Kv sizi olmadığınız biri gibi lanse etse

Benim kaynanam da tam tersi ben aramadan aramaz sormadan gelmez giyin kuşan eşinin yanında gez dolaş altınlarını tak kimse bozdurdu sanmasın der ve hep te bana karşı annenin evine önce git sonra bana gel der asla aldığıma yaptığıma karışmaz başka şehirlerdeyiz ama onunda etkisi var tabiki birde araya mesafe koymak en güzeli 👌👍

Umursamayın konuşsun dursun . Ondan para almıyorsunuz ki kendinizi kötü hissedesiniz. Çalışırsın çalışmaZsın bu sizin tercihiniz. Devlet bile evlilikte edinilen mallar ortak diyor kv kim ki , hiç takmayın paylaşımlarınızı da yapın istediğiniz gibi
Aynen canım

Merhab herkese,

benim eşimin ailesi burdaki konularda geçen aileler gibi pek değil, uzakta olunca esimle iletisimleri is haytindan dolayi kisitli oluyor.
kv bazi patavatsiz tavirlari yuzundn ki burda konu acmistim, bende mesafeli oldum ister istemz.

konuya gelim: diger evlatlari nprs yapsin laf erme yok onla islerini bililer modunda. Bize gelince senelerdir ne gerek var modu. ortalam bir haytta ne gerekiyorsa onlar aliniyor m ne gerek var paramizi niye harciyoruz oluyor.
araba aldik arabamiz yoktu hayirli olsun iyi etmissiniz ayaginiz yerden kesilsin yeter gule gule kullanin diyecegine ne gerek vardi niye masrf ettin oluyor. kaynim araba aldi satti aldi satti ona sesi cikmiyor ki onada bisey demeneli araba oturdugun yere gore gercekten ihtiyc sayiliyor neyse. arabasiz alisverise bile burda gidilmez dedigimizde dunurlerden alirsiniz dedi. dedim kendi anne babmda olsa alabilecek iken almayip kendimce kurnazlik yapip zirt pirt annemgilden arabayi isteyemek hem ne var ki bu ulkede arabasiz insaj cok nadir almicaz insanlar muhtc mi olucaz demistim. bunu beni daha iyi anlayin diye anlattim.
dün de kv goruntulu aradi bahceye gidiyorduk esimde dedi anne gosterim sana tas aldim da oturdugumuz alan pek duz degildi tas dosemeye basladim teras gibi oldu dedi. kv fiyat sordu esimde dedi ya pek bisey tutmdi 100-150€ o kdarda olur artik dedi.
iki dakika once kolundaki bilezigi gosterip bu kardes istiyor diye saka yapan ve bize gecen konumda anlattigim gibi evsiz kal sen diyen kv sunu dedi „ne gerek var ne masraf ediyosun onlarin istegi bitmez parani car cur etme“ ben dondum kaldim ben karisi olarak oglunun ailesiyim velevki istedim 100€ masraf yaptik bahceye ki bu hicbiseydemektir, bunu demeye gerek varmi?Kp ordan bisey diyince kv toparlamaya calisti yok ben masrf etmesin diye diyorum filan ypti esimde hic bisey olmaz iyiyptim dedi.
bana gelince, kv kendiside tutumlu hesabini bilen biri oldugumu birikim yptigimu biliyor(bunu önemsedigimi biliyor bana iyi yapiyosun kizim biriktir diyen biri bide), neden maddi konulri bana dokunduruyor? Arkadasinin gelinini gunluk durumunda paylasir, kiz yemege kahvaltiya gider disarida veya kahve icer bunlari screenshot yapip paylasir ne gerekse ama is bana gelince oh araba altind dunyq sna guzel yani cok zoruma gidiyor.
ben bize olm tavrindan dolayi gittigim yptiklarimi pek paylasmiyorum malzeme vermemek icin ki gercekten kirk yildabir giderim bir yerlere ki malum pndemi kisitlamlari var. acaba npsam rahat dvranip gezdigimide filan mi paylassan
kusurw bakmayin farkli bir telefondan zar zor yazdim yani mutevazi olup bu yonumu agirlikla gostermeme dah dogrusu yansitmama ragmen onun gozunde cok gezen harcayan kocsina masrf eden biriyim.

kizi istedigini yapabilir esi zengin cunku:) mantigina gore zenginsen boyle kacamaklarin olabiliyor:)

hacca gitmis bide guya yani herkesin rizki farkli, napim bizde boyleyiz sukur muhtac degiliz kimseye daha napalim.

