Labioplasti ameliyatı olmak istiyorum, çok çok kararsızım ve korkuyorum

Arkadaşlar merhaba, labioplasti ameliyatı olmak istiyorum çok uzun zamandır. Çevremde kiminle konuşsam niye bu kadar takılıyorsun, genital bölge zaten estetik bir yer değil gibi tepkiler alıyorum ama ben kafama çok taktım nedense. İç dudaklardan birisi daha uzun ve kırışık. Gerçekten takılıylrum bu konuya, aylardır araştırıyorum doktor ve hasta yorumlarknı. Araştırdıkça daha da kafam karışıyor, lütfen yaptıranlar veya benim gibi bu konuyu kafasına takanlar yorum yapabilir mi, gerçekten bu konuda yalnız hissediyorum.
Yaptırdım çok mutluyum keşke önceden yaptırsaydım

Ben de yaptırdım. Bir daha olsa yine yaptırırdım ben 3 sene önce oldum o zaman 8 bin vermiştim çok pahalı gelmişti. Tek bir doktorla görüştüm diğerlerinin çok fazla reklam yorumları olduğunu görünce güvenim kırılmıştı. Her şey çok sorunsuz geçti benim için.

1. GÜN : Belimden iğne yedim. Saniyeler içinde belden aşağım uyuştu. Bir iki dakika sonra da damar yolu ile sanırım sedasyon verildi ki, inanılmaz rahatladım. Sarhoş gibi oldum. Uyuyup kalmışım, uyandığımda hala ameliyat oluyordum. Çok üşümüştüm. On dakika sonra da ameliyat bitti zaten. Yaklaşık iki saat sürdü ameliyat. Ameliyat süreciyle ilgili aklımda olumsuz olarak sadece üşümek kaldı. Başka da bişey yok.
Yatağıma yattım. Serum verdiler. Hiç kıpırdamadan uyumuşum. Ara ara uyandım ama belim biraz ağrıdığı için. Gerçekten vajinamda ne bir ağrım oldu ne bir sızım oldu. Anestezi etkisi sanırım dedim ama anestezinin etkisi de 4 saat sürüyormuş. Bitmişti yani ona rağmen ağrım yoktu.
Yatağa yattıktan sonra dört beş saat beklemiştim artık taburcu olma zamanım gelmişti. İşte dananın kuyruğu burada koptu. Tuvaletimi yapmak için doğrulmam ile birlikte inanılmaz bir kanama başladı. Hemşire bile şaşırdı. Kocaman damla damla kanarken tuvalete gittim , baktım tuvalete de damlıyor hala. Yatak falan battı zaten. Korktum ama açıkçası hiçbir acım olmadığı için biraz da rahattım. Hemen doktorumu aradılar. Ben gazlı bez ve buz ile bası yaparken iki saat sonra doktorum geldi.
Hemşireye çok kızdı. Sebebi şu arkadaşlar, kocaman özel hastanede jel buzları soğutacak doğru düzgün bir dolap yoktu benim odamda. Soğuk buzu nasıl koyacağını da becerememiş hemşire. Kanama muhtemelen o yüzden bu kadar çok oldu. Hava çok sıcak malumunuz, ben de İzmirdeyim. Bu ameliyatın en önemli tedavisi “BUZ” kızlar. Ben hastaneden çıkacakken hooppp yatışım yapıldı. Moraller bozuldu. Doktorum tampon yapıp koydu. Sabaha kadar buz koyduk oraya.

