Lensin büyüğü küçüğü olur mu?

atceken2005

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2009
539
0
merhabalar ben 1 ay önce kontak lens aldım netten fakat takamıyorum arkadaşlar göz bebeğimin fazla açılamadığını söylüyolar aslında gözlerim küçük değil ama takamıyorum yardımcı olun lütfen acaba lensin büyüğü küçüğü olurmu ilk alışım hiç takmadım numarasız

Cnm bence önce bi lens satan yerde birinden yardım alabilirsin....
Fakat şöyle açıklıcam belki anlarsın.
Önce solisyondan sol avcuna biraz dök aldığın lensi içine koy kabından çıkarıp,Sonra ordan sağ elinin işaret parmağı ile lensini al yani elinde solisyona biraz batmış olsun.
Sonra ayna karşısında gözünü iyice aç yukarı bak,lensi altına yerleştir.Gözünü aşağı kaydır,sağa sola bak.Lens oturcaktır. Tabi solaksan ellerini tam tersini kullancaksın.
Canım anlamayla ne kadar anlaşılır bilemem,lens kullanan yada satan birinden yardım al bence yada evde bi kaç kere daha dene...
Kolay gelsin.....

canım bnde yeni aldım lensi ilk taktığımda bnde çok zorlandım ama şimdi çok rahatım.
bnce takmayı bi daha dene alışabilirsin.üzme kendini.

bir kere parmağını gözüne yaklaştırdığında oluşacak refleksi kontrol etmen gerekecek. bu da zamanla olur. hiç yapamıyorum dersen göz hareketlerini yavaşlatan damlalar var onlardan kullanabilirsin.

ben de lensi ilk aldığımda takamıyordum arkadaşım 50 defa anlattı ama tam takacakkken gözlerimi kapatıyordum sonra yavaş yavaş alıştım. ilk takmamda nerdeyse yarım saat uğraşmıştım:) şimdi aynaya bile bakmadan takıyorum. yapman gereken tek şey lensi takarken gözlerinin acımayacağına inanman ve gözlerini kapatmaman:) arkadaşım boşver lens kullanma sen gözlünü tak demişti ben bile taktım yani sen de yaparsın bence:) bu arada lensi taktığında hafif bir batma hissi olursa parmak ucunla lensi gözünün içinde hafifçe oynat eğer tüy falan kalmışsa gider o zaman. panik yapma yani :) kolay gelsin

X