Lazer liposuction ve uyluk scar revizyonumu oldum!!!

cingenepink

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2013
27
3
Selam kizlar, cepten yaziyorum umarim becerebilirim. Turkiyeye ayin birinde geldim 3 kez ankara istanbul yaptim 3 ayri doktorla gorustum ve sonunda lazer liposuction ve scar revizyonumu oldum! Ben 2011 de 28-30 kilo verme sonucu bacaklarim cok sarktigi icin zuhtu demire uyluk germe ameliyati olmustum, ve cok igrenc izler vardi uyluk bolgemde, her ne kadar hatali dikis yaptigini kabul etmesede cok kotu dikis atmisti bana yag aldim deyip almadigi icinde dikisleri bacagim cekti ve 3 parmaklik yanik izi gibi tamamiyle bikini cizgimden popo altina kadar igrenc bir iz vardi. Once istanbulda zekeriya kul ile gorusmeye gittim bacagindaki izi duzeltiriz simit bolgen ve bacaklarindan yag aliriz demisti scar revizyonu zaten kolay bir islem para bile almam sadece dikis yapilcak dedi ve 6000 de fiyat vermisti, once cok ilgilendi guler yuzlu idi aklima yatar gibi oldu sonra ankaraya durumu zuhtu beyle konusmaya gittim hata yaptigini kabul etmedi bazi hastalarda boyle olabilio dedi hata benim derimde ve vucudumdaymis sirf onu duzeltmek icin 3000 istedi buda hastane masrafi imis baya tartistik ve bende ona birdaha asla ameliyat olmayacagimi soyledim. Sonra muharrem demirogullarina gittim ayrica anneme burun ve gogus ameliyati yapmisti, biraz konustuk kafam karisti, sonra tekrar istanbula gittim zekeriya bey bu sefer cok ilgisisizdi fotograf gormek istedim ne geregi var dedi ben gobegimden de yag alinsin istiyorum dedim yazik gunah dedi ama zaten iki bolge fiyati aliyordu ve kendisi bana vucudu zaten iki bolge olarak gordugunu soyledi, randevu alamadim arayinca ulasamadim ve istedigimi yapmayacagini soyledi. Morelim bozuldu tekrar ankaraya dondum muharrem beyden gun aldim, muharrem bey ayrica dayimi taniyordu ama ben araya tanidik sokup torpil indirim filan yaptirmak istemedim adam alsin parasini guzelce yapsin dedim ama dayim ogrenince aramis, 7500 fiyat vermisti dayimi ogrenince 7000 fiyat verdi. Ameliyati ozel cagda yapiyor gittim yalnis odayi vermisler bana rezervasyonlu imis sonradan oda degiisilcek dendi yeni verdikleri oda cirkindi ve pisti ameliyat stresi ile birlikte ben aglamaya basladim ozamana kadar muharrem hoca geldi niye agliosunuz dedi hocam oda cok pis dedim tamam temizletiriz sen ne istiosun hadi gel seni cizelim dedi, dayin aradi annen aradi dedi gulustuk indirim yapti iste 7000 e gogus altimdan komple dizlerime kadar cizdi yag olan heryeri oyle su bolge bu bolge diye konusmadi. İzlerimi cizdi popoma bakti aa burdada selilit varmis burdanda alalim dedi :) sonra cikti hulya hanim geldi sanirim anestezi uzmani cok seker bir bayandi, sonra beni sedyeye aldilar zaten damar yolu acilmisti asansorden sonrasini hatirlamiyorum ameliyata 9-10 gibi girmistik aksam 5-6 gibi cikildi gozumu actigimda muharrem bey kendimi nasil hissetigimi sordu sagolun dedim sonra ben cok yoruldum biraazda ben dinleneyim dedi 7 saat filan surmus ameliyat, narkozun etkisinden cikamadim bogazim yaniyodu kizilayda gaz bombalari atiliodu amleliyatta hatta havalandirmadan bir ara sizmis doktorlar etkilenmis. Bogazim cok yaniyordu narkozun etkisinden 1 saat hic durmadan zangir zangir titredim cok kotu idi yatakdan duscem diye korkuyordum o derece, cok susamistim sonda biraz gevsek takilmisti cok tuvaletim var gibi geliodu megersem akmiyomus, onu duzeltirlen filan artik heryerim kan ve idrar oldu zaten sizinti vardi. Kolay bir ameliyat olarak dusunmeyin bacaklardan bir bucuk litre yani toplamda 3 litre gobek bel karin filanda 1 litre kadar alinmis yani 4 litre alinmisti ayrica dikisler vardi hic hareket edemiyordum cok agrim vardi tuvalete her kalktigimda tansiyonum dusuyordu iki kez klozetin ustunde bayildim teyzemden tuzlu ayran istemistim dolapta duruyodu arkadasim onu fan icirdi ertesi sabah muharrem hoca geldi bakti beni bir guzel temizledi yeni korse istetti giydirdi, ameliyati vardi geri gitti gunde iki kez ugruyordu yanima cok tatli ve isini seven birisi ama hemsirelere gicik oldum zayif olmak kotu bisey degil ama ciliz uyusuk ve hic birseyi beceremiyorlardi dussem dikislerim patlardi tutamiyorlardi arkadasim olmasa mafolmustum dugme calismiyordu cagiramiyordum bile doktorum 10 numara ama hemsireler gercekten gereksiz ilgisiZ ve sacma insanlardi. Bu arada soylemeyi unutmayim ameliyattan ciktigimda kendimi baska odada buldum canim doktorum yeni oda istemis temiz ve guzeldi. 2 gun kaldim anca eve gidebildim, cok agrim sancim sizintim oldu, bugun 2 hafta olcak ve guzel gelismeler var dikislerim eskisi gibi hic degil umarim boyle guzel iyilesirler. 4 gun baya sistim ameliyata girdigim kilonun 2 bucuk kilo fazlasiydim bugun ise 1 kilo altiyim. Ve surekli yiyorum evde oldugum icin, SIKILIYORUM egzersizde yapamiyorum biber hapi kullanicam bakalim. Dikislerimede kantron yagi sursemmi diyorum sizce? Ben korsemi 3 hafta giyicem yani son bir haftam kaldi kendimi iyi hissediuorum odem ve sislik var ama su an bile cok memnunum ama hala beklentilerim var sormak istediginiz ne varsa sorabilirsiniz optum hepinizi

