. evini ocagını yıkmışım annemle bir olup. Eşimin arkasından boynuzlu p*zeve*k (ne mantıkla bunu dedi anlamadm). Neler saydı kavga ettik .. maaş elindeydi ya.

Ogluna da küstü tabi. 1-2 ay sonra konuşmaya başladılar eşimle.

Bi arazi vardı orda eşim kendi işini yapacak fazla detaya girmiyim de.

Evi ayırmadan önce 'boşver oğlum şimdilik, ilerde yaparız " diyip dururlarken Evi ayırınca başladılar eşime orayi yapalım , biz de koyalım sende koy 'diye beynini yediler paralarini almayinca eşim hain evlat oldu gene. Onlar da kullanacak ya orayi.

Neyse aradan 6-7 ay geçti bu kendi kendine benlede barıştı .

Benim bu eşimse birden gitti araziyi yapmaya başladı. Gerçi yarım kalmıştı zaten. Kv dende para aldı tabi. Sonra gitti araba içinde 10 milyar aldı ondan.

Benimse sorunum kv nin bütün bunları eşime yaptırması onun da yapması. Kvnin lafiyla yaptı çünkü . Ana kuzusu zaten. Eteğinden çıkamamış anasının

Annesi para verdi 2 gun geçmeden geldi bana söyledi şu kadar para verdim bu kadar verdim diye. Ben en sonunda beni karıştırmayın dedim sustu. ama alttan alttan bu seferde eşimi yönetmeye çalışarak beni sinir ediyo.

Bi ara gelmiş oranın bahcesine kilim sercem ohh oturcam diyo gözüme bakarak. Kp aynı şekilde aklına estikçe orda çay içiyomuşmuş. Oturduğumuz ev bahceli değil sanki :KK70: kocaman insanlar benimle mal mülk paylaşamıyo resmen sırf ben bizim paramızda keyif yapıyolar diye düşünüp sinir oluyum eşimle kavga ediyim amaç bu. Gözüme sokuyolar yani. Belki böyle yapmasalar batmıycak.
Dün eşime aynen söyledim bunları. farkındasın demi dedim diyo onlar bilerek yapiyo,sen onlari istemiyo gibi durduğun için, kapıdan kovsam bacadan giriyolar bende şaşırdm artık filan dedi :işsiz:

Hani biz her türlü birleşiriz bizden ayrılamaz mı demek istiyolar. Yada kv para veriyo ki eşimden tekrar alabilmek için mi? yoksa ben mi kafamda kuruyorum. Artık psikolojim yerle bir🙄

Biz elimizde ne varsa oraya yatırdık zar zor geçiniyoruz. Araziye mesela tuğla alınacaksa canımızı alacak gibi illa sizde vereceksiniz diyolar. Vereceğimizi verdik para Yok dedikçe maaşından ver diyolar zaten 1500 bile kalmıyo kredilerden dolayi. Hani yokki verelim . Kv de var ama vermiyo bizden çıksın diye.

Bide gelip bana siz ayda ne kadar yiyonuzda para yok vs diyo kp. Oğlunuzla konuşun ben karışmıyorum diyince de evi sen yönetiyosun onla ne konuşalım oluyo.

En son kv kp tapuyu istemeye de kalkınca kavga oldu "tapuyu bana ver ben yapıp bitiriyim herşeyini, sana güvenmiyoruz sen satarsin filan demişler (daha önce ortak arabalarını ben sattirmistim eşime bu yuzden ev ayrıldı zaten kavga edınce.).
Eşim de sizden hiçbişiy istemiyorum yerime gelmeyin paranizida ödüycem diyip gitti 1 kredi daha çekti bitirmek için orayi .

Zaten borç içindeyken kredi çekti ki benim hiç haberim yok.
Tabiki sinirlerim fırladı.
bana dediği laf 'sen rahat ol biz kimseye muhtac olmadık onlar sana muhtac olcak,bitti onlarla olan alısveris, kimse karışamıycak gelemiycek oraya ilerde anlayacaksın iyi bişey yaptığımı ' vs gibi şeyler oldu

Şuan karta sürekli borç yapiyo ihtiyaclar vs için. Telefonunu sattı filan.

Ama o annesiyle gene barıştı ve o kadın hâla şu koltuklari oraya götürürsün filan diye eşimi yönetiyo özellikle benim yanımda ve dun aradı eşimi bende yanındaydım. Çimentoyu al bu ay 200 sen ver bende öbür aylar veriyim.(vermeyecek oda bize kalıcak) zaten bz şuan sıfırız alamazda veremezde eşim. Sattıgı telefon parasıyla evi geçindiriyoruz dun 100 kere söyledim. Almam bişeyde vermem kimseye güvenip dedi görücez.

