Kv ve eşim. Gerçekten yoruldum

Evet battaniye detayını ben de göremedim.
Konu sahibini tamamen haklı buluyorum. Ben çağırmadıysam hastanede işi ne ya
Kv'si battaniye örmüş bebeğe, konu sahibi de örmek istemiş bi battaniye, kv de "sen örme ben örüyorum" tarzı bişey demişti sanırım. İlk okuduğumda öyle hatırladım ama silmiş orayı..

Ben ilk hamilelik testimde pozitif çıkıp daha doktora gidemeden kanamam başlamıştı ne olduğunu anlamamıştım kimyasal gebelik ne bilmiyordum.
Kayınvalidem biz doktora giderken aynı sizin kv gibi bizimle gelmek için ısrar etti ve gittik. Ve otoparkta arabada ben korkudan titrerken ayyy dur makyaj yapmamışım doktor beni böyle görmesin diye makyaj yaptı.

Yani demem o ki kayınvalideler böyle.

Battaniye konusu silinmiş sanırım orayı görmedim.

Allah Allah bebeğinizi kaybetmissiniz neyse ne kayinvalidenin ne işi var hastane kürtaj ortamında eş yeterli kayıp ikinizin bı dursun az anlayış az olgunluk az büyüklük sizin yaptığınızda ne var göle yoğurt dokulmemis kadının binbir zorlukla sahip olacağı bir can gitmiş kolay bir psikoloji değil bu duzelmek iyi hissetmek zaman ister.Burda bir aylık başından belli nişan atanlar feryat figan nasıl onlara saçma senin derdin git yüzünü yıka gel gülümse git kahveni iç demiyorsam hani normal düşünüyorum ya sizede demem.Bu eş umarım sizi üzmez bu kaynanaya ( kayınvalide diyemem tavırları için ) umarım bı denge sağlanır . Başınız sağolsun.
Cok teşekkür ederim beni gerçekten anlayan birilerinin olması birazda olsa rahatlatıyor. Beni desteklemeniz değil anlamanız benim icin daha önemli 🙏😔

Benim yaşayış şeklim şu bu konu eşimle benim aramı açmama değer mi ? Bunu baz alarak hareket ediyorum.
Mesela kahvaltı konusu eşime derim ki “ tamam gidelim heves etmişler ama kahvaltıdan sonra ortak planımız olmasın başbaşa olalım” gitmemezlil etmem kocamın isteğimi geri çevirmeye değmez yani.
Ve ya ayrı bir örnek. Eşime annesinin yanında ters davranmam çatmam sebebi ne olursa olsun. O da bana annemin yaparsa çok bozulurum. Sonuçta çocuk kaybeden siz olduğunuz kadar eşiniz de ve adam istiyor ki doktor doktor geziyor.
Velhasıl benim için huzur çok önemli o yüzden kocamla aramı açmak için şok önemli şeyler olması lazım
Ben zaten defalarca sirf kocamla aram acilmasin diye gittim ama boyle saatlik planlar ol.uyo4 oglen basliyor aksam bitiyor planlari piknikler sahiller oturup saatlerce muhabbetler il dışı geziler köyler yani ben aksamina eve gelip kostur kostur is yapıp sabahin kirunde uyanip yine ise gidiyorum. Bu durumda hala kocami düşünmüyor mu oluyorum acaba. Ben bunlara tamam hoş olsun herkes ben zevk kismina bakiyim dedikce tepeme biniliyor. Cok kisa bir örnek daha. Eşimle bir gun evi dip köşe temizleyip yorulduk ve akşam sahile kaçalım cay icelim dedik biz tam çıkarken bizi aradilar bize gelin diye bizde sahile gidecegimizi soyledik davet etmedik ve yarim saat sonra supriz yapip yanimiza gelmişler 🥹 sonra biz onlardan önce kalktik kalkarken de dedilerki kahve icmeyin bizde geliriz beraber iceriz dediler ve ordan bize geldiler bakin ne mutlu dimi

Ben de 12 yılda geldim buraya kolay gelmedim 😂😂😂
Yani kahvaltıya gitmeyip 2 gün küs kalıp zaten günleri kendime zehir edeceğime kocama istediğini yapıp,onun için yaptığımı hissettirip gerekirse gözüne sokup sonra da kendi isteğimi yaparım onunla misssss.
Aaaaah ah yıllarca ne saçma mücadeleler vermişim son 5 yıldır inanın hayat daha kolay kafam artık bomboş 😂😂😂
Insallah bende bu seviyeye kavusurum biran once 🙏

