Lens Seçimi (fotoğraflı)

S

sin33

Ziyaretçi
Arkadaşlar oğlumun gözleri bozuk olduğu için gözlük takması gerek fakat o lens istedi haliyle daha sonra da renkli lenslere yöneldi. Esmer tenli olduğu için yeşil tonları istiyor ve haresi de olsun diyor. Fakat en önemlisi mutlaka doğal durması ve gerekirse en koyu tonlarını da takarım yeterki doğal dursun diyor benim de kanaatım açık ve iddaalı bir renk olmaması ve koyu bir ton olması ..

Oğluşumun gözleri koyu kahvedir fotoğraflar flaşlıdır;
img245.imageshack.us/i/09122009151.jpg/
img3.imageshack.us/i/09122009153.jpg/
img691.imageshack.us/i/09122009155.jpg/

ıstediğimiz tonlar şunun civarı birşey fakat bu solatica hidrocor ocre bunlar optikcide yok sanırım biz netten de denemeden sipariş vermek istemiyoruz mümkünse optikcilerde var olan markalar arasından koyu doğal bir renk önerirseniz sevinirim şimddien teşekkürler;
fottom.com/musteri/vetman/op10b2g36f2d.jpg
img153.imageshack.us/img153/8716/ocreux8.jpg

linkleri kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırınız

Son düzenleyen: Moderatör:
Rainbow dark green olabilir hem koyu yeşil, hem çok doğal hemde optikçilerden deneyebilme şansınız var açık renk olsun isterse rainbowun light greeni var açık ama yine doğal bir lens, lens olduğunun anlaşılması pek mümkün değil beklentilerinize karşılık verir diye düşünüyorum yalnız pupili biraz büyük rainbowların, bide öyle çok çarpıcı durmuyor zaten hem çok iddialı çok çarpıcı aynı zamanda çok doğal bi lens bulmak pek mümkün değil iddialı olanlar genelde doğallıktan uzak renkler oldugu için lens oldugu anlaşılıyor... Soloticaları deneme şansımız yok malesef o yüzden denemeden almak dolayısıyla risk almak gerekiyor bu riski göze almıycaksanız optikteki koyu yeşil tonlarındaki diğer marka lensleride denesin en azından fikri olur çünkü lensin yakışıp yakışmamasında ten rengi yüz şekli gözün taban rengi gibi bi sürü etmen etkili olabiliyor biz fikir veririz tabi ama birinde çok çarpıcı duran lens diğerinde belli bile olmayabiliyor o yüzden deneyerek bulma daha mantıklı geldi bana karar sizin tabi...Bu arada adore yeni serilerde çok doğal görünüyor ama onlarıda denemeden alma şansımız yok malesef...opuyorumnanaktan

Rainbow dark green olabilir hem koyu yeşil, hem çok doğal hemde optikçilerden deneyebilme şansınız var açık renk olsun isterse rainbowun light greeni var açık ama yine doğal bir lens, lens olduğunun anlaşılması pek mümkün değil beklentilerinize karşılık verir diye düşünüyorum yalnız pupili biraz büyük rainbowların, bide öyle çok çarpıcı durmuyor zaten hem çok iddialı çok çarpıcı aynı zamanda çok doğal bi lens bulmak pek mümkün değil iddialı olanlar genelde doğallıktan uzak renkler oldugu için lens oldugu anlaşılıyor... Soloticaları deneme şansımız yok malesef o yüzden denemeden almak dolayısıyla risk almak gerekiyor bu riski göze almıycaksanız optikteki koyu yeşil tonlarındaki diğer marka lensleride denesin en azından fikri olur çünkü lensin yakışıp yakışmamasında ten rengi yüz şekli gözün taban rengi gibi bi sürü etmen etkili olabiliyor biz fikir veririz tabi ama birinde çok çarpıcı duran lens diğerinde belli bile olmayabiliyor o yüzden deneyerek bulma daha mantıklı geldi bana karar sizin tabi...Bu arada adore yeni serilerde çok doğal görünüyor ama onlarıda denemeden alma şansımız yok malesef...opuyorumnanaktan
Rainbow darkgreen fena durmuyor peki rainbow darkgreenin numaralıları var mı? Netten baktım da bulamadım onun için sordum merak ettim var mı yok mu diye ...

Lensler hakkında pek bilgim yok onun için solotica alarak rise giremeyiz onun için piyasadakileri deneme yanılma yöntemi ile eleyerek en doğru sonuca gitmyi düşünüyoruz.

Acaba fiyatlar ne durumda bir bilgisi olan var mı?

Rainbow darkgreen fena durmuyor peki rainbow darkgreenin numaralıları var mı? Netten baktım da bulamadım onun için sordum merak ettim var mı yok mu diye ...

