Labioplasti ameliyatı olmak istiyorum, çok çok kararsızım ve korkuyorum

Zzuhal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2023
28
1
30
Arkadaşlar merhaba, labioplasti ameliyatı olmak istiyorum çok uzun zamandır. Çevremde kiminle konuşsam niye bu kadar takılıyorsun, genital bölge zaten estetik bir yer değil gibi tepkiler alıyorum ama ben kafama çok taktım nedense. İç dudaklardan birisi daha uzun ve kırışık. Gerçekten takılıylrum bu konuya, aylardır araştırıyorum doktor ve hasta yorumlarknı. Araştırdıkça daha da kafam karışıyor, lütfen yaptıranlar veya benim gibi bu konuyu kafasına takanlar yorum yapabilir mi, gerçekten bu konuda yalnız hissediyorum.

Arkadaşlar merhaba, labioplasti ameliyatı olmak istiyorum çok uzun zamandır. Çevremde kiminle konuşsam niye bu kadar takılıyorsun, genital bölge zaten estetik bir yer değil gibi tepkiler alıyorum ama ben kafama çok taktım nedense. İç dudaklardan birisi daha uzun ve kırışık. Gerçekten takılıylrum bu konuya, aylardır araştırıyorum doktor ve hasta yorumlarknı. Araştırdıkça daha da kafam karışıyor, lütfen yaptıranlar veya benim gibi bu konuyu kafasına takanlar yorum yapabilir mi, gerçekten bu konuda yalnız hissediyorum.
Bu kadar takıyorsanız yaptırın..
Ben de genital operasyon geçirdim çok memnunum, iyi ki olmuşum diyorum hep..
İnanılmaz özgüven veriyor…
Başkası için önemli değildir belki ama sizin için önemliyse hiç düşünmeyin

Bekarım, evlendiğimde bu konuda özgüvensiz olmaktan korkuyorum

Merhaba ben de beş gün sonra olacağım. Tamamen aynı durumdayız. Ben yıllardır yaptırsam mı diyorum, üç gün önce birden karar verdim. Seninle süreci paylaşırım. İnanılmaz korkuyorum

Merhaba ben de beş gün sonra olacağım. Tamamen aynı durumdayız. Ben yıllardır yaptırsam mı diyorum, üç gün önce birden karar verdim. Seninle süreci paylaşırım. İnanılmaz korkuyorum
Umarım çok çok kolay geçer ve iyi ki yaptırmışım dersiniz, süreç hakkında bilgilendirirseniz gerçekten çok memnun olurum. Bir de hangi doktora yaptırcaksınız acaba?

Umarım çok çok kolay geçer ve iyi ki yaptırmışım dersiniz, süreç hakkında bilgilendirirseniz gerçekten çok memnun olurum. Bir de hangi doktora yaptırcaksınız acaba?
Elbette paylaşırım. İnanın bir anda karar verdim önce diyordum ki gidip sadece muayene olayım. Sonra birden kendimi ameliyat günü alırken buldum. Bazen iç çamaşırıma yapışıyor, bazen nadir de olsa dar şeylerde sıkışıyor. Daha çok estetik amaçlı olacağım ben.
İzmirdeyim Alev Timur a yaptıracağım. Kendisi ablamın doğum doktoru olduğu için güveniyorum açıkçası. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim, panik durumdayım günler geçmiyor sanki…

Elbette paylaşırım. İnanın bir anda karar verdim önce diyordum ki gidip sadece muayene olayım. Sonra birden kendimi ameliyat günü alırken buldum. Bazen iç çamaşırıma yapışıyor, bazen nadir de olsa dar şeylerde sıkışıyor. Daha çok estetik amaçlı olacağım ben.
İzmirdeyim Alev Timur a yaptıracağım. Kendisi ablamın doğum doktoru olduğu için güveniyorum açıkçası. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim, panik durumdayım günler geçmiyor sanki…
Bence çok çok iyi yapmışsınız, erteledikçe erteleniyor çünkü. Ben de ağustosun sonuna düşünüyorum okullar açılmadan iyileşme sürecimi tamamlarım umarım, tabi bir de ağustosun sonuna kadar doktorun ücreti ne kadar artış göstercek orası da ayrı bir yorucu tarafı maddiyat. Benimkide açıkçası estetik amaçlı, sağlık anlamında çok da ciddi bir etkisi yok ya da konfor anlamında. Sadece kendimi daha özgüvenli hissetmek istiyorum, erkek arkadaşımla yakınlaşıp özel bölgemi görecek diye çekinmek istemiyorum artık.

Bu arada ücret olarak ne kadar ödediniz veya ne kadar ödeyeceksiniz?

