lenslerin bir süre sonra göz retinasını çizdiği ve zarar verdiği doğru mu?

saref

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
652
16
ben numaralı gözlük kullanıyorum ve lens kullanmak istiyorum ama astigmatım yüksek mafoldumben

benim sormak istediğim lenslerin bir süre sonra göz retinasını çizdiği ve zarar verdiğini söylüyorlar CADIARZU

bu ne kadar doğru acaba CADIARZU

özellikle numaralı lens kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum çok tereddütte kaldım :sinifsinif:

Canım öyle bir risk var ama düzenli ve temiz kullanırsan hiçbir problem olmaz... :)

4,5 miyopum var 6-7 yıldır da lens kullanıyorum şimdiye kadar kuruma dışında bir problem olmadı. arada hafif alerjiler oluyo o da ne zaman ben temiz kullanmasam boşversem oluyor. kaliteli bir lensle sorunun çözülür bence lens büyük rahatlık. sevgiler. a.s.

canım bende 4 yıldır lens kullanıyorum..her yıl mayıs ayında kontrole giderim..bende şimdilik kurumada yok..hijyene çok dikkat ediyorum. çok büyük rahatlık.hele ilk defa taktığında herşeyi o kadar parlak ve canlı görüyorsun ki şaşırıp kalıyorsun kaydirigubbakcemile3 bi göz uzmanına görünüp astigmatınla ilgili fikir al..lense karar verirsen göz çapınıda ölçtürmeyi unutma..

canım.. yanlışın olmasın? retina gözün en önemli kısmı.. retinayı değil ama kornayı çizme ihtimali var diye biliyorum ben. Ben mi yanlış biliyorum acaba? Retinamızda riskte mi yoksaa :KK43:((

canım.. yanlışın olmasın? retina gözün en önemli kısmı.. retinayı değil ama kornayı çizme ihtimali var diye biliyorum ben. Ben mi yanlış biliyorum acaba? Retinamızda riskte mi yoksaa :KK43:((

cnm retinayada zarar verme ihtimali olduğunu söylüyorlar(bu konudada değişik şeyler okudum galiba en iyisi b,r uzamnla danışmak )

ama ben doktordan şunu dinledim bir süre sonra korneanın beslenmesini bozuyomuş yani oksijen alamıyomuş bir süre sonra ve artık kronikleşen birşey haline geliyomuş(oksijen alamaması) ondan sonrada göz bu ihtiyacınını karşılamak için kendine yeni damarlar buluyomuş...
gözün beyaz kısmında oluşan kırmızı damar gibi şeyler bunun ispatıymış..

ayyy bilmiyorum çok teredddütte kaldım bu konuda yaa ama bi traftanda arkadaşların dediği gibi çok büyük rahatlık yaa çünkü en bastinden göz makyajını bile doğru dürüst yapamıyorum ki mafoldumben
neredeyse aynanın içine girmem gerekiyor :çok üzgünüm:

doktor bide şunu söyledi benim tavsiyem mesela akşam eve geldikten sonra bir yere gitmeyecekseniz lensinizi çıkarıp korneayı dilendirin dedi yani oksijen almasını sağlayın dedi...

Son düzenleme:
canım bende 4 yıldır lens kullanıyorum..her yıl mayıs ayında kontrole giderim..bende şimdilik kurumada yok..hijyene çok dikkat ediyorum. çok büyük rahatlık.hele ilk defa taktığında herşeyi o kadar parlak ve canlı görüyorsun ki şaşırıp kalıyorsun kaydirigubbakcemile3 bi göz uzmanına görünüp astigmatınla ilgili fikir al..lense karar verirsen göz çapınıda ölçtürmeyi unutma..

teşekker ederim :)

her göz lense uygun değilmiş zaten mutlaka gözün lense uygun olup olmadığını öçtürmek gerekiyormuş...

2-3 sene önce gittiğim doktor lensi tavsiye etmiyorum çünkü astigmaın yüksek demişti :çok üzgünüm:

napıcam bilmiyorum yaaa :kızgın:

canım valla ben lens kullanıyorum ama sadece dışarıya çıkarken. daha az zarar görmek için eve geldiğimde hemen gözlüklerimi takıyorum. şu ana kadar bir sorun yaşamadım inşallah da yaşamam çünkü gözlük kullanmayı sevmiyorumm :KK43:

doktora danıştıktan sonra rahat rahat kullanabilirsin canım :) lensin düzgün kullanılırsa öyle aman aman bir zararı olmuyor.

evet lensi düzgün kullanırsan sorun olmaz ama gözüne uygun lens seçmezsen korneada çizikler meydana gelebilir.

ya arkadaşlar bide bişey sorucam ağlayınca felan ne oluyo lens kayıyomu gözden ???

ben biraz sulu gözlüyümde:kedi:

4,5 miyopum var 6-7 yıldır da lens kullanıyorum şimdiye kadar kuruma dışında bir problem olmadı. arada hafif alerjiler oluyo o da ne zaman ben temiz kullanmasam boşversem oluyor. kaliteli bir lensle sorunun çözülür bence lens büyük rahatlık. sevgiler. a.s.

canım bu kadar uzun zamandan beri kullandığına göre uzman diyebilirim sana :))
lens alıcamda canım en iyi marka hangisi sence?sen hangi markayı kullanyosun?

X