Labioplasti sonrası aşırı kaşıntı

Carolined

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2018
54
25
Merhaba arkadaşlar. Bugün tam 19 gün oldu ameliyatımı olalı. Herşey çok normal seyirinde ilerledi. Acı vs çok problem yaşamadım. Ama bol bol dinlendim. Ödem vardı çünkü ilk haftanın sonuna yakın ödemim de kayboldu. Şekli de oturdu gayet memnunum. Fakat iki gündür beni perişan eden kaşıntılarım başladı. Sanırım iyileşme sürecinin bir parçası. Dikişler erirken yara iyileşmesine bağlı yaşanıyor. Bazıların da çok hafif bazılarında ise benimki gibi perişan ediyor. Kafayı yicem öyle böyle bir kaşıntı değil. Dr. mu aradım bi tane jel krem önerdi (fenistil) ve hametan kremi yazdı nemlenmesi ve çabuk iyileşmesi için. Ama çok etki etmiyor. Bu durumu yaşayan var mı? Ne zaman geçer bu kaşıntılar. Tüm hayatımı kötü etkiliyor. Yemin ediyorum operasyon sonrası bu kadar acı vs hissetmedim. Ama bu kaşıntı beni pişman etti.

Vajen dudaklarınızın iyileşirken (Ödem kayboluyor, dikiş iplikleri eriyor, kesiler çekiliyor, dudaklar şekilleniyor.) kaşınma olabilir. Kaşıntıyı engelleyen kremler ve haplar var, onları kullanın. Kaşımamanız önemli çünkü kaşırken açacağınız bir zedelenme alanı enfeksiyona yol açabilir. Sabredin ve elinizi oraya atmayın, yakında geçecek.🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim çok hafif nadiren de olsa kaşıntım oldu. Doğru mu yaptım bilmiyorum ama duşa girip bebek şampuanı ile yıkayıp fön makinesi ile kuruttum. Doktor tavsiyesi ile yaptığım bir uygulama değil. Sadece kaşıntı hissedince temiz olmak istedim.

Çok şükür geçti gitti. Şuan gayet iyim 2 gün sürdü hiç geçmicek sandım. Batikon kullandığım için kurutup tahriş yapmış. E bi de dikişlerin iyileşme süreci ikisi birden üst üste delirtti beni. Doktorum sağolsun alerji ve kaşıntı için jel yazdı o çok iyi geldi. Arada da hametan krem sürüyorum. Nemlendirmesi ve çabuk iyileşmesi için. Bugün tam 25.gün bitti her şey yolunda tamamen iyileşmesine çok az kaldı gibi.

Çok şükür geçti gitti. Şuan gayet iyim 2 gün sürdü hiç geçmicek sandım. Batikon kullandığım için kurutup tahriş yapmış. E bi de dikişlerin iyileşme süreci ikisi birden üst üste delirtti beni. Doktorum sağolsun alerji ve kaşıntı için jel yazdı o çok iyi geldi. Arada da hametan krem sürüyorum. Nemlendirmesi ve çabuk iyileşmesi için. Bugün tam 25.gün bitti her şey yolunda tamamen iyileşmesine çok az kaldı gibi.
Merhaba doktorunuz hangi jeli yazdi acaba bende 18 mayista oldum labioplasti dikislerin cabuk erimesi ve kasinti icin ne kullanabilirim

Dikişler iyileşmesi için bişey yazmadı aslında sadece nemlendirici kremlerin iyi olacağını söyledi. Ben hametan kullandım o iyi geldi. Kaşıntıya da fenistil jel. Mükemmel bişey hemen geçirdi. Çok zor bi durum allah yardımcınız olsun. Kaşıntı benim için en zoruydu. Neyse ki geçti gitti hemen.

X