Laftan anlamayan kv ve kp!!

Zaten is 15 bin tl ile bitmeyecekki. O tarlanin en az 50 bin tl ek masrafi cikacak. Etrafi cevrilecek su ve elektrik cikarilacak icinde bir kulube yapilacak. Niyetleri orayi degerlendirmek cunku bahce bahce diye kivraniyorlar bir kac yildir.. Ee nerden getirecekler bu parayi yine cocuklarina yuklenecekler dedigin gibi sonu gelmeyecek bu isin. Tarla oturduklari yerden en az 30 km uzaklikta kpin arabasi yok araba kullanmayi bilmiyor. Getir gotur islerini kim yapacak?? Kaynim baska ilde olduguna gore esim yapacak. Isimizi gucumuzu birakip onlarin tarlasi icin calisip didinecegiz bundan boyle. Benim kp ve kv cocuklari icin oyle cokta fedakarlik yapmis insanlar degiller ayrica. Esim kendi soyler kucuklugumuz yirtik kiyafetlerle gecti meyve et tavuk sut bunlari gormezdik der. Kahvaltida en buyuk luksumuz yumurtaydi oda haftada bir der. Kp yurtdisinda calimis zamaninda kv'e para gonderir gondermez kv kuyumcuya kosar altin alirmis. Kiyafetimiz eskidiginde haftalarca yalvarirdik yinede almazlardi der o kiyafetlerle utanirdik arkadaslarimizin yanina gitmeye. Esim evden ayrildiginda 19 yasindaydi. 21 yasindan beri kendi ayaklarinin uzerinde duruyor. Hic bir destek gormedi ailesinden. Evlendik hakeza. Yine destek olmadilar. Iyikide olmadilar o ayri mevzu benden uzak Allaha yakin olsunlar. Ee hani nerde anne babalik? Biz evlendikten sonra maddi olarak esimin tum yukunun omuzlarindan kalktigindan emin olduktan sonra ogullari kiymete bindi ah oglumuz vah oglumuz demeye basladikar. Ondan once sadece biyolojik anne baba. Ekstra olarak karnini kuru ekmekle doyur yirtik kiyafet giydir at ortaliga buyusun. Kusura bakmasin kimse ama biyolojik anne babayi 10 dakikalik zevk sonucu herkes olur. Anne babalik bu degil. Birseyde beklemesinler bu yuzden bizden.
Malesef bazı insanlar çocuğu ilerde bize bakar diye yapıyor.Gerçekten böyle insanlar var.Yaşlanınca ihtiyaçlarımı görür diye çocuk yapıyorlar.Herkes dünyaya getirdiği çocuğa bakmak,onun hem beslenme ihtiyacını hemde eğitim ihtiyacını yerine getirmek zorunda.Ona bu hayata tutunabilmesi için gereken neyse onu yapmak zorunda.Okutmuş büyütmüş oda ailesine vermek zorunda diyenlere sözüm bu.Çocuk dünyaya getiriyorsan okutacaksında büyüteceksinde.Heleki imkanın varken çocuğa eziyet etmek nedir?o çocuğu gelecek garantisi olarak görmek nedir?Böyle insanlar çoğalmasa keşke bu zihniyet ölse

Gerçekten eşimin ailesinin soyu tükenmek üzere, koruma altına alınmaları lazım.
Kvm ve kpm’den maddi-manevi hep destek,
hep iyilik gördüm, Allah onlardan razı olsun, başımızdan eksik etmesin.
Maşallah için teşekkür ederim.
Şu mesajı tt yapabılır mıyız aceebası :skandal:
Allahın rızasını gelini aracılıgıyla kazanmıs bir eş ailesi görüyoruz, gözlerimiz dolu dolu:KK8:

Siz çalışmıyorsanız ve yani para sizin paranız değilse; kocanız açta açıkta bırakmıyor ve ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa; kocanızın kendi öz babasına vereceği paraya karışmaya hakkınız yok. Hele sert bir şekilde eşiniz yerine cevap vermeniz saygısızlık. Söylediğiniz şeylere bak, paragöz, pişkin vs ayıp. İstenilen de çok makul bir miktar.

