Londradan kozmetik satis sayfasi

lies

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2011
193
8
Selamlar,
londradan kozmetik hesabiyla instagramdan uygun fiyata meshur markalarin orjinal parfumlerini satan bir sayfa....
arkadasimin tavsiyesiyle guvenip alisveris yaptim ....
yani ben 2 tane parfum almistim ikisi de orjinaldi..onu soyleyebilirm....

Neyse bu 2 parfumden memnun kalinca yine bir siparis verdim, fakat parfum tasima esnasinda kirilmis....
kargo bana gondericinizle gorusun iyi paketlense kirilmazdi falan dedi... ben de suclayici davranmadan durumu izah ettim....

Ilk etapta sayfanin yoneticisi bayan bana , ben ogrenirim size donus yaparim, eger ordaki subede kirildiysa orayla gorusursunuz gibi bir cumle kurdu......
ben de bu cumleyi duyunca, herhangi bir subeyle ben hakkimi arayamam cunku goncerici ben degilim ve urun bana hic gelmedi dedim....
gonderici olarak siz iyi paketlediginizden eminseniz siz hakkinizi talep edersiniz, surekli yaptiginiz bir is sonucta diyereten kibar bir dille magduriyetimin giderilmesini istedim ve yazistik baya...
sagolsun iletisimi kesmedi tel no bile yok sonucta.... ve sonunda ibanimi istedi benimle ugrasmak istemedigini ima etti.....
Ve bir de biraz bekleseymisim nerde kirildigini ogrencekmis ispatlancakmis ve ona gore hakkini isticekmis.....boyle sacma bir cumleyi siz degerlendirin artik........ben de nerde kirildigi ispat edilebilir bisey degil, kaldi ki bunun onemi yok, sube ile degil direk kargoyla muhatapsiniz dedim.....

nerde kirildigina gore guya ben ona gore ya onunla ya da kargoyla muhatap olcakmisim......
Olaya bakis acisi ve tepkisi bu oldu.....

Ve ben de siz gondericisiniz saglam gonderdiginizi soylediginiz urun kiriliyor ve magdur olan sizsiniz, kargoyla muhatap olacak olan da sizsiniz dedim.....

Her neyse ibanimi istedi parami gonderdi gondermesine de burdan seslenmek isterim....
Hersey para degil....

Bana ilk etap ta soyle soyleseydi,

hanfendi bu duruma ben de cok uzuldum...kusura bakmayin, parfumun size saglam sekilde gelmesini temenni ederdim.....halledicez bir sekilde,
benden yada kargo firmasindan kaynakli magdur olmanizi istemem,

Deseydi ben de beklerdim zaten,

tamam ilgilendiginiz ve anladiginiz icin tesekkur ederim haber bekliyorum sizden derdim......

Parani almissin ne konusuyorsun diye dusunenler olabilir....hersey para degillllll

Ve ustune de paranizi aldiniz ve magdur olmadiniz konu da kapandi artik alisveris yapmayin diyip engellemis cocuk gibi.......

O kadae gonulsuz gonderdi ki parayi onun kinini gütmüs gibi bisey oldu resmen....

Umarim okur o bayan bu yaziyi, cunku magduriyet sadece maddi degildir......
Bu sekilde davranis sekliyle de magdur edebilirsiniz......
Ve alisveris yapcaklara da bi bilgi olsun
...
Okuduysaniz, tesekkurler

Bu arada bana daha once gonderdikleri parfumler de sadece citpita sariliydi, yani kutulanmamisti...
yani biz cok iyi paketliyoruz diye iddia eden kisiye soruyorum, kirilcak bir urun kargolarken nasil olur da kutuya konmaz...
Sans yani tamamen kirilmayip gelmesi...
Zaten kargo firmalari kabul etmiyor kirilcak bir urunun kutulanmadan gonderilmesini...
Demekki kirilcak ibaresini bile belirtmiyor....
Gonulsuz ozensiz yapilan is yani....
Tabiki ben bayanla konusurken suclayici davranmadim oyle bi cikisti ki bana bunu bile soyleyemedim o sirada....

Burdan soylemis olayim...

