lk Gece korkusuna Psikolojik hazrlk

zhr79

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2007
7.155
9
45
Psikolojik Hazırlık:
Bazı genç kızlar açıkça korkuyorlar ilk geceden. Ve bu korkunun
giderek kendilerine egemen olmasından çekiniyorlar. İçlerinden bazıları var ki sırf bu yüzden
yemeden içmeden kesilirler. Kafalarını kurcalayan sorulara karşılık bulamamanın üzüntüsü
içinde ne yapacaklarını şaşırmış bir halleri olur. Kimisi "Acaba eşimi mutlu edebilecek
miyim?" diye düşünür. Kimisi ise "Çok canım yanacak mı?" diye sorar kendisine. Bunun gibi
çeşitli sorular rahatsız eder onları. Evet haklılar. Aslında ilk gece çok önemli. Üzerinde
durulduğu kadar var. Ama bunun için paniğe kapılmamalı. Eğer bu konuda bilgi edinirseniz
bütün evlilik hayatınızın mutlu geçmesini sağlıyacak anahtarı da elinize geçirmiş
olursunuz."

Günümüzde genç kızlarımızı saran ilk gece korkusuna aslında
bilgisizlikten başka bir şey neden olmuyor.
Bazı genç erkekler haram olmasına rağmen ilk
cinsel ilişkilerini evlilikten önce genelevlerinde yaşamaktadırlar. Oralarda ise genç erkeklerin
acemliğine saygı duyulmadan bir an önce işini bitirip parasını almak isteyen kadın tarafından
genç erkekler hakaretlere uğramaktadırlar. Hatta bu hakaretler karşısında cinsel birleşmeyi
bile gerçekleştiremiyen ereksiyona (penisin sertleşmesine) geçemiyen erkekler olmaktadır.

Tecrübe kazanmak isteyen genç ömür boyu cinsel ilişkiden kadından soğumakta veya
ereksiyona geçememek gibi çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadır. O yüzden Allah''ın nikahsız
cinsel ilişkiyi haram kılmasının hikmetlerinden biri de bu olsa gerek...
Genellikle genç
kızlar ilk cinsel ilişkiye korkulacak bir olay gözüyle bakarlar. Kızlık zarı denen şey nasıl bir
nesnedir? Yırtılırken ne olur? Cinsel ilişki sırasında hele başlangıcında kendisi nasıl
davranacaktır?
Doğrusu şu ki bu sırada yalnız genç kız değildir benzer korkuları
taşıyan. Erkek de çeşitli duygular içindedir. İşe nasıl başlamalı? Birdenbire mi yavaş yavaş
mı hareket etmeli? Başaracak mıdır?

İşte bu durumlarda eşler birbirlerini tamamlamak
ve birbirlerine yardım etmek zorundadırlar. Çoğu zaman erkeklerin bu konuda büyük
sorumluluklar taşıdığı söylenir yazılır. Bir dereceye kadar doğru sayılabilir bu. Ama büsbütün
de doğru değildir. Çünkü sorumlu olan yalnız erkek değil genç kızdır da. Yani sorumlulukları
eşit şekilde paylaşmaları... Bu yüzden genç kız onun sıkılganlığını arttıracak sinirlerini
bozacak içindeki fırtınayı şiddetiendirecek hareketlerden kaçınmalıdır. Eşe yardım etmek
yalnız erkeğin karısına değil kadının da erkeğine karşı görevidir.
İlk birleşmede
kadını en çok korkutan şey kızlık zarıdır. Oysa ki bu son derece basit bir problemdir...

Çoğunlukla bu zar pek hafif bir acıma duygusu vererek yırtılır. İnce ve esnek ise duyulan
acı belli belirsizdir. Kalın ise yırtılması biraz daha zor ve ağrılı olur... o Ama bunu gözlerde
fazla büyütmemek gerekir. Kızlık zarının (< yırtılışı sırasında biraz kan da akar... Ancak
bazı zar şekillerinde bu kanın akmaması da mümkündür.
İlk gece ile ilgili güçlükler
yalnızca kızlık zarı ve bununla ilgili sorunlar değildir elbette. Sinirsel gerginliği ile ilgili
güçlükler bunlardan çok daha önemlidir.
Zifaf gecesinde cinsel ilişki dakikaları
yaklaştıkça hem gelin hem de güveyin korku ve heyecandan ekseriya sinirleri gerilmeye
başlar. Bu gerginliğin doğurduğu bazı güçlükler vardır şimdi bunları açıklıyalım:

Bir genç kız böyle korku ve gerginlik içinde olduğu zaman vajinanın etrafındaki kaslar gerilir ve
bu nedenle vajina yolu diğer zamanlardakine oranla daha dar bir hale gelir. Bundan başka
nasıl kalabalık bir halk önünde ilk defa nutuk vermeye çıkan bir kimsenin heyecandan ağzı
kurursa aynı şekilde korku ve heyecan içinde bulunan bir gelinin de vajina içi kurur ve
kayganlaşmaz. Böyle olunca erkeğin cinsel organının içeri girmesi güçleşir.