Bence çok çok iyi yapmışsınız, erteledikçe erteleniyor çünkü. Ben de ağustosun sonuna düşünüyorum okullar açılmadan iyileşme sürecimi tamamlarım umarım, tabi bir de ağustosun sonuna kadar doktorun ücreti ne kadar artış göstercek orası da ayrı bir yorucu tarafı maddiyat. Benimkide açıkçası estetik amaçlı, sağlık anlamında çok da ciddi bir etkisi yok ya da konfor anlamında. Sadece kendimi daha özgüvenli hissetmek istiyorum, erkek arkadaşımla yakınlaşıp özel bölgemi görecek diye çekinmek istemiyorum artık.
Teşekkür ederim. 24 yaşındayım, yıllardır ben de erteliyorum. Yarın öbür gün ciddi bir ilişkim olur, evlenebilirim belki diye ben de daha özgüvenli olmak adına yaptırıyorum biraz da. Gerçi erkeklerin böyle bişeyi takacağını sanmıyorum, o konuda çok kasma kendini. Hem ilerleyen yaşlarda ya da doğum sonrası daha çok sarkmasını engellemiş olurum diye düşündüm.
Öğretmen olduğum için ben de yaz tatilini uygun buldum. Tam olarak iyileşmesi 1.5 ayı buluyormuş.
Fiyat olarak doktorum 20 bin tl, hastane de 5 bin tl alacakmış :KK43:
Şunu da söyleyeyim, çok doktor araştırdım ama çoğu reklam inan bana. Çok iyi doktor diyorum kesin bu diyorum bi bakıyorum biri yazmış “hiç ilgilenmedi benimle, reklam bu yorumlar” vb vb
O yüzden artık seçtim birini olacağım. Gözü kararttım. Spinal anestezi ile olacakmışım.

Teşekkür ederim. 24 yaşındayım, yıllardır ben de erteliyorum. Yarın öbür gün ciddi bir ilişkim olur, evlenebilirim belki diye ben de daha özgüvenli olmak adına yaptırıyorum biraz da. Gerçi erkeklerin böyle bişeyi takacağını sanmıyorum, o konuda çok kasma kendini. Hem ilerleyen yaşlarda ya da doğum sonrası daha çok sarkmasını engellemiş olurum diye düşündüm.
Öğretmen olduğum için ben de yaz tatilini uygun buldum. Tam olarak iyileşmesi 1.5 ayı buluyormuş.
Fiyat olarak doktorum 20 bin tl, hastane de 5 bin tl alacakmış :KK43:
Şunu da söyleyeyim, çok doktor araştırdım ama çoğu reklam inan bana. Çok iyi doktor diyorum kesin bu diyorum bi bakıyorum biri yazmış “hiç ilgilenmedi benimle, reklam bu yorumlar” vb vb
O yüzden artık seçtim birini olacağım. Gözü kararttım. Spinal anestezi ile olacakmışım.
İstanbula yakın olduğum için özgür kartal düşünüyorum ama çok da kararsızım, kötü yorum görmedim hiç ama iyi yorumlarında ne kadarı doğru acaba, ya da internette yansıtılanlar. Bir de araştırdığım doktorlar arasında en yüksek fiyat verenlerden biri o, ama açıkçası maddiyat şu an 2. Önceliğim. Süreç kolay ve memnun edici geçsin yeterli benim için. Ben de öğretmenim ama malesef ağustos başında hep önceden yapılmış tatil planlarım var erkek arkadaşımda bilmiyor böyle bir sürece gireceğimi o nedenle ağustosun sonuna kalıyor. Hata mı yapıyorum bilmiyorum ama bikaç haftada toparlarım gibime geliyor.

İstanbula yakın olduğum için özgür kartal düşünüyorum ama çok da kararsızım, kötü yorum görmedim hiç ama iyi yorumlarında ne kadarı doğru acaba, ya da internette yansıtılanlar. Bir de araştırdığım doktorlar arasında en yüksek fiyat verenlerden biri o, ama açıkçası maddiyat şu an 2. Önceliğim. Süreç kolay ve memnun edici geçsin yeterli benim için. Ben de öğretmenim ama malesef ağustos başında hep önceden yapılmış tatil planlarım var erkek arkadaşımda bilmiyor böyle bir sürece gireceğimi o nedenle ağustosun sonuna kalıyor. Hata mı yapıyorum bilmiyorum ama bikaç haftada toparlarım gibime geliyor.
Ben üç haftanın çalışma hayatına dönmek için gayet yeterli olacağını düşünüyorum. Ama çok daha kısa ya da uzun da olabilir. Öyle illet bir şeymiş ki bu, herkesin deneyimi farklı. Ameliyat olunca ilk günü çok berbat geçirmezsem söz veriyorum ilk buraya yazacağım. :)