Kirilcak esyalar tasima yapilirken citpit gibi koruyucuyla korunur ve sonra da kutulanir...
Sadece citpit yetmez yani....
Sonra da bisey oldugunda insanlar ugrasmak zorunda kaliyor.....
Lafa bakin, nerde kirildiysa onu ogrencekmis sonra da benim kiminle muhatap olcagim ortaya cikcakmis.......
Resmen gecistirmeye calisti, sonra da parani al ve sus gibisinden saygisizca davranan bir sayfa.....

Bence haklısınız ama satıcı engellemeseydi sanırım alisveris yapmaya devam edecektiniz. Normalde firmalar kargolarla anlasma yapiyorlar ve ürün kırılırsa, zarar görürse kendi aralarinda hallediyorlar. Paketleme mi eksik yapilmis, tasimada mi sorun var müşteriden bağımsız konular. Ama anlasma yoksa satici iade, degisim yoktur gibi ibarelerle kendini garantiye aliyor. Bahsettiginiz sayfada boyle bir ibare yaziyor muydu?

Merak ettim aldiginiz parfumlerin fotografi var mi? Ben orijinal olduklarini düşünmüyorum

Bence haklısınız ama satıcı engellemeseydi sanırım alisveris yapmaya devam edecektiniz. Normalde firmalar kargolarla anlasma yapiyorlar ve ürün kırılırsa, zarar görürse kendi aralarinda hallediyorlar. Paketleme mi eksik yapilmis, tasimada mi sorun var müşteriden bağımsız konular. Ama anlasma yoksa satici iade, degisim yoktur gibi ibarelerle kendini garantiye aliyor. Bahsettiginiz sayfada boyle bir ibare yaziyor muydu?

Merak ettim aldiginiz parfumlerin fotografi var mi? Ben orijinal olduklarini düşünmüyorum

Hayir engellemeseydi de urun almaya devam etmicektim.
Cunku durumu anlattigimda kadinin ilk tepkisi su oldu, tek tarafli bir magduriyet yok, nerde kirildigini ogrenicem, eger orda kirildiysa orayla halledersiniz falan dedi.....
Ben bunu duyunca musteri iliskisini falan anladim zaten....

Insan once sunu der, hanfendi ben de uzuldum, saglam bi sekilde size gelmesini temenni ederdim...halledicez falan der olmasi gereken bu...

Biz cok iyi paketliyoruz falan demeye basladi hemen ....oyle bi cikisti ki onceden bana gonderdigi urunleri kutulamadan gonderdigini bile soyleyemedim...tartisma ortami cikmasin hakkimi alabileyim diye.....

Urunlere gelince bana gelenler orjinaldi...sahte olsa hemen anlarim zaten ve kullanamam...parfumden anlarim yani ilgi alanima giriyor :) ama her sipariste orjinal urun mu gonderiyor onu bilemem tabi....sonucta insta sayfasi iletisim nosu bile yok..

Musterisine boyle anlayissizca ve kaba davranan bir saticidan da urun almam zaten,

Silip engellemesi falan ne kadar sacma, insan kendisinden ya da calistigi kargo firmasindan kaynaklanan bi sorun yuzunden musterisinin magduriyetini giderince mutlu olmasi gerekir,

Ve bir daha olmamasi icin de onlemini alir bence....

Yanitinizz icin tesk. Bu arada :)

Profilde degisim ve iade ile ilgili hic bir not yoktu...sadece kapida odeme yok, hesaba havale, y.ici kargo, kargo aliciya ait,ve teslimat suresi yaziyordu

Zaten dedigim gibi arkadssim tavsiyesiyle guvenip aliyordum, yoksa insta sayfasindan hayatta almam urun, profilde tel no bile yok sonucta

Bence sizi parfümün kırıldığını gönderilere yazmayın diye engellemistir.
Internette parfüm alacaksanız pitane var instada orayi güvenli buluyorum
Umarım bir daha böyle bir şey yaşanmaz , çok kötü bir duruma düşmüşsünüz. Ben olsam sanırım size göre daha çok telaş yapardım paranızı almış olmanız bile büyük bir olay böyle bir saticidan

