Tüp Bebek Merkezleri Liv hospital da tüp bebek yaptıran varmi aranizda

Kızlar livde tüp bebek yaptıran varmi aranizda
evet canım ben yaptırdım ve şu an 10 haftalık hamileyim hemde ilk transferde tutundu. Doktorum Serkan
Oral ve mükemmel bir doktor. Hastane cok nezih. Kalabalık, karmaşa yok. Ben ilk denememi medicana beylikdüzünde yaptırmıştım hiç memnun kalmadım. Liv hospıtal daha yeni olduğu için şu an isimlerini
duyurma çabası da var tabi. O yüzden daha cok ilgileniyorlar. mutlaka görüş derim.
Kızlar livde tüp bebek yaptıran varmi aranizda

Cnm bende orda transferim oldu bugun:)
Labaratuvar i çok merak ettim açıkçası yeni olunca. Kaç tane transfer ettiler cnm embriyolarin hakkında ne soylediler.bu arada hayırlı olsun bebeğin

Labaratuvar i çok merak ettim açıkçası yeni olunca. Kaç tane transfer ettiler cnm embriyolarin hakkında ne soylediler.bu arada hayırlı olsun bebeğin
ben iki tane istedim özellikle. Hem yaş dolayısıyla hemde canlı transferin dondurulmuştan daha sağlıklı olduğuna inanıyorum. sonuçta dondurulmuş çözünürken tekrar kimyasal işleme maruz kalıyor. Tabi bu şekilde hamile kalanda çok ama böyle olmasına cok sevindim. benim bir tanesi tutundu. Embriyolarımın kalitesinin durumu iyiydi. Ama yazdığım gibi doğru zamanda transfer çok önemliymiş. Ben nacizane bir şey daha tavsiye edeceğim size: Mutlaka bol bol dua edin. Ben her gün gözyaşlarıyla dua edip Yasin okumaya çalıştım ki çok iyi Kuran-ı Kerim okuyamam, çok şükür Rabbim sesimi duydu. En önemlisi dua. Tedaviye başlamadan öncede çok dua etmiştik ve Rabbim Serkan Bey gibi iyi bir doktor nasip etti bize. Şu an sabırsızlıkla ikili-üçlü testlerimi bekliyorum. Onları da atlatırsam hayırlısıyla biraz daha içim rahatlayacak. Rabbim gönülden isteyen herkese nasip etsin. Sizin için dua edeceğim.

Sağol cnm allah razı olsun. Benim biraz canım sıkkın. Embriyolarim hakkında detay vermediler. İyi diyip gecistirdiler. Sana ayrıntı verdilermi. Bu arada sizde sorun neydi

Sağol cnm allah razı olsun. Benim biraz canım sıkkın. Embriyolarim hakkında detay vermediler. İyi diyip gecistirdiler. Sana ayrıntı verdilermi. Bu arada sizde sorun neydi
Sendende Allah razı olsun. transfere kadar gün gün beni de aramadılar ama genelde arıyorlar biliyorsun. Yani ilk deneyimim medicana beylikdüzündeydi. Hikayemi yazdım okumuşsundur belki. Burada transfer günü Serkan Bey, hem beni hem de eşimi bilgilendirdi. İyi kalite embriyo transfer ettiklerini söyledi. Eşimde çift taraflı varikosel vardı hikayemi oku istersen.

Sanada iyi deyip geçmisler. Ama ben tatmin olmadım. Ayrıntı vermeleri gerekmiyormu sence. Benim 11. Denemem ve cok pimpirikliyim cnm bu konuda.livde ilk denemem olacak.3 gebelik kaybim var.birde senin embriyolar a Zarini incelttilermi

yani çok
Sendende Allah razı olsun. transfere kadar gün gün beni de aramadılar ama genelde arıyorlar biliyorsun. Yani ilk deneyimim medicana beylikdüzündeydi. Hikayemi yazdım okumuşsundur belki. Burada transfer günü Serkan Bey, hem beni hem de eşimi bilgilendirdi. İyi kalite embriyo transfer ettiklerini söyledi. Eşimde çift taraflı varikosel vardı hikayemi oku istersen.
Embriyolarla ilgili çok ayrıntı bize de vermediler. yani şu kadar hücreli bu kadar bölündü şeklinde. medicana bilgi verdiler de ne oldu! inanki doğru ellerdesin. Cok aşırı ilgilenip pohpohlayan bir ekip yok açıkçası. Herkes işini yapıyor sadece. Lab
ama embriyo detay derken şu kadar hücreli bu kadar bölündü diye anlatmadılar. Sadece şuna emin ol doğru yerdesin. Medicana da bilgi verdilerde ne oldu. Netice önemli. Bu hastanede benim gözlemlediğim herkes sadece işini yapıyor. saçma sapan fazladan pohpohlamalar yok. seninde dikkatini çekmiştir. herşeyden önce karmaşa yok. medicana o kadar kalabalıktı ki hastalar yumurta toplama ve transfer günü koyun gibi girip çııyordu içeriye. Bir hengame, nir koşuşturma... çok gerilmiştim ben orada. üstelik yumurta toplamadan sonra çok canım yanmıştı. Burada hiç öyle bir şey yaşamadım. için rahatlasın diye şahit olduğum bir şey daha anlatayım. bizim görüşmeye gittiimiz ilk gün edirne tarafından gelen bir çift vardı ve defalarca tüp bebek denemesi yaptırmışlar. Kadıncağız çok üzgündü çok da sempatik bir hanımdı biraz sohbet etmiştik ogün kendisi anlattı. Sonra ben hamile kalınca ilk ultrason muayenesi için gittiğimde aklıma geldi ve o kadının durumunu sordum. Hamile kalmış fakat 2.5 aylıkken düşük olmuş ki bu kadın defalarca denemesine rağmen daha önce hamile kalamamış. O yüzden için rahat olsun. gereken neyse doğru bir şekilde yapılmıştır. ama biliyorsun embriyo kalitesinin iyi olması sana ve eşine de bağlı. Eğer eşinin spermlerinde ileri derecede morfoloji varsa bunun için yapabilecekleri tek şey içlerinden en iyisini transfer etmek... Ben ilk üç gün yatmıştım. sadece iğneler için evden çıktım. hiç iş yapmadım ve hep yavaş hareketlerle eğilip doğruldum. mecbur kalmadıkça sende pek çıkma derim ilk üç gün özellikle yürüyüş ve araç kullanmak pek iyi değil 3,4 gün içinde tutunuyormuş çünkü minnoş. Bizimde ona yardımcı olmamız gerekiyor değil mi annesi:)

