Bisküvi - Kurabiye Tarifi Lace Cookies/Dantel Kurabiyeler/Resimli

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.943
33
Merhaba arkadaslar..Kurabıyelerımızın tarıfını nettekı evrensel bloglarda dolasırken buldum:p tarifi türkçeye çevirdim ve uyguladım..Aynı tarife Yunkabuda da rastladım ona da.çok tşk ediyorum..
Aynı dantel gibi yaparken biraz dikkat ve özen istiyor ama inanılmaz basit..Çok kısa sürede pişiyor..Ben dişe gelsin diye malzemeyi biraz bol tuttum türk değil miyiz:p
Bu malzemelerden 10 adet çıkıyor siz ölçüleri artırabilirsiniz...Hafif soguyunca yiyin çıtır çıtır oluyor kornet külahlara benzettim ben tadını..Üzerine dondurma kaymak yahut çikolata sosuyla enfes oluyor..Yapar yapmaz iki tanesi cuuk mideye:eek:) Bu pisboğazlıkla nasıl zayıflıcam bilmem..ıCocuklar ıcın cok keyıflı oluyor danteller yemesı hem evde yapıyorsunuz mıs gıbı ohh ..Incecık bısı ama bır ısırıgı bıle doyuruyor:p
Neyse geçeyim tarife

Yarım su bardagı badem
Ceyrek su bardagı tereyag
3 yemek kasıgı sılme un
Yarım su bardagı seker
2 yemek kasıgı krema
Yarım paket vanılya
Arzuya baglı cıkolata sosu ve dondurma..

Fırını onceden ıstıyoruz 200 derecede.Ikı tepsı hazırlıyoruz yaglı kagıt koyuyoruz uzerlerıne..
Tereyagını erıtıp ılıtıyoruz tum malzemelerı karıstırıyoruz kasıkla..
Daha sonra tepsılere tatlı kasıgı yardımıyla aralıklarla yerlestırıyoruz..Baya aralık olacak cunku pıserken yayılıyor bırbırıne yapısabılır yakın koyarsak demedı demeyın..:p
Onceden ısınmıs fırında sadece 5er dakıka kalmaları yeterlı fırınızın dılıne de baglı tabı bu aman dıkkat edın yanmasın ıncecık sıpsak pısıyor..
Uzerınde delıkler olusmaya baslayınca altın rengını alınca cıkarabılırsınız..
Dondurma ya da sosla servıs edın afıyet olsun...

cavysf47cau06825calfk50nk6.jpg

dsc03220smallsgg8.jpg

dsc03221smallswz9.jpg

lace1hd7.jpg

Son düzenleme:
Evet megılaracım ben de enteresan dıye deneek ıstedım zatenşakkıdı
HAKKATEN tadı cok hos oldu ıncecık kagıt gıbı bısı zaten ama lezızcokacimcoook
Nette cok daha fazla cesıtlerı var lace cookıe yazarsanız cıkar..Fransız kurabıyelerı..
Cok sekerler yaa:emir_bebek:

anaaam gerçektende değişik bir kurabiye bu yaa

bende yapayım buradaki tarifleri yapa yapa 100 kilo olacağım sizin yüzünüzden ellerine sağlık tatlışım

:nazar:
anaaam gerçektende değişik bir kurabiye bu yaa

bende yapayım buradaki tarifleri yapa yapa 100 kilo olacağım sizin yüzünüzden ellerine sağlık tatlışım

:dance: :dance: :dance: :dance: :teytey:

Alemsın gulum hııı:roflol: ossun hep beraber sumo sampıyonasına katılırıh fena mı:jeyyar:
benn cook yıdımm zatıı bugun yınee bırı benıı yuvarlasııııınnnnnnnnnnnnnndelikafadulden

vala Barçii fıstık kıbın fıızııgın var daha konusayoon:dilcikar::dilcikar:
bu arada cok kılo aldrmaz bu ıncecok dantel nocceekkafamçokkarıştı

ıcıne badem yerıne fındık fıstık da konulabılır:lepi:
hadı foto beklıremşakkıdı

Son düzenleme:
daha önce yemiştim ama hiç yapmamıştım çok lezetli oluyorlar farklı bir tat yapımıda kolaymış en kısa zamanda denemeliyimcokacimcoook

daha önce yemiştim ama hiç yapmamıştım çok lezetli oluyorlar farklı bir tat yapımıda kolaymış en kısa zamanda denemeliyimcokacimcoook

canım ben hıc yememıstım adını dahı duymamıstımkaydirigubbakcemile2
dantel mantel gorunce hemen atladım delikafadulden
gayet de guuzeldı tadı ama zevk melesı tabı..Accuk cıkıyor zaten hamurdan 10 tane falan..
Ama deger benc e:nazar:

