Kv sizi olmadığınız biri gibi lanse etse

nick yok

Patriyot kızı🦋
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2021
236
883
Biz de eşimle çok gezeriz kafamıza eser ayda bir tatil yaparız , kendi annem her defasında, paralar mı batıyor size , ooo hayat sana güzel falan der
Yoksa annem beni çekemiyor olabilir mi diye hiç düşünmedim . Aynı cümleleri kayınvalidem de kursa ard niyet aramam , acaba çok mu alıngansınız?

sugarpare

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2014
3.074
5.657
cok haklisiniz, ama beni töhmet altinda birakiyor sanki. elin yeni gelini ama pek tatli kizi gunluk storysine koyuyor bilardo oynamaya gitmis kiz kendi storysine koymuskv ekran goruntudu alip kendi storysine koyuyorben oyle ortamagirip oynamak isticem ohoooone gerek var oyle yerler ayip filan der kiz gunluk ciktigiyerleri koyar oda ne alakaysa onu storysine koyarabuk subuk hareketler
Ben 10 yıllık evliyim. Zamanında kvm bana da aynısını yapardı. Ona ne gerek var? Buna ne gerek var? Araba aldık. Aceleniz neydi? vsvs Sinirden çatlardım. Sonra baktım. O ne derse desin eşim benimle karar veriyor. Annesinin laflarını duymuyor bile. Sinir olmama gerek yokmuş dedim. Kapattım o meseleyi. Huzur buldum.
Üstelik geçen sene kaynım evlendi. Eşine pahalı pahalı hediyeler alıyor. Gezmelere gidiyorlar. Kvm iyi yapmış. Alsın tabi falan diye konuşuyor. Kadın sayemde 180 derece fikir değiştirdi. :halay:

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 55 Kg. ile 74 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 172 cm. Başlangıç Kilom :108.6 Kg. Şimdiki Kilom :96.4 Kg.

Mira_88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2015
1.239
1.010
32
Biz de eşimle çok gezeriz kafamıza eser ayda bir tatil yaparız , kendi annem her defasında, paralar mı batıyor size , ooo hayat sana güzel falan der
Yoksa annem beni çekemiyor olabilir mi diye hiç düşünmedim . Aynı cümleleri kayınvalidem de kursa ard niyet aramam , acaba çok mu alıngansınız?
iste o dediklerinizi yapmiyoruz yapmiyorum isterdim ama yapmayi. tek maasla esimin maasi ile simdilikbu kadar ise yeni basladi. oyleolsa inanin hakli kadin derim

nick yok

Patriyot kızı🦋
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2021
236
883
iste o dediklerinizi yapmiyoruz yapmiyorum isterdim ama yapmayi. tek maasla esimin maasi ile simdilikbu kadar ise yeni basladi. oyleolsa inanin hakli kadin derim
Benim kayınvalidem her gittiğimde tutumlu olmaktan bahsediyor İnan , ben üzerime hiç alınmıyorum , belki de bana bile laf sokuyor olabilir ☺️

Kayınvalideni duyma , söyledikleri bir kulağından girsin diğerinden çıksın . İnsanların özellikle çocukların yorumlarına takılma . Sen gereksiz harcama yapmadığını biliyorsan , eşinde senin arkandaysa kayınvalidenin aksini düşünmesini tınlama, bırak düşündüğünle kalsın

, kayınvaliden lafı orada söyleyip rahatlıyor sen boşuna dert ettiğinle kalıyorsun

nazelinnn

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
810
375
Benim kaynanam da tam tersi ben aramadan aramaz sormadan gelmez giyin kuşan eşinin yanında gez dolaş altınlarını tak kimse bozdurdu sanmasın der ve hep te bana karşı annenin evine önce git sonra bana gel der asla aldığıma yaptığıma karışmaz başka şehirlerdeyiz ama onunda etkisi var tabiki birde araya mesafe koymak en güzeli 👌👍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-12-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 213 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22-24 mm civarında, bebeğiniz 1 ay öncesine göre 4 kat daha uzun. Anneler radyasyon rahminize nüfuz edebileceği için X-ışınlarından kaçınmalısınız. Bebeğinizin kalbinin gelişimi tamamlandı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nazelinnn