Yani girdigimiz borç çektiğimiz kredi bize kâr kaldı,!!!!! Bizi bu işe sokup yarı yolda defalarca bıraktılar bizde para kalmadı diyerek . Şimdide geri yanaştılar

VE BEN NEFRET EDİYORUM bu durumdan hazmedemiyorum. Eşimle her gunumuz kavga tartışma. boşanmaya kadar geldi laf ama bu yuzden evlilik biter mi diye de düşünüyorum borçta biter yarın öbürgün, arazide. Ozaman ne yapıpta elimizdeki paranin gitmesine sebep olucak acaba kv? Ne planlıyo merak ediyorum. İş ortak olunca gene eskisi gibi bir mi olmayi bekliyo. Buarada benim şahsi paramda var orda 14 milyar.
Zaten tiksindim resmen aklıma geldikçe nefret ediyorum.

Ben böyle olacağını bildigim için istemedim ona ragmen beyfendi yaptı. Tabi keşke seni dinleseydim yapmasaydım da dedi ama olan oldu artık. Sonuçta eşim işinde gücünde ve kendi işini yapmak istediği için yaptı ona diycek bişeyim yok..

Sözde ora bitip düze çıkınca birazda birikim yapar ev alıriz gibi vaatleri var eşimin. Ama inanasım yok. O kadın birakmaz bizi.. eşim yanlarında ev alcam dedi diye bile küsmüş 1 ay konuşmadı :işsiz:

Eşimde Bu zamana kadar verdigi paralari alıyomus. Sacmalık.

Eşime şuan ne üzülüyorum nede evin alışverişinden kısıyorum.
Bence ona müstehak kendi edip buluyo akıllanmıyo . Ora bittiğinde de onlar orayi kullanıcak diye içim içimi yiyo . Tam evi ayirdik simdide bu çıktı başıma
Sürekli gergin ve mutsuzum anlatmak istedim.
Bana herşeyleriii batıyo iyi davransalar bile batıyo artık. Altında ne var acaba diyorum.Nası davranacağımı da şaşırdım eşime sarıp duruyorum gıcık oluyorum aklıma geldikceee. Onlari gördükce nefret ediyorum samimiyetsiz yüzüme gülmeleri laf sokmalari zırt bırt gelmeleri . Onlarla bir olmak istemiyorum . Eskiye asla dönmem zaten de..😤

Son düzenleme:
ah ah,

kendin bir ise girsen parani batirirsin en kotu,
ama boyle yakinlarla ise girince hem parani batiriyorsun, hem de o kisiyi kaybediyorsun.
Ne gerek var.

Siz de haklisiniz tabi ki, esiniz ailesi ne dusunerek boyle zorlama isler yapiyorlar malum,
ama keske siz de daha baskin olaydiniz da, esinize bir yerden sonra engel olaydiniz.
Ben olsam, bu kadar kaybettigin yeter, bu yatirimdan cekil artik derim, bu giden paralarimi da saglik olsun diye dusunurum.

ah ah,

kendin bir ise girsen parani batirirsin en kotu,
ama boyle yakinlarla ise girince hem parani batiriyorsun, hem de o kisiyi kaybediyorsun.
Ne gerek var.

Siz de haklisiniz tabi ki, esiniz ailesi ne dusunerek boyle zorlama isler yapiyorlar malum,
ama keske siz de daha baskin olaydiniz da, esinize bir yerden sonra engel olaydiniz.
Ben olsam, bu kadar kaybettigin yeter, bu yatirimdan cekil artik derim, bu giden paralarimi da saglik olsun diye dusunurum.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Aynen öyle artık eşime de dedim bundan sonra elini bişeye deyme dedim. zaten yok daha ne vereyim diyor. İşciliğini bile kendisi yaptı eşim oranın. Ona da üzülüyorum.. keşke engel olabilseydim. Ora bittiği zaman bizim içine mal koyacak paramız bile yok. Kv nin hazırda 5 koyunu var hoop götürüp yerlestirecek bile..🙁

Bu sebeple bosanılır mı demıssınız, evet bosanılır.
Arazi borc biter evliligi bitirmeye degmez gıbı yazmıssınız, arazi borc bitince yenileri acılcak.
Sanıyor musunuz ki esınız akıllanacak.
Ben alkolıgın alkolu kumarbazın kumarı bıraktığını gordum anakuzunun anasına dur dedıgını görmedim.