Lensler hakkında pek bilgim yok onun için solotica alarak rise giremeyiz onun için piyasadakileri deneme yanılma yöntemi ile eleyerek en doğru sonuca gitmyi düşünüyoruz.

Ben optikten 120 ye sormuştum netten baktım şimdi tek bir göz için 60 tl fiyat vermişler yine 120 yapıyo çifti numaralılarıda varmış bu arada rainbowun farklı serileri var Rainbow elit line fantasy line v.b bi sürü renk seçeneği var... ama sanırım en iyisi rainbow gıallo yalnız rengi koyu sayılır açık değil ... sositososito

Son düzenleme:

Bak bunlarda gıallonun farklı kişilerdeki duruşu, gözleri açık kahve olsaydı daha yeşil bir sonuç verirdi ama koyu kahve gözde koyu bir yeşil oluşturuyor gıallolar duruşunu naturel colors mele benzettim ben, bunlar gıallolar :

Eklentiler

• $rainbow gıallo.jpg
    $rainbow gıallo.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 1.323
  • $Rainbow gıallo-2.jpg
    $Rainbow gıallo-2.jpg
    29,6 KB · Görüntüleme: 8.980
  • $gıallo.jpg
    $gıallo.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 1.151
  • $Naturel colors mel.jpg
    $Naturel colors mel.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 1.703
Bak bunlarda gıallonun farklı kişilerdeki duruşu, gözleri açık kahve olsaydı daha yeşil bir sonuç verirdi ama koyu kahve gözde koyu bir yeşil oluşturuyor gıallolar duruşunu naturel colors mele benzettim ben, bunlar gıallolar :
Tavsiyen üzerine rainbowları inceledik canım ve beklentilerimizi karşıladığını gördüm çok teşekkürler ...

Son resimde fotoğraf yakından çekilmiş acaba çıplak gözle de bu şekilde yakındna bakılınca bu pixel pixel nokta nokta görüntü belli oluyor mu yoksa sadece fotoğraf makinesine mi has bir durum var canım?

şu ton da güzel duruyor bunun ayarında birşey arıyoruz aslında

Son düzenleyen: Moderatör:

Aynen katılıyorum dark greeni çok doğal koyu bir yeşil açıkçası ben erkeklere renkli lensi hiç yakıştırmıyorum ama dark greenin iyi duracağından şüphem yok.

Gialloların bu resimlerdeki duruşunu hiç beğenmedim.Almadan önce bu resimleri görsem kesinlikle vazgeçerdim.Açık renk gözlerde çok daha hoş duruyor.Hem birazda makyaj yapılması lazım bence her lensin güzelliğinin ortaya çıkması için.Böyle sıfır makyajla çok pörtlek ve itici duruyorlar.

bence resimdeki gibi arıyoruz dediğiniz renk solotica ocre diil mi ?
onu da arastırabilirsiniz oda cok hos bi renk ve iddalı değil..
gözler koyu kahverengi ise ocre bal rengi ve grimsi bi renk yapıor

Tavsiyen üzerine rainbowları inceledik canım ve beklentilerimizi karşıladığını gördüm çok teşekkürler ...

Son resimde fotoğraf yakından çekilmiş acaba çıplak gözle de bu şekilde yakındna bakılınca bu pixel pixel nokta nokta görüntü belli oluyor mu yoksa sadece fotoğraf makinesine mi has bir durum var canım?

şu ton da güzel duruyor bunun ayarında birşey arıyoruz aslında

Canım bahsettiğin resim solotica hidrocharme ocre resimdeki gibi görünüyor normalde de alan arkadaşlarda aynen böyle durmuştu ocre, zaten solotica rainbowdan daha iyi her açıdan ama denemeden almak lazım işte deneyebileceğin o rengi verecek solotica dışında bi rainbow var diye biliyorum ben...Mel fotoğrafındaki nokta nokta görünüm makro çekim (flaşlı çekim) yapıldıgı için öyle görünüyor flaşlı çekimlerde lensin dokusu tamamen ortaya çıkar o fotoda da öyle olmuş normalde gözdeyken kesinlikle belli değil dokusu, aslında dokusunun öyle olması çok iyi çünkü damarlanma olmadıgı için çok doğal bir görünüm sağlıyor denemeden alacak olsaydınız solotica naturel colors meli tavsiye ederdim ben çok begeniyorum rengini... opuyorumnanaktan

Gialloların bu resimlerdeki duruşunu hiç beğenmedim.Almadan önce bu resimleri görsem kesinlikle vazgeçerdim.Açık renk gözlerde çok daha hoş duruyor.Hem birazda makyaj yapılması lazım bence her lensin güzelliğinin ortaya çıkması için.Böyle sıfır makyajla çok pörtlek ve itici duruyorlar.

Evet canm açık renk gözlerde çok daha iyi sonuç veriyor rainbowlar, daha fazla yeşillik oluşuyor gözde...

X