Kv ve eşim. Gerçekten yoruldum

hayatbeninedenyoruyosun

Madem çok günah. oyunu sen bozuyorsun.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2022
950
516
Merhaba hanımlar bilen vardır belki geçen ay 1.5 aylık gebeliğimde bebeğimin kalbi durdu. 3 hafta önce kürtajla aldılar, dünkü sorun sorun aslında gebeliğimin başından başlayan bir sorundu kv ile. Tabi daha önceside var ama bu olaydan bile durumu anlayacak ve öncesini tahmin ediceksiniz. çok doldum çok yoruldum ve içimi dökmeye geldim.

Eşimde sperm sorunu vardı ve biz bu durumu tabikide kimseye söylemedik 1 yıldır çocuk istiyorduk olmuyordu kv her fırsatta çocuk konusu açıyordu, hatta 4 -5 ay önce benim annem ve kv falan toplanıp sahile gittik annemin yanında bana ''ee hadi çalışmalara başlayın sizde torun sevelim artık'' dedi diye dondum kaldım ve çok da sinirlendim bende '' anne yatak odama karışma istersen biz ne zaman istersek o zaman seversiniz torun '' dedim hala pişkin pişkin gülerek ee napalım çocuk sevmek istiyoruz bizde dedi , bizde dediği kendi fikri benim annem bugüne kadar konusunu açmadı bana hiç açmazda. neyse bu beni delirten ilk durumdu eşim o sıra doktorlar vs uğraşıyordu zaten bende gidiyordum kontrollere.

ben hamile kaldım 6 haftalıkken kalp atışını duyduk zaten bu olaydan 1 hafta sonra da kalp atışının durduğunu öğrendik. ertesi gün işlem için hastaneye gidicektim annem de kvde de sordu geliyimmi diye ben ikisinede gerek olmadığını kısa bir işlem olduğunu ve işlemden sonra 1 saate eve geliceğimi söyledim.
Ama bilin bakalım ne oldu? biz eşimle sabahın köründe gitmeye gerek yok öğlene doğru gideriz diye kararlaştırdık ama kv de işe gitmemiş sabah 8 de beni arıyor ''ben işe gitmedim geçerken benide alın'' diye bende daha uyuduğumuzu gerek olmadığını dün akşamda söylediğimi isterse işe gidebileceğini söyledim ve geri uyudum ama 20 dk lık yolu yürüye yürüye gelmiş ve pat zil çaldı tabi ben zaten mutsuz berbat bir haldeyim iyice sinirlerim tepeme çıktı kovamadım da ordan geldi bizimle hastaneye benim suratım asık bide sinirliyim eşime çatıyorum :KK43: oda bana '' ilk defa senin çocuğun düşmüyor kendine gel'' dedi bende sesimi yükselterek '' zil takıp oynamamı mı bekliyorsunuz benim ya diyip hastaneye girdim peşimden geldiler muayeneye aldı doktor vajinal usg ile bakıcak son kez odaya girmeye çalışıyor kapıda bekleyin siz diyip suratına kapıyı kapattım ve içeri girdim. yani ben orda alttan muayene olucam girilir mi muayene odasına ya.

dün sabah daha uykudayım eşim geldi tepeme kahvaltı yapalım şuraya gidicez dedi bende o nerden çıktı dedim annemler aradı vs hiç bişey demedim kalktım ve ben gelmek istemiyorum siz gidin dedim gitti mesaj attı biz gelmiyoruz diye ordan burdan başladı kavga ve üstte anlattığım yerlere geldi ve bana dediği şey '' heves etti onlarda hevesini niye kırıyorsun'' ben çalışan bir insanım ve haftasonlarımı eşimle evimle ilgilenerek geçirmek istiyorum. haftanın 2 3 günü bizden çıkmayan ve gelmezlersede mutlaka bizi çağıran insanlardı bunlar ben bunun içinde kavga ettim ve olayı onlarada taşıdım ondan sonra seyreklşti kırgınlık oldu ama ortalık sainleyince konu unutulunca aynı tas aynı hamam. sürekli bir planlar peşinde bize sormadan gezme planları yapılıyor. bende bize sormadan yapılıyorsa bensiz gidilsin diyorum gitmek zorunda da değilim diye düşünüyorum eşimde gelmek zorunda değilsin diyo ama her gitmediğimde surat ve bu sonra tartışmaya dönüşüyor.

dün böyle salak saçma konular yüzünden yine eşimle aram bozuldu normalde aramızda başka şeylerden problem çıkmıyor kolay kolay ve geriye dönüp baktığımda bana direk bişey yapmamış olsalarda hep konunun içinde kayınaile var .