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
810
375
Umursamayın konuşsun dursun . Ondan para almıyorsunuz ki kendinizi kötü hissedesiniz. Çalışırsın çalışmaZsın bu sizin tercihiniz. Devlet bile evlilikte edinilen mallar ortak diyor kv kim ki , hiç takmayın paylaşımlarınızı da yapın istediğiniz gibi
Aynen canım

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22-24 mm civarında, bebeğiniz 1 ay öncesine göre 4 kat daha uzun. Anneler radyasyon rahminize nüfuz edebileceği için X-ışınlarından kaçınmalısınız. Bebeğinizin kalbinin gelişimi tamamlandı.

nazelinnn

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
810
375
Merhab herkese,

benim eşimin ailesi burdaki konularda geçen aileler gibi pek değil, uzakta olunca esimle iletisimleri is haytindan dolayi kisitli oluyor.
kv bazi patavatsiz tavirlari yuzundn ki burda konu acmistim, bende mesafeli oldum ister istemz.

konuya gelim: diger evlatlari nprs yapsin laf erme yok onla islerini bililer modunda. Bize gelince senelerdir ne gerek var modu. ortalam bir haytta ne gerekiyorsa onlar aliniyor m ne gerek var paramizi niye harciyoruz oluyor.
araba aldik arabamiz yoktu hayirli olsun iyi etmissiniz ayaginiz yerden kesilsin yeter gule gule kullanin diyecegine ne gerek vardi niye masrf ettin oluyor. kaynim araba aldi satti aldi satti ona sesi cikmiyor ki onada bisey demeneli araba oturdugun yere gore gercekten ihtiyc sayiliyor neyse. arabasiz alisverise bile burda gidilmez dedigimizde dunurlerden alirsiniz dedi. dedim kendi anne babmda olsa alabilecek iken almayip kendimce kurnazlik yapip zirt pirt annemgilden arabayi isteyemek hem ne var ki bu ulkede arabasiz insaj cok nadir almicaz insanlar muhtc mi olucaz demistim. bunu beni daha iyi anlayin diye anlattim.
dün de kv goruntulu aradi bahceye gidiyorduk esimde dedi anne gosterim sana tas aldim da oturdugumuz alan pek duz degildi tas dosemeye basladim teras gibi oldu dedi. kv fiyat sordu esimde dedi ya pek bisey tutmdi 100-150€ o kdarda olur artik dedi.
iki dakika once kolundaki bilezigi gosterip bu kardes istiyor diye saka yapan ve bize gecen konumda anlattigim gibi evsiz kal sen diyen kv sunu dedi „ne gerek var ne masraf ediyosun onlarin istegi bitmez parani car cur etme“ ben dondum kaldim ben karisi olarak oglunun ailesiyim velevki istedim 100€ masraf yaptik bahceye ki bu hicbiseydemektir, bunu demeye gerek varmi?Kp ordan bisey diyince kv toparlamaya calisti yok ben masrf etmesin diye diyorum filan ypti esimde hic bisey olmaz iyiyptim dedi.
bana gelince, kv kendiside tutumlu hesabini bilen biri oldugumu birikim yptigimu biliyor(bunu önemsedigimi biliyor bana iyi yapiyosun kizim biriktir diyen biri bide), neden maddi konulri bana dokunduruyor? Arkadasinin gelinini gunluk durumunda paylasir, kiz yemege kahvaltiya gider disarida veya kahve icer bunlari screenshot yapip paylasir ne gerekse ama is bana gelince oh araba altind dunyq sna guzel yani cok zoruma gidiyor.
ben bize olm tavrindan dolayi gittigim yptiklarimi pek paylasmiyorum malzeme vermemek icin ki gercekten kirk yildabir giderim bir yerlere ki malum pndemi kisitlamlari var. acaba npsam rahat dvranip gezdigimide filan mi paylassan
kusurw bakmayin farkli bir telefondan zar zor yazdim yani mutevazi olup bu yonumu agirlikla gostermeme dah dogrusu yansitmama ragmen onun gozunde cok gezen harcayan kocsina masrf eden biriyim.

