Labioplasti olanlar acil yardım !

Ben bu ameliyatı 10 sene önce (18-19 yaşlarında) oldum. Sol iç dudak uzundu ve pedime, çamaşırıma değip tahriş oluyordu. Ameliyatı yapan Doktorun adını bile hatırlamıyorum. Göztepe’de RH diye özel bir hastanede kadın doğum doktorunun ve estetik cerrahın girdiği bir ameliyattı. Her yere yazıyorum, bünyeden bünyeye farklılık gösterdiğini düşünüyorum. Duymak istemediklerinizi yazacağım belki ama madem fikir sordunuz bu da benim tecrübem. Ben sadece sol iç dudaktan ameliyat olmuştum ve Benim ilk ameliyatım başarısız geçti. İlk idrarımı çığlık ata ata yapmıştım. Hayatımda öyle bir acı yaşamadım. O zamanın parasıyla 1.500 TL’ye olmuştum. Doğru düzgün yatmadan, uyandıktan yarım saat sonra filan taburcu ettiler. O halde Kadıköy’den Küçükçekmece’ye metrobüsle gelmiştim. Her neyse, birkaç zaman sonra tekrar sarktı. Bu iç dudaklar hamile kalmayla, doğumla hatta kilo alıp vermeyle bile tekrar sarkabilen şeylermiş. Benimki de sarkma yaptı. Bu sefer devlet hastanesinde estetik cerrah ameliyatımı yaptı. O ameliyattan çok memnun kalmıştım, ilk ameliyatıma göre ne acı vardı ne ağrı. Her iki ameliyatta da ısrarla evlenince problem Yaşar mıyım diye sorduğumda hiçbir problem yaşamayacağım garantisi verildi.

Üzerinden yıllar geçti ve ben evlendim. İlk defa eşimle cinsel ilişkiye girdim (bu ilişkiden sonra tabii bende farklı rahatsızlıklar da oluştu: mantar, uçuk vb. Ve 3 yıllık evliyim şu an) neyse, her şeyin tedavisini oluyorum oluyorum fakat cinsel ilişkide yaşadığım acı geçmiyor. (Ha şekil olarak da biri Allah’a biri toprağa bakıyor bu arada.) acı için Gitmediğim doktor kalmadı. Kimisi mantar dedi, kimisi rahim ağzı yarası dedi, kimisi psikolojik dedi, Kimisi ameliyat yerinin acısı yıllar sonra bile ağrır dedi. En sonunda Süleyman Engin Akhan hocanın adını buldum internette. Ona gittim ve öğrendim ki bende vulvar vestibülit sendromu varmış. cinsel ilişkideki acı ve ağrının Bir ihtimal geçirmiş olduğum başarısız labioplasti ameliyatlarından kaynaklanabileceğini söyledi Süleyman hoca. Zaten ilişkide acıyan tek yer sol iç dudağın ameliyat yapılan yeri. Şu an VVS için ilaç tedavisi görüyorum ve muhtemelen Nisan başına kadar tedavim devam edecek (yaklaşık 8 ay sürecek).

Çok uzun yazdım ama her tecrübeyi değerlendirmen için bir örnekti bu. 10 yıllık bir süreç ve 3 senedir devam eden acılı cinsel ilişki. Bundan yola çıkarak
1) kesinlikle estetik kaygı için bu ameliyatı yaptırma, mecbur bir sebebin varsa yaptır.
2) Süleyman eserdağ’ın çok yerde para kazanmak için “15 dakikalık ameliyat” diyerek bu ameliyatı yaptığını ve hastalarıyla sonradan ilgilenmediğini okudum ama kendisine hiç muayene olmadım.
3) şiddetle Süleyman Engin Akhan hoca ile görüşmeni tavsiye ederim. Keşke 19 yaşındayken Kk’ya üye olsaydım da buradan ben de senin gibi yararlanıp bir isme ulaşabilseydim. Kendisinde ilk muayenem 1,5 saat sürdü. Çok ilgilidir, tatlı dillidir ve uzun uzun bilgilendirir. 3 oldu muayeneye gidiyorum ve neredeyse 1 saate yakın muayene oluyorum.

İnşallah senin hiçbir problemin olmaz ve istediğin görüntüye kavuşursun. Şimdiden geçmiş olsun 🙏🏻
Aynen canım. Ben de Süleyman Eserdağ’ı çok istiyordum sonra ameliyatı öğrenince hiç bahsettiği gibi kolay bir ameliyat olmadığını anladım. Burada çok kişiyle özelden mesajlaştım. Bir arkadaş bana Süleyman Eserdağ’ın ona “Çok mu mastürbasyon yapıyorsun, rengi de kararmış” gibi bir şey söylediğinden bahsetmişti. İyi ki ona gitmemişim terbiyesiz adam. Birçok kişinin de vulvalarını tamamen kestiğini duydum. Onun hakkında dikkatli olun.