Şunlar kendilerine yapılsa ortalığı ayağa kaldıcak insanlar bana burada ne sinir bozucusun bilmem ne demesin lütfen evet bazı arkadaşların dediği gibi kimse kimseyi anlamaz bende buraya gelip boşuna yazıyorum anlamayacak insanlara.

Son düzenleme:
Önceki konularınızı hatırlamıyorum o yüzden bu anlattıklarınıza göre yorumum her şeyi kafanıza takıyorsunuz. O battiye örmüş öbürü sen örme çok olur demiş vs vs.
Benim tavsiyem bu kadar her şeyi kafaya takmayın siz yıpranırsınız.
İstemediğiniz şeyleri kv, kp ve eşinize söyleyin ve yapmak istemediğinizi yapmayın ama eşinize de sürekli anne babasını çekiştirmeyin.
Hayat kısa milletin dediğini yaptığını çok kafaya takmaya değmez

Çok uzun yazmışsınız hepsini tam okumadım ama hassas bir dönemdesiniz herkesin dediğini ondan bu kadar kafaya takıyorsunuz. Benimde çocuğum olmadı miillet olarak hadsiz bir milletiz maalesef herkes canı istediği gibi konuşuyor. Siz sizin hassasiyetinizi anlasınlar ona göre konuşsunlar istiyorsunuz ama insanlar ona göre davranmazlar takmamayı öğreneceksiniz.

Önceki konularınızı hatırlamıyorum o yüzden bu anlattıklarınıza göre yorumum her şeyi kafanıza takıyorsunuz. O battiye örmüş öbürü sen örme çok olur demiş vs vs.
Benim tavsiyem bu kadar her şeyi kafaya takmayın siz yıpranırsınız.
İstemediğiniz şeyleri kv, kp ve eşinize söyleyin ve yapmak istemediğinizi yapmayın ama eşinize de sürekli anne babasını çekiştirmeyin.
Hayat kısa milletin dediğini yaptığını çok kafaya takmaya değmez
aslında orda da belirttiğim gibi ben örmelerinden mutlu oldum hata beğendim de orda takıldığım şey bana sen sakın örme ben daha şun bnu alıcam yapıcam demesi, ki ben onada tepki vermemiştim çeşit çeşit kullanır bişey olmaz dedim ama işte ben alttan aldıkça farklı farklı damarıma basmaya devam ediliyor.

Çok uzun yazmışsınız hepsini tam okumadım ama hassas bir dönemdesiniz herkesin dediğini ondan bu kadar kafaya takıyorsunuz. Benimde çocuğum olmadı miillet olarak hadsiz bir milletiz maalesef herkes canı istediği gibi konuşuyor. Siz sizin hassasiyetinizi anlasınlar ona göre konuşsunlar istiyorsunuz ama insanlar ona göre davranmazlar takmamayı öğreneceksiniz.
benim asıl derdim eşimin benim hassasiyetimi anlamaması. elalem umrumda değil yani bunlar için eşimle kavga etmedim olayın üzerinden zaman geçti konular birikince patladım bunun sebebide aslında eşim. O bile beni anlamıyorsa zaten başkasının anlamasını beklemem aptallık olur sanırım

Ay offff birinci şok ikinci şok noldun sanki ya kadının laflarinin hepsine ayrı ayrı takılmak nedir Allah valla senin gibi alıngan gelin nasip etmesin 😆 2. Şokundan sonra okumaya gerek duymadım açıkçası sen ne Kaynanalar var bilsen kadının ellerini kollarını öperdin 🥴
sanada bol şoklar diliyorum o zaman hayatta ne diyim :) kv denin söylediği şeyler nrmal şeyler mi yani hadi abarttığım var bazılarında alınganlık yapmışım insan gelinine çalışmalara başlayın der mi insan bebeğini kaybetmiş birisine ilk defa senin mi bebeğin düşüyor der mi ya ben insanları hep anlamaya ve empati kurarak konuşmaya çalışırım bunlar bana ters geliyo.
Sen bu lafları kaldıracak bünyedeysen tabiki de ne mutlu sana

