Love bombing mi yapıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok şeker bence. "Lovebombing, ghosting" falan gibi terimlerle insan ilişkilerini tektipleştiriyorlar. İlişki dinamiklerine saçma sapan etiketler vuruyorlar. Yutmayın böyle şeyleri.

Çok şeker bence. "Lovebombing, ghosting" falan gibi terimlerle insan ilişkilerini tektipleştiriyorlar. İlişki dinamiklerine saçma sapan etiketler vuruyorlar. Yutmayın böyle şeyleri.
Bana iliskiler tek tipmis hepimizi ayni seyin farkli bir lacivert tonunu yasiyormusuz gibi geliyor :KK70:

Bir erkek ilk buluşmadan önce “birlikte umarım güzel zamanlar geçiririz, çok heyecanlıyım buluşmak için” falan diyorsa love bombing mi yapıyordur sizce? Birisinin ilk buluşma öncesi çok heyecanlandım demesi saçma değil midir?
çok hoşlanıyor demek ki heyecanlanıyor ne güzel işte

Bana iliskiler tek tipmis hepimizi ayni seyin farkli bir lacivert tonunu yasiyormusuz gibi geliyor :KK70:
Bana kalırsa da benzer şeyler yaşıyoruz elbette ama hepimizin kendi içinde farklı sebepleri olabiliyor. Bu tür etiketler ise her şeyin sorumluluğunu tek bir kişiye, tek bir probleme yıkıyor. Yani biz çok iyiyiz ama karşımızda hep bizi "ghostlayan" ya da bize "lovebombing" yapan ya da "toksik" biri var vs. Çok kolaycı bir düşünce biçimi bence.

Bana kalırsa da benzer şeyler yaşıyoruz elbette ama hepimizin kendi içinde farklı sebepleri olabiliyor. Bu tür etiketler ise her şeyin sorumluluğunu tek bir kişiye, tek bir probleme yıkıyor. Yani biz çok iyiyiz ama karşımızda hep bizi "ghostlayan" ya da bize "lovebombing" yapan ya da "toksik" biri var vs. Çok kolaycı bir düşünce biçimi bence.
Elini sallasan çarpıyor 😂😂😂😂😂bide hepsi narsist onuda ekliyelim

İnsanlar ilk buluşma öncesi heyecanlanır zaten. Heyecanlanmıyorsa problem vardır.

Bu yeni terimler iyice kafayı yedirtti herkese artık. Öyle miydi böyle miydi diye diye normal insan ilişkileri nasıl olur unuttunuz.
Narsist.
Toksik.
Manipüle.
Ghostlamak.
Gaslighting.
Love bombing.

Son düzenleme:
Herkes genelde eleştirel yorumlarda bulunduğuna göre çoğunluğun mükemmel giden ilişkileri var sanırım. Günümüzde özellikle psikolojik olarak normal birisine denk gelmek biraz çaba gerektiriyor. Yaşanılan deneyimler ve çevreden duyulanlar insanda sorgulayıcı bir bakış açısı olmasına neden oluyor. Bende böyle oldu en azından ve bunun dalgaya alınacak ya da aşırı eleştirilecek bir tutum olduğunu düşünmüyorum. Aksine sorgulayıcı bir bakış açısı insanı her daim korur ve ileride yaşayacağı sıkıntıları minimuma indirebilir.

Eklentiler

• IMG_1338.jpeg
    IMG_1338.jpeg
    114,9 KB · Görüntüleme: 26
Love bombing,ghosting,yara bandı ilişki, gap sonrası kara toprak😂 99 doğumlu biri olarak bu sözcüklere ben yetişemiyorum. Her gün farklı bir şey çıkıyor 🥹💆🏻‍♀️🧘‍♀️

Herkes genelde eleştirel yorumlarda bulunduğuna göre çoğunluğun mükemmel giden ilişkileri var sanırım. Günümüzde özellikle psikolojik olarak normal birisine denk gelmek biraz çaba gerektiriyor. Yaşanılan deneyimler ve çevreden duyulanlar insanda sorgulayıcı bir bakış açısı olmasına neden oluyor. Bende böyle oldu en azından ve bunun dalgaya alınacak ya da aşırı eleştirilecek bir tutum olduğunu düşünmüyorum. Aksine sorgulayıcı bir bakış açısı insanı her daim korur ve ileride yaşayacağı sıkıntıları minimuma indirebilir.
Valla var… Bizim zamanımızda bu terimler olmadığı için bodoslama daldık ilişkilere. Mutsuzsak, yürüyemiyorsak ayrılıp geçtik. Bu kadar hayatın merkezine almadık duygusal ilişkileri. Psikolojik tanı koymaya da çalışmıyorduk birbirimize.