Benimki de ailesine veriyor. Ağzımı açmam bile, kendi kazandığı paradan veriyor, ben yokken ailesi vardı, ne haddime karışmak.

Ben de borç ödüyorum, bir iş için lazımdı emekli babama o ayki maaşımı aktardım, karşımdaki adam böyle tepki verse kıyameti koparırım. Benim param benim kararım derim.
Cok merak ettim siz evlimisiniz?

Malesef Can m bizde öyleyiz kv iki katlı evi almamız için 4 oğlunu araya soktu 50 şer bin verdik o parayı toplayıp verene kadar neler çektik tam dedim şükür bitti yine kv ve kp köyde arsa varmış bakımı lazım gübresi lazım diyerekten yine oğullarından masrafı bölüşerek parayı aldı yani bir borç tam bitecek biz huzur gormeyek para yemeyek die bir kanca daha takıyorlar bize bizde bıktık vvalhlahi satılmayacak toprakxarsadan ne hayır gelir çocuklarımıza bile kalmayacak boşu boşuna masraf ediyoruz hersene ektikleri buğdaylari satıyorlar kişi başına ne düşüyor ki 200 TL den hep zarar ama bunlar anlamio satmiyorlarda 🙄😡
Yanlış anlamayın ama neden izin verdiniz? 50bin tl ile insan neler yapar..
Bu ne saçma bir düşünce!!.Kadın neden keyfi, yatırım olsun diye alınacak bir tarla için sıkıntı yaşasın.Çocuklarından kıssın?Kocası çalışıyor o çalışmıyor diye nasıl hakkı olmaz?Ev kadını olmak kolaymı?Ayrıca siz annenize ne için para verdiniz bilemeyiz, ama eşiniz iş bulamadı çalışamadı diye bu saygısızca tavrımı hakediyor yani?Annenizin gerçekten önemli bir ihtiyacı yokken zar zor yetirdiğiniz parayı çıkarıp veriyorsanız yaptığınız şeyin doğru olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ayrıca bir insana bırakılacak en iyi miras mutlu bir çocukluktur.sizede çocuklarınız için yapmanızı tavsiye ederim
Çok beğendim son sözünüzü aynen öyle en iyi miras mutlu bir çocukluktur. Çocukken insan mutlu değilse yetişkinliğindede böyle devam ediyor

Iyi aksamlar hanimlar yeni bir gelisme oldu sizinle paylasmak istiyorum. Kp bu tarla meselesi icin 3 cu bir kisiyi araya sokmustu sozde esimi ikna etmek icin. Bu 3 cu kisi dunku konusma uzerine kp'e esiminde benimde sicak bakmadigimizi soylemis. Bunun uzerine kp kaynim ve eltim icin ozellikle eltimi vurgulayarak onlar cok sevinmisler cok sicak bakiyorlar mutlu olmuslar falan demis. Bizim icin onlarda kabul etsinler diye diretmis. Eltimi azda olsa taniyorsam bunlara degil para gunahini vermez. Kayniminda ucan kusa borcu var. Polis maasiyla son model mercedese binecegim diye hem babasina 40 bin tl borclanmis hemde eltimin akrabalarina borclanmis bir suru. Ayriyeten aylik 2500 tl odemesi devam ediyor 2 yil sure ile. Bu borc meselesi oyle bir hal aldiki gecen yaz eltim kaynim icin akrabalarimdan bir daha borc isterse bosanirim ondan demisti. Hal boyleyken kaynimin cebinden para odeme fikrine sicak bakmasi bana zerre kadar inandirici gelmedi. Benim aklima su geldi. Kp kaynima verdigi paradan umudunu kesmisti artik. Buyuk ihtimalle kaynim 15 bin tl vererek yardim adi altinda borcunu kismen odemis olacak. Boylece her iki tarafinda isi gorulmus olacak. Hem kaynim tarlada hak iddia edecek hemde kp umudunu kestigi parayi kismende olsa almis olacak. Baska turlu kayniminda eltiminde riza gostermesine imkan yok cunku. Bizide aptal belleyip onlar cok mutlu oldular yardim etmeye cok sicak bakiyorlar laflariyla kandirmaya calisiyorlar. Bu 3 cu sahsa ben eltimin ve kaynimin sicak bakip bakmamasi beni alakadar etmez ben istemiyorum dedim. Neyseki esimde ayni fikirde. Insallah bir dolap cevirip esimi kandirmaya calismazlar. Bunlarin cevirdigi dumenlerden artik gina geldi.

