Labioplasti sürecim

matis1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
2
0
36
merhabalar,
Herkes konuya uzun zamandır düşünüyorumla giriş yapmış. Çok doğru çünkü üzerinde çokça düşünülmesi gereken bir konu. Ben de 26 Eylül’de bu ameliyatı oldum. Sizlere 5.günden bildiriyorum. Evet çok rahat hatta beklediğimden daha rahat bir süreç geçiriyorum. Doktor adı vermeyeceğim, zaten çokça verilmiş fakat burada adı sıklıkla geçen bir doktor. Ben de buradaki yorumlara dayanarak kendisini tercih ettim. Burada deneyimlerini dürüstçe yazan arkadaşlardan, yazdıklarının reklam olduğunu düşündüğüm için özür diliyorum. Reklam olmadığını ameliyattan sonra gayet iyi anladım. Evet 5. günüm ve yürürken penguen gibi olmak dışında bir sorunum yok ama daha rahat da yürüyebilirim, sadece temkinli davranıyorum bir de dikişlerim henüz alınmadı. Yine de bazen abartı söylemler olduğunu görüyorum. İkinci gün işe başladım falan o bir hikaye ama yine dürüstçe yazıldıysa helal olsundan başka bir şey diyemem çünkü ben de ağrı evet yoktu ama genel anestezi nedeniyle 3 gün ruh gibiydim. Sürekli uyudum. Üstüne bir de verilen antibiyotik ben de alerji yaptı, ateşim çıktı, gözlerim şişti. İşte o zaman kendime ben bunu nasıl yaptım diye baya dağıldım. Psikolojim baya yerle bir oldu( daha 3. günümdü halbuki) ama doktorla konuşup ( gerçekten çok ilgili, kendisine süreç sonunda güzel bir teşekkür tatlısı götüreceğim) ablattığımda hemen antibiyotiği değiştirdi ve 4. gün çok çok daha iyi ve umutlu uyandım. Bugün de 5.günüm, arkadaşım geldi ve sanki hiç ameliyat olmamış gibisin dedi. Bir tek o biliyor ameliyat olduğumu, annem babamla yaşıyorum ve onlar bilmiyor. Yürüyüşüm vs için apse olmuş ve iltihaplanmış diye yalan uydurdum. Siz de saklamak isterseniz bu yalanı kullanabilirsiniz, zira bu herkesin anlayıp destek olabileceği bir estetik operasyon değil. Neyse çok uzatıyorum fakat söylemek istediğim asıl şey şu, bence anestezi , neşter ve bilinmezlik vücuda büyük şok yaşatıyor. Süreç ne kadar iyi olursa olsun, sağlıkla ilgili bir problemimiz olmadığı sürece, güzellik uğruna bıçak altına yatmamamız gerekir. Geriye dönebilsem belki de bu ameliyatı hiç olmazdım. Kendimle barışmayı tercih ederdim. Bu durum benim için bir aydınlanma etkisi yarattı ve bir daha sağlığım yerinde olduğu sürece bıçak altına yatıp vücudumu bu duruma tekrar düşürmeyeceğim. Yine de süreçle ilgili sormak istedikleriniz olursa seve seve, dürüstçe paylaşmak isterim. Ha bu arada bugün 5. Gün oldu sadece, hala çok ödem var dolayısıyla şekli tam kestiremiyorum. Fakat yine de çok derli toplu duruyor. Şimdiden eski halinden kat kat güzel duruyor. Belki ilerleyen zamanlarda tam iyileştiğimde yukarıda neler yazmışım gidin yaptırın bir haftaya iyileşin bitsin gitsin diyeceğim. Siz yine de iyi düşünün, sağlıkla kalın ve kendinizi sevin. Önceliğimiz sağlığımız olsun:)

Edit: gerçekten de dediğim gibi oldu. Yukarda söylediklerime bakmayın. 3. Hafta bitmek üzere. Spora bile başladım. İnanılmaz rahat bir süreç oldu. Sıfır ağrı, sıfır kaşıntı. Yıllardır o utandığım görüntüden resmen mükemmel bir görüntüye 3 haftada geçiş. Keşke daha evvel yaptırsaydım.

Edit2 : çok fazla doktor ismi soran olduğu için buraya yazma ihtiyacı duydum. Doktorum Özgür Kartal. 5. Haftam bitti sanki hiç ameliyat falan olmadım gibi. Çok sorunsuz atlattım

Son düzenleme:
X