Bence sizi parfümün kırıldığını gönderilere yazmayın diye engellemistir.
Internette parfüm alacaksanız pitane var instada orayi güvenli buluyorum
Umarım bir daha böyle bir şey yaşanmaz , çok kötü bir duruma düşmüşsünüz. Ben olsam sanırım size göre daha çok telaş yapardım paranızı almış olmanız bile büyük bir olay böyle bir saticidan
Pitane ye baktim hemen, bana londradan kozmetigi tavsiye eden arkadss da takip e ediyormus, ordan hic bahsetmedi demekki denememis, tesk. Ederm tavsiye icin 🙃 yani parami verdi cok sukur, vermeyedebilirdi, ama belki musallat olurum diye falan vermistir...cunku direk biz iyi paketliyoruz falan demeye basladi, bi de eger bu tarafta kirildiysa burdaki subeyle muhatap olcagimi falan ima etti...neyse ki gonderdi ama yine de sagolsun

Cunku durumu anlattigimda kadinin ilk tepkisi su oldu, tek tarafli bir magduriyet yok, nerde kirildigini ogrenicem, eger orda kirildiysa orayla halledersiniz falan dedi.....

Insan once sunu der, hanfendi ben de uzuldum, saglam bi sekilde size gelmesini temenni ederdim...halledicez falan der olmasi gereken bu...

Biz cok iyi paketliyoruz falan demeye basladi hemen ....oyle bi cikisti ki onceden bana gonderdigi urunleri kutulamadan gonderdigini bile soyleyemedim...tartisma ortami cikmasin hakkimi alabileyim diye.....

Urunlere gelince bana gelenler orjinaldi...sahte olsa hemen anlarim zaten ve kullanamam...parfumden anlarim yani ilgi alanima giriyor :) ama her sipariste orjinal urun mu gonderiyor onu bilemem tabi....sonucta insta sayfasi iletisim nosu bile yok..

Musterisine boyle anlayissizca ve kaba davranan bir saticidan da urun almam zaten,

Silip engellemesi falan ne kadar sacma, insan kendisinden ya da calistigi kargo firmasindan kaynaklanan bi sorun yuzunden musterisinin magduriyetini giderince mutlu olmasi gerekir,

Evet parasını iade ettiği halde yazdığı mesajları ve engellemesi tuhaf olmuş. Bu muameleye karşın paranızı alabilmenize sevindim.

Evet parasını iade ettiği halde yazdığı mesajları ve engellemesi tuhaf olmuş. Bu muameleye karşın paranızı alabilmenize sevindim.
Tesekkur ederim, nette arayanlar icin bunu gozonune alarak alisveris yapmalarini oneririm, ya da siparisten once kirilcak bir urun aliniyosa siparis oncesi saticiya cok cok iyi paketlermisiniz falan diye konusmak lazim belki de kucuk ihmalller yuzunden ugrasiyoruz sonra ve stres bosubosuna

Odemeyi yapti ve kavga ortami da olmadi, engellemesinin sebebi isteksizce gonderdi, bence ondan.... bir kusura bakmayin bile demed insan ben de uzuldum falan der...
Yani uslubu iletisimi hic iyi degil.
Bisey oldgnda bunu bilerek alisveris yapilmasini tavsiye ederim...

Ya da biz boyle ifsa edelim ki onlar da kendilerine cekiduzen verirler belki..
Tesk. Ettm yanitlariniz icin

Tesekkur ederim, nette arayanlar icin bunu gozonune alarak alisveris yapmalarini oneririm, ya da siparisten once kirilcak bir urun aliniyosa siparis oncesi saticiya cok cok iyi paketlermisiniz falan diye konusmak lazim belki de kucuk ihmalller yuzunden ugrasiyoruz sonra ve stres bosubosuna

Odemeyi yapti ve kavga ortami da olmadi, engellemesinin sebebi isteksizce gonderdi, bence ondan.... bir kusura bakmayin bile demed insan ben de uzuldum falan der...
Yani uslubu iletisimi hic iyi degil.
Bisey oldgnda bunu bilerek alisveris yapilmasini tavsiye ederim...

Ya da biz boyle ifsa edelim ki onlar da kendilerine cekiduzen verirler belki..
Tesk. Ettm yanitlariniz icin

Kesinlikle hakkimizi aramamiz lazim. Ben de bir kac sene önce morh... sitesinden tonik ve serum almıştım ama kargoyu açtigimda tonik kutuya dökülmüş haldeydi. Iyi paketlemeyi gectim, sise kapagi gevsekti. Pahalilardi bir de ama o an saticiyla iletisime gecmedim ama yapmak gerekiyor. Ben sadece kirilip dokulurse parasina üzüleceğim pahali ürünleri bir daha internetten siparis vermemeye karar vermistim.

