Kyk yurt yedek istanbul?

mayonezsevmem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2018
12
3
24
Arkadaşlar merhaba;
İstanbul kyk yurdu 2150 yedekteyim. Sizce ne kadar zamanda yurt çıkar? Sıra bana gelene kadar özel yurda yazılmak veya eve çıkmak için çok mu erken? Bir de bu yurtlarda misafir öğrenci oluyormuş o nasıl oluyor, biraz bilgi verir misiniz?
Teşekkürler..

Özel yurda kayıt olmak için sozlesme imzalamanız gerekiyor. Yıllık imzalatırlar genelde bir kac ay sonra cıkmak isterseniz sıkıntı cıkarırlar. Özel yurtlar bı sure idare etmek isterseniz sozlesme imzalamadan bir kac ay ıcın anlasmayı deneyin, tabi bu biraz zor olur kabul etmeleri acısından
Devlet yurdundan yurt musaıtse gunluk ucret vererek kalabılıyorsunuz yemekleri kendinız karsılamanız gerekiyor kayıt sıranız gelene kadar ama yine de dıger alternatiflere gore oldukca hesaplı bu
Sıranın ne zaman geleceği yurt kapasitesine gore degısır ikinci donem falan gelir sıra size gıbı geliyor bana inşallah sıkıntı yasamadan kısa sürede alınırsınız.

Özel yurda kayıt olmak için sozlesme imzalamanız gerekiyor. Yıllık imzalatırlar genelde bir kac ay sonra cıkmak isterseniz sıkıntı cıkarırlar. Özel yurtlar bı sure idare etmek isterseniz sozlesme imzalamadan bir kac ay ıcın anlasmayı deneyin, tabi bu biraz zor olur kabul etmeleri acısından
Devlet yurdundan yurt musaıtse gunluk ucret vererek kalabılıyorsunuz yemekleri kendinız karsılamanız gerekiyor kayıt sıranız gelene kadar ama yine de dıger alternatiflere gore oldukca hesaplı bu
Sıranın ne zaman geleceği yurt kapasitesine gore degısır ikinci donem falan gelir sıra size gıbı geliyor bana inşallah sıkıntı yasamadan kısa sürede alınırsınız.

İnşallah bakalım.. Teşekkürler cevabınız için. İşim 2. döneme kadar uzarsa başımın çaresine bakacağım artık

Yurt sırası bir iki aya gelir. Kyk yedek sırası hızlı ilerliyor, her hafta takip etmen lazım. İhmal edip sıranı kaçırma:) Misafirhanesi olan yurtlarla okul açılmadan görüşürsen en dogru bilgiyi onlar verir.. Şimdiden hayırlı olsun..

Bende bir dönem misafir öğrenci olarak kalmıştım kyk da. Benim yedek 200 lerdeydi. 2 ay sonra sıra gelmişti. Misafir öğrenci ule asıl kayıtlı öğrenci arasındaki fark, yurdun yemek ve kahvaltısını kendi cebimden veriyorsun fark bu. Gunluk olarak belli bir miktar yatma parani veriyorsun.Ben yerinde olsam misafir öğrenci olarak kalırdım sıra hızlı ilerliyor.

Kurum yurtları oluyor. Emniyetin, askeriyenin vb. Babanızın, annenizin ne iş yaptığını bilmiyorum ama onlar herhangi bir kurumda çalışıyorsa o kurumun öğrenci yurdu, misafirhanesi falan da sizin için uygun olabilir.

Yurtlarda misafir uygulaması 2014 te kalkmış. Malesef kalamazsiniz. Istanbulda sıra daha hızlı ilerler. Haftada iki defa yedek yerlestirmeler açıklanıyor. Size okul başladıktan sonra da çıkabilir. Özel düşünmüyorsanız da misafir olarak kabul edebilecek özel yurtlara başvurabilirsiniz

Misafir olarak almıyorlar bende 2013 senesinde denedim almadılar. Dayınız varsa alma ihtimalleri var bilginiz olsun. 2014te kyk cikmasa da dayısı olan misafir olarak kalmıştı. Benim okuduğum şehirde öyle oldu yani başka yeri bilemem de

Ne zaman sıra gelebilir yurdu arayarak memurlara sorabilirsiniz aslında.
Ben anadoluda kucuk bı şehirde okudum yurt da kucuk tabi yanlıs tahmin ediyor olabilirim

Maalesef 4-5 ay sonraya anca gelir, kız yurdunda yoğunluk var dediler. Misafir öğrenci de kalkmış. Ben uzak memleketten geliyorum annem babam ayrı nasıl bu kadar geri atar sıralamam anlamıyorum

Yurt sırası bir iki aya gelir. Kyk yedek sırası hızlı ilerliyor, her hafta takip etmen lazım. İhmal edip sıranı kaçırma:) Misafirhanesi olan yurtlarla okul açılmadan görüşürsen en dogru bilgiyi onlar verir.. Şimdiden hayırlı olsun..

Teşekkürler demek isterdim ama misafir öğrenciliği kaldırmışlar

Misafir olarak almıyorlar bende 2013 senesinde denedim almadılar. Dayınız varsa alma ihtimalleri var bilginiz olsun. 2014te kyk cikmasa da dayısı olan misafir olarak kalmıştı. Benim okuduğum şehirde öyle oldu yani başka yeri bilemem de

Uzak şehirden geldim, annem babam ayrı. Annem asgari ücretli ve kimsenin umurunda bile değil. Bu kız çocuğu ne yapar nerede kalır diyen yok. Misafir öğrenci yok denip kapanıyor kapılar. Hiç kimse çözüm odaklı değil. Böyle beklemiyordum..

Uzak şehirden geldim, annem babam ayrı. Annem asgari ücretli ve kimsenin umurunda bile değil. Bu kız çocuğu ne yapar nerede kalır diyen yok. Misafir öğrenci yok denip kapanıyor kapılar. Hiç kimse çözüm odaklı değil. Böyle beklemiyordum..
Malesef öyle Allah yardımcın olsun. Misafir yok diyorlar ama torpili olan giriyor her ne kadar yok deseler de. Sen canını sıkma . yurt sırası gelir istanbulda eve çıkmak isteyen daha çok olur hele ilk sene baya boşalma yaşanabilir. Birde yurt müdürü ile konuş bir süre kalayım falan de durumunu sakince anlat lütfen

Malesef öyle Allah yardımcın olsun. Misafir yok diyorlar ama torpili olan giriyor her ne kadar yok deseler de. Sen canını sıkma . yurt sırası gelir istanbulda eve çıkmak isteyen daha çok olur hele ilk sene baya boşalma yaşanabilir. Birde yurt müdürü ile konuş bir süre kalayım falan de durumunu sakince anlat lütfen

Az önce çıktık konuştuk ama durum aynı. Özel yurt bulun 3-4 aylık diyorlar yapacak bir şey yok hayırlısı olsun

X