Annesi o kadar para koymuş,elbet orada kilim de serer,baba da çay içer.
İleride de koyunlar da otlar.
Şaşırmamak gerek.
Büyüklere değil eşe kızmalı,bu duruma gelinmesine sebep olan odur. Tabii anne eteğinde yaşamak işine geliyor,kim ona her isteğinde bu kadar para sunar ki?
Evet işte bu yuzden her günümüz tartışma çünkü onlar da dediğiniz gibi haklı. Onlar bişey diyince bende doğal olarak eşimin burnundan getiriyorum. Onlara ne diyebilirim ki. :KK43: aklına girdiler bi alttan aldılar bi küser gibi yaptılar dediklerine getirdiler eşimi . Pişman olmuş sözde

Evet işte bu yuzden her günümüz tartışma çünkü onlar da dediğiniz gibi haklı. Onlar bişey diyince bende doğal olarak eşimin burnundan getiriyorum. Onlara ne diyebilirim ki. :KK43: aklına girdiler bi alttan aldılar bi küser gibi yaptılar dediklerine getirdiler eşimi . Pişman olmuş sözde
Pişman olmuşsa satsın araziyi,ödesin anne,babaya borçlarını.
Farklı bir iş yapsın.
Arazi yapmak neymiş onu da tam anlamadım zaten.
Girsin bir fabrikaya çalışsın bence.

Benim hesabım böyle konularda basit. Kismeyi hesap kitap işlerime karıştırmam. Zorda olana da yardım ederim. Ama ortak işlere girmem. Kimseye karşı maddi bir beklentim yok, kismenin de bana karşı olmasın.
Ancak böyle kendi kendinize yetinip yaşarsınız yoksa millet yolmak için fırsat buldukca yolar. Tepkinizi ta baştan koayacaktiniz bu duruma. "beni karistirmayin" demekle olmuyor. Esiniz de güya is yaptığını zannediyor, ama aslında annesine yaranma çabası var sadece. Böyle anneler evlatlarını sevgileri ile değil, sevgisizlikleri ile terbiye eder. İstediğini yaptığın sürece canım evlat, hayırlı evlat. Karşı koyduğu andan irtibaren hayırsız, lanetolasi evlat. Esiniz bu psikokojisi içinde büyümüş ve hala bir birey degil. O bunun farkına varmadikca başkasının günahına girip evlenmeyecekti. Cünkü bu kafada kendine aile kurmak ona nerdeyse imkansiz. Ancak ailesinin uzantısı olabilir.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Aynen öyle artık eşime de dedim bundan sonra elini bişeye deyme dedim. zaten yok daha ne vereyim diyor. İşciliğini bile kendisi yaptı eşim oranın. Ona da üzülüyorum.. keşke engel olabilseydim. Ora bittiği zaman bizim içine mal koyacak paramız bile yok. Kv nin hazırda 5 koyunu var hoop götürüp yerlestirecek bile..🙁
Annesinin hazırdaki hayvanlarına yer yapmak için borca batmışsınız yani burdan bakınca olay bu

Eşinizi de güvenilir bulmuyorum sizi bir çocuk gibi oyaladığı gayet ortada tavşana kaç tazıya tut diyor inanın

Sattırın orayı madem pişman sıfıra düşmüş içine koyacak hayvan yok alacak parada yok satsın görelim sizden taraf mi değil mi

Annesinin hazırdaki hayvanlarına yer yapmak için borca batmışsınız yani burdan bakınca olay bu

Eşinizi de güvenilir bulmuyorum sizi bir çocuk gibi oyaladığı gayet ortada tavşana kaç tazıya tut diyor inanın

Sattırın orayı madem pişman sıfıra düşmüş içine koyacak hayvan yok alacak parada yok satsın görelim sizden taraf mi değil mi
Evet katılıyorum. Eşim zaten fabrikada da çalışıyo şuan. Sat diyorum ora bizim yerimiz cocuklarıma kalcak bilmem ne diyo.. aynen sizin dediğiniz gibi düşünüyorum sinir basiyo ya o kadının malı yüzünden,eşim ona yaranacak diye bukadar borç içine battık resmen

Evinizi ayırmamanız iyi olmuş. Tapuyu kesinlikle vermeyin. Orayı kullanırlarsa kullansınlar, toprağı duvarları falan yiyecek değiller ya, hem onlar sonsuza kadar dünyaya kazık çakacak da değiller. siz de bu konularda muhattap olmayın, görmeyin, duymayın, kafanıza takmayın. Kv para vermişse vermiş,, kendi oğluna vermiş, oğlu'nun dürüst bir insan olduğuna ve dolandırılmadığına şükretsin. Size konuşursa başınıza kakarsa, siz şimdiye kadar yaptığınız gibi "beni karıştırmayın" deyin, "hayır maddi konuları ben yönetmiyorum eşim yönetiyor" deyin. Eşinizle kavga etmeyin, söyleyecekseniz sakince fikrinizi söyleyin, sonra da yıpratmayın ilişkinizi. Nasılsa tapu sizin. Hem Allah göstermesin böyle bir şeyi temenni etmem ama aslında boşansanız, evlilikten sonra edinilen mal olduğu için oranın da yarı hissesi sizin.