nasil bir tavir almaliyim tecrubelerinizi paylasirsniz sevinirim
İyide alacaksınız harcıcaksınız sonuçta hayat sizin önemseme bence eski kafalar sanırım biraz

cok haklisiniz, ama beni töhmet altinda birakiyor sanki. elin yeni gelini ama pek tatli kizi gunluk storysine koyuyor bilardo oynamaya gitmis kiz kendi storysine koymuskv ekran goruntudu alip kendi storysine koyuyorben oyle ortamagirip oynamak isticem ohoooone gerek var oyle yerler ayip filan der kiz gunluk ciktigiyerleri koyar oda ne alakaysa onu storysine koyarabuk subuk hareketler
Ne mana başkasının gelinini paylaşmak falan ne çocukça saçma sapan hareketler bunlar.Aldırma bile valla Gül Gül geç

Sen beni aramıyorsun dedi ben takılmıyorum bu tür şeylere herkesin işi var gücü var sık sık arayınca günlük rutin işlerimi mi anlatcam sanki dedim bu ay hamile kaldım annemlere geldim dr için memlekette gidicem dedim suçlanma dedi neyime suçlancam sen bana yolculukta laf mı sokuyorsun dedim sen neden büyük şehire gidiyorsun madem dr için dedim iki gün sonra kan verdin mi diye aradı sonra ki gün sonuç ne diye alttan alma ne kadar alttan alırsan tepende olurlar

Yapı olarakta ters bir insanım sanırım onunda etkisi var

Merhab herkese,

benim eşimin ailesi burdaki konularda geçen aileler gibi pek değil, uzakta olunca esimle iletisimleri is haytindan dolayi kisitli oluyor.
kv bazi patavatsiz tavirlari yuzundn ki burda konu acmistim, bende mesafeli oldum ister istemz.

konuya gelim: diger evlatlari nprs yapsin laf erme yok onla islerini bililer modunda. Bize gelince senelerdir ne gerek var modu. ortalam bir haytta ne gerekiyorsa onlar aliniyor m ne gerek var paramizi niye harciyoruz oluyor.
araba aldik arabamiz yoktu hayirli olsun iyi etmissiniz ayaginiz yerden kesilsin yeter gule gule kullanin diyecegine ne gerek vardi niye masrf ettin oluyor. kaynim araba aldi satti aldi satti ona sesi cikmiyor ki onada bisey demeneli araba oturdugun yere gore gercekten ihtiyc sayiliyor neyse. arabasiz alisverise bile burda gidilmez dedigimizde dunurlerden alirsiniz dedi. dedim kendi anne babmda olsa alabilecek iken almayip kendimce kurnazlik yapip zirt pirt annemgilden arabayi isteyemek hem ne var ki bu ulkede arabasiz insaj cok nadir almicaz insanlar muhtc mi olucaz demistim. bunu beni daha iyi anlayin diye anlattim.
dün de kv goruntulu aradi bahceye gidiyorduk esimde dedi anne gosterim sana tas aldim da oturdugumuz alan pek duz degildi tas dosemeye basladim teras gibi oldu dedi. kv fiyat sordu esimde dedi ya pek bisey tutmdi 100-150€ o kdarda olur artik dedi.
iki dakika once kolundaki bilezigi gosterip bu kardes istiyor diye saka yapan ve bize gecen konumda anlattigim gibi evsiz kal sen diyen kv sunu dedi „ne gerek var ne masraf ediyosun onlarin istegi bitmez parani car cur etme“ ben dondum kaldim ben karisi olarak oglunun ailesiyim velevki istedim 100€ masraf yaptik bahceye ki bu hicbiseydemektir, bunu demeye gerek varmi?Kp ordan bisey diyince kv toparlamaya calisti yok ben masrf etmesin diye diyorum filan ypti esimde hic bisey olmaz iyiyptim dedi.
bana gelince, kv kendiside tutumlu hesabini bilen biri oldugumu birikim yptigimu biliyor(bunu önemsedigimi biliyor bana iyi yapiyosun kizim biriktir diyen biri bide), neden maddi konulri bana dokunduruyor? Arkadasinin gelinini gunluk durumunda paylasir, kiz yemege kahvaltiya gider disarida veya kahve icer bunlari screenshot yapip paylasir ne gerekse ama is bana gelince oh araba altind dunyq sna guzel yani cok zoruma gidiyor.
ben bize olm tavrindan dolayi gittigim yptiklarimi pek paylasmiyorum malzeme vermemek icin ki gercekten kirk yildabir giderim bir yerlere ki malum pndemi kisitlamlari var. acaba npsam rahat dvranip gezdigimide filan mi paylassan
kusurw bakmayin farkli bir telefondan zar zor yazdim yani mutevazi olup bu yonumu agirlikla gostermeme dah dogrusu yansitmama ragmen onun gozunde cok gezen harcayan kocsina masrf eden biriyim.