2.GÜN: Bel ağrım başladı. Hareketsiz yatıyorum ondan ve spinalden kaynaklanıyor. Hafif bir ağrı. Vajinamda ise sıfır ağrı, hafif bir sızı var. Buz koyunca geçiyor. Sabah dayanamadım tuvalete gittim. Hemşire tamponu çıkardı, kanamam durmuş. Yatağa geri yattım. Sızıntı şeklinde kanamalarım vardı ve bu gayet normal. Durum böyle oluncaaaaa çıkışım yapıldı !!! evdeyimmmm . Kanama ve acı durumunu güncellerim ama şimdilik süperim valla.
Merhabalar, çok çok geçmiş olsun. Nasıl ilerliyor acaba süreciniz? Zor kısmı atlatmışsınızdır umarım 🥰

Ben de yaptırdım. Bir daha olsa yine yaptırırdım ben 3 sene önce oldum o zaman 8 bin vermiştim çok pahalı gelmişti. Tek bir doktorla görüştüm diğerlerinin çok fazla reklam yorumları olduğunu görünce güvenim kırılmıştı. Her şey çok sorunsuz geçti benim için.
Doktorunuz kimdi acaba, gerçekten son zamanlarda inanılmaz ön plana çıkan bir durum olmuş ya da algıda seçicilik bende ki. Hangi jinekologun sayfasına girsem genital estetik ön planda. Doktor konusunda çok kararsızım ön plana çıkan doktorlar +40 bin istiyorlar ne kadar mantıklı bilemiyorum

Ben hem estetik hem dolgu yaptırdım. Bugün 6.günüm. Dolgu yüzünden çok zor geciyor. Sadece estetik olsaydım keşke. Dev bir sosisli ile yengec gibi yürüyerek yasamaya calışıyorum. İlginç ve acılı bir deneyim oldu. Benimki sarkıktı dolgu sebebim buydu. Çok pişmanım. Sonuç çok güzel olabilir belki bilmiyorum ama bu acıya katlanılmaz. Sadece labioplasti daha kolay.
Ben sadece labioplasti istiyorum, iç dudaklar görüntü olarak hoşuma gitmiyor. Acaba sürecim gerçekten kolay geçer mi ki 😭

Merhabalar, çok çok geçmiş olsun. Nasıl ilerliyor acaba süreciniz? Zor kısmı atlatmışsınızdır umarım 🥰
Merhabalarr, bugün 6. Günüm. Kendi kendime evin içinde yavaş yavaş yürümeye başladım. Leke şeklindeki kanamalarım neredeyse bitti. Hareket kabiliyetim arttı. Hala oturamıyorum bu canımı sıkıyor. Ağrım acım yok. Yalnızca tuvaletimi yaptıktan sonra yanma oluyor bir süre. Kurutma makinesinin en soğuk kısmıyla uzaktan kurutuyorum.
İki gecedir dikiş kısımlarım çok kaşınıyor. Dört gün sonra kontrolüm var.
Özet olarak toparlıyorum böyle giderse iki hafta içinde normal yaşantıma dönerim gibi görünüyor 🧿🧿🌸

Merhabalarr, bugün 6. Günüm. Kendi kendime evin içinde yavaş yavaş yürümeye başladım. Leke şeklindeki kanamalarım neredeyse bitti. Hareket kabiliyetim arttı. Hala oturamıyorum bu canımı sıkıyor. Ağrım acım yok. Yalnızca tuvaletimi yaptıktan sonra yanma oluyor bir süre. Kurutma makinesinin en soğuk kısmıyla uzaktan kurutuyorum.
Özet olarak toparlıyorum böyle giderse iki hafta içinde normal yaşantıma dönerim gibi

Umarımm en kısa zamanda normale döner hayatınız, ameliyat sonrası görüntü vs herşey yolunda mı peki 🫠

Umarımm en kısa zamanda normale döner hayatınız, ameliyat sonrası görüntü vs herşey yolunda mı peki 🫠
Boğum boğum dikişlerim var görüntü normal mi pek anlayamıyorum eskisinden güzel ama çok da güzel görünmüyor. Görüntünün oturması için en az 1 ay geçmesi gerekiyor. Bunu bildiğim için görüntüyü hiç sorun etmiyorum hahahahah