Evinizi ayırmamanız iyi olmuş. Tapuyu kesinlikle vermeyin. Orayı kullanırlarsa kullansınlar, toprağı duvarları falan yiyecek değiller ya, hem onlar sonsuza kadar dünyaya kazık çakacak da değiller. siz de bu konularda muhattap olmayın, görmeyin, duymayın, kafanıza takmayın. Kv para vermişse vermiş,, kendi oğluna vermiş, oğlu'nun dürüst bir insan olduğuna ve dolandırılmadığına şükretsin. Size konuşursa başınıza kakarsa, siz şimdiye kadar yaptığınız gibi "beni karıştırmayın" deyin, "hayır maddi konuları ben yönetmiyorum eşim yönetiyor" deyin. Eşinizle kavga etmeyin, söyleyecekseniz sakince fikrinizi söyleyin, sonra da yıpratmayın ilişkinizi. Nasılsa tapu sizin. Hem Allah göstermesin böyle bir şeyi temenni etmem ama aslında boşansanız, evlilikten sonra edinilen mal olduğu için oranın da yarı hissesi sizin.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Evet o konuda süphem yok annesinin yüzüne orayi bedavaya satarim gene sana tapu filan vermem dedi. Kuruşuma kadar oraya koymuşum simdide üstüne mi çöküyosunuz dedi. Sat dediğimde Ben hayatım boyunca fabrikada mı çalışıcam diyor :KK43: off off

Ne paralar dönüyorr ortada bee diye dusundum ilk sonradan anladim ki eski parayla konusuyormussunuz🤣
Siz bence cok bu mevzulara dahil olmayin derim. Her isin icine boyle girilmesini sevmiyorum. Dunyanin en kotu insani da olsa annesi sonucta bi gun bariscak elbet, kotu olan siz olacaksiniz. Gerek yok.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Evet o konuda süphem yok annesinin yüzüne orayi bedavaya satarim gene sana tapu filan vermem dedi. Kuruşuma kadar oraya koymuşum simdide üstüne mi çöküyosunuz dedi. Sat dediğimde Ben hayatım boyunca fabrikada mı çalışıcam diyor :KK43: off off
Kayınvalidenin kaç evladı var?

Evlilik için de ehliyet verilmeli artık
Anne baba boyundurlugu altında yasayanlara bu ehlıyet hıc verılmemelı
Gelecegımızın tüm kadınları eş ve ailesinden dolayı mutsuz. Mutsuz kadın nasıl mutlu cocuklar yetıstırsın. Nasıl saglam kalsın psıkolojısı
Hadı aıle cok mudahıl pekı ya esler?
Madem bekarmıs gıbı karısacaktınız neden evlendırıyorsunuz kardesım
Allah yardımcın olsun ama o konu kılıt.
Esınız aılesınden yardım almaya devam ettıgı surece bahceye kılım de serer banyonuzda dusta alır

En basindan ayni evde yasamayi kabul etmeyecektiniz. Evlenmeden önce ölçüp tartacaktiniz. Siz haksizsiniz. Adamin karakteri bu. Ölene dek borç ödersiniz.

Kiralik da olsa ayri ev acamayacak erkek evlenmesin.

Ana kuzusu erkeklerle ne diye evlenilir anlamiyorum. Bastan belli yani her sey.

En basindan ayni evde yasamayi kabul etmeyecektiniz. Evlenmeden önce ölçüp tartacaktiniz. Siz haksizsiniz. Adamin karakteri bu. Ölene dek borç ödersiniz.

Kiralik da olsa ayri ev acamayacak erkek evlenmesin.

Ana kuzusu erkeklerle ne diye evlenilir anlamiyorum. Bastan belli yani her sey.
Yani şöyle bişeyde var bu iş baba meslegi ya, benle evlenmeden önce de bu işi yapıyo olabilirdi. Evler ayri ama iş ortak oluyo bizim durumda . ama haklısınız. Yaşamadan da anlaşılmıyo ki ana kuzusu mu degil m i

X