Lisede makyaj ne kadar olmalı ?

Bencede fondöten kesinlikle kullanma. Ben lisedeyken de arkadaşlarım hep makyaj yapardı, bende ozenirdim. Ruj falan surerdim, birde renkli renkli far surerdim, mavi yesil falan :KK64:Ama fondöten hiç kullanmadım.
Şimdi 23 yaşındayım, yüzümde hiç sivilce yok. Daha bu sene fondöten aldım çillerim için. Ama yine belli oluyor, her zaman kullanmıyorum onu da. Göz altı kapaticisi, rimel, far ve ruj sürüyorum sadece. Eyelineri hala güzel süremiyorum, bu yüzden kahverengi kalem eyeliner aldim, onu sürüyorum. Çünkü siyah çok fazla geliyor bana. Makyaj güzel ama tadinda ve birazcık renk vermek için yapılmalı bence. Tabi herkesin tercihi. Üniversiteye geldiğinde belki daha fazla yaparsın, şimdi bir rimel bir açık tonlarda ruj yeterli olur senin için. Ama saçlarına bakım yapmak için uğraşabilirsin, ya da yüzüne sivilceler için. Gül suyunu da çok tavsiye ederim.
Sivilcem yok da boyun ve çenede çok çıkıyor.Tüylenme de var oralarda.Doktor lazere git zararı olmaz ama şimdi gidersen yeniden çıkabilir dedi ben de beklemeye karar verdim.
İğneli düşündüm ama ondan da korkuyorum çok acıtıyormuş ve sonrasında iz kalıyormuş.
Bu arada çillerinizi kapatmayın ben çok seviyorum doğal bir güzellik katıyor :)

16 - 17 yaşlarında zaten o kadar güzel oluyor ki insan hiç makyaj a ihtiyacin yok inan buna. Şu an bebek gibi yuzun
İşte öyle olmuyor çok çirkin olunuyor bu yaşlarda.Sivilceler,erkek gibi tüyler,kocaman olmuş bir burun..
Ama asla fondöten sürmem.Cildim temiz şu an.
Çirkin de görmüyorum kendimi.Eskiden yüzüme bakılmayacak gibiydi.Şimdi düzeldim sayılır çok şükür 1-2 yılda.

Benim bir tek goz kalemim vardi, bittikce de alirdim, rimeli universiteye gidince surdum, ilk alligimi ceyiz alisverisimde aldim..az makyaj cok huzur..

Yuzumde kolay kolay sivilce cikmaz, cildim yaglanmaz, haftada 1 yuz kremiyle yikarim, banyoda beyaz sabunla liflerim..bence en guzel giysiniz cildiniz, genc yasta lutfen ama lutfen kat kat boyanip cildinizi yipratmayin :)
Goz kalemi yeterli, bekli ufak bi cilt tonu duzenleyicisi, hani stres fln sebebiyle cikan sivilceler icin :)

Hey gidi lise yıllarım...
Gözlerime siyah kalem sürmüştüm diye babamdan azar işittiğim yıllar...
Sonra makyaja tövbe edip üniversiteye geçtikten sonra acısını çıkardığım yıllar :halay:
Lisede bir özenti oluyor aslında ama makyaj sürekli yapılmamalı. Cildine iyi bak ama makyaja çok düşme derim.
Mesela yüzüne iyi gelen nemlendiricileri vs. sürebilirsin bakımını eksik etme, dudak için de nemlendirici kullanabilirsin. Zamanla yüzün olgunlaşınca makyaj daha çok yakışacak emin ol.
Şimdi paranı kitaplarına harca.
Üniversiteye geçince de kendine ödül verirsin o zaman makyajın alasını yaparsın :)

Son düzenleme:
Sanki beni anlattın...
:KK70:

Bir kaş maceram vardı ki dillere destan:confused:

Gerçekten herşey zamanında güzel...