Ben üç haftanın çalışma hayatına dönmek için gayet yeterli olacağını düşünüyorum. Ama çok daha kısa ya da uzun da olabilir. Öyle illet bir şeymiş ki bu, herkesin deneyimi farklı. Ameliyat olunca ilk günü çok berbat geçirmezsem söz veriyorum ilk buraya yazacağım. :)
Ayy umarım, dua ediyor olacağım sizin için

Fiyatı ne kadar. Bir ara bende karar vermiştim ama fiyatları gorunce kararım degıstı☺️zaten cokta acil ameliyat lık durumda degıl dıye umursamadım

1. GÜN : Belimden iğne yedim. Saniyeler içinde belden aşağım uyuştu. Bir iki dakika sonra da damar yolu ile sanırım sedasyon verildi ki, inanılmaz rahatladım. Sarhoş gibi oldum. Uyuyup kalmışım, uyandığımda hala ameliyat oluyordum. Çok üşümüştüm. On dakika sonra da ameliyat bitti zaten. Yaklaşık iki saat sürdü ameliyat. Ameliyat süreciyle ilgili aklımda olumsuz olarak sadece üşümek kaldı. Başka da bişey yok.
Yatağıma yattım. Serum verdiler. Hiç kıpırdamadan uyumuşum. Ara ara uyandım ama belim biraz ağrıdığı için. Gerçekten vajinamda ne bir ağrım oldu ne bir sızım oldu. Anestezi etkisi sanırım dedim ama anestezinin etkisi de 4 saat sürüyormuş. Bitmişti yani ona rağmen ağrım yoktu.
Yatağa yattıktan sonra dört beş saat beklemiştim artık taburcu olma zamanım gelmişti. İşte dananın kuyruğu burada koptu. Tuvaletimi yapmak için doğrulmam ile birlikte inanılmaz bir kanama başladı. Hemşire bile şaşırdı. Kocaman damla damla kanarken tuvalete gittim , baktım tuvalete de damlıyor hala. Yatak falan battı zaten. Korktum ama açıkçası hiçbir acım olmadığı için biraz da rahattım. Hemen doktorumu aradılar. Ben gazlı bez ve buz ile bası yaparken iki saat sonra doktorum geldi.
Hemşireye çok kızdı. Sebebi şu arkadaşlar, kocaman özel hastanede jel buzları soğutacak doğru düzgün bir dolap yoktu benim odamda. Soğuk buzu nasıl koyacağını da becerememiş hemşire. Kanama muhtemelen o yüzden bu kadar çok oldu. Hava çok sıcak malumunuz, ben de İzmirdeyim. Bu ameliyatın en önemli tedavisi “BUZ” kızlar. Ben hastaneden çıkacakken hooppp yatışım yapıldı. Moraller bozuldu. Doktorum tampon yapıp koydu. Sabaha kadar buz koyduk oraya.

2.GÜN: Bel ağrım başladı. Hareketsiz yatıyorum ondan ve spinalden kaynaklanıyor. Hafif bir ağrı. Vajinamda ise sıfır ağrı, hafif bir sızı var. Buz koyunca geçiyor. Sabah dayanamadım tuvalete gittim. Hemşire tamponu çıkardı, kanamam durmuş. Yatağa geri yattım. Sızıntı şeklinde kanamalarım vardı ve bu gayet normal. Durum böyle oluncaaaaa çıkışım yapıldı !!! evdeyimmmm . Kanama ve acı durumunu güncellerim ama şimdilik süperim valla.

Ben hem estetik hem dolgu yaptırdım. Bugün 6.günüm. Dolgu yüzünden çok zor geciyor. Sadece estetik olsaydım keşke. Dev bir sosisli ile yengec gibi yürüyerek yasamaya calışıyorum. İlginç ve acılı bir deneyim oldu. Benimki sarkıktı dolgu sebebim buydu. Çok pişmanım. Sonuç çok güzel olabilir belki bilmiyorum ama bu acıya katlanılmaz. Sadece labioplasti daha kolay.

Merhaba. Daraltma işlemimi yaptınız acaba öğrenebilir miyim?

Kimin yanında yaptınız peki. Ne zaman? Önerir misiniz? Bazı kadınlar bi süre sonra eski haline döndüğünü söylüyor siz de böyle bir durım oldu mu?
Eski haline dönen lazerle olandır..
Ameliyatla olan doğum yapılmadığı ya da ekstrem bi cinsel hayat söz konusu değilse eski haline tabi ki dönmez

X