kizi istedigini yapabilir esi zengin cunku:) mantigina gore zenginsen boyle kacamaklarin olabiliyor:)

hacca gitmis bide guya yani herkesin rizki farkli, napim bizde boyleyiz sukur muhtac degiliz kimseye daha napalim.

Oğlan anaları böyle canm sen calismiyorsan oğlunun parasını yiyorsun doyumsuz gözü yükseklerde biri oluverirsin hiic muhatap olma oğlunun başının etini yesin dursun

benimde kayınvalidem aşırı tutumludur, çok birikimcidir bende tam aksiyim. yediğimi, içtiğimi, harcadığımı illa görür ama herkesin parası kendinedir. eğer eşin senden annesinin söylediklerinden dolayı esirgemiyorsa, kimin ne dediğini kafana takma derim. tutumlu olmayadabilirsin, herkesin yapısı farklıdır. benim aksine annem her aldığım şeye ne gerek var der, eşim varken de söyler. annemi de aldırmam. sonuçta cebimdeki parayı ben bilirim, aldığım şeyin gerekli olup olmadığını da. bilmem kaç km ötedeki insan görüntülü konuşurken dese ne olur demese ne olur.. yalnız arkadaşının gelinini ss alarak paylaşmak nedir ya :-)

Benimkini anlatsam roman olur.Sizi anlıyorum aslında o da biliyor tutumlu olduğunuzu ama o evde kuru ekmek de yesen gözüne batar.Ona göre oğlu çalışıyor bol para kazanıyor sen yiyiyorsun.Dugun borcumuz vardı asla yardım etmediler düğüne ama sorsan ben tutumsuzum.Yilda bir aileme gidecem ona bile istemezlerdi.Ben çok takardim ama hep bize zarar kabullenecekler.Hic kendini kasma olduğun gibi gez de toz da harca da merak etme zamanla ona da alisiyorlar

Farkli ulkelerdesiniz galiba cok fazla takiyorsunuz ne derse desin onlar laf edicek diye gezmemek nedir gez toz paylas oda kudursun dursun esin bisey demedikten sonra onlarin ne dedignin ne onemi var? Fazla onemsemeyin ya

yorumlariniz icin tesekkurler. dedigim gibi harcayan biri pek degilim eskiden hic degildim lazimsa alirdim. yanimiza geldiler kaldilar elimizden geldigince market alisverisine beraber gittik avmler yok buralarda, parklara gittik yuruyuslere sohbetlere. haftada bir veya iki haftada bir yemege goturduk. tr gittigimizde bir gun kaynima bunlar cok gezior diyince sok oldum pes bu cok gezmek mi allhtan kork insan muamelesi yaptik sizi islerimize entegre ettk,buralrda sıkılmayin etmeyin diye. Gören diyecek ki haftda 3-5 defa cafelere mekanlara avmlere gittk. o yüzden böyle davraninca zoruma gidiyor hissettiriyor hep. hata yeni evliyken henuz yeni duzen oturtmusken bana bakip parayi elinde boooyle sıkıcan derdi anne para olursa dedigini yapariz biz su an anca geciniyoruz oglun ise yeni girdi ya duzeni kurduk filan derdim.

ama nasibir zihniyetise arkdasinin gelini bilardo oynarken,kahvaltida yemekte,disarida kahve icerken,peac isareti yapan sevimli fotolarini duruma koyuyor. cok hayran kiza galiba biz yapsak neler olur neler

bu arada kv tam tersi bir kadin akrabasi var, kocasi bu kadina eli bol davraniyor. kv ise maddi konuda kpden yana sıkıntılı neden bilmem ama aralarindahissederim tartisma atisma olur. kvdeo bahsettigim kadin icin olumsuz konusur nesi var evlendi geldi krallargibi yasiyor kadinun her yaptigindan aldiklarindanhaberdar oluyor cunku o kadinin kocasi ile akraba samimilwr laf arasinda adamin agzindan ki damda artik yasli bu arada,lafi agzindan cekip aliyor. benide rahat görünce bana bileniyo galiba

bana kv yi çok takıyorsun gibi geldi

yani kv yi olduğu gibi kabul et

oğlu gavur ellerinde çalışıp kazanıyor her kuruşunu getirip anasının eline saymalı, anası da onu Türkiye de yatırım yapmalı

zira oğlu gidip bir de ailesi o ülkede olan kızla evlenmiş, özetle oğlunu ele geçirmişsiniz

lakin umursamayın

klasik kv, oğlunun parasını harcayan gelin

oğlundan kat be kat geliriniz olsa da siz oğlunun parasını yiyen el kızı olacak, sizin harcamalarınız gereksiz olacak