Bi de apayrı bi hevesi oluyor ya, şimdi manası yok bakınca.
Saç boyama mevzu mesela; annem yine önüme dikilmiş "Hayır çok erken, sonra zaten boyar durursun, kesinlikle izin vermiyorum" demişti. Lise iki filandı sanırım, saç uçlarına sarı attırmak moda :KK70:
2 haftalığı biriktirip soluğu kuaförde almam uzun sürmemişti :KK70:
Vay nasıl heyecan yaptımdı "Sarı oldu yehhuuu" diye... Sonra üni. zamanı mor, pembe, lacivert, turuncu... Bi fıstıki yeşil kaldıydı sanırım. "Saçını kendi rengine boyattırmadan gelme, eve almam. Reddederim evlatlıktan bak, ben görmezken ne halt edersen et, ben görmiyim" derdi annem üni.den tatillerde eve döneceğimde, kadın baktı baş edemiyor, görmeyince katlanması daha kolay tabi.
Şimdi yapsam? Aynı keyfi almam mümkün değil. Saçlar şu an mavi mesela, yok yani, çok bi manası yok :KK70:
(Çocuğum inşallah bana çekmez :KK70: )

Gençken macera gibi geliyor galiba insana :)

Benim bir tek goz kalemim vardi, bittikce de alirdim, rimeli universiteye gidince surdum, ilk alligimi ceyiz alisverisimde aldim..az makyaj cok huzur..

Yuzumde kolay kolay sivilce cikmaz, cildim yaglanmaz, haftada 1 yuz kremiyle yikarim, banyoda beyaz sabunla liflerim..bence en guzel giysiniz cildiniz, genc yasta lutfen ama lutfen kat kat boyanip cildinizi yipratmayin :)
Goz kalemi yeterli, bekli ufak bi cilt tonu duzenleyicisi, hani stres fln sebebiyle cikan sivilceler icin :)
Fondöten zaten herkes 100 kat sürse de sürmem.Cildim temiz çünkü.Boyun ve çenedeki akneler hariç.
Far paleti,göz kalemi falan düşündüm sadece.

Ben eyeliner'la üniversite 2 de falan tanışmıştım :KK70: Ne kadar geç o kadar iyi kanaatindeyim. Özellikle fondöten kapatici pudra vs yani yüz makyajina geç başlamani öneririm :)

İyi akşamlar hayırlı ramazanlar
Dert değil aslında sadece soru.
Sizce 16-17 yaşlarında lise sona geçen bir kız ne kadar makyaj yapmalı ?
Genelde çevremde,arkadaşlarımda gördüğüm kadarıyla herkes fondöten,far,allık vs 1 çanta dolusu makyaj malzemesine sahip.
Bende sadece 2 ruj 1 rimel 1 göz altı kapatıcısı var.
Rimeli annemden aldım onda alerji yaptığı için ben kullanıyorum.Rujlardan birinin rengi bana hiç yakışmadı (sütlü kahve-bej tonlarındaydı) o yüzden kullanmıyorum.
Göz altı kapatıcısını annemle ortak kullanıyoruz aslında onun.
Yani bana ait kullandığım tek makyaj malzemem wet n wild'dan koyu pembemsi bir likit ruj.
Bugün kuzenlerimle görüştüm benimle aynı yaştalar.Biri küçük bir el çantası dolusu malzeme getirmişti.Highlighter,pudra,fondöten,göz kalemi,max factor far paleti vs.
Bir an kendimde eksiklik hissettim.Ben o kadar makyaj malzemesini üniversitede almayı düşünüyordum.Çünkü şimdi gerek duymuyorum.Vakit kaybı olarak görüyorum bazen üşeniyorum.
Ama herkes dışarı makyajlı çıkıyor,en azından ruj kalem rimel sürüyor.
Ben sadece göz altlarım çok morarmışsa rimel ve göz altı kapatıcısı sürüyorum.
Arkadaşlarla avmye falan gidince de ruj.
Onlar da avmye giderken bile kalem,rimel,ruj,fondöten,far felan sürüyorlar.Bana göre çok fazla makyaj malzemeleri var.
Ben yılda en fazla 3-4 kere ruj sürüyorumdur onda da hep aynı ruj.Wet n wild pembe likit ruj.
Kuzenlerime baktım max factor far paleti,the balm göz kalemi falan kullanıyorlar.
Bunlar normalde uygun fiyatlı gelebilir size ama öğrenciyiz biz,harçlığımız anca bir yerde yeme içme ihtiyacımıza yetiyor.
Ailelerimiz de (en azından benim ailem) 17 yaşında bir kızın parasını makyaj malzemelerine harcamasını istemiyor doğal olarak.
Bir de benim yaşımdakilerin kaşları hep alınmış oluyor.
Ben sadece ortasını alıyorum.Frida Kahlo gibi kaşlarım yok ama düzensiz duruyor.Annem de izin vermiyor etrafını temizletmeme.
Saçma bir konu farkındayım ama etrafımdakiler makyajlı ve bakımlı güzel gezerken ben sıfır makyaj yüz yıkanmış halde geziyorum.
Çirkin değilim bence ama diğerlerinden çok daha sade durunca insan kendini biraz tipsiz hissediyor.
Şimdi git ders çalış diyeceksiniz zaten çalışıyorum seneye sınavım var.Bu yıl derslerim gerçekten iyiydi.Harçlıklarımı soru bankalarına yatırdım zaten.
Ama şu an ramazandayız dışarı çıkıp yemek yiyemiyorum okula gitmiyorum.Biraz makyaj malzemesi alacak param var.Sizce gratise felan gidip baksam mı bir şeylere ? Yoksa gerek yok mu ? Onun yerine matemmatik fasikülü daha mı iyi olur :KK70:

