Genel Cerrahi Laparaskopik Safra Kesesi Ameliyatı Deneyimim

Ben gectigimiz yaz agustos ayinda öğrendim tas varligini. Aslinda sagda sanci hic yasamadim. Bobrek taşı için ultrason cektirirken tesadufen farkedildi taslar. En büyüğü 10 mm olan cok sayida tasim varmis.
Ben de dediginiz gibi her sabah gozlerimi kontrol ediyorum. Tenim dediginiz gibi sari gorunuyor gozume gisip oglumun teniyle karsilastiriyorum.
Ben de sezeryan oldum. Oglum 4 yasinda suan. Safra kesesi taslari çoğunlukla hamilleikte olusurmus. Belki sizin de o zaman olusmustur.
Bu arada yemek yedikten sonra carpinti sikayetiniz oluyor mu? Bendeki tek sikayet bu. O da yediklerime bagli olarak oluyor her zaman degil.
Şöyle oluyor bende son 4 5 gundur, iki gogsumun arasında sıkışma tarzı bir zorlanma oluyor. Nefes alınca orası batıyo gibi oluyo.

Cok geçmiş olsun🥺 benim de ilk atak hamilelikte geldi. Belki de o zaman olustu. Ama 4 5 ayda beş atak yaşadım baya sık aralikla olmus demek ki sancılar. Ben yeniden ultrasona girdim, en büyüğü 3 mm çapında çok sayıda taş çıktı. Haftaya ameliyat olucam😥
Şimdiden cok geçmiş olsun.
Ben de 21 haziranda doktor ile gorusucem ve temmuz ayi icin gun alicam. Annemler o zaman gelicek suan cocuguma bakacak kimse yok :KK43:
Ama genel anesteziden nasil korkuyorum anlatamam. Yani ameliyattan degil. Anesteziden korkuyorum resmen.
Allah yardimcimiz olsun.

Şimdiden cok geçmiş olsun.
Ben de 21 haziranda doktor ile gorusucem ve temmuz ayi icin gun alicam. Annemler o zaman gelicek suan cocuguma bakacak kimse yok :KK43:
Ama genel anesteziden nasil korkuyorum anlatamam. Yani ameliyattan degil. Anesteziden korkuyorum resmen.
Allah yardimcimiz olsun.
Amin🥺 aynı şekilde ben de genel anesteziden çok korkuyorum biliyo musunuz. Sırf o yüzden doğumumu epidural olmuştum. Uyuyup uyanamama korkusu var. Bı de nasıl desem uykuya nasıl dalicam? Ya dalamazsam ama doktorlar bunu bilmezse. Böyle paranoyak şeyler düşünüyorum:KK43: benim de annem yanimizda, o bakacak bebeğe. Ben de süt sagiyorum biriktirmeye çalışıyorum😥

Amin🥺 aynı şekilde ben de genel anesteziden çok korkuyorum biliyo musunuz. Sırf o yüzden doğumumu epidural olmuştum. Uyuyup uyanamama korkusu var. Bı de nasıl desem uykuya nasıl dalicam? Ya dalamazsam ama doktorlar bunu bilmezse. Böyle paranoyak şeyler düşünüyorum:KK43: benim de annem yanimizda, o bakacak bebeğe. Ben de süt sagiyorum biriktirmeye çalışıyorum😥
Ben de sezeryan oldum ve spinal anestezi ile yaptım. Doktor eğer sorun olursa genel anesteziye donecegimizi soylemisti ve o zaman da inanilmaz korkmustum. Uyuyup uyanmama ihtimalinin milyonda bir falan oldugunu okumustum bir yerde.
Dalamama durumunda anlarlar. Cunku bir suru cihaza bagli olarak anestezist takip ediyor basinizda.
Yine de asiri derecede korkutucu.
Siz benden once olacaksiniz ameliyat. Bana da haber verin olur mu?

Ben de sezeryan oldum ve spinal anestezi ile yaptım. Doktor eğer sorun olursa genel anesteziye donecegimizi soylemisti ve o zaman da inanilmaz korkmustum. Uyuyup uyanmama ihtimalinin milyonda bir falan oldugunu okumustum bir yerde.
Dalamama durumunda anlarlar. Cunku bir suru cihaza bagli olarak anestezist takip ediyor basinizda.
Yine de asiri derecede korkutucu.
Siz benden once olacaksiniz ameliyat. Bana da haber verin olur mu?
İnşallah sürecim güzel gider de ben de sizi yureklendiririm sonrasında😥

Merhaba bende 4 gün önce açık ameliyat oldum fakat büyük tuvalete çıkamıyorum ve gaz problemi yaşıyorum o süre i nasıl atlattiniz neler yaptınız acaba?

Merhaba bende 4 gün önce açık ameliyat oldum fakat büyük tuvalete çıkamıyorum ve gaz problemi yaşıyorum o süre i nasıl atlattiniz neler yaptınız acaba?
Geçmiş olsun. Açık ameliyatla ilgili bilgim yok ne yazık ki. Ben laparoskopik olmuştum. Fakat ameliyattan sonra çok uzun bir süre bağırsak düzensizliğim oldu. Bir anda ishal oluyordum ertesi gün kabız oluyordum vs. Üzerinden 9 10 ay geçti. Daha yeni yeni düzeliyor.

Sizin henuz çok yeni. Ancak düzene girecektir.

X