Çok geçmiş olsun, hassas bir dönem yaşaman normal tedavi süreci geçirdiğin için. Kv yaptıkları ve söyledikleri emin ol her gelinin yaşadığı şeyler. Keşke olmasa ama anne olmak kvlerde mesafeyi yok ediyor bazen. Babalar bunları yapmaz mesela. Eşinin erkek haliyle anlamasını bekleme boşuna gerilme

sanada bol şoklar diliyorum o zaman hayatta ne diyim :) kv denin söylediği şeyler nrmal şeyler mi yani hadi abarttığım var bazılarında alınganlık yapmışım insan gelinine çalışmalara başlayın der mi insan bebeğini kaybetmiş birisine ilk defa senin mi bebeğin düşüyor der mi ya ben insanları hep anlamaya ve empati kurarak konuşmaya çalışırım bunlar bana ters geliyo.
Sen bu lafları kaldıracak bünyedeysen tabiki de ne mutlu sana
Sana sadece şunu dicem sen bu hayatta daha çok üzülürsun bu lafımı yaz kenara herkesin her dediğini kafaya takip olur olmaz herşeye üzülüp yıpranırsn sana bana ters gelen ona buna gelmez sen bem dusunerek konuşuruz ama o bu düşünmez . Herkes tornadan çıkmış gibi aynı değil malasef

Sana sadece şunu dicem sen bu hayatta daha çok üzülürsun bu lafımı yaz kenara herkesin her dediğini kafaya takip olur olmaz herşeye üzülüp yıpranırsn sana bana ters gelen ona buna gelmez sen bem dusunerek konuşuruz ama o bu düşünmez . Herkes tornadan çıkmış gibi aynı değil malasef
haklısın o konuda ama hepsini okudunmu bilmiyorumda ben zaten bukadar incik cincik düşünüp hesabını yapmadım dün tartışınca o zaman gözüme batan şeyler sonra dilime döküldü

Yani siz istemediğiniz halde hastaneye gelmesi bence de tatsız ama battaniye mevzusu ya da kayınvalidenizin kız torun istemesini niye bu kadar takıyorsunuz ki kafaya.
Örneğin bende sağlıklı olsun isterim ama içten içe kızım olsun isterim, hepte derim "inşallah bir kızım olsun" diye. Abartılacak bişey göremedim

Öncelikle geçmiş olsun bence yaşadığınız çok zor bir durum. Olaylara kimin nasıl reaksiyorn göstereceği farklıdır. Bu kırılgan döneminizde kv davranışları ve eşinizin ona uyması çok yanlış bence. Gitmek istemediğiniz yerlere gitmeyin kendinizi strese sokmayın , eşinizde bir yerden sonra neyin ne oldugunu anlayacaktır.

Öncelikle geçmiş olsun bence yaşadığınız çok zor bir durum. Olaylara kimin nasıl reaksiyorn göstereceği farklıdır. Bu kırılgan döneminizde kv davranışları ve eşinizin ona uyması çok yanlış bence. Gitmek istemediğiniz yerlere gitmeyin kendinizi strese sokmayın , eşinizde bir yerden sonra neyin ne oldugunu anlayacaktır.
Teşekkür ederim bazen benmi abartıyorum diyorum bunu diyorsamda evet abarttığım yerlerde vardır belki ama insan bedensel ve zihinsel yorulunca artık bişeyleri abartmadıkca içine attıkcada kendisi dahha çok yoruluyor. ben gündüz çalışıyorum akşam evde yemek hastasonum evde temizlikle geçiyor 1 pazar günüm var ben napıyım hangi ara dinleniyim

Abarttığınızı düşündüğüm yerlerde var haklı olduğunuz yerlerde.
Kayınvalidenin kürtaj günü sizinle emrivaki yaparak gelmesi ve özellikle söylediği laf çok yanlış. Battaniye,cinsiyet konusuysa önemsiz açıkçası.
Eşinizin sırf ailesinin istediği yere gitmiyorsunuz diye tabir yapması manasız.

Bu tarz seyler üzerine çok da konuşmaya gerek yok bence. Gitmediniz ama gününüz zehir olmuş. Eşiniz tavır yaparsa görmezden gelin bir süre, konu açarsa devam ettirmeyin. Net bir tavır, sürekli aynı şeyleri konuşmaktan da etkili diye düşünüyorum.

X