Iyi aksamlar hanimlar yeni bir gelisme oldu sizinle paylasmak istiyorum. Kp bu tarla meselesi icin 3 cu bir kisiyi araya sokmustu sozde esimi ikna etmek icin. Bu 3 cu kisi dunku konusma uzerine kp'e esiminde benimde sicak bakmadigimizi soylemis. Bunun uzerine kp kaynim ve eltim icin ozellikle eltimi vurgulayarak onlar cok sevinmisler cok sicak bakiyorlar mutlu olmuslar falan demis. Bizim icin onlarda kabul etsinler diye diretmis. Eltimi azda olsa taniyorsam bunlara degil para gunahini vermez. Kayniminda ucan kusa borcu var. Polis maasiyla son model mercedese binecegim diye hem babasina 40 bin tl borclanmis hemde eltimin akrabalarina borclanmis bir suru. Ayriyeten aylik 2500 tl odemesi devam ediyor 2 yil sure ile. Bu borc meselesi oyle bir hal aldiki gecen yaz eltim kaynim icin akrabalarimdan bir daha borc isterse bosanirim ondan demisti. Hal boyleyken kaynimin cebinden para odeme fikrine sicak bakmasi bana zerre kadar inandirici gelmedi. Benim aklima su geldi. Kp kaynima verdigi paradan umudunu kesmisti artik. Buyuk ihtimalle kaynim 15 bin tl vererek yardim adi altinda borcunu kismen odemis olacak. Boylece her iki tarafinda isi gorulmus olacak. Hem kaynim tarlada hak iddia edecek hemde kp umudunu kestigi parayi kismende olsa almis olacak. Baska turlu kayniminda eltiminde riza gostermesine imkan yok cunku. Bizide aptal belleyip onlar cok mutlu oldular yardim etmeye cok sicak bakiyorlar laflariyla kandirmaya calisiyorlar. Bu 3 cu sahsa ben eltimin ve kaynimin sicak bakip bakmamasi beni alakadar etmez ben istemiyorum dedim. Neyseki esimde ayni fikirde. Insallah bir dolap cevirip esimi kandirmaya calismazlar. Bunlarin cevirdigi dumenlerden artik gina geldi.
Aa olabilir.
Benim kuzenimin de eşi bekarken abisi ondan yüksek bir miktar borç almış. Seneler geçmiş ödeyen yok. En sonunda abi altındaki arabayı satıp model yükseltecekti güya. Kardeşine sana borcunu düşeyim şu kadar öde borç kapansın demiş. Neticede yime bir miktar para çıktı ama en azından araba aldık oldu. Bu yöntemle parayı kurtaracak sizin kayınpeder

Aa olabilir.
Benim kuzenimin de eşi bekarken abisi ondan yüksek bir miktar borç almış. Seneler geçmiş ödeyen yok. En sonunda abi altındaki arabayı satıp model yükseltecekti güya. Kardeşine sana borcunu düşeyim şu kadar öde borç kapansın demiş. Neticede yime bir miktar para çıktı ama en azından araba aldık oldu. Bu yöntemle parayı kurtaracak sizin kayınpeder
Evet bende oyle tahmin ediyorum. Bu durumu perdeleyip bize bakin onlar ne kadar sicak bakiyor yardimci olmaya calisiyolar mesaji vermeye calisiyo akli sira. Borc icinde yuzen adam nasil yardim etsin sana. Adam karisiyla bosanma noktasina gelmisken ustelik cikarip sana kafadan 15 bin tl mi odeyecekler. Isleri gucleri film firildak.