öcelikle çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun...anladığım kadarıyla bu çok zor bir süreç ve güçlüymüşsün iyi dayanmışsın allahım esirgesin:nazar::nazar: ben de bacak germe düşünüyorum ama çok korkuyorum...oluşacak izlerden his kaybından pişman olmaktan...ama bir o kadar da olmak istiyorum sen şu an yaptırdığın için mutlu musun?his kaybın var mı sürekli mi?kasık bölgen de iz oluyor ya nasıl görünüyor?bana anlatırsan çok sevinirim...tekrardan geçmiş olsun...

Cok tesekkur ederim, ilk yaptirdigimda dikis cizgi gibi degildi acilmis gibiydi tam ozel bolgenin baslangic kosesinden asagi popomun altina kadar inen bir iz var bacakve ozel bolgenin arasi bikini cizgisi su anki diksler umarim bozulmuz digerne gore daha az, gercekten fark ediyor ama ben yaptirdigimda lazer lipodan haberim yoktu o cok SIKILASTiriyor eger cok fazla sarkma yoksa yaptirma ama cok sarkma varsa kesinlikle once yaglari aldir ve oyle gerdir ki dikislerin benimki gibi genisleyerek iyilesmesinler, ve para avcisi olmayan bir estetisyene danis benim doktorum once lazerle yagi parcalayip vakumkadim sonra derinin altina daha cok yaklasip lazer atisi yaptim zaten o anda cilt vakum gibi cekiliyor bunu gormek mumkun dedi. Eger cok olmak istiyorsan sen benden daha dikkatli uyanik ol. Doktorunu iyi sec arastirma yap eger az bir iz kalirsa amenna yok az iz kaldi diyorsan lazerle iz tedavisi scar revizyonu vs deneyebilirsin, ama kesinlikle lazer liponu ol oyle yaptir yag yok desen bile o denge cok onemli ben hem memnunum hemde uzuluyorum yani artik deri surtmuyo birbirine fazladan et gibi sarkmiyo, bacak daha sekilli duruyo ama iyi iyilesse bile uzun bir iz olcak. Fakat su anki dikislerimle esk dikislerimin arasinda daglar kadar fark var. Bide kisin yaptir korse insan cok bunaltio. Benim cok yarali buldugum iki sey var ilk operasyonumda haberim olmayan bu operasyonda ogrendim ilkinde dikislerim acik gezerken su anki doktorum ozel bantlarla bantlatiyor hergun iki kez bantimi degisiyorum ve opsite diye bir sprey var batikon filan hic kullanmiyorum su ve sabunla oralarimi guzelce yikayip spreyimi sIkip bAntliyorum ve doktor hic bir iz giderici krem yag vs surme bantlarini tak gercek anlamda usanana kadar ve sonra kafana takma dedi tatile gidicem denize girerkn bile bikini altinda bulundurmayi dusunuyorum. Kararini bildir yaninda olmaya doktor gorusmelerinde ne dediklerine filan bildigim kadari ile yorum yapmaya calisirim elimden geldigince yardimci olmak isterim cunki ortada hayal kirikligi cekilen aci ve cidd rakamlar var, umarim senin icin en hayirli olan karari verirsin, telden yazdim cok duzensiz oldu kusura bakma :) kib