öncelikle geçmiş olsun, umarım hayırlısıyla tekrar bir evlat sahibi olursunuz.
konuyu okuduğum kadarıyla kv biraz fazla müdahaleci. yani belki biyolojik olarak çocuk sahibi olamayan insanlara toplum içinde ne zaman çocuk yapıyorsun gibi abes sorulardan nefret ediyorum.
belki o insan o an üzülecek belki çok çocuk istiyor olmuyor veya tamamıyla kendi kararı ile istemiyor, bu kadar müdahaleci olunmamalı.
muayene odasına girilmesi, istenmediği defaten söylendiği halde hastaneye gelinmesi...
haftasonu konusuna da katılıyorum, belki eşimle baş başa program yaptım ya da çok basitçe sizi görmek istemiyorum o gün, bu tarz emrivakilere ben de asla göz yumamam sizi haklı buluyorum.
Bir diger detay da benim adima arkadaslariyla toolanip kahve fali baktirmis ve falci ablalari demiski bu kızın çocuğu olmuyor tedaviyle olur anca demiş. Ve kv nin babası öldü cenazeden sinra 7 sine kadar okunan kuranda her aksam is çıkışı oraya gittim 1 hafta boyunca evime uyumaya gitttim sadece ve bana orada kv nin arkadaslari herkesin icinde sen bi doktora git bence dedi noldu dedim ee falci dedi boyleyken böyleymiş belkide ondan olmuyordur dedi😶 yani ben orada bulunun kimseye kv dahi biz cocuk icin deniyoruz da olmuyor diye bisey demedim kimse bizim cocuk istedigimizi bile bilmiyordu esimin tedavisini bilmiyordu. Rencide edici bir durum degilmi sizce bu? Demekki baktilar bizden ses yok gelinde sorun var diye teshis koyup konusulmus rahat rahat

Kayınvalide arayıp sormasa ,ilgilenmiyor olur gelse fazlalık olur.Şimdiki gelinlere yaranmak da zor.Kadının aman aman bir sıkıntısı yok, belki sana moral olsun diye kahvaltı düşündüler.Böyle böyle evlilikler yıpranıyor,sonra olan çocuklara oluyor
Aman vallahi demem neden aramiyor ilgilenmiyor diye Allah en iyilerini size versin

Ben ilk hamilelik testimde pozitif çıkıp daha doktora gidemeden kanamam başlamıştı ne olduğunu anlamamıştım kimyasal gebelik ne bilmiyordum.
Kayınvalidem biz doktora giderken aynı sizin kv gibi bizimle gelmek için ısrar etti ve gittik. Ve otoparkta arabada ben korkudan titrerken ayyy dur makyaj yapmamışım doktor beni böyle görmesin diye makyaj yaptı.

Vallahi hepimizin işi zor cogu kişi herkes herkesi anlamak zorunda degil diyor ama koca insanlar halden de anlamayacaksa heleki karsindaki cok zor bir durumdaysa o an kimseden de anlayis beklemesinler. Ben o durumda alingan da olurum ama o anlari dabunutmam mesela

Rujunu sürerken elinin tersiyle ağzına bir tane çaksaydın ensesinden çıksaydı ruj.
İnsan mı o şimdi?

dediğiniz gibi arayıp sorulmak güzel bir şey.
ama muayene olurken içeri girmeye çalışması veya istenmediği söylendiği halde gelmesi mesela sisi rahatsız etmez miydi?
İçeri girmek istemesi tabi ki çok saçma ama yanında olmak için gelmesi normal bence.Kayınvalidesi gelme diyor ama gitmesem ayıp olur diye düşündü galiba.
Her şeyi böyle dert edersek vah ki vah halimize.Bazen rahat olmak lazım,ömür geçer mi yoksa?

Ben zaten defalarca sirf kocamla aram acilmasin diye gittim ama boyle saatlik planlar ol.uyo4 oglen basliyor aksam bitiyor planlari piknikler sahiller oturup saatlerce muhabbetler il dışı geziler köyler yani ben aksamina eve gelip kostur kostur is yapıp sabahin kirunde uyanip yine ise gidiyorum. Bu durumda hala kocami düşünmüyor mu oluyorum acaba. Ben bunlara tamam hoş olsun herkes ben zevk kismina bakiyim dedikce tepeme biniliyor. Cok kisa bir örnek daha. Eşimle bir gun evi dip köşe temizleyip yorulduk ve akşam sahile kaçalım cay icelim dedik biz tam çıkarken bizi aradilar bize gelin diye bizde sahile gidecegimizi soyledik davet etmedik ve yarim saat sonra supriz yapip yanimiza gelmişler 🥹 sonra biz onlardan önce kalktik kalkarken de dedilerki kahve icmeyin bizde geliriz beraber iceriz dediler ve ordan bize geldiler bakin ne mutlu dimi
Ben size kocanızı düşünmüyorsunuz demedim ki 😃 siz buraya konuyu yazıp fikir istemişsiniz ben de kendim olsam ne yaparım diye düşündüm onu söyledim. Ya kolay kolay hiç bir konu beni küslüğe götürmesin istiyorum artık hem de dışarıdan bi konu hiiiç. Zaten herkes çok mutsuz bide küslük çekemem 😂

İçeri girmek istemesi tabi ki çok saçma ama yanında olmak için gelmesi normal bence.Kayınvalidesi gelme diyor ama gitmesem ayıp olur diye düşündü galiba.
Her şeyi böyle dert edersek vah ki vah halimize.Bazen rahat olmak lazım,ömür geçer mi yoksa?
İnsan çizgisini net olarak çekmeli. İstemiyorum demek istemiyorum demeli. Ayıp olmasın diye diye milleti eyleyerek ömür mü geçer

X