kizi istedigini yapabilir esi zengin cunku:) mantigina gore zenginsen boyle kacamaklarin olabiliyor:)

hacca gitmis bide guya yani herkesin rizki farkli, napim bizde boyleyiz sukur muhtac degiliz kimseye daha napalim.

nasil bir tavir almaliyim tecrubelerinizi paylasirsniz sevinirim
İyide alacaksınız harcıcaksınız sonuçta hayat sizin önemseme bence eski kafalar sanırım biraz

BaharTanricasi

Bazı insanları hayata baktığı pencereden atmalı.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
997
1.589
cok haklisiniz, ama beni töhmet altinda birakiyor sanki. elin yeni gelini ama pek tatli kizi gunluk storysine koyuyor bilardo oynamaya gitmis kiz kendi storysine koymuskv ekran goruntudu alip kendi storysine koyuyorben oyle ortamagirip oynamak isticem ohoooone gerek var oyle yerler ayip filan der kiz gunluk ciktigiyerleri koyar oda ne alakaysa onu storysine koyarabuk subuk hareketler
Ne mana başkasının gelinini paylaşmak falan ne çocukça saçma sapan hareketler bunlar.Aldırma bile valla Gül Gül geç

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 8 gün geçti.

nazelinnn

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
810
375
Sen beni aramıyorsun dedi ben takılmıyorum bu tür şeylere herkesin işi var gücü var sık sık arayınca günlük rutin işlerimi mi anlatcam sanki dedim bu ay hamile kaldım annemlere geldim dr için memlekette gidicem dedim suçlanma dedi neyime suçlancam sen bana yolculukta laf mı sokuyorsun dedim sen neden büyük şehire gidiyorsun madem dr için dedim iki gün sonra kan verdin mi diye aradı sonra ki gün sonuç ne diye alttan alma ne kadar alttan alırsan tepende olurlar

nazelinnn

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
810
375
Yapı olarakta ters bir insanım sanırım onunda etkisi var

Mavistez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
3.500
2.164
Merhab herkese,

benim eşimin ailesi burdaki konularda geçen aileler gibi pek değil, uzakta olunca esimle iletisimleri is haytindan dolayi kisitli oluyor.
kv bazi patavatsiz tavirlari yuzundn ki burda konu acmistim, bende mesafeli oldum ister istemz.

