Labiaplasti/Labioplasti Dr.Özgür Kartal

Merhaba, benimde bugün ameliyat sonrası 17. günüm. iç dudaklarım tamamen dış dudakların içinde değil. yukardan bakınca parmak şeklinde bir aralık var hala. sizde de böyle bir durum varmı merak ediyorum. benim dış dudaklarım fazla dolgun değil acaba hep böyle mi kalacak yoksa zamanla küçülecekmi klitorisin bu görüntüsü. bu arada bende klitoral hudoplasti de yapıldı.
Bu sanıyorum anatomik yapı ile ilgili de bir durum. Ama söylediğiniz konu daha ziyade ödemle ilgili olabilir diye tahmin ediyorum. benim 20. gün sonrasında azalmaya başladı. Başlangıçta söylediğiniz gibi epeyce şişlik oldu.

Bu sanıyorum anatomik yapı ile ilgili de bir durum. Ama söylediğiniz konu daha ziyade ödemle ilgili olabilir diye tahmin ediyorum. benim 20. gün sonrasında azalmaya başladı. Başlangıçta söylediğiniz gibi epeyce şişlik oldu.
evet ilk günlerde o açıklık çok daha fazlaydı. şu anda biraz daha azaldı ama bazı kişilerde hiç olmamış sanırım anatomik bir durum. benimkinde de herhalde tamamen kapalı olmayacak. 1,5 ay geçtikten sonra tam şekli oturur diye tahmin ediyorum çünkü hala batmalar ve acıma hissi var. dikişler tamamen düşmedi

evet ilk günlerde o açıklık çok daha fazlaydı. şu anda biraz daha azaldı ama bazı kişilerde hiç olmamış sanırım anatomik bir durum. benimkinde de herhalde tamamen kapalı olmayacak. 1,5 ay geçtikten sonra tam şekli oturur diye tahmin ediyorum çünkü hala batmalar ve acıma hissi var. dikişler tamamen düşmedi
Evet şuan süreciniz oldukça normal bence. 17 gün henüz çok yeni. ortalama bir ay içerisinde daha rahat oluyor. Bende dikiş alma işlemi olmadı. Epey zaman sonra düşüyor. Dediğiniz gibi 1.5 ay sonra daha sağlıklı biçimde fikir sahibi olunabiliyor ama yine de iyileşme süreci devam ediyor diye düşünüyorum.

Merhaba, benimde bugün ameliyat sonrası 17. günüm. iç dudaklarım tamamen dış dudakların içinde değil. yukardan bakınca parmak şeklinde bir aralık var hala. sizde de böyle bir durum varmı merak ediyorum. benim dış dudaklarım fazla dolgun değil acaba hep böyle mi kalacak yoksa zamanla küçülecekmi klitorisin bu görüntüsü. bu arada bende klitoral hudoplasti de yapıldı.
benimde dolgun değil ama hood yapılmadı.. şiştir. Benimde ilk 3 veya 4 hafta daha aralıklıydı.. şimdi daha iyi.. sanırım size hood yapıldı diye şiştir. şişliğin tam geçmesi 2/3 ayı buluyormuş. Benim 5 hafta oldu .. hafif bir hashaslık dışında bir şeyim kalmadı.. şiş var mı bilmiyorum bu halı ile memnunum daha da küçülürse de ola bilir :-)

Özgür beyin bir yazısını okumuştum da o açıklığın zamanla tamamen normale döneceği yazıyordu

20.günden sonrada şişlik azalmaya devam ediyormu yani?

Bugün 4cü günüm. Sızıntı hiç yok kadar az. Ağrı kesici almayınca hafif bir sızı oluyor. Denedim ama ağrı kesici ile daha rahatım. Yürümekte sıkıntı yok sadece oturup kalkınca biraz hashas. Şişlikte artma azalma yok şimdilik. Gelişmeleri günlük paylaşacağım :-)
Acaba nasil oldu simdi sekli gorseli

merhaba sanırım şiş gitti.. ben çok memnunum bu halı ile.. daha da küçülürse hayır demem :-)))))
Yeni yaptrdgm icin anlyorm benmki baya şiş sizinki daha cokkk iner oraya rahatca dokunup artik oldu dedgnz zaman gorselide herseyide mukkemmel olur umarm benm sis hali bile guzel ama inince insallah cok guzel olcagini dusunuyorm :) ustten gordum mukemmel duruyo :) şişimin inmesini sabrsizlikla bekliyorm :)

Bende dun oglen oldum benmkide aralik suan zamanla duzelir insallah daha yeni

Herkese merhaba, daha evvel kendi kendime de iyileştiğimi hissettiğim zaman paylaşım yapmak yönünde söz vermiştim.bu grubun çok fazla okunduğunu bildiğimden(kendimden biliyorum) fikir olması ve birilerine faydalı olması adına bu paylaşımı yapıyorum. Bir ayı aşkın süre önce labioplasti operasyonu geçirdim. Doktor seçimimde özellikle burada yer alan yorumlardan faydalandım ve Dr. Özgür Kartal tarafından genel anestezi altında işlemim yapıldı. Benim fikrim kendisinin oldukça makul, ilgili ve yaptığı işe saygılı bir hekim olduğu yönünde. Bunun benim kişisel deneyimim sonucu tamamen şahsi yorumum olduğunun altını çizmek isterim. Süreçten kısaca bahsetmek istiyorum. Dediğim gibi genel anestezi altında ameliyat oldum. Bir gün hastanede kaldım. Ameliyat sonrası sadece iki gün ağrı kesici içtim sonrasında yoğun ilac kullanma gereksimi duyacağım bir ağrım olmadı. Oturup kalkarken ara ara sızlamalar dışında. Yine de genel olarak 5 güne yakın dinlendim. Doktorun önerdiği şekilde 10 günü aşkın bir süre için sabah akşam pansuman yaptım sadece.Kaşıntı problemim olmadı dolayısıyla bunun için de herhangi bir krem kullanmadım. İlk zamanlar şişlik oldu 20 gün sonra epey azaldı şuan çok daha az diye tahmin ediyorum. Yine ödem kaynaklı idar yaparken saga sola değme problemi yaşadım bu da şuan oldukça azalmış durumunda. Doktor bey tamamı ile geçeceğini ifade etti. Merak edilen hususlardan bir diğeri his konusu o konuda da bir problem görünmüyor. Özetle süreç benim için zorlu geçmedi. Doktorumdan ve yapılan operasyondan oldukça memnunum. Yine kendi sürecimle alakalı değinmediğim bir hususla ilgili aklınıza takılan bir soru olur ise memnuniyetle cevaplamak isterim. Selamlar...
bende bu ameliyati olmayi dusunuyirum süreçle alakali beni bilgilendirebilir misinuz ? Bjrde şehir dışından gideceğim.

Merhaba bende ameliyat olmaya karar verdim fakat doktor seciminde zorlaniyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.
ben doktorumdan çok memnunum. 2 ay oldu hiç bir sıkıntı yaşamadım. Muayene ücretsiz gidip görüşmenizi tavsiye ederim. Çok mütevazi, bilgili saygılı ve esprili..

X