Kesinlikle hakkimizi aramamiz lazim. Ben de bir kac sene önce morh... sitesinden tonik ve serum almıştım ama kargoyu açtigimda tonik kutuya dökülmüş haldeydi. Iyi paketlemeyi gectim, sise kapagi gevsekti. Pahalilardi bir de ama o an saticiyla iletisime gecmedim ama yapmak gerekiyor. Ben sadece kirilip dokulurse parasina üzüleceğim pahali ürünleri bir daha internetten siparis vermemeye karar vermistim.
Aynen haklisiniz, ben de ona karar verdim...aslinda saticilarin kargo firmalariyla sigortali gonderimi varsa siparis vermek lazim sanirim..

Tam bir para göz kadın.. şöyle izah edeyim muhtemelen çinden aldığı ürünleri sayfasında satıyor. Ürünlerim yüzde yüz orjinaldir diye özellikle yazıyor. Kendisinden orjinal olduğunu özellikle vurguladığı bir parfümü satın aldım bildiğiniz pembe boya katılmış rezalet bir parfüm gönderdi paramı geri iade etmesini söylediğimde asla olmaz deyip beni takipten çıktı ben bu satırları yazarken muhtemelen de engelledi :)

Selam bu kadından 2 tane parfüm aldım biri chanel coco mademoiselle intense 350 lira verdim ve orijinaldi. Diğeri ise valentino donna 50 ml 150 lira verdim ve orijinal değildi. Kendisi satarken ısrarla orjinal olduğunu belirtti işk aldığım parfüm de orjinal olduğundan çok da sorgulamadım. Ancak rezalet bi parfümle karşılaşınca parra iadesi istedim beni neredeyse tehdit edip engelledi :):) tam bir üç kağıtçı ve iş ahlakı olmayan biri. Kendi adını bile vermiyor eft yollama aşamasında ayrıca telefonu da yok.. instagramda engelleyince bütğn iletişim bitmiş oluyor. Diyeceğim şudur verin parasını sağlıksız çin işi parfümler alıp şu üslupsuz kadına para kazandırmayın. Yazık günah.

Sokağa çıkma yasakları öncesinde Instagram üzerinden londradan_kozmetik sayfasından sipariş verdim büyük denilecek bir meblağ ile. Daha önce bir kere daha küçük bir alışveriş yaptığım sayfaydı. Sokağa çıkma yasakları girince araya yazdım malum sebepler, pandemi vs bekleyelim dedik. Lakin şu tarihe kadar asla elime ne ürün ulaştı ne de para iademi alabildim. İletişime geçtiğimde de sürekli kargoyu ve beni suçladılar. Neymiş ürünlerimi takip etmemişim. Takip numarası istiyorum yok diyorlar, kargoya gidin sorunu çözün diyorum yok diyorlar, paramı verin diyorum mahalle ağzıyla kavga ediyorlar. Böyle çirkeflik görmedim. Daha sonra birçok kişinin magduriyetlerni duydum aynı şekilde. Hatta sahte ürün gönderdiklerine dair influcerlarında paylaşımları oldu görsellerle birlikte. Login • Instagram ve Login • Instagram sayfaları. Ben mağdur oldum sizler dikkatli olun.

Sokağa çıkma yasakları öncesinde Instagram üzerinden londradan_kozmetik sayfasından sipariş verdim büyük denilecek bir meblağ ile. Daha önce bir kere daha küçük bir alışveriş yaptığım sayfaydı. Sokağa çıkma yasakları girince araya yazdım malum sebepler, pandemi vs bekleyelim dedik. Lakin şu tarihe kadar asla elime ne ürün ulaştı ne de para iademi alabildim. İletişime geçtiğimde de sürekli kargoyu ve beni suçladılar. Neymiş ürünlerimi takip etmemişim. Takip numarası istiyorum yok diyorlar, kargoya gidin sorunu çözün diyorum yok diyorlar, paramı verin diyorum mahalle ağzıyla kavga ediyorlar. Daha sonra birçok kişinin magduriyetlerni duydum aynı şekilde. Hatta sahte ürün gönderdiklerine dair influcerlarında paylaşımları oldu görsellerle birlikte. Login • Instagram ve Login • Instagram sayfaları. Ben mağdur oldum sizler dikkatli olun.Uzak durun.

X