Şu mesajı tt yapabılır mıyız aceebası :skandal:
Allahın rızasını gelini aracılıgıyla kazanmıs bir eş ailesi görüyoruz, gözlerimiz dolu dolu:KK8:
Ben durumumuzu şöyle yorumluyorum.
Kvm çocuklarını çok seviyor ve onun için önemli olan onların mutlu olması, kiminle mutlu olacakları çocuklarımın tercihi diyor, iki oğlu da görücü usülü evlenmeyi tercih etmedi.
Kvm de oğullarının seçimine saygı duyup, gelinlerini benimsedi ve bizimle iyi geçindi.
Eltimle ikimiz bir çok konuda çok farklıyız,
ikimizi de olduğumuz gibi kabul ettiler,
biz de saygıda kusur etmedik.
Bir de kvm kişilik özelliği olarak çok fedakar.
Hep çocuklarını, torunlarını düşünür,
elindeki tüm imkanları onlara harcar,
kpmi de buna teşvik eder.
Çok da görgülü, göreneklidir sağolsun.
Bu anlamda şanslı olduğumu kabul etmek lazım.
Ben de ilerde gelinime böyle anlayışlı bir kv olmak istiyorum.

Kvm çocuklarını çok seviyor ve onun için önemli olan onların mutlu olması, kiminle mutlu olacakları çocuklarımın tercihi diyor, iki oğlu da görücü usülü evlenmeyi tercih etmedi.
Kvm de oğullarının seçimine saygı duyup, gelinlerini benimsedi ve bizimle iyi geçindi.
Masallah ne guzel bir aile tablosu. Keske tum aileler boyle olsa. Allah agzinizin tadini hic bozmasin.

Ben nefret ettiğim halde ne ogluma ne kızlarıma asla boyle olmayacagım. Kımseye karısıp huzurunu bozmak ıstemıyorum. Istedıklerı zaman gelsınler gıtsınler. Evlatlarımı cok sevıyorum ve benım adımın gectıgı herhangı bır konudan huzursuz olurlarsa ben asla uyku uyuyamam. Gelın olsun damat olsun hosgeldın canım gule gule cıcım formatında bır kv olacagım ınsallah :KK49:

Yani o para verilsin yada verilmesin her türlü o huzursuzluğu yaşatıyorlar insana. Defalarca yasadim aynı şeyleri. Allah yardımcınız olsun.

Yani o para verilsin yada verilmesin her türlü o huzursuzluğu yaşatıyorlar insana. Defalarca yasadim aynı şeyleri. Allah yardımcınız olsun.
Sormayin biktiriyorlar insani. Rizamiz yok net. Laf bir kere soylenir anlamak bu kadarmi zor. Su yuzsuz insanlar bir tukenip gitsede rahatlasak ya.

Yanlış anlamayın ama neden izin verdiniz? 50bin tl ile insan neler yapar..

Çok beğendim son sözünüzü aynen öyle en iyi miras mutlu bir çocukluktur. Çocukken insan mutlu değilse yetişkinliğindede böyle devam ediyor
Ne diyebilirim ki eşim de abilerine bakıyor 3 kişi onay veriyorsa 4. Cu ne yapabilir ki ben hiç istemedim biliyordum ilerde sıkıntı çıkacağını boşu boşuna aldık şimdi kayinlarim kavgasını yapıyor o katta ben otur lcam bu katta sen oturcan diye malesef kadınların sözü hiç onemsenmiyo bizde 😟😡

Ne diyebilirim ki eşim de abilerine bakıyor 3 kişi onay veriyorsa 4. Cu ne yapabilir ki ben hiç istemedim biliyordum ilerde sıkıntı çıkacağını boşu boşuna aldık şimdi kayinlarim kavgasını yapıyor o katta ben otur lcam bu katta sen oturcan diye malesef kadınların sözü hiç onemsenmiyo bizde 😟😡
Ortaklasa yapilan isten ne zaman hayir gelmiski. Olan sizin paraniza olmus yazik. Siz birde fazla vermissiniz 50 bin az buz bir para degil.

Ortaklasa yapilan isten ne zaman hayir gelmiski. Olan sizin paraniza olmus yazik. Siz birde fazla vermissiniz 50 bin az buz bir para degil.
Malesef hiç hayrını gormedik4 kardeş 50 şer verdik 200 u tamamlamak için sonra bunun bergedorf di kadastrosu. İmarı çattı curtu 15 bin daha gitti yani ailecek güzel kazık yedik 😁 kaynana k.p sağ olsunc illaki herşeye ailecek ortak olacağız 😡

Siz çalışmıyorsanız ve yani para sizin paranız değilse; kocanız açta açıkta bırakmıyor ve ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa; kocanızın kendi öz babasına vereceği paraya karışmaya hakkınız yok. Hele sert bir şekilde eşiniz yerine cevap vermeniz saygısızlık. Söylediğiniz şeylere bak, paragöz, pişkin vs ayıp. İstenilen de çok makul bir miktar.

