Lekeler, Çiller La Roche -Posay Leke Serisi Kullanıcı Yorumları

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

La Roche-Posay Pıgmentclar serisini kullandınızmı ?Kullandıysanız Sonuç nasıl oldu?

• Ankete Katılan
    23

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.750
48

20476535_1510671278955966_3316358156339240465_n.jpg

Yüzümdeki yer yer güneş lekelerim ve hamilelikten kalma hamilelik lekelerim kışın bir nebze olsun sönüp yazın coşunca bende bu konuda birşeyler araştırmaya başladım.Özellikle sağ yanağımdaki hamilelik lekesi biraz daha belirgin ve büyüktü.Son yıllarda yaz kış sürekli 50+ güneş kremi kullanıyorum.Lekelere ve cilt tonu eşitsizliğine yönelik ilk deneyimim.Bu konuda daha önce herhangi bir ürün kullanmadım.

Eczaneye giderken kafamda başka bir ürün vardı.Fakat eczacının önerisi ile La Roche-Posay Leke serisini aldım.Yüz kremi,serum ve göz çevresi kremi.Yanlız mutlaka 8 hafta kullanmamı ve güneş kremini ihmal etmememi söyledi.İlk 2 haftadan sonra lekelerde açılma olduğunu gözlemledim.Hatta eşimin dikkatini de çekti bu durum.Özellikle yanağımdaki o büyük ve daha belirgin olan hamilelik lekesinin söndüğünü söyledi.Yüzüm daha parlak ve aydınlık bir görüntüye kavuştu.İlk 1 aylık süreden sonra tatile geldim ve güneşlenirken mutlaka 50+ kullanmama rağmen yüzümdeki kusurlar güneş ile biraz daha yüzeye çıktı.Bu ürünü kullanırken 2.ayım ama ben bu 2.ayı dikkate almamaya karar verdim.Çünkü hala güneşe çıkıyorum,güneşleniyorum vs..Bir anlamda akıntıya karşı kürek çekmek gibi.Bir yandan onarmaya çalışırken diğer yandan tetikliyorum.O yüzden net sonucu tatil bitip eve döndükten ve 1 ay daha kullandıktan sonra söyleyebileceğim..

Sabah yüzümü yıkayıp tonikle sildikten sonra önce göz kremi 5 dakika sonrada yüz kremini uyguluyorum...Üzerine ise güneş kremimi sürüyorum..
Akşam yatmadan önce yine yüzümü yıkayıp tonikle sildikten sonra önce göz kremini 5 dakika sonrada serumu uygulayıp öyle yatıyorum..

Gelişmeleri yazacağım ...

Ürünü kullanamaya devam ediyordum.Lakin son 3 gece serumu sürdükten sonra çok fena yakmaya başladı özellikle derinin daha ince olduğu dudak üstü ,göz çevresi...Her defasında kalkıp yıkamak zorunda kaldım.Müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşmede kullanım sonrası cilt dokusu inceldiği için bir hassasiyet oluşmuştur dedi.Alerji diyemeyiz zira 2 ay boyunca kullandığınız bir ürün.Alerji olsaydı başlangıçta olurdu dedi.Bir süre ara vermemi daha sonra yeniden kullanmaya başlamamı söyledi.Bende tatilde kullanmayayım eylül gibi yeniden kullanırım diye düşünüyordum.
Eylülde yeniden kullanmaya başladığımda gelişmeleri yazarım...

X