konuya gelim: diger evlatlari nprs yapsin laf erme yok onla islerini bililer modunda. Bize gelince senelerdir ne gerek var modu. ortalam bir haytta ne gerekiyorsa onlar aliniyor m ne gerek var paramizi niye harciyoruz oluyor.
araba aldik arabamiz yoktu hayirli olsun iyi etmissiniz ayaginiz yerden kesilsin yeter gule gule kullanin diyecegine ne gerek vardi niye masrf ettin oluyor. kaynim araba aldi satti aldi satti ona sesi cikmiyor ki onada bisey demeneli araba oturdugun yere gore gercekten ihtiyc sayiliyor neyse. arabasiz alisverise bile burda gidilmez dedigimizde dunurlerden alirsiniz dedi. dedim kendi anne babmda olsa alabilecek iken almayip kendimce kurnazlik yapip zirt pirt annemgilden arabayi isteyemek hem ne var ki bu ulkede arabasiz insaj cok nadir almicaz insanlar muhtc mi olucaz demistim. bunu beni daha iyi anlayin diye anlattim.
dün de kv goruntulu aradi bahceye gidiyorduk esimde dedi anne gosterim sana tas aldim da oturdugumuz alan pek duz degildi tas dosemeye basladim teras gibi oldu dedi. kv fiyat sordu esimde dedi ya pek bisey tutmdi 100-150€ o kdarda olur artik dedi.
iki dakika once kolundaki bilezigi gosterip bu kardes istiyor diye saka yapan ve bize gecen konumda anlattigim gibi evsiz kal sen diyen kv sunu dedi „ne gerek var ne masraf ediyosun onlarin istegi bitmez parani car cur etme“ ben dondum kaldim ben karisi olarak oglunun ailesiyim velevki istedim 100€ masraf yaptik bahceye ki bu hicbiseydemektir, bunu demeye gerek varmi?Kp ordan bisey diyince kv toparlamaya calisti yok ben masrf etmesin diye diyorum filan ypti esimde hic bisey olmaz iyiyptim dedi.
bana gelince, kv kendiside tutumlu hesabini bilen biri oldugumu birikim yptigimu biliyor(bunu önemsedigimi biliyor bana iyi yapiyosun kizim biriktir diyen biri bide), neden maddi konulri bana dokunduruyor? Arkadasinin gelinini gunluk durumunda paylasir, kiz yemege kahvaltiya gider disarida veya kahve icer bunlari screenshot yapip paylasir ne gerekse ama is bana gelince oh araba altind dunyq sna guzel yani cok zoruma gidiyor.
ben bize olm tavrindan dolayi gittigim yptiklarimi pek paylasmiyorum malzeme vermemek icin ki gercekten kirk yildabir giderim bir yerlere ki malum pndemi kisitlamlari var. acaba npsam rahat dvranip gezdigimide filan mi paylassan
kusurw bakmayin farkli bir telefondan zar zor yazdim yani mutevazi olup bu yonumu agirlikla gostermeme dah dogrusu yansitmama ragmen onun gozunde cok gezen harcayan kocsina masrf eden biriyim.

kizi istedigini yapabilir esi zengin cunku:) mantigina gore zenginsen boyle kacamaklarin olabiliyor:)

hacca gitmis bide guya yani herkesin rizki farkli, napim bizde boyleyiz sukur muhtac degiliz kimseye daha napalim.

nasil bir tavir almaliyim tecrubelerinizi paylasirsniz sevinirim
Oğlan anaları böyle canm sen calismiyorsan oğlunun parasını yiyorsun doyumsuz gözü yükseklerde biri oluverirsin hiic muhatap olma oğlunun başının etini yesin dursun

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
1.281
1.990
benimde kayınvalidem aşırı tutumludur, çok birikimcidir bende tam aksiyim. yediğimi, içtiğimi, harcadığımı illa görür ama herkesin parası kendinedir. eğer eşin senden annesinin söylediklerinden dolayı esirgemiyorsa, kimin ne dediğini kafana takma derim. tutumlu olmayadabilirsin, herkesin yapısı farklıdır. benim aksine annem her aldığım şeye ne gerek var der, eşim varken de söyler. annemi de aldırmam. sonuçta cebimdeki parayı ben bilirim, aldığım şeyin gerekli olup olmadığını da. bilmem kaç km ötedeki insan görüntülü konuşurken dese ne olur demese ne olur.. yalnız arkadaşının gelinini ss alarak paylaşmak nedir ya :-)

su alem

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
1.849
1.811
Benimkini anlatsam roman olur.Sizi anlıyorum aslında o da biliyor tutumlu olduğunuzu ama o evde kuru ekmek de yesen gözüne batar.Ona göre oğlu çalışıyor bol para kazanıyor sen yiyiyorsun.Dugun borcumuz vardı asla yardım etmediler düğüne ama sorsan ben tutumsuzum.Yilda bir aileme gidecem ona bile istemezlerdi.Ben çok takardim ama hep bize zarar kabullenecekler.Hic kendini kasma olduğun gibi gez de toz da harca da merak etme zamanla ona da alisiyorlar