Benimki de ailesine veriyor. Ağzımı açmam bile, kendi kazandığı paradan veriyor, ben yokken ailesi vardı, ne haddime karışmak.

Ben de borç ödüyorum, bir iş için lazımdı emekli babama o ayki maaşımı aktardım, karşımdaki adam böyle tepki verse kıyameti koparırım. Benim param benim kararım derim.
bence yanlış değerlendiriyorsunuz. Tabi saygı duyuyorum görüşünüze ama başka bir açıdan bakınca anlayacaksınız.
Çocuklar olunca ebeveynlereden birinin evde olması gerekebiliyor. Eşi evin her işini kadına yaptırıyor , doğurttuğu çocuklara kadına baktırıyor. Ev hanımları da çalışıyor. Hem de tüm gün. Aralarında ortaklık oluyor eşleriyle. Biri dışarda para kazanırken biri evde ağır işlerle uğraşıyor. Bu şekilde erkek temiz sıcak ev , eş , iyi bakılmış çocuklar buluyor. Temizlikçiler ve bakıcılar çok kazanıyor. O zaman eşi maaş versin. Hadi çocuğa bakmakta iki ebeveynin de görevi. O zaman tam temizlikçi maaşı , yarım bakıcı maaşı versin. 😁
Evli kadınlar eşlerinin kölesi değil. Boğaz tokluğuna yapmıyorlar tüm gün o kadar işi. Eve gelen parada ortak hakları var. Eğer öyle olacaksa evde adamlar otursun bütün o işleri onlar yapsın. Kadınlar da çalışsın. kadınlar için daha karlı olur. Ciddiyim . Hem tüm gün evde çalış hem karşılığında hiçbirşey alma kölelik bu. Kimin için ne için.

sürekli evde "çalışan" kadının eşin eve getirdiği parada hakkı yokmuş gibi düşünenler, yarın öbür gün herhangi bir şeyden dolayı işten ayrılıp evde kalsa da böyle düşünecek mi cok merak ediyorum? senin paran benim paramın evlilikte geçerli olması bana resmi bi kurummus gibi geliyor o ayrı. şu an 15 bin eşim verirse belki kızmam ama eğer sizin gibi borç bitsin şunları şunları yaparız diye planlar kurduysam evet rahat geçinmek isterim ve vermesi beni rahatsız eder. insallah esiniz de fikrinden dönmez

Şu ev hanımına bir lokma bir hırka verilince susması gereken köle gören zihniyeti ben bir anlasam, üstelik bunu söyleyeninde başka bir kadın olması ne kadar acı. Çalışan bir kadın olarak söylüyorum, çalışıyor olmak bir kadını ev hanımından üstün ya da evlilikte daha fazla söz sahibi yapmaz, sadece ilerde bir sıkıntı olurda düzeni evliliği bozulursa kendini daha güvende hissetmesini sağlar, kendi bazıları lükse kaçan ihtiyaçlarını eşinin durumu çok iyi değilse ekonomik gücü olduğu için daha rahat almasını sağlar o kadar. Ev hanımı bir kadında eşinin emeği ile kazandığı malda ve parada en az eşi kadar hak sahibidir, zira adam o işte rahat rahat çalışsın diye evin bütün yükünü o sırtlanmaktadır, kanunda böyledir, bunun tek istisnası eşin miras yolu ile elde ettiği mallar ve ailesinden gelen karşılıksız gelirlerdir. Hal böyleyken bir kadının başka bir kadını sırf çalışamıyor diye ikinci sınıf insan yerine koyması, evlilikte yapılacak yatırım ve sonucu onu da etkileyecek bir borç konusunda söz hakkı tanımaması ne kadar içler acısı bir durum.

Son düzenleme:
X