şöyle örnek vereyim, çocuklarla dışarı çıktınız birer dondurma aldınız

"kocaman kadın, X kadar para verip kendine de dondurma almış, çocuklar yesin işte, o yemese ne kaybeder, o X lirayı kenara koysun yatırım yapsın

ama bizim gelinde neredeeee, o hep oğlumun parasını yemeyi biliyor, hiç para tutmayı bilmez ki "

bu cümleyi kv nizin ağzından duyarım

çözüm umursamamak

mesela o bahçe konuşmasında eşiniz miktar belirtmeyecek

aman önemli değil deyip geçecek ya da misilleme yapacak kaç lira olduğunu söylesem sen mi vereceksin diyecek

kv dem hep aman harcamayın modundadır kimse ona aldığı bir atletin fiyatını dahi söylemezdi

gördüm öğrendim

neyse özel hastanede doğum yaptım, kaç lira vs dedi ben söylemedim, anneme sormuş söylemiş

neden söyledin dedim, kaç kere sordu, söyledim ayıp olur dedi

bilmiyorum deseydin diye anneme de çıkıştım, zira oğlunun parası ile özel hastanede doğurdum, bizim gelin lükse düşkün oldu adım

ama kv bilmiyordu ki o doğum benim iki maaşımdan azdı yani o lüks dediği parayı ben her ay kazanıyordum ve o hastanede olmamızın nedeni eşimin sperm sorunları olması ve bebeğimizin tüp bebek olması idi

kv, o hastaneyi başıma kakıp eşime de "neden o kadar harcadın" da demiştir eşim "sana ne" demiştir "senden mi aldım parayı" demiştir ama kimse neden o hastanede olduğumuzu bilmedi

özetle takmayın, he deyin geçin ve eşinize parasal bilgi vermemesini işleyin

Merhab herkese,

hiç kafanıza takmayın .siz üzüldükçe daha da fazla yapacaktır. eşiniz alıyor yapıyor. erkek anneleri böyle arada sırada kıskanır gelinlerini.bir çay demelyin için mis gib terasınızda .kv de dış kapının dış mandalı

kv ise maddi konuda kpden yana sıkıntılı neden bilmem ama aralarindahissederim tartisma atisma olur.
Sen bunu baştan söylesene ya 😆kadının karın ağrısı belli oldu.Eşin senin harcadıklarına karışmıyor ,kafana göre yakışabiliyorsun.kendide eşi tarafından parasal sıkıntı çekiyor ee bu kadın kıskanmasında ne yapsın 😑

Daha öncede dediğim gibi hiç kafana takılacak bir konu değil.Ama haddini aşmasına da müsaade etme.Yine hakkınızda yalan yanlış şeyler söylerse ver cevabını geç.

Açıklama yapmanıza gerek yok. Gerekliydi aldık demeniz yeterli. Parantez içinde “KARIŞMAYIN” mesajı vermiş olursunuz.

Açıklama yapmanıza gerek yok. Gerekliydi aldık demeniz yeterli. Parantez içinde “KARIŞMAYIN” mesajı vermiş olursunuz.
aynen lazimdi aldik diyoruz herseye marketten alinan icecege cocuga alinan oyuncaga ne gerek var. diger ogluna asla yorum yapmiyor o isini bilirmis.benide üzen musrif olmadigim halde bunu en elzem seylerde bile yapmasi. bari sirf sussun diye story miatsam dedim

Merhab herkese,

kv kpden yana maddi anlamda problem yasiyor yani yirtik bone vs kadincagiz kullaniyor almiyor mu alamiyor mu anlamiyorum istemeyi mi bilmiyor. ucuncu sayfada bununla ilgi detay verdin

nasil bir tavir almaliyim tecrubelerinizi paylasirsniz sevinirim.
belliki sizden çok uzaktalar takmıycaksınız artık kulağını tıkayacaksınız oğlunun parası diyedir bu kızına laf etmeyip size etmesi :)

X