Yaptırdım çok mutluyum keşke önceden yaptırsaydım
Merhaba, ben sağlıkçıyım ve bu işlem gerçekten oldukça kolay ve lokal yapılabiliyor , lokalda dudaklarda şişme oluyor , simetri sağlamak zorlaşıyor , bu nedenle doğru hekim genel kullanır. Dr. Telal Doğruel , Hatay dan geldi , kendine ait 3 kliniği vardı bu konuda , hekimi araştırmanızı öneririm , maddi beklentisi de yüksek değil

Merhaba, ben sağlıkçıyım ve bu işlem gerçekten oldukça kolay ve lokal yapılabiliyor , lokalda dudaklarda şişme oluyor , simetri sağlamak zorlaşıyor , bu nedenle doğru hekim genel kullanır. Dr. Telal Doğruel , Hatay dan geldi , kendine ait 3 kliniği vardı bu konuda , hekimi araştırmanızı öneririm , maddi beklentisi de yüksek değil
merhaba
lokalde dudaklarda şişme oluyor demişsiniz ya
genel anesteziylemi yapılmalı demek istediniz acaba

Merhabalar, benimde görüştüğüm doktor aynısını söyledi. Lokalde verdikleri ilaçtan dolayı ödem oluyormuş ve ödemler indikten sonra asimetrik görünüm olabiliyormuş. Şaşırıyorum lokal ile bu işlemin yapılmasına dedi. Ama tabi ben doktorun yalancısıyım konunun uzmanı değilim 😅

Özet olarak toparlıyorum böyle giderse iki hafta içinde normal yaşantıma dönerim gibi görünüyor 🧿🧿🌸
Merhaba benşmde bugün 23. Günüm, merak ettim acaba şuanki şekli,dikişleriniz yada ödeminiz ne durumda? Vede ilişki durumunuz oldu mu,paylaşabilirseniz çok memnun olurum, denize girebildiniz mi yada?

Merhaba benşmde bugün 23. Günüm, merak ettim acaba şuanki şekli,dikişleriniz yada ödeminiz ne durumda? Vede ilişki durumunuz oldu mu,paylaşabilirseniz çok memnun olurum, denize girebildiniz mi yada?
Merhaba denize girmem yasak, şekil olarak epey bi düzelme var. Dikişlerimin çoğu gitmiş ama hala duruyor. Dokunduğum zaman eskiye oranla ciddi bir hassasiyet durumum mevcut. Ödem hiç yok diyemem fakat üç gün öncesine göre epey inmiş.
Evli değilim, düzenli bir cinsel hayatım da yok. Bu konu hakkında yorum yapamıyorum. Ama en az 2 ay cinsel ilişkiye kesinlikle girme dedi doktorum

merhaba
lokalde dudaklarda şişme oluyor demişsiniz ya
genel anesteziylemi yapılmalı demek istediniz acaba
Genel anestezi yapmazlar bu ameliyata. Bana olduğu gibi Spinal yaparlar en fazla. Belden aşağı yani. Direkt böyle doktor ismi verip yazanlar reklam oluyor bu arada. Bu ameliyat olunup da üç dört gün sonra işe okula gidilecek bir ameliyat değil asla. Ağrım sızım olmadığı halde söylüyorum bunu. Çok kolay bir ameliyat da değil, benimki 2.30 saat sürdü

Arkadaşlar merhaba, labioplasti ameliyatı olmak istiyorum çok uzun zamandır. Çevremde kiminle konuşsam niye bu kadar takılıyorsun, genital bölge zaten estetik bir yer değil gibi tepkiler alıyorum ama ben kafama çok taktım nedense. İç dudaklardan birisi daha uzun ve kırışık. Gerçekten takılıylrum bu konuya, aylardır araştırıyorum doktor ve hasta yorumlarknı. Araştırdıkça daha da kafam karışıyor, lütfen yaptıranlar veya benim gibi bu konuyu kafasına takanlar yorum yapabilir mi, gerçekten bu konuda yalnız hissediyorum.

X