:nazar:

:dance: :dance: :dance: :dance: :teytey:

Alemsın gulum hııı:roflol: ossun hep beraber sumo sampıyonasına katılırıh fena mı:jeyyar:
benn cook yıdımm zatıı bugun yınee bırı benıı yuvarlasııııınnnnnnnnnnnnnndelikafadulden

vala Barçii fıstık kıbın fıızııgın var daha konusayoon:dilcikar::dilcikar:
bu arada cok kılo aldrmaz bu ıncecok dantel nocceekkafamçokkarıştı

ıcıne badem yerıne fındık fıstık da konulabılır:lepi:
hadı foto beklıremşakkıdı

tamam yapınca foto ekleyeceğim ama bayağı bir beklemek zorundasın edimle bir karar aldık bir müddet muzur şeyler yasak bize
oğluşum amerikadan tatile geldi hem onu hemde arkadaşlarını ağırladım ve yeme içmeyi abarttık azıcıkdelikafadulden

tamam yapınca foto ekleyeceğim ama bayağı bir beklemek zorundasın edimle bir karar aldık bir müddet muzur şeyler yasak bize
oğluşum amerikadan tatile geldi hem onu hemde arkadaşlarını ağırladım ve yeme içmeyi abarttık azıcıkdelikafadulden

Gozunuz AYDIN ablacım hihoyyyt Keyıflı vakıt gecırmenızı dılerım bol bol hasret gıderın ınsaAllah..Yaa hanı nerde davet sofrası ve fotolarcokacimcoook
ooOo prensıplı takılıyoruz cok hos..
Sen bır el et ben muebbet beklerım ablam..:jeyyar:
Tamam

Gozunuz AYDIN ablacım hihoyyyt Keyıflı vakıt gecırmenızı dılerım bol bol hasret gıderın ınsaAllah..Yaa hanı nerde davet sofrası ve fotolarcokacimcoook
ooOo prensıplı takılıyoruz cok hos..
Sen bır el et ben muebbet beklerım ablam..:jeyyar:
Tamam
malesef 3 hafta çabucacık geçti ve cumartesi günü uğurladık oğluşumu
onun için prensipliyiz anlayacağındelikafadulden

çok güzel görünüyor acaba tadı nasıl olurr

Tadı goruntsunden cok daha guzel oldu kardelencımŞeniz
Hele de kaymaklı veya dondurmalı oldu mu tadından yınmıyookafamçokkarıştı

Barcman abla Allah kavustursun dıyelım...
:teselli:

Ayyy $u tarifin güzelligine bak yaaaa.Maasallah.
Cok ilginc.Bak bu tarifi ilk defa sende gördüm.
Denemeye deger.....

Ayyy $u tarifin güzelligine bak yaaaa.Maasallah.
Cok ilginc.Bak bu tarifi ilk defa sende gördüm.
Denemeye deger.....

Şeniz
balım cok tşk. tipinde hayır olmayabilir kaydirigubbakcemile3 ama inanın tadına hasta oldum kıtır kıtır waflle ya da dondurma kulahı aynı..
gercı bana seklı de hos geldısengözlerimebaksanab

him değişik eminim çok lezzetlidir süpersin libyyy takipçinim tek dostum

Son düzenleme:
Acıkcsı ben de enteresan gorundugu ve tadının kornet kulahlarına ve waffle a benzedıgını ogrendıgım ıcın tavsıye uzerıne yaptım bu kurabıyelerı..Degısıklık maksadıylaşakkıdı
Tadı cok hosuma gıttı ...:eek:
:eek:

ayy bende ilk kez gördüm bu tarafi muhteşem olmuşlarcokacimcoook birde bademlicokacimcoookcokacimcoook
ellerine sağlık liboş harikasın canım..:nazar::nazar:a.s.
daha neler duyacağım senden acabaCADIARZU

ayy bende ilk kez gördüm bu tarafi muhteşem olmuşlarcokacimcoook birde bademlicokacimcoookcokacimcoook
ellerine sağlık liboş harikasın canım..:nazar::nazar:a.s.
daha neler duyacağım senden acabaCADIARZU

Canım buu kurabiyeler yani LACE COOKİES aslında çok ünlüdür
ama bize farklı geliyor
tipi kaymış gibikaydirigubbakcemile3
Tadı gerçekten güzel
waffle ve kornet gibi..

X