Birde su anda cogu yerim uyusuk his kaybi var iyilesiyor ama onceki iyilestiginde his kaybi yoktu yani ben fark etmedim hic oyle birsey bu sefer iyilestiginde ne olur bilmiyorum

Slmlar pink..ilk doktorumla görüştüm çok sempatik ve dürüst yaklaştı..bana ameliyat için yaşımın erken olduğunu sporla çözmem gerektiğini liposakşınla basenden diz çevresi birazda uyluk içinden yağ alabileceğini ama çok almayacağını daha çok sarkmaya neden olacağını söyledi...ameliyatta izin çok olduğunu aneliyatın ancak ilerleyen yaşlarda son çare olarak çözüm olabileceğini söyledi...kardiyo ve platesi önerdi...selülitlere bişey yapamam dedi...çok üzüldüm tabi ne yalan söyleyeyim ama paragöz olmayışı beni spora yönlendirmesi de çok hoşuma gitti...göğüslerimi de söyledim o konuda hemfikiriz...başka doktorlara da görüşücem bakalım onlar ne diyecek??yorumlarını bekliyorum pinkim...çok aradayım...uyanık olma konusunu ve lazer olayını açarsan çok sevinirim...şimdiden teşekkürler...

ARKADAŞLARRRR MERHABA !!! AZ ÖNCE ÜYE OLDUM BURAYA..NEDENİ DE BİR AN ÖNCE lazer LİPOLİZ AMELİYATIMI SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM ! İNANIN BANA ŞU AN O KADAR MUTLUYUM Kİ..SABAH 9 DA AMELİYATA GİRDİM ( GENEL anestezi) 2 SAAT SONRA UYANDIM..DAHA ŞİMDİDEN YANİ ÖDEMLER OLMASINA RAĞMEN BACAK İÇLERİ VE DIŞLARIM GİTMİŞ.. YEMİN EDERİM BU İNANLMAZ BİRŞEY..TANER BAHAR SANA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.. 2 BÜYÜK KAVANOZ DOLUSU YAĞI DA ODAMA GÖNDERDİ :)
ARKADAŞLAR RAMAZANN İLK GÜNÜ BUGÜN VE BEN İNANÇLI BİR İNSANIM ..TANER BAHARI TANIMIYORDUM..İNTERNETTE BİRAZ ARAŞTRMA YAPTM VE ASLINDA Bİ NEVİ ALLAHIMA DUALAR EDEREK KENDİMİ ÖNCE ONA SONRA DA CANIM DOKTORUM TANER BAHARA EMANET ETTİM..YHA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SANA !..EN UFAK BİR AĞRM DA YOK..BU DA İNANILMAZ..AMELİYATTAN SONRA EŞİMLE AYN GÜN BİRKAÇ SAAT SONRA SEĞMENLER PARKINDA DOLAŞTK VE ÇAY İÇTİK..O DA ÇOK MUTLUYDU BU ARADA :)
KORKMAYN DOĞRU KARAR TANER BAHAR :)

34 yaşındayım pinkçiğim...yolun yarısı olmak üzere:KK66:)) ama doktor bu tarz ameliyat için erken yaş dedi...162cm 55 kiloyum..

Boyuna gore kilon normal sadece 3 kilo fazlan var ben 21 yasimda oldum ameliyati yasa gore bisey degil 28 kilo verdigim surekli verip aldigim icin deri sarkti 5-10 kili verirsin sporla cok az sarkma olur tamam ama cok sarkma varsa toparlanmaz. Liposuctionda zaten bolgesek yaglanma icin kalin incecik olan bayanlar yaptiriyor cunki belirli bolgelerden kilo gitmiyor, belki germe ameliyati gerekmeyebilir cok sarkma yoksa lazer liposuction tek basina yeterli olabilir cunki ayni zamanda sarkmayi onluyor belki gorustugunuz doktor klasik liposuction yapiyordur, selilute gelince benim bacaklarimda baya baya selilut gitti 70% faydasi oldu ameliyata girerken buzuk buzuk portakal kabugu gibi iken simsi neredeyse hic bisey kalmadi, bir kac doktorla daha gorusun derim. Doktorunuz bazi seylerde hakli olabilir sonucta vucudunuzu gordu ve senelerce okumus ama kendimden biliyorumki selilut cok gitti ve lazer liposuction sarkitmiyor. Hangi sehirdesiniz hangi doktorlarla gorusmeyi planliyorsunuz?

Arkadaşlar yeni üye oldum. Ankara'da yağ aldırma ve göğüs büyütme konusundaki tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum. Liposaction mı lazer lipo mu karın gerdirme mi vs. Bir de kalçaya yağ enjeksiyonu. Doktor arıyorum karar veremiyorum bir türlü...ameliyat olan birileriyle konusmak istiyorum. yardım lütfen:)

X