lilamor kozmetik alışveriş sorunu

parfumkokusu

hola!
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2013
2.878
2.752
merhaba arkadaşlar,
belki bilen bilir 1 haftadır baya sıkıntı yaşadım internet alışverişi yüzünden. aslında bunu paylaşmak doğru mu değil mi emin olamadım. çünkü firma ismi vererek yazıyorum. ama çok mağdur durumda kaldım o yüzden sizinde aynı sorunu yaşamamanız ve dikkat etmeniz için paylaşmak durumunda kaldım.
....
G...G... isimli çok bilindik bir alışveriş sitesinden lilamor kozmetik adlı dükkandan( Ghkozmetik) kullanıcısından bir ürün aldım. sorunlar zaten satıcımızın yanlış adres ve yanlış isim girmesiyle başladı. neyse ilgili kargoya gittim ve sorunu düzelttim. güç bela ürüne ulaştım. ürünün üstün körü kontrolünü yaptım. kutu içinden doğru ürün çıktı vs. zaten aldığım ürün kozmetik olduğu için hijyen açısından alındıktan sonra değişim yapılamıyor. eve geldim. ürünün jelatinini açtıktan sonra üstüne satıcının kendi kartvizitini yapıştırdığını gördüm. hem de 2 tane. tam da marka kısmına gelecek şekilde. ürünü mahfetmiş diye düşündüm etiketleri çıkardım. zaten çok yapışkan olduğu için hep leke içerisinde bıraktı ürünü. asıl olay ise zaten ondan sonra patlak verdi. etiketlerin altından markanın amblemini beklerken kesici birşey ile marka yazan yeri kazıdıklarını gördüm. resmen dolandırıldım. sahte ürün gönderilmiş!!o an aklıma fatura geldi faturaya baktım acaba ne yazmışlar diye, ödediğim paranın yarısı sadece fatura edilmiş!!!! bu sorunu hem satıcıya hem G..G.. sitesine söyledim. siteden henüz bir yanıt yok. satıcı zaten msjlarıma yanıt vermiyor kesinlikle!! Lanet olsun deyip ödemeyi yaptım ama negatif puan işaretledim. işin ilginç yanı satıcının puanı %99 olumlu diye hemen negatif puanı yansıtmıyorlar. site, satıcının sorunu düzeltmesini bekliyor, bende öyle.7 günlük yasal süresi var. ama 2-3 gündür yanıt gelmediği için mesaj olarak da dönüş olmadığı için belli ki satıcı durumu düzeltme düşüncesinde değil. herşeyden önce üstü kazınmış kötü bir ürün satın olmuş oldum. üstüne üstlük herhangi bir özür düzeltme talebi almadım. bu durumu da burda paylaşmak istedim. ürün sahte olduğu için yüzüme sürebileceğimi de sanmıyorum. elimde asla kullanılmayacak bir ürün ile kalakaldım. satıcı ismi özellikle belirtmek zorunda kaldım(umarım site kurallarına aykırı değildir.) eğer alışveriş yapılacak olursa belki insanlar daha dikkatli olur ve benim gibi bir mağduriyet yaşamazlar... belki satıcı da bu yazıyı bir gün okur ve yaptığının sanal ortamda da olsa yanına kar olarak kalmayacağını anlar..:KK50::KK50::KK50:

Son düzenleme:
Ödemeyi onaylamasaydın keşke, kozmetikte olsa 7 gün içinde iade hakkın var, geçmiş olsun =(((

Bende n11 den lilamor kozmetikten morfose silk serum sipariş ettim :KK43: keşke bu yazıyı daha önce görmüş olsaydım. Resimde normal ürün gözükürken bana bildiğin tester ürün gönderdiler. Resmen ayıp yaptıkları. Bide ürün her yere akmış :KK12: lilamor kozmetiği katiyen önermiyorum.

Ben de ordan çok alışveriş yaptım 500 tl gibi rakamlarda. Genel de doğru ürün gönderdiler ve ücretsiz kargo ile aldığım şeylerden örneğin 3 adet aldıysam kargo parasının arta kalanı ile. Dudak kalemi, kaş kalemi, duş jeli, nemlenrici kalem, eye liner, sllık fırçassı gibi şeyler gönderildi. Boya eldiven dahil ürün almıştım sonradan durumu mail attım bana 50 çift eldiven ve boya önlükleri ( 4 adet) gönderdiler. Duyunca şaşırdım ben çok memnundum oysa ki.

X