Şimdi senin cildin bebek gibidir :) bence eyeliner rimel ten rengi ve siyah goz kalemi ve dudaklarının rengine yakın mat bir ruj yeterli şimdilik senin için yüzüne fondöten falan sürme bu yasta

Bi de apayrı bi hevesi oluyor ya, şimdi manası yok bakınca.
Saç boyama mevzu mesela; annem yine önüme dikilmiş "Hayır çok erken, sonra zaten boyar durursun, kesinlikle izin vermiyorum" demişti. Lise iki filandı sanırım, saç uçlarına sarı attırmak moda :KK70:
2 haftalığı biriktirip soluğu kuaförde almam uzun sürmemişti :KK70:
Vay nasıl heyecan yaptımdı "Sarı oldu yehhuuu" diye... Sonra üni. zamanı mor, pembe, lacivert, turuncu... Bi fıstıki yeşil kaldıydı sanırım. "Saçını kendi rengine boyattırmadan gelme, eve almam. Reddederim evlatlıktan bak, ben görmezken ne halt edersen et, ben görmiyim" derdi annem üni.den tatillerde eve döneceğimde, kadın baktı baş edemiyor, görmeyince katlanması daha kolay tabi.
Şimdi yapsam? Aynı keyfi almam mümkün değil. Saçlar şu an mavi mesela, yok yani, çok bi manası yok :KK70:
(Çocuğum inşallah bana çekmez :KK70: )

Gençken macera gibi geliyor galiba insana :)
Uçlara sarı hala moda.Daha doğrusu ombre moda.Bitki örtüsü gibi oldu artık nereye baksam ombreli kızlar görüyorum.Ne anlıyorlar ombreden bilmiyorum :KK70: :KK70:

Fondöten zaten herkes 100 kat sürse de sürmem.Cildim temiz çünkü.Boyun ve çenedeki akneler hariç.
Far paleti,göz kalemi falan düşündüm sadece.

Ozel gunler haric far paletine gerek yok ama cok heves ediyorsan al derim :)
Ne biliyim ilk bulusma olur, fotograf crkimi olur, bi dogumgunu olur..
Hafif isilti versr gozlerine yeter, yine de sadelikten sasma derim :KK66:

Bende lisede sadece goz kalemi surerdim.suanda gunes kremi ve goz kalemi baska hic bisey kullanmiyorum.bubyasta makyaj falan yapma ama guzel bi gunes koruyucu kullanabilirsin

bir rimel bir kalem yeterli ozel gunlerde belki hafif bir allik ve ruj tamamlar fazlasi zarar bence. lisede maskelerle kafayi bozmus surekli cildini temizleyen bir insandim.üniversitede nadiren makyaj yapardim. simdi sacimi tarayip cikiyorum. cok canim isterse ve vaktim varsa bu bahsettigim 4lu disinda bisey kullanmiyorum ne kadar az o kadar temiz bir cilt.şimdi profesyonel cilt bakimi yaptiriyorum 3 5 ayda bir
iyi hissediyorum kendimi. oraya gelen kizlar soruyor cildiniz nasil boyle kaldi. makyaj yapmiyorum diyorum. onlar da kullanidiimiz her sey marka diyor ama cildini bir gorsen inanamazsin Izel in yuzu gibi. ne gerek var para verip cildi eskitmeye.