Böyle durumlarda kadın vajinasının ıslaklık ve kayganlığını dışardan kullanılacak bir vazelin ile
sağlamak gerekir. Bunun için de en iyi çare erkeğin organına boydan boya vazelin sürmesidir.
Böylece penisin vajinaya girmesi kolaylaşmış olur. Çiftler bu gergin halleri geçirip iyice
yatışıncaya kadar tatlı tatlı sohbet ederler ve beklerler. Heyecanları tamamen geçip ihtiraslı
bir arzu duydukları zaman tekrar aşka başlarlarsa o zaman vajina çevresindeki kaslar gevşer
ve doğal şekilde salgıyla kendiliğinden kayganlaşır. Bu durumda cinsel ilişki çok daha kolay
ve rahat olur.
Genç kız gerginlik ve heyecanının kolayca geçmiyeceğini tahmin
ediyorsa o zaman bir sıcak su banyosu yapması çok yararlı olacaktır.

Erkeğe gelince ilk cinsel ilişkinin heyecanı kendisini geçici olarak başarısız bırakabilir. Günlerden ve
saatlerden beri bu dakikayı ve bu anı beklemiş belki son günler ve gecelerede karısıyla
cinsel ilişkide bulunacağı bu anı düşünerek üreme organlarını ve sinir merkezlerini fazlasıyla
yormuştur. İşte gerek bu heyecan gerekse o yorgunluk neticesinde erkek cinsel organının
sertleşmediğini görebilir. Kimi erkek bu durum karşısında dehşete düşer şeref ve itibarinin
mahvolduğunu karısının kendisini artık erkekten saymıyacağını düşünerek delice bir
acıya üzüntüye kapılır. Hem kendini hem karısını büyük bir zevkten yoksun bıraktığı için
sınırsız bir sıkıntı duyar.

Eğer bu durumda iken kadını bilgisizce bir şey söyler ve
anlayışsız davranırsa ağır ya da alaycı bir söz söylerse erkeğin hayatı boyunca sürüp
gidecek bir şekilde incinmesine neden olabilir. Oysaki bu durumda olgun ve anlayışlı bir
kadının yapacağı tek şey kocasına oldukça iyi davranmak gönül alıcı şeyler söylemek işi
şakaya vurmak ve bunun sırf o ana özgü geçici bir tutukluktan geldiğini ve hiç bir öneminin
olmadığını belirterek onun kendine tekrar güvenini kazanmasını sağlamaya çalışmaktır.
Eğer kocasının tutukluğunun o akşam geçmiyeceğini sezerse kendisinden hiçbir talepte
bulunmadan ilk cinsel birleşmelerini ertesi akşama bırakmak üzere onu yatmaya ve rahat bir
uyku uyumaya davet etmelidir.

Aslında böyle bir duruma düşmeyi önlemek için eşler
daha zifaf odasına girer girmez cinsel ilişkiye girişmekten kaçınmalıdırlar. İkisi de bir süre
oturup dinlenmeli sohbet etmeli hafif okşayış ve öpüşmelerle birbirlerine alışmalı ve
ürkeklikleri gitmelidir. Ne zaman arzu ve ihtiraslarının adamakıllı uyandığını hissederlerse o
zaman yatağa girmelidirler. Eğer vücut ve sinirleri adamakıllı yorgunsa bu yüzden içlerinde
gerçek bir arzu duymuyorlarsa ilk cinsel birleşmeyi ertesi akşama bırakmak en iyi yoldur.
Ayrıca şu da hatırlanmalı ki eşlerden biri isteksiz iken yapılan cinsel ilişki hiç de zevk verici
ve tatmin edici olamaz.
Eşler birbirlerine sakin olmaları konusunda telkinde bulunmalı
ve birbirlerine moral ve güven vermeli. Birlikte karşılıklı sevgi ve anlayışla birbirlerine
yardımcı olacakları konusunda söz verdikten sonra önsevişmeye başlamalılar.

Kızlık zarının çeşitleri hakkında bilgisiz bazı erkeklerin kızlık zarının sert olduğu zanni ile normal
cinsel birleşmede kızlık zarını yırtamıyacakları korkusu ile parmakla veya başka şeyler
sokarak kızlık zarını yırtmaya kalkıştıkları duyulmaktadır. Asla böyle şeylere gerek
duyulmamalıdır. Penisi sertleşen her erkek bu işi rahatlıkla ve kolayca başarabilir. Aynı
şekilde genç kızlara da kızlık zarının yırtılması esnasında çok acı çekileceği korkusu
yerleştirilmektedir. Bu bölümde detaylıca izah edileceği gibi gerdek gecesinde yeteri kadar
fiziksel ve ruhsal uyarı ve ön sevişme yapılırsa kız cinsel birleşmeye güzelce psikolojik
olarak hazırlanırsa aşk heyecanı esnasında hiç proplemsiz ve acısız bu iş başarılabilir.
Toplu iğenin ucunun batması kadar veya soğan zarının yırtılması kadar kolay ve habersiz
bile olabilir.

böyle bir korkum yok...

biliyorum ki sevdiğim insanın kolları arasında olacağım.. biliyorum ki o bana zarar vermez.. biliyorum ki canım acımayacak. sadece o anın mutluluğuna bırakacağım kendimi:kedi:

bence çok özel ve güzel bir an korkmak yerine her anını hafızanıza kazıyın ve zevkini çıkarın çünkü ömür boyu hatırlayacagınız bir an kendınıze zehir etmeyın

çok merak ediyorum neler olacakkk potitom asla zarar vermez bana eşime bırakçamm kendimiiiiiiii o bana gerekeni yapar :KK66:

hayatt 1 kere yaşanacak bir duygu olduğu için asla korkmayın ben çok korkmuştum keşke ilk gece yaşayabilseydim herşey yerinde güzel .

X