Aynen canım. Ben de Süleyman Eserdağ’ı çok istiyordum sonra ameliyatı öğrenince hiç bahsettiği gibi kolay bir ameliyat olmadığını anladım. Burada çok kişiyle özelden mesajlaştım. Bir arkadaş bana Süleyman Eserdağ’ın ona “Çok mu mastürbasyon yapıyorsun, rengi de kararmış” gibi bir şey söylediğinden bahsetmişti. İyi ki ona gitmemişim terbiyesiz adam. Birçok kişinin de vulvalarını tamamen kestiğini duydum. Onun hakkında dikkatli olun.
A aaaaa terbiyesiz adam. Ben o kadar çok kadın doğum doktoruna gittim ki anlatamam. 29 senelik hayatımda neredeyse 20’den fazla kadın doğum doktoru görmüşümdür. Çoğunu da özeldeki doktorlar oluşturur ancak hiçbiri hastaya olan tavrı ile Süleyman Engin Akhan hocanın yanından bile geçemez. Adam nezaket abidesi. Bu zamana kadar paramla rezil olmuşum meğer. Süleyman hocanın da muayenesi 700 TL biraz uçuk gerçi ama keşke İstanbul’da otursam da her kadınsal rahatsızlığımda ona muayene olsam. Böyle bir bilgi birikimi ve hoş tavır görmedim kimsede ve çok güzel anlatır problem neyse. Alır seni karşısına sanki öğrencisiymişsin gibi en basit şekilde anlamanı sağlar. Kesinlikle hemen ameliyat da demez haaa para kapmak için. Onun için ameliyat son çaredir. İmkanınız varsa 1 kez gidip Süleyman Engin Akhan hocaya muayene olun, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Gerçekten şuan şoka girdim . Bunun masturbasyonla ne alakası var . Hormonal ya da yanlış epilasyon yapılması ve lazer yanıkları sebep oluyor kararmalara bunu bilmek için doktor olmaya da gerek yok halbuki .

A aaaaa terbiyesiz adam. Ben o kadar çok kadın doğum doktoruna gittim ki anlatamam. 29 senelik hayatımda neredeyse 20’den fazla kadın doğum doktoru görmüşümdür. Çoğunu da özeldeki doktorlar oluşturur ancak hiçbiri hastaya olan tavrı ile Süleyman Engin Akhan hocanın yanından bile geçemez. Adam nezaket abidesi. Bu zamana kadar paramla rezil olmuşum meğer. Süleyman hocanın da muayenesi 700 TL biraz uçuk gerçi ama keşke İstanbul’da otursam da her kadınsal rahatsızlığımda ona muayene olsam. Böyle bir bilgi birikimi ve hoş tavır görmedim kimsede ve çok güzel anlatır problem neyse. Alır seni karşısına sanki öğrencisiymişsin gibi en basit şekilde anlamanı sağlar. Kesinlikle hemen ameliyat da demez haaa para kapmak için. Onun için ameliyat son çaredir. İmkanınız varsa 1 kez gidip Süleyman Engin Akhan hocaya muayene olun, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Gerçekten bu hocayı çok merak ettim . İnstagramdan da yazdım ama henüz dönüş olmadı . İstanbul ve Ankara da seçenek fazla gerçekten

Kaç gün sonra normal hayata döndünüz . Önerileriniz var mı öncesi ve sonrası için , teşekkür ederim .
Oturup duzgun yurumekten bahsediyorsaniz 1hafta 10 gun.Eger goruntuden bahsediyorsaniz 2bucuk ayi buldu.Oncesi icin kendinize refakatci ayarlayin evde size yardimci olabilecek biri aci esiginiz dusukse yemek yapmakta zorlanabilirsiniz.Sonrasi icin kesinlikle temizlik en onemli etken.Krem ilac duzenli kullanilmali.