Uçlara sarı hala moda.Daha doğrusu ombre moda.Bitki örtüsü gibi oldu artık nereye baksam ombreli kızlar görüyorum.Ne anlıyorlar ombreden bilmiyorum :KK70: :KK70:

Güzel hissediyor işte :))
O zamanlar vay kraliçeydim ya, sarı oldu ya saçlarımın ucu oyyy dünya starı oldumdu. :KK70:
Ha şimdiki aklım olsa bu kadar yıpratır mıydım saçlarımı? Elbette hayır. Verilmiş sadakam varmış diyorum, benim saçıma yaptığım işlemi normal insan evladı yapsa, yeminle kel kalırdı. Birinde hatta kendim açmayı denedimdi evde üni. zamanı, sıfır bilgi... Cahil cesareti işte. Sonra yıkadım kremledim, tarayacağım. Tarak kaldı :KK70: 5 metreden kafama tarak fırlatsan saplanırdı yani, gittim siyaha boyatıp amerikan traşı yaptırdım, saçları yakmışım haberim yok :KK70:
Genç kafası, deneyci ruh işte :)

Ozel gunler haric far paletine gerek yok ama cok heves ediyorsan al derim :)
Ne biliyim ilk bulusma olur, fotograf crkimi olur, bi dogumgunu olur..
Hafif isilti versr gozlerine yeter, yine de sadelikten sasma derim :KK66:
Alsam da koyu bir palet almam ki açık alırım aynen de öyle ışıltı vermek için.O da uyguna bulursam.
Kalem sanırım süremem çünkü hem gözlerim zaten iri kocaman oluyor dabbeye benziyorum hem de gözün iç taraflarına geliyor lens kullandığım için pek önerilmiyor.

Senin cildin tazeciktir gerek yok ki öyle şeylere. Artık herşeyin yaşı küçüldüğü için makyajın da yaşı küçüldü. Dışarı çıkarken özel bir yere gidiyorsan yap tabi ama bence senin yaşında gerek bile yok. Enerjin yeter senin. Bir rimel bir kapatıcı belki bir de eyeliner yeter ki.