Cnm kaç yumurtan toplandı dollenmeler iyimiydi.birde kaç para odedin ne kadara mal oldu.cok soru soruyorum kusura bakma

Cnm kaç yumurtan toplandı dollenmeler iyimiydi.birde kaç para odedin ne kadara mal oldu.cok soru soruyorum kusura bakma
yok önemli değil sor tabi:) 10 yumurtadan 7 si döllendi en iyi ikisini transfer ettiler. tedavi için 5.500TL ama ilaçlarla 8.000 Tl yi buldu neredeyse. Çünkü benim yumurtalarım biraz yavaş gelişiyor. gonal f i biraz daha fazla kullandım o yüzden

Maşallah cnm .bizde morfoloji sıkıntısı haricinde bir sıkıntı görünmüyor ama
Bebekte yok.taze transferle gebelik olmuyor bizde ilginç bisekilde oyüzden dondurulmuş transfer oldu. Pazartesi test yapacağım. İnşallah bu son olurda bende 10.uncu haftaları gorebilirim

evet canım ben yaptırdım ve şu an 10 haftalık hamileyim hemde ilk transferde tutundu. Doktorum Serkan
Oral ve mükemmel bir doktor. Hastane cok nezih. Kalabalık, karmaşa yok. Ben ilk denememi medicana beylikdüzünde yaptırmıştım hiç memnun kalmadım. Liv hospıtal daha yeni olduğu için şu an isimlerini
duyurma çabası da var tabi. O yüzden daha cok ilgileniyorlar. mutlaka görüş derim.
MRB ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN ALLAHIM SAĞLIKLA KUCAGINIZA ALMAYI NASİP ETSİN BENİM DRUMDA LIV HOSPITAL A GECTİ BENDE ORADA YAPTIRACAĞIM 2 DENEMEMİ NE KADARA MAL OLDU PAYLAŞIRMISINIZ . TŞKLER

Herkese merhaba .bu topigi ben açmıştım. Şuan kötü olsa tecrubelerimi paylaşmak istiyorum. Livin labaratuvar i hakkında hep bi tereddutum vardı. Ve maalesef korktuğum başıma geldi.havuz yöntemiyle 20 tane embriyom oldu ve 3.uncu gün dondurdular. Transferlere başladık. İlk transfer oncesi 5 tane embriyo çözüldü ve 5 inci güne bekletti ler. ama kaliteleri pek iyi değil diye bilgi geldi. Transferim yapıldı ancak negatif sonuç aldım. Sonraki ay kalan 15 embriyo çözüldü ve sadece 1 tanesı blastokist aşamasına gelebildi ve sonuç kimyasal gebelik oldu. Yani 5 ay boyunca tüm emeklerim ve param çöp oldu maalesef. Gerçekten çok kötü bir labaratuvar. Ben bunu maalesef deneyerek tecrübe etmiş oldum. Kesinlikle liv de tüp bebek yapmanızı tavsiye etmem arkadaşlar. ..

ulun uluğa gittim..hem de çanakkale den..polip var histereskopiyle alıp şansa bırakmayalım dedi.embriyoları dondurdu ve dondurulmuşlarla 2 tedavi yaptı..2. tedavide çözülenlerden hiç canlı kalmadığını tam transfer için idrara sıkışık bekleme noktasına geldiğimde söyledi ve transferi iptal ettik doğal olarak.öncesinde defalarca yapılmış başarısız denemem olduğu ve sebepsiz infertilite olduğum için çok tercih edilen bir doktor diye umut tüp bebekteyken gitmiştim.tedaviye başlamadan önce size sebebi bulacağım dedi.çanakkaleden belki 20 kez gelip gittik.en son teşhis yine açıklanamayan infertiliteydi.6. denemede başka bir hastanede önce sebep bulundu ve sonra giderildi.ve sonuç gebelik ilk kez pozitif..benim başıma gelenler bunlar..ancak eşimin 2 arkadaşı onun tedavisiyle gebe kaldı..bizim gibi zor vakalar için doğru tercih değilmiş diyelim..

X