Oturup duzgun yurumekten bahsediyorsaniz 1hafta 10 gun.Eger goruntuden bahsediyorsaniz 2bucuk ayi buldu.Oncesi icin kendinize refakatci ayarlayin evde size yardimci olabilecek biri aci esiginiz dusukse yemek yapmakta zorlanabilirsiniz.Sonrasi icin kesinlikle temizlik en onemli etken.Krem ilac duzenli kullanilmali.
Evet acı eşiğim düşük baya sürekli yatmayı da beceremem ama umarım üstesinden gelirim . Çok teşekkür ederim 🙏🏼

Yardımcı olacak kimse yok mu arkadaşlar?
Ben daraltma ile birlikte yaptırdım labiyoplasti Bursa’da Op.Dr. Barış Korkmaz yaptı. Süreç çok basit ve güzel geçti hiç iz kalmadı çok memnun kaldım her dakika ulaşabildiğin bi doktor olması çok güzel ben Google yorumları okuyup gitmiştim 🌸

Arkadaşlar merhaba psikolojim bozuldu bu labialar yüzünden . Çok istemekle birlikte çok da korkuyorum . Kayseri’de yaşıyorum . Kayseri de ya da başka bir şehir de bana doktor önerisinde bulunabilecek birileri var mı ? Bunun yanında kadın doğumcu mu yapmalı estetik cerrah mı ?
sürekli Araştırma yapıyorum ama doktor konusunda karar veremedim bir türlü ?
Bir kaç doktorla görüştüm .
Özgür Kartalla anlaşmıştım , korkuyorum diye ertelemek istedi , ben de daha çok tedirgin oldum . Vazgeçtim . Sonuçta doktorun o korkuyu alması gerekiyor .
Süleyman Eserdağ ile görüştüm fakat randevusu dolu olunca denk düşmedik. Forumda da olumsuz yorumları görünce gözüm korktu .
şimdi bir kaç doktor daha var bana bu doktorlarda olanlar süreçlerini bilgi verebilir mi rica etsem ?
1-Ebru Ünal
2-Defne Erkaya
3-Eser Ağar
4-Esra Çabuk Cömert
5- Süleyman Eserdağ
Kafam Çok karışık . Şimdiden teşekkür ederim .
Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle labioplasti ameliyatı oldum Bursa’da doktor barış Korkmaz öneririm gerçekten mükemmel bi doktor buradaki yorumları çok okumuştum dikiş izi oluyor diye benim ameliyatım başarılı geçti doktorum psikolojik olarak beni çok rahatlattı işinde mükemmel bi insan gerçekten öncesi sonrası fotoğraflarıda gösterdi ben ameliyatı 4000₺ oldum düşünen arkadaşlara tavsiye ederim kendisi Bursa’da doktor barış Korkmaz

Ben daraltma ile birlikte yaptırdım labiyoplasti Bursa’da Op.Dr. Barış Korkmaz yaptı. Süreç çok basit ve güzel geçti hiç iz kalmadı çok memnun kaldım her dakika ulaşabildiğin bi doktor olması çok güzel ben Google yorumları okuyup gitmiştim 🌸

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle labioplasti ameliyatı oldum Bursa’da doktor barış Korkmaz öneririm gerçekten mükemmel bi doktor buradaki yorumları çok okumuştum dikiş izi oluyor diye benim ameliyatım başarılı geçti doktorum psikolojik olarak beni çok rahatlattı işinde mükemmel bi insan gerçekten öncesi sonrası fotoğraflarıda gösterdi ben ameliyatı 4000₺ oldum düşünen arkadaşlara tavsiye ederim kendisi Bursa’da doktor barış Korkmaz

ilginç

Arkadaşlar merhaba psikolojim bozuldu bu labialar yüzünden . Çok istemekle birlikte çok da korkuyorum . Kayseri’de yaşıyorum . Kayseri de ya da başka bir şehir de bana doktor önerisinde bulunabilecek birileri var mı ? Bunun yanında kadın doğumcu mu yapmalı estetik cerrah mı ?
sürekli Araştırma yapıyorum ama doktor konusunda karar veremedim bir türlü ?
Bir kaç doktorla görüştüm .
Özgür Kartalla anlaşmıştım , korkuyorum diye ertelemek istedi , ben de daha çok tedirgin oldum . Vazgeçtim . Sonuçta doktorun o korkuyu alması gerekiyor .
Süleyman Eserdağ ile görüştüm fakat randevusu dolu olunca denk düşmedik. Forumda da olumsuz yorumları görünce gözüm korktu .
şimdi bir kaç doktor daha var bana bu doktorlarda olanlar süreçlerini bilgi verebilir mi rica etsem ?
1-Ebru Ünal
2-Defne Erkaya
3-Eser Ağar
4-Esra Çabuk Cömert
5- Süleyman Eserdağ
Kafam Çok karışık . Şimdiden teşekkür ederim .

X