İyi akşamlar hayırlı ramazanlar
Dert değil aslında sadece soru.
Sizce 16-17 yaşlarında lise sona geçen bir kız ne kadar makyaj yapmalı ?
Genelde çevremde,arkadaşlarımda gördüğüm kadarıyla herkes fondöten,far,allık vs 1 çanta dolusu makyaj malzemesine sahip.
Bende sadece 2 ruj 1 rimel 1 göz altı kapatıcısı var.
Rimeli annemden aldım onda alerji yaptığı için ben kullanıyorum.Rujlardan birinin rengi bana hiç yakışmadı (sütlü kahve-bej tonlarındaydı) o yüzden kullanmıyorum.
Göz altı kapatıcısını annemle ortak kullanıyoruz aslında onun.
Yani bana ait kullandığım tek makyaj malzemem wet n wild'dan koyu pembemsi bir likit ruj.
Bugün kuzenlerimle görüştüm benimle aynı yaştalar.Biri küçük bir el çantası dolusu malzeme getirmişti.Highlighter,pudra,fondöten,göz kalemi,max factor far paleti vs.
Bir an kendimde eksiklik hissettim.Ben o kadar makyaj malzemesini üniversitede almayı düşünüyordum.Çünkü şimdi gerek duymuyorum.Vakit kaybı olarak görüyorum bazen üşeniyorum.
Ama herkes dışarı makyajlı çıkıyor,en azından ruj kalem rimel sürüyor.
Ben sadece göz altlarım çok morarmışsa rimel ve göz altı kapatıcısı sürüyorum.
Arkadaşlarla avmye falan gidince de ruj.
Onlar da avmye giderken bile kalem,rimel,ruj,fondöten,far felan sürüyorlar.Bana göre çok fazla makyaj malzemeleri var.
Ben yılda en fazla 3-4 kere ruj sürüyorumdur onda da hep aynı ruj.Wet n wild pembe likit ruj.
Kuzenlerime baktım max factor far paleti,the balm göz kalemi falan kullanıyorlar.
Bunlar normalde uygun fiyatlı gelebilir size ama öğrenciyiz biz,harçlığımız anca bir yerde yeme içme ihtiyacımıza yetiyor.
Ailelerimiz de (en azından benim ailem) 17 yaşında bir kızın parasını makyaj malzemelerine harcamasını istemiyor doğal olarak.
Bir de benim yaşımdakilerin kaşları hep alınmış oluyor.
Ben sadece ortasını alıyorum.Frida Kahlo gibi kaşlarım yok ama düzensiz duruyor.Annem de izin vermiyor etrafını temizletmeme.
Saçma bir konu farkındayım ama etrafımdakiler makyajlı ve bakımlı güzel gezerken ben sıfır makyaj yüz yıkanmış halde geziyorum.
Çirkin değilim bence ama diğerlerinden çok daha sade durunca insan kendini biraz tipsiz hissediyor.
Şimdi git ders çalış diyeceksiniz zaten çalışıyorum seneye sınavım var.Bu yıl derslerim gerçekten iyiydi.Harçlıklarımı soru bankalarına yatırdım zaten.
Ama şu an ramazandayız dışarı çıkıp yemek yiyemiyorum okula gitmiyorum.Biraz makyaj malzemesi alacak param var.Sizce gratise felan gidip baksam mı bir şeylere ? Yoksa gerek yok mu ? Onun yerine matemmatik fasikülü daha mı iyi olur :KK70:
Başlığa itafen Olmamalı

Ihtiyacin yoksa hicbir sey kullanma bosver. Ben sarisin olduğum icin biraz cabuk yanıyorum güneşte, onun icin spf 30 bi cc krem kullanıyorum uzun sure gunese maruz kalacağım zamanlarda.

bir rimel bir kalem yeterli ozel gunlerde belki hafif bir allik ve ruj tamamlar fazlasi zarar bence. lisede maskelerle kafayi bozmus surekli cildini temizleyen bir insandim.üniversitede nadiren makyaj yapardim. simdi sacimi tarayip cikiyorum. cok canim isterse ve vaktim varsa bu bahsettigim 4lu disinda bisey kullanmiyorum ne kadar az o kadar temiz bir cilt.şimdi profesyonel cilt bakimi yaptiriyorum 3 5 ayda bir
iyi hissediyorum kendimi. oraya gelen kizlar soruyor cildiniz nasil boyle kaldi. makyaj yapmiyorum diyorum. onlar da kullanidiimiz her sey marka diyor ama cildini bir gorsen inanamazsin Izel in yuzu gibi. ne gerek var para verip cildi eskitmeye.
Profesyonel cilt bakımı nasıl oluyor ki ?
Eğer ci
Güzel hissediyor işte :))
O zamanlar vay kraliçeydim ya, sarı oldu ya saçlarımın ucu oyyy dünya starı oldumdu. :KK70:
Ha şimdiki aklım olsa bu kadar yıpratır mıydım saçlarımı? Elbette hayır. Verilmiş sadakam varmış diyorum, benim saçıma yaptığım işlemi normal insan evladı yapsa, yeminle kel kalırdı. Birinde hatta kendim açmayı denedimdi evde üni. zamanı, sıfır bilgi... Cahil cesareti işte. Sonra yıkadım kremledim, tarayacağım. Tarak kaldı :KK70: 5 metreden kafama tarak fırlatsan saplanırdı yani, gittim siyaha boyatıp amerikan traşı yaptırdım, saçları yakmışım haberim yok :KK70:
Genç kafası, deneyci ruh işte :)
Ayy inanmıyorum çok kötüü :KK70:
İlerde saçımı boyatırsam asla evde açmam rengini :KK70:
En korktuğum şey saçımı yakmak.

X