Kontakt Lens Lens takamıyorum

Feraceli

Nirvana
Pro Üye
9 Ocak 2015
19.037
79.049
Selam hanımlar gözlerim miyop astigmat bozuk 3. 75 numara bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum dershane de maske yüzünden gözlük aşırı buğu yapıyor derse odaklanamıyorum aşırı geriliyorum bu sefer. Bundan 1 2 yıl önce de lens almıştım ama takmakta aşırı zorlanmışımtım hatta bayılmıştım stres olduğum için. Cuma günü tekrar bi doktorla görüşücem doktora rica etsem takar mı yada takabilecek eczacı vs olur mu nolur şuan ki stresimi düşünerek yorum yazın zaten oldukça gerginim

doktora veya eczacıya lensımı takar mısınız mı dıyeceksınız o kadar uzaga gıtmeyın aılenız yok mu alısana kadar onlar taksın
veya takmayın lens
cam bugulanmasın dıye ozel losyonlar var alıp onla sılersınız glıserınlı bırseyler var onları kullanınca cam bugulanmıyor
bu denlı panık atak ıcın doktora gıdın once bence

Selam hanımlar gözlerim miyop astigmat bozuk 3. 75 numara bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum dershane de maske yüzünden gözlük aşırı buğu yapıyor derde odaklanamıyorum aşırı geriliyorum bu sefer. Bundan 1 2 yıl önce de lens almıştım ama takmakta aşırı zorlanmışımtım hatta bayılmıştım stres olduğum için. Cuma günü tekrar bi doktorla görüşücem doktora rica etsem takar mı yada takabilecek eczacı vs olur mu nolur şuan ki stresimi düşünerek yorum yazın zaten oldukça gerginim
Doktora taktırmak sadece günü kurtarır. İlk etapta benim lensimide doktor takmıştı. Gece çıkarırken ağlamıştım hırsımdan çıkaramıyorum diye.
Şimdi aynaya bile gerek duymadan takıp çıkartıyorum. Zamanla alışırsınız.

doktora veya eczacıya lensımı takar mısınız mı dıyeceksınız o kadar uzaga gıtmeyın aılenız yok mu alısana kadar onlar taksın
veya takmayın lens
cam bugulanmasın dıye ozel losyonlar var alıp onla sılersınız glıserınlı bırseyler var onları kullanınca cam bugulanmıyor
bu denlı panık atak ıcın doktora gıdın once bence
Bugulaniyor canim ya. Bnmkinde hem bugu önleyici cam özelliği vardi. Normal hayatta evet önlüyor saniyelik bugu olup gidiyor. Ama maske surekli kaldigi icn hic fayda etmiyor. Berbat bir durum

Doktora taktırmak sadece günü kurtarır. İlk etapta benim lensimide doktor takmıştı. Gece çıkarırken ağlamıştım hırsımdan çıkaramıyorum diye.
Şimdi aynaya bile gerek duymadan takıp çıkartıyorum. Zamanla alışırsınız.
Aylık lens alacağım ayda bir kez çıkacak zamanla alışırım diye umut ediyorum aa demek sana doktor taktı ay inşallah bende senin gibi alışırım

E ama sonra onu cikaramazsaniz daha buyuk eziyet.. benimkini doktor takti emin olun çıkarırken cook kötü oldum, takmak cok daha basit.

Ama alışılıyor şimdi ayna olmadan takarim. Ilk 1 2 sefer zor. Herkes yaptiysa bende yaparim diyip gözü karartmaniz gerekli.
Gözünüzü degil lensi elliyorsunuz aslinda cok basit bi islem, sadece 2 kere yikayin elleriniz mutlaka temiz olsun. En önemlisi o. 5 yıldır kullanıyorum nerdeyse cok memnunum (bir de asla ama asla lensle uyumayin hangi lens olursa olsun)

İlk lensimi lensi aldığım optikçi takmıştı. İlk başlarda ben de zorlandım ama şu an aynaya gerek duymadan takıp çıkarabiliyorum. Zamanla alışırsınız korkmayın

Bugulaniyor canim ya. Bnmkinde hem bugu önleyici cam özelliği vardi. Normal hayatta evet önlüyor saniyelik bugu olup gidiyor. Ama maske surekli kaldigi icn hic fayda etmiyor. Berbat bir durum
dırekt glıserın kullanabılırsın temız gozluge sur gozluk mendılıyle sıl asla bugulanmaz

Evet çok baş ağrısı oluyor
Ben takabiliyordum cikarabiluyordum ama gozum rahat etmiyordu. Doktorumda astigmatin zor oldugunu söyledi lens için. Sekille alakaliydi sanirim.
Takmak icin aparatlar var. Vakumlu gibi onlardan denesen.

Ya da basini kaldir eline al lensi yukari bak beyazina koy lensi kapa gözünü ve oynat oturuyor yerine

Ben takabiliyordum cikarabiluyordum ama gozum rahat etmiyordu. Doktorumda astigmatin zor oldugunu söyledi lens için. Sekille alakaliydi sanirim.
Takmak icin aparatlar var. Vakumlu gibi onlardan denesen.

Ya da basini kaldir eline al lensi yukari bak beyazina koy lensi kapa gözünü ve oynat oturuyor yerine
Aynen gördüm o apartı siparş vericem inşallah yapabilirim

X