Günümüzde psikolojisi normal birine denk gelmek zorsa sizin psikolojinizin normal olduğunu nereden bilecez? Heyecanı bile love bombing olarak yorumlayan birine psikolojik açıdan normal diyebilir miyiz?

Sorgulayıcı bakış açısı iyidir ama moda olmuş kavramları iki videodan öğrenip birilerine yakıştırmak sorgulayıcı bakış açısı değildir.

Valla var… Bizim zamanımızda bu terimler olmadığı için bodoslama daldık ilişkilere. Mutsuzsak, yürüyemiyorsak ayrılıp geçtik. Bu kadar hayatın merkezine almadık duygusal ilişkileri. Psikolojik tanı koymaya da çalışmıyorduk birbirimize.

Günümüzde psikolojisi normal birine denk gelmek zorsa sizin psikolojinizin normal olduğunu nereden bilecez? Heyecanı bile love bombing olarak yorumlayan birine psikolojik açıdan normal diyebilir miyiz?

Sorgulayıcı bakış açısı iyidir ama moda olmuş kavramları iki videodan öğrenip birilerine yakıştırmak sorgulayıcı bakış açısı değildir.
Valla ben de buradan bir iki yorumda bulunayım o zaman; hiç tanımadığı birisi bir soru sordu diye aşırı eleştirel bir bakış açısı ile yaklaşmak da bana pek sağlıklı psikolojiye sahip bireylerin yapacağı bir şey gibi gelmiyor. Hani konu olsa da yazsak gibisinden yazılmış çoğu yorum. Siz zamanınızda öyle yapmış olabilirsiniz fakat çevremden de gördüğüm kadarıyla ilişkilerin gidişatı evrim geçirmiş durumda ve kendimizi korumak amacıyla birtakım önlemler almak zorundayız. Ayrıca herkesin psikolojisinde elbette sıkıntılı yerler vardır önemli olan kendine ve çevresine zarar vermeden insanın kendi ruh sağlığına öncelik vermesidir, eksik yanlarını kapatmasıdır.

Eleştirel değil espritüel olsa daha doğru olur yaşanılan deneyimler yeterli olmalı çevreden duyulanlar çevreye göre değişir.Fazla detaycı olursaniz çok şeyi gözden kaçırirsiniz Değer veren özel hissettiren hayata aynı yerden baktığınız sadık çalışkan sevdiğiniz bir adam yeterli bence . Tabi bu bence mesela baskasi için adamın yurt dışı görmesi gerekiyor olmaz adam dağınık olmaz adamın boyu 5 cm kısa olmaz adam sarışın gene olmaz yada liste uzar gider.Evet haklısınız psikolojisi sağlam insan bulmakta zor psikolojiyi sağlam tutmakta zor bu zamanda ilişkilerde değil sadece.Sorgulamaktan ziyade anlaşabilmek olsa daha güzel olur.Şoyleki başkalarının tecrübelerinden yararlanmaniz bile bazen işe yaramaz Siz farklı bir kadinsiniz ben farkli.Ve mutlu yada mutsuz bir birliktelik yapacağınız asla kesin değil.Cunku yıllar içinde duygular değişir insanlar değişir .Şans kısmet gibi faktörlerde var işin içinde.Birde bence ilişkilerde günümüzde en büyük sorunlar neler biliyormusunuz erkeğin peşinde dedektiflik yapmak niye aramıyor niye sormuyor ne demek istedi vs vs.Birde prenseslik sendromu varki oraya hiç girmeyeyim çıkamam.Yani sorun belkide herkesin kendini mükemmel şahane reddedilemez bir şey sanmasidir .Çaba ile ilişki yaşanmaz .Çaba ile okul okunur yeni birşey öğrenilir bir alanda profesyonel olunur .ilişki zaten yaşadığın ve mutlu olduğunu hissettiğin sorup sorup durmadigin ikinizinde eksiksiz birbirinizi net anladiginizda yaşanılan birşey.İyi şanslar diliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X